صفحه 249 از 318 نخستنخست ... 149199239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259299 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,481 تا 2,490 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام دوستان چند تا سوال داشتم
    من رشتم انسان شناسیه ، هم کارشناسی و هم ارشد.. میخوام دکتری اقدام کنم
    رشته ی خانمم گرافیک ، کارشناسی

1 - دانشگاه مناسب رشتم کدومه؟
    2 - هزینه زندگی بدون فاند چقدره برای ما دو نفر؟
    3 - اگه بریم اونجا و بچه دار بشیم آیا دولت تقبل میکنه و شرایط خاصی داره و مزایای خاصی؟
    4 - من حدود 14 ساله که کارم برنامه نویسی، حتی اگر نتونم اونجا سر شغل ثابت برم میتونم فریلسنر کار کنم؟ یا فریلنسر هم محدودیت داره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام به همه دوستان
    من لیسانس کامپیوتر رشته نرم افزار دارم میخوام برای رشته Mathematical Finance از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم، کسی اطلاعاتی در مورد این رشته و کورس های آموزشی این رشته داره؟ با توجه به اینکه من نرم افزار خوندم مباحث مربوط به ریاضیاتش چقدر میتونه سنگین و پایه ای باشه. من بیشتر درنظر دارم رشته ای بخونم که در ارتباط با بازار سرمایه باشه، چون در حال حاضر هم در زمینه بورس فعالیت میکنم.
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید

سلام دوستان
    هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا را دارین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط engineer_sami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا را دارین؟
    سلام. هزینه تحصیل دانشگاه ها متفاوت هست. (با توجه به رشته تحصیلی و شهر و ...)
    به وبسایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

Junior Member

سلام دوستان
    من میخواستم یک تصمیم کلی بگیرم و چون هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم گفتم از شما کمک بگیرم.
    من کارشناسی دارم و خدمت رفتم و الان حدود 28 سالم هست.
    چند سالی کار کردم ولی اصلا درآمد خوبی ندارم بیشتر درامدم صرف هزینه های خودم میشه و حدود 20 میلیون تونستم پس انداز کنم.
    چون دیدم با ادامه این شرایط به هیچ جا نمیرسم گفتم بشینم یک سال خوب درس بخونم و ارشدم رو دانشگاهی مثل تهران یا شریف قبول بشم بعدش هم برای دکتری و ادامه زندگی مهاجرت کنم.
    از طرفی هم هیچ ساپورت مالی در اختیار ندارم که هزینه زندگیم رو اونور بتونم باهاش تامین کنم.
    حالا با توجه به شرایطی که براتون عنوان کردم از افراد با تجربه میخوام راهنماییم کنن که این کار رو انجام بدم و امید داشته باشم که با تحصیل بتونم مهاجرت کنم یا یک تصمیم دیگه برای زندگیم بگیرم؟

