صفحه 226 از 318 نخستنخست ... 126176216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236276 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,251 تا 2,260 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_g88 نمایش پست ها
    سلام

- کارانی عمران-کارهای عمومی ساختمان- غیر انتفاعی-15.41

- مهندسی تکنولوژی عمران-عمران- غیر انتفاعی- 13.31

- مهندسی عمران-سازه- دانشگاه آزاد- 15
    - ایلتس 6 (در حال امادگی حداقل 6.5 بگیرم)
    - تعداد مقالات:

5 مقاله کنفرانس بین المللی (فارسی) - از این تعداد میشه 3 مجله های مسترلیست ISI چاپ بشن(این هم راهنمایی کنید ارزش داره؟ مبلغی برای چاپ می گیرند، خارچ از ایران معتبر هست؟)
    1 مقاله کنفدراسیون تحقیقات بتن شمال اروپا- دانمارک (انگلیسی) ( قراره مجله خودشون چاپ بشه)
    1 مقاله ISI در حال بررسی

- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :مهندسی عمران-سازه ( یا زلزله) و مقطع دکترا

شانسی برای بورسیه مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا دارم ؟

مینیمم آیلتس اغلب دانشگاهها 7 و 6.5 است.
    مینیمم معدل برخی دانشگاهها 16 و برخی 15
    با مینیممها معمولا پذیرش نه غیرممکن که سخت است(به علت رقابت و وضعیت سایر رزومه ها)
    مقالات ژورنال مستخرج از تز برای دکتری اهمیت ویژه ای دارد. کنفرانس در درجه پایین تری است به علت شرایط ریویو مقالات و اعتبار ژورنال
    در صورت چاپ مقاله ژورنال بسته به موضوع می توانید استادان مورد نظر را شناسایی و مکاتبه کنید و در صورت دریافت پاسخ مناسب اپلای کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

اگر شهریه دانشگاه 11 کیلو باشه چقدر فاند کافیه برای یه زندگی یک نفره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    اگر شهریه دانشگاه 11 کیلو باشه چقدر فاند کافیه برای یه زندگی یک نفره ؟
    شهر و توییشن دانشگاه و شرایط فاند هم مهم هستند. اینترنشنال یا دامستیگ فی تعیین کننده است. اینکه فاند شهریه را پوشش میدهد یا خیر و اینکه چه لایف استایل و سبک زندگی فرد داشته باشد تا حدودی موثر است.
    هزینه اجاره محل بسته به نزدیکی یا دوری به مراکز شهر و دانشگاه یا امکان اقامت و رفت و آمد روزانه طولانی از جمله مواردی هستند که می توانند در شهر ثابت نیز تعیین کننده باشند. هزینه های محل اقمت در شهرهایی نظیر تورنتو و ونکوور نیز بالاتر از شهرهای کوچک و تعیین کننده در پاسخ به سوال مطرح شده است. بدون اینها امکان پاسخ مفیدی وجود ندارد و بیشتر به نظربه جز شما، برای افرادی که با خواندن اینگونه فرومها کسب اطلاع خواهند نمود در آینده نیز گمراه کننده خواهد بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان عزیز

سوالی دارم ممنون میشم از نگرانی درم بیارید

در حال حاضر ترم هشت هستم و 9 واحد درسی ام مانده و اگر خدا بخواهد در شرف فارغ التحصیلیم
    علاقه زیادی به تحصیل در کانادا دارم و میخواهم اپلای کنم ولی متاسفانه به دلیل قانون های مسخره و سربازی پرسیده ام به من ریز نمرات و دانشنامه را نمیدهند.
    و فقط فقط الان میتونم درخواست فرم شماره دو را بدهم که ریز نمرات پاس کرده تا ترم 8 هست(یعنی 9 واحد کم) که رسمی و قابل ترجمه هست را میدهند
    معدلم 16.47 هست از دانشگاه ازاد قزوین رشته IT و این فرم شماره 2 رو که گرفتم که این مشکلات رو داره

اولا 3 درس پاس نشده که 9 واحد هست ت و این ترم دارم رو نداره
    دوما متاسفانه معدل در ان ذکر نشده چون ریز نمرات هست فقط
    سوما دانشنامه هم ندارم

طلاع داید آیا دانشگاه های کانادا
    این ریز نمرات قبول میکنند ؟ ایا میشود گفت ما دانشجو هستیم و اگر شما نامه پذیرش
    بدید من میتونم مدرکمو ازاد کنم ؟(البته تو فروم ها میخواندم کلی داستان داره)

