صفحه 238 از 318 نخستنخست ... 138188228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248288 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,371 تا 2,380 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

شما مگه فقط واسه همین دانشگاه میخواید اقدام کنید؟ ببینید چیزی که هست اینه که وقتی یه پوزیشن رو ادورتایز میکنن، خیلیا رزومه میفرستن و مسئله کاملا رقابتی میشه. وقتی میگن هم که یه کامیتی تشکیل میشه هم به این معنیه که نظر شخصی نیست و کامیتی بین رزومه ها انتخاب میکنه. به نظر من شما 20 روز صبر کن تا نتیجه مشخص بشه. البته میتونی در این فاصله کارهای ویزا از قبیل اکسپلنیشن لتر و استادی پلن و ترجمه مدارکو استطاعت مالی و این چیزاتو آماده کنی. آنشاالاه که نتیجه همونطوری بشه که میخوای.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر کسی بتونه منو راهنماییم کنه

من دو هفته قبل اولین ایمیل رو به یک استاد در دانشگاه مونترال زدم برای پوزیشن خالی دکترا که در سایتش ادورتایز شده بود . اون هم ایمیل منو فوروارد کرد برای دستیارش. دو روز بعد من با اون خانم دستیار اسکایپ کردم و درجا منو پذیرفت در این دو هفته نزدیک سی ایمیل بین من . اون دستیار و منشی دانشکده رد و بدل شد در مورد اطلاعاتی نظیر مقدار فاند، نحوه اپلای و ... . طبق گفته منشی بیست روز دیگه جلسه هست و به من گفت هر چه سریعتر اپلای کن و مدارکتو پست کن قرار شد من همین هفته برای ترم سامر 2018 اپلای کنم. چند رزو قبل هم این ایمیل از طرف اون دستیار به من رسید که : Hello Sara

As discussed previously, I'm following-up on my meeting with ..... and ...... After discussions, we will be pleased to welcome you in our lab! The fact that you would potentially be here only at the end of the next summer is not a major issue as the proposed project has many objectives and will allow you to learn and publish on most of them. We could discuss this further if you want.

Please keep me posted on how your registration process is going and don't hesitate to contact me if I can be of any assistance.

Looking forward to having you as a member of our research team!

All the best

Marie

حالا سوالم از شما دوستان گرامی این هست که اگر در این فاصله که من اپلای میکنم تا وقتیکه جلسه گروه تشکیل بشه و نامه پذیرش من بیاد یه نفر با رزومه بهتر از من بهشون ایمیل بزنه ایا اینها ممکنه منو خط بزنن ؟ کلا این اساتید خارجی چقدر ادمهای قابل اعتمادی هستند وقتی میگن ما تو رو پذیرفتیم چقدر میشه روی حرفشون حساب باز کرد؟ من میخوام توی این فاصله برم دنبال مدارک ویزا میخواستم بدونم اگر ادمهای قابل اعتمادی نیستند نرم . صبر کنم نامه پذیرشم اومد بعد برم .

پیشاپیش از پاسخهاتون سپاسگزارم

Junior Member

ببینید این یه قضیه شخصیه. اگه شما میتونید بدون فاند هم از پس مخارج بر بیاید خب بهتره اعلام کنید. البته دوست بنده تیک این قسمتو زده بود، یعنی گفته بود که اگه فاند هم ندید میام، ولی دانشگاه با این شرایط هم فاند خیلی خوبی بهش داد. دانشگاه گلگری بود. واسه اسم سوپروایزر هم بهتره که مشخص کنید. البته این مسئله قبلش مخصوصا تو کانادا واجبه که با سوپروایزر صحبت کنید و اگه قبولتون کرد اسمشو بنویسید. اگه استادی پول نداشته باشه، دانشجو قبول نمیکنه هرچند هم شما اسمشو بنویسید. پس بهتره قبل از این کار این سوالو از خود استاد بپرسید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    در هنگام پر کردن فرم اپلیکیشن، اگر اون گزینه هایی که نوشته فاند میخواهید یا خیر، تیک بزنیم ، بعدش بهمون پذیرش بدون فاند نمیدن؟
    و اون قسمتی که باید اسم سوپروایزر بنویسیم میشه خالی گذاشت؟ اگه همینطوری اسم چند نفر بنویسیم شانس پذیرش کم نمیشه؟‌