Junior Member omidrey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering (M.Sc.) - QIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط eng000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم یک تصمیم کلی بگیرم و چون هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم گفتم از شما کمک بگیرم.
    من کارشناسی دارم و خدمت رفتم و الان حدود 28 سالم هست.
    چند سالی کار کردم ولی اصلا درآمد خوبی ندارم بیشتر درامدم صرف هزینه های خودم میشه و حدود 20 میلیون تونستم پس انداز کنم.
    چون دیدم با ادامه این شرایط به هیچ جا نمیرسم گفتم بشینم یک سال خوب درس بخونم و ارشدم رو دانشگاهی مثل تهران یا شریف قبول بشم بعدش هم برای دکتری و ادامه زندگی مهاجرت کنم.
    از طرفی هم هیچ ساپورت مالی در اختیار ندارم که هزینه زندگیم رو اونور بتونم باهاش تامین کنم.
    حالا با توجه به شرایطی که براتون عنوان کردم از افراد با تجربه میخوام راهنماییم کنن که این کار رو انجام بدم و امید داشته باشم که با تحصیل بتونم مهاجرت کنم یا یک تصمیم دیگه برای زندگیم بگیرم؟
    بنظرم اگه میخوای واقعا وقت بذاری ، برو کلاس های کنکور تجربی و خوب درس بخون و کنکور پزشکی شرکت کن و رشته دندان پزشکی رو انتخاب کن و آینده درخشانی خواهی داشت . چون ادامه تحصیل تو رشته های فنی مهندسی درسته درآمد مناسب داره ولی بازم نمیشه ثروت مند شد . بنظر من اگر از راه تحصیل میخوای رشد کنی و ثروت مند بشی برو دنبال رشته های پزشکی .
    اما اگر بازم حالا به پزشکی علاقه نداشتی ، همین برنامه ای که گفتی هم خیلی خوبه و ادامه بده .
    امیدوارم موفق و موید باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RoxanaD نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من در ایران دانشجوی دکتری هستم اما قصد دارم احتمالاً انصراف بدم و برای دکتری مجدد در کبک اپلای کنم و چندتا سوال دارم، ممنون میشم اگر کسی بتونه پاسخ بده.
    1- آیا باید به سفارت اعلام کنم که دانشجوی دکتری هستم؟ اگر اعلام نکنم ممکنه از طریق دیگه ای متوجه بشن؟ (به فارسی مقاله دارم توی دوره دکتری و با سرچ کردن اسمم مشخص میشه!)
    2- آیا گپ بوجود اومده رو میشه با مقاله های تحقیقاتی، تدریس در دانشگاه و ارائه مدرک مبنی بر خوندن زبان فرانسه طی این دوره توجیه کرد؟
    3- اگر پرونده من کامل باشه از لحاظ تای، ساپورت مالی، نمره های خوب زبان فرانسه و انگلیسی و فاند کامل اما اعلام کنم که اینجا دکتری خوندم و انصراف دادم، فکر می کنید شانس ویزا گرفتن من چقدر هست؟

من دانشجوی سال اول دکتری بودم و گفتم و تقریبا هیچ مشکلی برام پیش نیومد. به نظرم گفتن حقیقت به خیر نزدیک تر هست. البته من دلایل قانع کننده برای ترک دکترا داشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط EF_SEM نمایش پست ها
    من دانشجوی سال اول دکتری بودم و گفتم و تقریبا هیچ مشکلی برام پیش نیومد. به نظرم گفتن حقیقت به خیر نزدیک تر هست. البته من دلایل قانع کننده برای ترک دکترا داشتم.
    مبارک باشه.میشه معدل کارشناسیتونو بگید؟
    ممنون

Junior Member

با سلام و خسته نباشیدتاپیک رو که میخوندم موضوعی نزدیک به مسأله خودم پیدا نکردم .
    من ۲۵ ساله هستم و فوق دیپلم مکانیک دارم ، از طرفی همسرم ۲۳ ساله هستش و لیسانس معماری از دانشگاه سراسری شریعتی تهران رو با معدل ۱۸ داره و امسال فارغ التحصیل شده . با توجه مشورت هایی که از بعضی از افراد گرفتیم ، متوجه شدیم که همسرم میتونه برای ارشد و بدون فاند برای کانادا اقدام کنه و من با ویزای همراه و کار به اونجا برم. بسته به طول مدت ویزای دانشجویی ایشون که یک ساله یا دو ساله باشه به همون اندازه فرصت پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی به ایشون داده میشه. از طرف دیگه هر دو آیلتس ۷ رو داریم و هزینه سال اول تحصیل و خوراک و مسکن رو که در حد ۱۰۰ میلیون تومان باشه رو داریم . میخواستم بدونم اطلاعاتی که داریم درست هستش یا نه ؟ میتونیم بهشون برای ادامه راه تکیه کنیم یا نه ؟ نکته ای که هست این هستش که برنامه رفتن برای یک سال و نیم دیگه هستش. اگر ممکنه راهنماییمون کنید ممنون میشم
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poyakhodapanah نمایش پست ها
    مبارک باشه.میشه معدل کارشناسیتونو بگید؟
    ممنون
    البته من هنوز برای ویزا اقدام نکردم. نمی دونم برای ویزا چه اتفاقی خواهد افتاد. مدل کارشناسیم ۱۶.۹۳ بوده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)