ایا کسی را دیدید با وضعیتی شبیه من و مشکلات مثل سربازی و.. از دانشگاه های متوسط و خوب پذیرش گرفته باشد ؟
    اگر اطلاع دارین ممکن هست چند دانشگاه را معرفی کنید
    ممنونم

Junior Member

سلام
    من کارشناسی کامپیوتر نرم افزار معدل 14.5
    سه سال سابقه کار دولتی که با ازمون استخدامی وارد کار شدم
    مسلط به شبکه ccna و لینوکس .و برنامه نویسی تا حدودی اکی هستم
    در حال اماده سازی برای زبان و ایلیس (احتمالا نمره 6.5)
    قصد من مهاجرت تحصیلی به کانادا هست دنبال بورسیه نیستم چقدر شانس پذیرش ازاد دارم ? ایا سابقه شغلی من تاثیر گذار هست

Junior Member

درود
    دوستان من شدیدا گیج شدم و اصلا چیزی در مورد فرایند های که واسه رفتن باید انجام بدم نمیدونم. خواهش میکنم اگه امکانش هست یه توضیح کلی از کارهایی که باید انجام بدم بهم بدین یا حداقل لینک تاپیک هایی که باید بخونمو به ترتیب بهم معرفی کنید.
    من دوست دارم واسه فول اسکالرشیپ اقدام کنم و شدیدا علاقه دارم واسه ارشد به کوانتوم یا استروفیزیک تغییر رشته بدم. حالا سوالم اینه میشه تغییر رشته داد با اسکالرشیپ یا حتما باید مکانیک رو ادامه بدم. واقعا سردرگمم هیچ جا هم نتونستم اطلاعات درستی پیدا کنم.
    لطفا درمورد هزینه های رفتن و کشور هایی هم که میتونم برم یه توضیحی بدین (نظر خودم بیشتر رو کانادا و امریکا هست)
    در ضمن سربازی هم دارم اونو باید چکارش کنم؟؟؟
    1- کارشناسی دانشگاه فسا (دولتی) +رشته مهندسی مکانیک + معدل 17.60 (اصفهان زندگی میکنم)
    2- فوق لیسانس شرکت نکردم
    3- سطح زبانم خیلی خوبه و مطمعنم میتونم تو سه ماه خودم رو واسه نمره های بالای ایلتس و gre اماده کنم.
    4- درحال کار روی یه مقاله هستم که به احتمال زیاد از IEEE اکسپت میگیره
    ویرایش توسط Milad95 : June 3rd, 2017 در ساعت 10:39 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein_1 نمایش پست ها
    دوستان میشه راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    ریز نمرات معدل هم داره واین مشکل از آموزش دانشگاه هست بنظرم، مشکلتون رو توی تاپیک ریز نمرات مطرح کنید جواب کاملتری میگیرید.
    برای پذیرش گرفتن تا اونجا که اطلاع دارم باید شما مدرکی داشته باشید که نشون بده ترم آخر هستید و فارغ التحصیل میشید که اینم توی ریز نمراتتون قرار ندادن، فکر میکنم با گواهی اشتغال به تحصیلی که قابل ترجمه باشه بشه یه کاریش کرد، اینم توی همون تاپیک ریز نمرات دقیقتر بررسیش کنید.
    بله بودن دوستانی که با شرایط مشابه پذیرش بگیرن.
    فکر میکنم هیچ دانشگاهی اگه مدارکتون نشون بده داری فارغ التحصیل میشید با دادن پذیرش مشکل نداره و شما با توجه به رزومتون دانشگاه ها رو انتخاب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ریز نمرات معدل هم داره واین مشکل از آموزش دانشگاه هست بنظرم، مشکلتون رو توی تاپیک ریز نمرات مطرح کنید جواب کاملتری میگیرید.
    برای پذیرش گرفتن تا اونجا که اطلاع دارم باید شما مدرکی داشته باشید که نشون بده ترم آخر هستید و فارغ التحصیل میشید که اینم توی ریز نمراتتون قرار ندادن، فکر میکنم با گواهی اشتغال به تحصیلی که قابل ترجمه باشه بشه یه کاریش کرد، اینم توی همون تاپیک ریز نمرات دقیقتر بررسیش کنید.
    بله بودن دوستانی که با شرایط مشابه پذیرش بگیرن.
    فکر میکنم هیچ دانشگاهی اگه مدارکتون نشون بده داری فارغ التحصیل میشید با دادن پذیرش مشکل نداره و شما با توجه به رزومتون دانشگاه ها رو انتخاب کنید.
    سلام ممنون فرشید ... ایناها اصلا همراهی نمیکنند معدل رو ذکر نکردن تازه گوشه نمراتمم زدن تطبیق داده شده (چون قبلا یک واحد دیگه میخوندم انصراف دادم) ..نمیدونم اینم مشکل ساز هست یا نه
    خیلی شانس اوردم فهمیدم این قانونشونو رفتم ریز نمرات گرفتم وگرنه عمرا بعد 30 خرداد این ماه به بعد بهم نمیدادن

