صفحه 253 از 318 نخستنخست ... 153203243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263303 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,521 تا 2,530 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    سلام. من خیلی گیج شدم بیشتر از یکساله که دارم تحقیق میکنم.لطفا نظرتون رو بگی7

من معدل 19 دارم و ارشد نرم افزار خوندم.ازمون تافلم میدم چن ماه دیگ وحدود 90 میگیرم احتمالا
    مقاله ندارم اما 6 سال سابقه کار مرتبط و کلی مدرک فنی حرفه ای دارم.
    29 سالمه
    به نظرتون با توجه به اینکه هدفم زندگی توی اون کشوری که درس میخونم.
    1-بهتره ارشد مجدد بگیرم. یا دکترا بگیرم؟ (از همه نظر هم اینکه بعدا میخوام وارد بازار کار بشم. هم اینکه برای افیسر منطقی باشه و ردم نکنه و...)
    2-دنبال فاند باشم یا نه؟
    ممنونم
    درود
    شما معدل لیسانست اگه خوبه که اپلای کن واسه دکتری و دنبال فاند باش. نمی دونم مقاله داری یا نه. یکم از خودت و سوابق تحصیلی و کاری ( اگر داری ) بیشتر بنویس تا من یا بقیه دوستان بهتر راهنماییت کنیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial_yazd

سلام
    من کارشناسی ارشد مهندسی صنایع با معدل 16.5 از دانشگاه الزهرام (البته اموزش محور بودم و پایان نامه نداشتم) کارشناسی هم صنایع سراسری یزد خوندم با معدل 16.70 سه سال سابقه کار نسبتا مرتبط تویه سازمان دولتی دارم مقاله هم داخلی 2 تا دارم زبانم در سطح خوبیه و به صورت جدی 4 ماهه که کلاس تافل میرم پیش بینی استادم تافل 6 ماهه 90 به نظرتون واسه دکترا چند درصد امکان دریافت فاند دارم؟
    ویرایش توسط Moshkan : April 28th, 2018 در ساعت 03:27 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_80 نمایش پست ها
    درود
    بستگی داره کدوم دانشگاه و کدوم ایالت کانادا بخواین درس بخونید. از 5-6 هزار دلار تا 18هزار دلار متغیره . باید توی سایت دانشگاه شهریه ها را ببینید. به نظر من دکترا خوندن بدون فاند منطقی نیست و اصلا رایج نیست. دوره های دکتری تقریباً همشون فاند دارن.
    ممنون اما میگن فاند گرفتنم سخته.ترجیحم برای داشنگاههای کلگری و ونکوره .حتی معمولیاشون

درود
    شما معدل لیسانست اگه خوبه که اپلای کن واسه دکتری و دنبال فاند باش. نمی دونم مقاله داری یا نه. یکم از خودت و سوابق تحصیلی و کاری ( اگر داری ) بیشتر بنویس تا من یا بقیه دوستان بهتر راهنماییت کنیم.
    29سالمه و متاهل و رشتم مهندسی کمپیوتر گرایش نرم افزاره
    معدل لیسانسم17.5 هستش..ارشدم 19
    مقاله ندارم(یه داخلی دارم ک فایده نداره)
    تافل هم روی 90 حساب کنید
    6سال بیمه و سابقه کار در زمینه رشته م دارم(9 سال کار کردم توی شرکتای نرم افزاری ک 5-6 سالش بیمه داره)
    تخصص نرم افزاریم خوبه در کل.برنامه نویسی میکردم و مدیر پروژه هم بودم
    یه بارم مسابقه المپیاد ملی مهارت استان اصفهان برنده شدم
    حدود 7-8 تا مدرک فنی حرفه ای دارم (مدارکم مربوط به 19 تا 24 سالگیمه بیشترش)
    توی شهرک علمی تحقیقاتی یه ایده داشتیم(شبیه به یه پروژه نواوری در کشور) که صد درصد انجام دادیم.منم توی تیم اصلی بودم
    شاید بتونم از پایان نامم یه مقاله معمولی بدم(در حد کنفرانسهای خارجی معمولی) چون دیگه نمیخوام روی مقاله وقت بذارم
    بازم ممنونم ازتون
    1-بهتره ارشد مجدد بگیرم یا دکترا؟
    2-شانس فاند دکترا دارم؟
    و کلا نظرتون رو بگید خیلی کمکم کردید.

