صفحه 248 از 318 نخستنخست ... 148198238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام چندتا سوال داشتم.
    1- هزینه تحصیل phd بدون فاند و زندگی سالیانه برای یه فرد متاهل چقدر درمیاد؟
    2- نوع ویزای همسر من در صورتی که نخواد درس بخونه و همراه من بیاد چیه؟
    3- من و همسرم چند ساعت در هفته اجازه کار داریم؟ و این کار چقدر از هزینه هامونو کاور میکنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peymancivil نمایش پست ها
    سلام چندتا سوال داشتم.
    1- هزینه تحصیل phd بدون فاند و زندگی سالیانه برای یه فرد متاهل چقدر درمیاد؟
    2- نوع ویزای همسر من در صورتی که نخواد درس بخونه و همراه من بیاد چیه؟
    3- من و همسرم چند ساعت در هفته اجازه کار داریم؟ و این کار چقدر از هزینه هامونو کاور میکنه؟

1. بسته به رشته، دانشگاه و محل تحصیل فرق میکنه.
    2. میتونه برای ویزای کار یا ویزای همراه اپلای کنه.
    3. اگر دانشجو باشید بیست ساعت در هفته اجازه کار دارید. همسر دانشجو اگر ویزای کار دریافت کنه اجازه کار تمام وقت و بدون محدودیت داره. اینکه چقدر از هزینه تون رو کاور میکنه بستگی داره به اینکه کار پیدا بکنید یا نه و چه نوع کاری باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. بسته به رشته، دانشگاه و محل تحصیل فرق میکنه.
    2. میتونه برای ویزای کار یا ویزای همراه اپلای کنه.
    3. اگر دانشجو باشید بیست ساعت در هفته اجازه کار دارید. همسر دانشجو اگر ویزای کار دریافت کنه اجازه کار تمام وقت و بدون محدودیت داره. اینکه چقدر از هزینه تون رو کاور میکنه بستگی داره به اینکه کار پیدا بکنید یا نه و چه نوع کاری باشه.

ممنون از حوصله و وقتی که گذاشتین
    دانشگاه ها رو دارم بررسی میکنم ولی فعلا دانشگاه منیتوبا رو محتمل می دونم. چون فکر میکنم هزینه هاش معقول تره
    Fees for Ph.D from Masters Degree Level

International Students
    Program Fee
    Year 1 &2
    $10,240.02 ($5,120.01 per term)
    Year 3
    and subsequent years
    Continuing Fee
    $749.62 ($374.81 per term)
    Continuing Fee

1- هزینه زندگی سالیانه در Winnipeg رو کسی می تونه برآورد کنه ؟
    2- آیا بدو ورود همسرم میتونه برای ویزای کار اقدام کنه؟ آیا پیش نیاز و شرایط خاصی داره اخذ ویزای کار؟ و چقدر زمان میبره تا ویزا صادر بشه و به بازار کار وصل بشه؟
    3- با حداقل حقوق و با فرض اینکه همسرم کار تمام وقت و خودم کار پاره وقت ( مجموعا هفته ای 60 ساعت کار برای دو نفر) داشته باشم. چقدر میتونیم در ماه درآمد داشته باشیم؟
    4- احتمال گرفتن فاند در مقطع دکتری در ترم های بعدی وجود دارد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peymancivil نمایش پست ها
    ممنون از حوصله و وقتی که گذاشتین
    دانشگاه ها رو دارم بررسی میکنم ولی فعلا دانشگاه منیتوبا رو محتمل می دونم. چون فکر میکنم هزینه هاش معقول تره
    Fees for Ph.D from Masters Degree Level

International Students
    Program Fee
    Year 1 &2
    $10,240.02 ($5,120.01 per term)
    Year 3
    and subsequent years
    Continuing Fee
    Continuing Fee