متوجه نشدم منظورت از گواهی اشتغال به تحصیل چی بود؟ اگر منظورت گواهی فارغالتحصیلیه که بازم بعید میدونم بدن .. اگرم بدم مهر دادگستری مطمانم نمیخوره ...
    بچه ها اینجا دیگه فعال نیستن خیلی دیر جواب میدن نمیدونم چرا ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein_1 نمایش پست ها
    سلام ممنون فرشید ... ایناها اصلا همراهی نمیکنند معدل رو ذکر نکردن تازه گوشه نمراتمم زدن تطبیق داده شده (چون قبلا یک واحد دیگه میخوندم انصراف دادم) ..نمیدونم اینم مشکل ساز هست یا نه
    خیلی شانس اوردم فهمیدم این قانونشونو رفتم ریز نمرات گرفتم وگرنه عمرا بعد 30 خرداد این ماه به بعد بهم نمیدادن

متوجه نشدم منظورت از گواهی اشتغال به تحصیل چی بود؟ اگر منظورت گواهی فارغالتحصیلیه که بازم بعید میدونم بدن .. اگرم بدم مهر دادگستری مطمانم نمیخوره ...
    بچه ها اینجا دیگه فعال نیستن خیلی دیر جواب میدن نمیدونم چرا ؟
    این همکاری نکردن که کلا توی همه ی سیستمای ما به وفور دیده میشه و دست من و شما نیست، این از این.
    اون تطبیق داده شده هم بعید میدونم مشکل خاصی باشه، کار شما تقریبا همون transfer کردن از یه دانشگاه به جای دیگه بوده توی سیستم آموزشی خارج.
    شما ریز نمراتتون تا این ترم رو دارید و مشکلتون اینه که واحدای جاریتون توش ذکر نشده و همچنین معدل. گواهی اشتغال به تحصیل توش نوشته که شما در حال حاضر دانشجویید و اگه لطف کنن براتون بنویسن تا این تاریخ فارغ التحصیل میشید. متاسفانه تا اونجایی که شنیدم خیلی سخت گواهی قابل ترجمه با مهر دادگستری میدن، ولی مهر دادگستری نمیخواد همون مهر مترجم کافیه که اونم باز سخت حاضر میشن اینکارو کنن.
    بنظرم بهترین راهکار برای شما یخورده صبر تا فارغ التحصیلیتونه، اون موقع گواهی موقتتون و ریز نمراتتون رو ترجمه کنید اگه لطف کنن بهتون و براتون توی پاکت دانشگاه بذارن کمتر ایراد میگیرن دانشگاه های مقصد ( البته بعضی دانشگاه ها صراحتا ذکر کردن که مهر دادگستری، وزارت خارجه و حتی تایید سفارتشون توی ایران هم میخوان که این رو نمیشه کاریش کرد). راجب سربازیتون هم حتما چک کنید که دانشگاهی که میخواید اپلای کنید توی لیست وزارت علوم باشه وگرنه وثیقه گذاشتن رو قبول نمیکنن تا اونجا که میدونم.
    اطلاعات من راجب اپلای تو وضعیت شما ناقصه و ممکنه ناخواسته غلط راهنماییتون کنم، تاپیک های مربوط به مشکلتون رو از اول تا آخر یه دور بخونید دید بهتری نسبت به راه حلای موجود براتون پیدا میکنید، شایدم تو این مدت کسی با اطلاعات کاملتر تو این زمینه جواب دقیق سوالاتتون رو هم داد.
    موفق باشید

Junior Member

ميشه دوستاني كه استادي پرميت گرفتيد يا ديديد به اين سوال جواب بديد؟
    آيا تو استادي پرميت نوشته دانشگاه آ يا هر مقطع پست سكندري ديگر؟؟؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)