صفحه 22 از 318 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام

من میخوام برای مستر مکانیک اپلای کنم

آیا برای ادمیشن بدون بورس باید قبل از اپلای با استادا تماس بگیرم؟ (آخه دیروز ایمیل زدم هنوز جواب ندادن و زود باید اپلای کنم)

بعد اگه دنبال بورس باشم باید حتما از استاد جواب داشته باشم؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    سلام

من میخوام برای مستر مکانیک اپلای کنم

آیا برای ادمیشن بدون بورس باید قبل از اپلای با استادا تماس بگیرم؟ (آخه دیروز ایمیل زدم هنوز جواب ندادن و زود باید اپلای کنم)

بعد اگه دنبال بورس باشم باید حتما از استاد جواب داشته باشم؟

ممنون
    اگر دنبال بورس نیستید تصور نمیکنم لزومی داشته باشه که با اساتید تماس بگیرید هرچند که بعضی از دانشگاهها در صفحه پیش نیازها برای اپلای خودشان تاکید می کنند که قبل از اپلای حتما باید با یکی ازاساتید مربوطه تماس بگیرید و در صورت تایید اولیه اون اپلای کنید. این موضوع را میتوانید با مطالعه صفحه پیش نیازها متوجه بشوید.
    در ضمن اینقدر زود منتظر جواب نباشید. بعضی از اساتید حتی بعد یک ماه جواب می دهند!
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

سلام من میخوام برای دکترا برای بورس درخواست بدم
    یه سوال داشتم آیا برای دکترا پذیرش مشروط میدهند؟ یعنی من اگه نمره زبانم کمی پایین تر از حد دانشگاه باشه، دانشگاه به من پذیرش و fund میده؟ میشه یه نفر کمکم کنه!!

Junior Member

با سلام.می خواستم بپرسم آیا زمان اقدام کردن برای پذیرش تاثیری در نتیجه اش داره؟مثلا یک نفر درسشو در 8 ترم تموم کنه و از زمان شروع ترم آخر اقدام به پذیرش کنه با یک نفر دیگه که درسشو 9 ترمه تموم کنه و در حالی که فارق التحصیل شده برای پذیرش اقدام کنه تفاوتی قاِیل می شند؟یعنی این موضوع دیر تر تمام شدن درس تاثیر منفی نخواهد گذاشت؟
    و سوال دیگه ام اینه که ظاهرا برای فاند گرفتن باید برای fall اقدام کرد برای اپلای کردن برای fall بایدچه زمانی ثبت نام امتحان IELTS , GRE را انجام داد؟
    با تشکر فراوان

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط thinkerp نمایش پست ها
    با سلام.می خواستم بپرسم آیا زمان اقدام کردن برای پذیرش تاثیری در نتیجه اش داره؟مثلا یک نفر درسشو در 8 ترم تموم کنه و از زمان شروع ترم آخر اقدام به پذیرش کنه با یک نفر دیگه که درسشو 9 ترمه تموم کنه و در حالی که فارق التحصیل شده برای پذیرش اقدام کنه تفاوتی قاِیل می شند؟یعنی این موضوع دیر تر تمام شدن درس تاثیر منفی نخواهد گذاشت؟
    و سوال دیگه ام اینه که ظاهرا برای فاند گرفتن باید برای fall اقدام کرد برای اپلای کردن برای fall بایدچه زمانی ثبت نام امتحان IELTS , GRE را انجام داد؟
    با تشکر فراوان
    من تصور می کنم در این مورد سیاست دانشگاهها متفاوت باشه اما مثلا در مورد خودم با اینکه 10 ترمه تموم کردم لیسانس رو! ولی هیچ دانشگاهی به این خاطر ازم ایراد نگرفت و اصلا در این مورد نه در ایمیلها و نه در مصاحبه تلفنی هیچ سوالی ازم نکردند (برعکس معدل که خیلی مهم هستش)
    در مورد سوال دوم شما بله حق با شماست. شانس گرفتن فاند در ترم پاییز خیلی بیشتر از بهار هست. در مورد زمانبندی هم خودتان باید هماهنگ کنید. ددلاین اکثر دانشگاهها برای ترم پاییز اواخر ژانویه تا فوریه هست و شما باید تا اون وقت کارنامه امتحانات زبانتون رو در دست داشته باشید تا بتوانید آنها را همراه سایر مدارکتون برای دانشگاه بفرستید. برای آیلتس حداقل یک تا دوماه زودتر از ددلاین اقدام کنید. اما در مورد GRE اطلاعی ندارم
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط سبز نمایش پست ها
    سلام من میخوام برای دکترا برای بورس درخواست بدم
    یه سوال داشتم آیا برای دکترا پذیرش مشروط میدهند؟ یعنی من اگه نمره زبانم کمی پایین تر از حد دانشگاه باشه، دانشگاه به من پذیرش و fund میده؟ میشه یه نفر کمکم کنه!!
    چون شما براي دکتري اقدام مي کنيد و طبعا تو دانشگاه هايي با رنک پايين تر تو کانادا يا دکتري ارائه نمي شه و يا خيلي مورد تاييد نيستن (براي گرفتن ويزا سفارت بهانه مي ياره که قصدتون ادامه تحصيل نبوده/ مورد تاييد وزارت علوم نيز نيستند) ، دانشگاه هاي خوب معمولا براي اين مقطع پذيرش مشروط نمي دن بويژه که با بورس باشه. تو گرفتن پذيرش اول مدارک علمي شما بايد مورد تاييد دانشگاه مورد نظر باشه يعني معدل و نمره زبانتون و ... تا درخواست شما وارد پروسه بررسي براي پذيرش در وحله اول و بعد بررسي براي بورس بشه (يا استاد بتونه بعد گرفتن پذيرش بهتون فاند بده يا دانشکده باTA موافقت کنه).
    نتيجه کلي اينکه بعيد مي دونم بشه و اگه دانشگاه خاصي مدنظرتونه يا استاد پيدا کرديد براي اطمينان ميل بزنيد و ازشون بپرسيد.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