1- هزینه زندگی سالیانه در Winnipeg رو کسی می تونه برآورد کنه ؟
    2- آیا بدو ورود همسرم میتونه برای ویزای کار اقدام کنه؟ آیا پیش نیاز و شرایط خاصی داره اخذ ویزای کار؟ و چقدر زمان میبره تا ویزا صادر بشه و به بازار کار وصل بشه؟
    3- با حداقل حقوق و با فرض اینکه همسرم کار تمام وقت و خودم کار پاره وقت ( مجموعا هفته ای 60 ساعت کار برای دو نفر) داشته باشم. چقدر میتونیم در ماه درآمد داشته باشیم؟
    4- احتمال گرفتن فاند در مقطع دکتری در ترم های بعدی وجود دارد؟

1. نمیدونم
    2. در حال حاضر از داخل کانادا تقریبا 2-3 ماه طول میکشه تا ویزای کار صادر بشه. میتونید از همان ابتدا وقتی برای ویزا سفارت میروید تقاضای ویزای کار بکنید که وقتی میایید دستتان باشد. ولی دقت کنید "وصل شدن به بازار کار" داستان دیگری است. شما ممکن است اجازه کار هم داشته باشید و هیچ وقت کاری پیدا نکنید.
    3. در استانهای مختلف مینیمم حقوق بین 10 تا 15 دلار در ساعت است ولی فرض 60 ساعت کار در هفته فرض خیلی واقع بینانه ای نیست. شما بعنوان دانشجوی دکترا ممکنه اصلا وقت بیست ساعت کار در هفته را نداشته باشید و همسرتون هم معلوم نیست کی و به چه میزان بتونند کار پیدا کنند آنهم در وینیپگ.
    4. خیلی از دانشگاههای کانادا فقط پذیرش دکترا با فاند میدهند در نتیجه دنبال استاد باشید که فاند هم پیدا کنید.

