صفحه 23 از 318 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط sepinod نمایش پست ها
    سلام
    من توی رشته منابع طبیعی ارشد دارم...معدلو هم بالاست 30/18 می خواستم بدونم واسه گرفتن phd در کانادا کدوم دانشگاهی رشته منو یا رشته های نزدیک رو داره و شرایطشون چیه؟امکان بورس کردن هم هست...ممنون میشم دوستان اگه منو راهنمایی کنید.
    البته رشته من نیست ولی تا انجا که بنده می دانم دانشگاه Guelph یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در این زمینه هاست.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

به حرف دوستمون اضافه مي کنم دانشگاه هاي آلبرتا، ساسکاتچوان، مانيتوبا هم تو اين زمينه ها خوبند و به احتمال زياد داشته باشند. ضمنا وسترن انتارتو، مک مستر ، مک گيل و ............. هم حتما چک کنيد.
    شرايط دانشگاه هم عموما همون معدل خوب دوسال آخر و نمره زبان است. ولي قبلش تماس با اساتيد فراموش نشه.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

سلام به همه دوستان خوبم.
    من واسه دکترای تربیت بدنی دانشگاه آلبرتا کانادا می خوام اقدام کنم. طول دوره دکترا رو نوشته 6 سال. می خواستم از کسانی که آلبرتا درس می خونند (مخصوصا آقا رضا) بپرسم آیا حتما باید 6 ساله تموم کرد؟ یا اینکه بسته به دانشجو و تلاشش می تونه زودتر هم تموم بشه؟ اگه در مورد آلبرتا اطلاعات بیشتری دارید ممنون میشم در موردش برام بنویسید. چون اونجا استادی رو پیدا کردم که زمینه کاریش کاملا شبیه به کار منه و حیفم میاد از دست بدمش. ولی به نظرم دوره یه کم طولانیه در مقایسه با جاهایی که میشه 3 ساله هم دکترا رو تموم کرد.

Junior Member

سلام
    من کارشناسی ارشدِ نقاشی دارم
    می خوام اقدام کنم برای پی-اچ-دی تو رشته ی fine art.... کانادا
    هیچ تجربه اب برای apply ندارم
    و راستش کمی در موردش نگرانم
    به نظرتون از موسسات اعزام دانشجو کمک بگیرم؟
    کسی آقای صفایی نعمت اللهی را میشناسه؟ (رییس یک موسسه است... ازش کمک بگیرم؟)
    خیلی خیلی ممنونم

بچه ها یه سئوال دارم ولی نخندین ها.
    واسه دکترا آیا باید قبل از پذیرش پروپوزالی تنظیم کنیم و طی مکاتبه با استاد تاییدش رو بگیریم؟ اون پروپوزال رو میشه با مشورت استاد تنظیم کرد؟ امیدوارم جای درستی سئوالم رو مطرح کرده باشم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_phy_edu نمایش پست ها
    بچه ها یه سئوال دارم ولی نخندین ها.
    واسه دکترا آیا باید قبل از پذیرش پروپوزالی تنظیم کنیم و طی مکاتبه با استاد تاییدش رو بگیریم؟ اون پروپوزال رو میشه با مشورت استاد تنظیم کرد؟ امیدوارم جای درستی سئوالم رو مطرح کرده باشم.
    حداقل در رشته هائی که من اطلاع دارم اینطور نیست. پروپوزال تحقیق معمولا بعد از این که شما Phd qualifying exam رو پاس کردید و تزتون رو شروع کردید داده میشه. در بعضی دانشگاهها دفاع و تصویب هم لازم داره.

پس با این حساب فقط آماده کردن مدارک تحصیلی و زبان و ... برای گرفتن پذیرش و بورس کافیه؟ چون یه سری دانشگاه ها میگن پذیرش و بورس به دانشجوهایی تعلق می گیره که موضوعی که می خوان روش کار کنن باید کاملا مرتبط با حیطه تخصصی استاد باشه. بدون دادن پروپوزال چطور می تونن از این موضوع مطمئن باشن؟
    ghlobe عزیز ممنون از جواب های خوبت. من بهت امتیاز مثبت میدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_j نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی ارشدِ نقاشی دارم
    می خوام اقدام کنم برای پی-اچ-دی تو رشته ی fine art.... کانادا
    هیچ تجربه اب برای apply ندارم
    و راستش کمی در موردش نگرانم
    به نظرتون از موسسات اعزام دانشجو کمک بگیرم؟
    کسی آقای صفایی نعمت اللهی را میشناسه؟ (رییس یک موسسه است... ازش کمک بگیرم؟)
    خیلی خیلی ممنونم
    زهرا جان شما می تونی دانشگاه های کانادا رو search کنی و بعد توی هر کدوم از دانشگاه ها بگردی و رشته خودت رو پیدا کنی. اگه رشته مورد نظرت رو تو اون مقطع داشت باید تو سایت دانشگاه بگردی و مدارک و شرایط اونجا رو تو قسمت international و application ببینی (مثل شرط معدل و نمره زبان و ...) مهلت ارسال مدارک رو هم باید ببینی. اگر هم بورس بخوای باید مهلت فرستادن درخواست بورس رو هم ببینی و طبق اون خودتو برای اون موعد و اون مدارک آماده کنی. مثلا رزومه تو بهبود بدی یا اینکه روی زبانت کار کنی. اگه اونقدر زبان می دونی که بتونی تو سایت ها بگردی و مطالب مربوطه رو بخونی به نظرم نیازی به موسسه ها نیست ولی اگه زبانت خوب نیست که بالاخره باید روش کار کنی . چون هدفی رو در نظر گرفتی که از اولین الزاماتش دونستن زبانه.
    موسسه ها هم مطالب توی همین سایت ها رو می خونن و به شما اطلاع میدن.
    توی این فروم افراد بسیار با تجربه ای هستند که می تونی توی فروم مربوطه سئوالاتتو از اونا بپرسی.
    ولی نهایتا تصمیم با خودته.

سلام ، کسی میتونه به من کمک کنه..که نوترایز کردن مدارک یعنی چی؟ من برای کانادا میخوام اپلای کنم. حتا از درترجمه هم پرسیدم و گفتن که نمیدونن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط studentofindia نمایش پست ها
    سلام ، کسی میتونه به من کمک کنه..که نوترایز کردن مدارک یعنی چی؟ من برای کانادا میخوام اپلای کنم. حتا از درترجمه هم پرسیدم و گفتن که نمیدونن.
    یعنی تائید رسمی ترجمه. همون مهر دادگستری که روی ترجمه ها میزنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)