مهندس کامپیوتر دانشگاه آزاد معدل 16.57
    تافل : 88
    1 کتاب به فارسی
    2 سال سابقه کار.

دوستان با این شرایط من برای فوق کجا ها می تونم فاند بگیرم؟

Junior Member

سلام
    من توی رشته منابع طبیعی ارشد دارم...معدلو هم بالاست 30/18 می خواستم بدونم واسه گرفتن phd در کانادا کدوم دانشگاهی رشته منو یا رشته های نزدیک رو داره و شرایطشون چیه؟امکان بورس کردن هم هست...ممنون میشم دوستان اگه منو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepinod نمایش پست ها
    سلام
    من توی رشته منابع طبیعی ارشد دارم...معدلو هم بالاست 30/18 می خواستم بدونم واسه گرفتن phd در کانادا کدوم دانشگاهی رشته منو یا رشته های نزدیک رو داره و شرایطشون چیه؟امکان بورس کردن هم هست...ممنون میشم دوستان اگه منو راهنمایی کنید.
    سلام.
    شما بايد سايت تک تک دانشگاه هاي کانادارو نگاه کنيد تا دانشگاه هايي که رشته شمارو دارن پيدا کنيد. مي تونيد ليست دانشگاه هاي ممتاز کانادا مورد تاييد وزارت علوم را تو همين سايت (ويکي) پيدا کنيد و يا براساس رنکينگ به سايت دانشگاه ها سر بزنيد و دپارتمان هاي مربوطه رو چک کنيد. حتما رشته شما يا رشته هاي مشابهشو پيدا مي کنيد، معمولا شرايط دانشگاه هاي کانادا براي اپلاي داشتن حداقل معدل و نمره زبانه که تو بعضي دانشگاه ها و بعضي رشته ها شرايط بيشتري (مثل نمره GRE) هم ممکنه لازم باشه. پس قدم بعدي چک کردن مدارک لازم براي اپلاي تو دانشگاه و دپارتمان موردنظره. بعدش از ميان اين دانشگاه هايي که شرايط لازمشونو داريد به اساتيد ميل بزنيد و رزومه بفرستيد. با پيدا کردن استاد احتمال گرفتن پذيرش و فاند از دانشگاه خيلي بالا مي ره بويژه که معدل خيلي خوبي داريد و اين امتياز خيلي مثبتي براي شماست.
    دوست عزيز مي خوام اينم بدوني که قطعي نيست که شما با معدل بالا حتما استاد پيدا کني پس سعي کن رزومه و sop تاثيرگزاري بنويسي و از بقيه مسائلي که از نظر آکادميک برات امتياز مثبت محسوب مي شن غافل نشي مثل هرجور سابقه کار تحقيقي، مقاله همايشي يا ژورنالي، فعاليت هاي علمي مثل همکاري در برگزاري ورکشاپ و .......................(البته يه توصيه دارم که مختص شما نيست و براي همه دوستاني که اين پستو مي خونن مي نويسم:هيچ چيز غير واقعي و بيش از حد معمول اغراق شده تو CV ننويسيد که بعدا خيلي مشکل زا مي شه و اعتبارتونو کاملا از بين مي بره)
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Junior Member REZABATI آواتار ها

سلام
    من راهنمایی ها ومقدماترو خوندم
    الان نیاز به راهنمایی دارم
    میخوام برای دانشگاهای کانادا پذیزش بگیرممخصوصا شهر ونکوور که فامیل دارم
    مدرکم کارشناسی متالوِژی دانشگاه آزاد نجف باد معدل ۱۴ مدرک زبان هم دارم الان هم میخوام برم آیلتس یا تافل بگیرم ولی نمدونم چی بگیرم و با چه نمره ای نیاز است
    کلا از الان چیکارکنم؟؟؟لطفا کمک کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)