Junior Member

سلام دوستان،
    من در ایران دانشجوی دکتری هستم اما قصد دارم احتمالاً انصراف بدم و برای دکتری مجدد در کبک اپلای کنم و چندتا سوال دارم، ممنون میشم اگر کسی بتونه پاسخ بده.
    1- آیا باید به سفارت اعلام کنم که دانشجوی دکتری هستم؟ اگر اعلام نکنم ممکنه از طریق دیگه ای متوجه بشن؟ (به فارسی مقاله دارم توی دوره دکتری و با سرچ کردن اسمم مشخص میشه!)
    2- آیا گپ بوجود اومده رو میشه با مقاله های تحقیقاتی، تدریس در دانشگاه و ارائه مدرک مبنی بر خوندن زبان فرانسه طی این دوره توجیه کرد؟
    3- اگر پرونده من کامل باشه از لحاظ تای، ساپورت مالی، نمره های خوب زبان فرانسه و انگلیسی و فاند کامل اما اعلام کنم که اینجا دکتری خوندم و انصراف دادم، فکر می کنید شانس ویزا گرفتن من چقدر هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط RoxanaD نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من در ایران دانشجوی دکتری هستم اما قصد دارم احتمالاً انصراف بدم و برای دکتری مجدد در کبک اپلای کنم و چندتا سوال دارم، ممنون میشم اگر کسی بتونه پاسخ بده.
    1- آیا باید به سفارت اعلام کنم که دانشجوی دکتری هستم؟ اگر اعلام نکنم ممکنه از طریق دیگه ای متوجه بشن؟ (به فارسی مقاله دارم توی دوره دکتری و با سرچ کردن اسمم مشخص میشه!)
    2- آیا گپ بوجود اومده رو میشه با مقاله های تحقیقاتی، تدریس در دانشگاه و ارائه مدرک مبنی بر خوندن زبان فرانسه طی این دوره توجیه کرد؟
    3- اگر پرونده من کامل باشه از لحاظ تای، ساپورت مالی، نمره های خوب زبان فرانسه و انگلیسی و فاند کامل اما اعلام کنم که اینجا دکتری خوندم و انصراف دادم، فکر می کنید شانس ویزا گرفتن من چقدر هست؟
    نظرات متفاوتی بسته به کیس دقیق فرد ممکن است مطرح باشد. اینکه سال او یا چهارم دکتری باشید اینکه دانشگاه مثلا صنعتی شریف یا غیرانتفاعی شهرستان به عنوان نمونه تحصیل کنید، رشته تحصیلی و سن و دانشگاه مقصد (رنک) و موضوع تحقیقاتی در دو دانشگاه قبل و بعد و ارتباط آن و نوع دلایل توجیهی تای فرد به کشور در این روند و نوع پاسخی که به این سوالات می توان داد متفاوت است. بدون اینها یک نسخه کلی بی ارزش می توان صادر کرد که برای افراد مختلف از صفر تا 100 درصد منطبق یا غیر منطبق می تواند باشد و بنابراین از ارایه هرگونه پاسخ صریحی به صورت کلی پرهیز می نمایم. فقط به این نکته اشاره میکنم که به خودی خود انصراف و انجام دکتری در دانشگاهی دیگر منفی مطلق نیست و علاوه بر پرکردن گپ تحصیلی در صورتی که دلای قانع کننده ای از این اقدام فرد در هرحال ممکن باشد می تواند مثبت هم باشد. شانس ویزا مساله دیگری است که باز به نظرم (درحالت کلی و بدون توجه به توضیحات ذکر شده ) توجیه وقایع بر اساس حقیقت ماوقع همواره مثبت تر از سعی بر توجیه فیرواقعی رویدادهاست. گپ تحصیلی و توجیه آن شاید در بسیاری موارد به ویژه در ارتباط با توجیه قصد واقعی فرد در کسب ویزای تحصیلی می تواند مشکل ساز باشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان
    من می خوام برای فوق لیسانس از ایران برای کادادا پذیرش بگیرم و ویزای ویزیتوی مولتی هم دارم آیا می تونم بعد از رفتن و ثبت نام در دانشگاه ویزا ر به ویزای تحصیلی تغییر بدم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rabi_ka2002 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام برای فوق لیسانس از ایران برای کادادا پذیرش بگیرم و ویزای ویزیتوی مولتی هم دارم آیا می تونم بعد از رفتن و ثبت نام در دانشگاه ویزا ر به ویزای تحصیلی تغییر بدم؟
    با ویزای ویزیتور نمیتونید در دانشگاه ثبت نام کنید و ویزای تحصیلی رو هم باید از بیرون کانادا بگیرید. از همین ایران برای پذیرش دانشگاه در کانادا اقدام کنید.

Junior Member

با سلام و احترام

دوستان گرامی یک سوال داشتم . در صورتی که بخواهیم By course اقدام کنیم و فاند نخواهیم، دیگر نیازی به پیدا کردن استاد نیست؟ و اینکه اطلاع دارید از نطر زمان بندی که نتیجه پذیرش این مدل اپلیکشین هایی که با هزینه شخصی اقدام کردند به چه صورت هست، یعنی چون نیاز به بررسی توسط اساتید جهت دریافت فاند نیست، آیا باعث می شود که سریع تر نتیجه را مشخص کنند؟

سپاسگزارم از زمانی که برای پاسخگویی قرار می دهید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SNP نمایش پست ها
    با سلام و احترام

دوستان گرامی یک سوال داشتم . در صورتی که بخواهیم By course اقدام کنیم و فاند نخواهیم، دیگر نیازی به پیدا کردن استاد نیست؟ و اینکه اطلاع دارید از نطر زمان بندی که نتیجه پذیرش این مدل اپلیکشین هایی که با هزینه شخصی اقدام کردند به چه صورت هست، یعنی چون نیاز به بررسی توسط اساتید جهت دریافت فاند نیست، آیا باعث می شود که سریع تر نتیجه را مشخص کنند؟

سپاسگزارم از زمانی که برای پاسخگویی قرار می دهید.
    در حالت کلی بله درست است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)