پیش فرض سوال: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام وقت بخیر
    من لیسانس مهندسی صنایع هستم از دانشگاه تهران جنوب درسم را 6 ساله تموم کردم با معدل 15.5 و آیلتس 7 هم دارم می خواهم اقدام کنم برای کانادا و مقطع ارشد؟شانسم چگونه است و چی کار باید بکنم؟
    از طرفی همسر بنده لیسانس معماری است با معدل 16.70 و دوسال سابقه کاری و آیلتس 6.5 شانس ما چگونه است؟ چه شهرهایی در کانادا برای ما خوب است؟ چجوری اقدام کنیم و چه کارهایی انجام دهیم ممنون میشم کمک کنین و تجربیاتتون را در اختیار ما قرار دهید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : سوال: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrazeghi98 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    من لیسانس مهندسی صنایع هستم از دانشگاه تهران جنوب درسم را 6 ساله تموم کردم با معدل 15.5 و آیلتس 7 هم دارم می خواهم اقدام کنم برای کانادا و مقطع ارشد؟شانسم چگونه است و چی کار باید بکنم؟
    از طرفی همسر بنده لیسانس معماری است با معدل 16.70 و دوسال سابقه کاری و آیلتس 6.5 شانس ما چگونه است؟ چه شهرهایی در کانادا برای ما خوب است؟ چجوری اقدام کنیم و چه کارهایی انجام دهیم ممنون میشم کمک کنین و تجربیاتتون را در اختیار ما قرار دهید
    با شرایط معدل و رزومه کلی شما مقداری سخت خواهد بود بتوان نتیجه گیری کلی کرد. به هرحال اگر بتوانید هزینه های تحصیل و اقامت را پوشش دهید و صرفا به دنبال پذیرش باشید ممکن است موقعیتهایی پیدا کنید ولی پذیرش با فاند در رشته هایی نزدیک به رشته شما که تعداد افراد نیتیو و مقیم اپلیکنت هم کم نیست ممکن است قدری پذیرش با حمایت مالی مشکل باشد. رزومه رقابتی باید فاکتورهایی نظیر معدل، دانشگاه قبلی رنک بالا، ریکامندیشن معتبر، مقاله ، نمرات آزمونهای زبان و ... را به نحو قابل رقابتی پوشش دهد.
    اگر شهر خاصی مدنظرتان نیست بهتر است به شهرهای کوچک تر و متوسط بیشتر فکر کنید که هزینه ها ممکن است قابل تحمل تر و پذیرش قدری کمتر رقابتی باشد هرچند کانادا کلا تعدد دانشگاه زیادی ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

سلام دوستان. من برای فال 2018 برای مستر میخوام اقدام کنم به نظرتون بهترین موقع برای ایمیل زدن به استاتید کی هست و از کی شروع کنم. و آیا زمان اپلای از طریق سایت فرقی داره( البته اپلای قبل از ددلاین دانشگاه) توی پروسه و فاند و ...؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر کسی بتونه منو راهنماییم کنه

من دو هفته قبل اولین ایمیل رو به یک استاد در دانشگاه مونترال زدم برای پوزیشن خالی دکترا که در سایتش ادورتایز شده بود . اون هم ایمیل منو فوروارد کرد برای دستیارش. دو روز بعد من با اون خانم دستیار اسکایپ کردم و درجا منو پذیرفت در این دو هفته نزدیک سی ایمیل بین من . اون دستیار و منشی دانشکده رد و بدل شد در مورد اطلاعاتی نظیر مقدار فاند، نحوه اپلای و ... . طبق گفته منشی بیست روز دیگه جلسه هست و به من گفت هر چه سریعتر اپلای کن و مدارکتو پست کن قرار شد من همین هفته برای ترم سامر 2018 اپلای کنم. چند رزو قبل هم این ایمیل از طرف اون دستیار به من رسید که : Hello Sara

As discussed previously, I'm following-up on my meeting with ..... and ...... After discussions, we will be pleased to welcome you in our lab! The fact that you would potentially be here only at the end of the next summer is not a major issue as the proposed project has many objectives and will allow you to learn and publish on most of them. We could discuss this further if you want.

Please keep me posted on how your registration process is going and don't hesitate to contact me if I can be of any assistance.

Looking forward to having you as a member of our research team!

All the best

Marie

حالا سوالم از شما دوستان گرامی این هست که اگر در این فاصله که من اپلای میکنم تا وقتیکه جلسه گروه تشکیل بشه و نامه پذیرش من بیاد یه نفر با رزومه بهتر از من بهشون ایمیل بزنه ایا اینها ممکنه منو خط بزنن ؟ کلا این اساتید خارجی چقدر ادمهای قابل اعتمادی هستند وقتی میگن ما تو رو پذیرفتیم چقدر میشه روی حرفشون حساب باز کرد؟ من میخوام توی این فاصله برم دنبال مدارک ویزا میخواستم بدونم اگر ادمهای قابل اعتمادی نیستند نرم . صبر کنم نامه پذیرشم اومد بعد برم .

پیشاپیش از پاسخهاتون سپاسگزارم
    اگر به شما پذیرش رسمی بدند اگر انیشتین هم بیاد نمیتونند زیرش بزنند چون برای دانشگاه و دانشکده مسولیت داره. اما در مورد این ایمیل باید بگم که چون کتبی نوشته که مشتاق پیوستن شما هستند پس تا 90 درصد میتونید اعتماد کنید رجیستر کنید هر چه زودتر
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای فال 2018 برای مستر میخوام اقدام کنم به نظرتون بهترین موقع برای ایمیل زدن به استاتید کی هست و از کی شروع کنم. و آیا زمان اپلای از طریق سایت فرقی داره( البته اپلای قبل از ددلاین دانشگاه) توی پروسه و فاند و ...؟
    برای هر دانشگاهی که اپلای میکنید زمان ددلاین ممکن است متفاوت باشد و باید بر این اساس اقدام کنید.
    بهترین زمان سه یا چهار ماه قبل ددلاین است اگر می خواهید مکاتبه با استاد داشته باشید ولی بهتر است مدارک را تا آن زمان آماده داشته باشدی تا در صورت دریافت پاسخ مناسب اپلای کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان خیلی خوشحال میشم که من رو راهنمایی کنید.
    من در حال حاضر مدرک لیسانس کامپیوتر از کشور لهستان دارم با معدل 18 و دانشجوی فوق هستم اینجا و حدود 6 ماه هم سابقه کار یک شرکت بین المللی رو دارم.
    مدرک آیلتس 7.5 دارم ولی برای سال 2014 هستش ولی لیسانسم رو به انگلیسی خوندم و فوق هم انگلیسی هست.
    مقاله ندارم ولی چند تا بازی کامپیوتری و وبسایت طراحی کردم و به زبان جاوا تسلط نسبی دارم.
    قصدم این هست که برای فوق برم کانادا. دانشگاهش اصلا مهم نیست فقط میخوام شهریه اش نسبتا پایین باشه در حد زیر 8000 دلار در سال و راحت پذیرش بده. خواستم برای دانشگاه saskatchewan اقدام کنم که طرف گفت پارسال 370 نفر برای ظرفیت 25 نفر اقدام کردن :|
    اگه کسی دانشگاهی رو میشناسه خواهشا معرفی کنه. ممنون.

Junior Member

دوستان سلام
    من احتمال گرفتن پذیرش دکترا از یه انستیتو رو دارم. دو تا سوال دارم:
    ۱. Fully Funded یعنی‌ چی‌ در کانادا و چقد می‌شه در سال؟ اینا رو نوشته تو توضیحات فایننشیال ساپورت:
    students will be provided with the following:

• Full tuition
    • Accommodation
    • Meals
    • Living stipend
    • Health insurance
    • Book and materials
    • Necessary IT equipment
    • Travel supplement

۲. خانم من هم دانشجوی فوق لیسانس و می‌خواد ادامه بده. اون وقت باید خانمم شهریه بده؟ قانونی‌ هست که همسرم رو معاف کنه از شهریه؟
    ممنون

Junior Member

سلام،ببخشيد ميخواستم بدونم تازه فارغ التحصيل شده باشم ميتونم با مدرك موقت براي پذيرش اقدام كنم براي ارشد؟؟؟يا با استاد صحبت كنم براي پذيرش؟؟؟
    امكانش هست من و راهنمايي كنيد؟
    سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)