ضمنا من 91 لیسانس گرفتم.رفتم سرکار و بعد سال 94 رفتم ارشد خوندم و امسال خرداد فارغ التحصیل میشم ارشد رو

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Moshkan نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی ارشد مهندسی صنایع با معدل 16.5 از دانشگاه الزهرام (البته اموزش محور بودم و پایان نامه نداشتم) کارشناسی هم صنایع سراسری یزد خوندم با معدل 16.70 سه سال سابقه کار نسبتا مرتبط تویه سازمان دولتی دارم مقاله هم داخلی 2 تا دارم زبانم در سطح خوبیه و به صورت جدی 4 ماهه که کلاس تافل میرم پیش بینی استادم تافل 6 ماهه 90 به نظرتون واسه دکترا چند درصد امکان دریافت فاند دارم؟
    شانس دکتری برای ارشد آموزش محور (کورس بیس) بالا نیست. اصولا دوره های کورس بیس برای بازار کار طرح میشوند و به همین علت برای پذیرش دکتری که هدف جذب دانشجوی کار کرده در ارشد بر روی موضوعی مشابه جهت ادامه تحقیق است چندان کارایی ندارد. داشتن مقاله هم بیشتر در همین راستا ارزیابی می شود. پذیرش Direct PhD در برخی دانشگاهها به ویژه امریکا با پذیرش از لیسانس هم ممکن است برای رزومه های خیلی خوب و در موارد محدود ولی عموما از دانشجویان ارشدی که در اکستنشهای موضوع مربوطه کار کرده اند در پذیرش دکتری بیشتر بهره برداری میگردد. می توانید برای پذیرش ارشد مجدد در رشته های مقاطع MSc با تز برنامه ریزی کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

29سالمه و متاهل و رشتم مهندسی کمپیوتر گرایش نرم افزاره
    معدل لیسانسم17.5 هستش..ارشدم 19
    مقاله ندارم(یه داخلی دارم ک فایده نداره)
    تافل هم روی 90 حساب کنید
    6سال بیمه و سابقه کار در زمینه رشته م دارم(9 سال کار کردم توی شرکتای نرم افزاری ک 5-6 سالش بیمه داره)
    تخصص نرم افزاریم خوبه در کل.برنامه نویسی میکردم و مدیر پروژه هم بودم
    یه بارم مسابقه المپیاد ملی مهارت استان اصفهان برنده شدم
    حدود 7-8 تا مدرک فنی حرفه ای دارم (مدارکم مربوط به 19 تا 24 سالگیمه بیشترش)
    توی شهرک علمی تحقیقاتی یه ایده داشتیم(شبیه به یه پروژه نواوری در کشور) که صد درصد انجام دادیم.منم توی تیم اصلی بودم
    شاید بتونم از پایان نامم یه مقاله معمولی بدم(در حد کنفرانسهای خارجی معمولی) چون دیگه نمیخوام روی مقاله وقت بذارم
    بازم ممنونم ازتون
    1-بهتره ارشد مجدد بگیرم یا دکترا؟
    2-شانس فاند دکترا دارم؟
    و کلا نظرتون رو بگید خیلی کمکم کردید.
    شما برای دکتری فول فاند شانس داری. با وجود اینکه مقاله ی خارجی نداری ولی در کل رزومه ات خوبه.
    والا به نظر من اپلای کن برای دکترا. شروع کن دانشگاه های معتبر و خوب کانادا را بررسی کن. شرایط پذیرش و بخصوص نمره زبان مورد نیاز هر کدوم را لیست کن و با اساتیدی که با زمینه کاریشون آشنایی یا جزو علایقت هست مکاتبه کن.
    شما با سوابق تحصیلی و کاری ای که داری می تونی برای دکتری پذیرش بگیری. حیفه که بخوای ارشد مجدد بخونی. مگر این که استادی بهت پیشنهاد بده که با فاند ارشد بخونی که البته برای ارشد مجدد خوندن هم یه مقدار کار گرفتن ویزا سحت می شه و اونجا باید یک study plan قوی بنویسی واسه مجاب کردن افسر ویزا.

درنگ نکن و مکاتبه با استادا را بذار تو برنامت. البته McMaster ظاهراً استاد محور نیست و کمیته تحصیلات تکمیلی تصمیم می گیره. ولی به استادای اونجا هم ایمیل بزن.

موفق باشی

ممنون اما میگن فاند گرفتنم سخته.ترجیحم برای داشنگاههای کلگری و ونکوره .حتی معمولیاشون
    خوب شهریه را که دانشگاه ها توی سایتشون میزنن. بررسی کن ببین کدوم برات بهتره. ولی نظر من را اگه می خوای خودت را به یکی دوتا دانشگاه توی کلگری و ونکوور محدود نکن. این همه دانشگاه معتبر توی کانادا هست. اکثرشون هم برای دانشجوهای تحصیلات تکمیلی امتیازاتی قائل میشن. خیلی هاشون طوری فاند میدن که شهریه را پوشش میده و یه چیزی هم تهش میمونه. یک سریشون هم کنار فاند دانشگاه بورس معافیت از پرداخت بخشی یا همه ی شهریه را داره ( بخصوص برای ارشد تز بیس و دکترا)

شما برای دکتری فول فاند شانس داری. با وجود اینکه مقاله ی خارجی نداری ولی در کل رزومه ات خوبه.
    والا به نظر من اپلای کن برای دکترا. شروع کن دانشگاه های معتبر و خوب کانادا را بررسی کن. شرایط پذیرش و بخصوص نمره زبان مورد نیاز هر کدوم را لیست کن و با اساتیدی که با زمینه کاریشون آشنایی یا جزو علایقت هست مکاتبه کن.
    شما با سوابق تحصیلی و کاری ای که داری می تونی برای دکتری پذیرش بگیری. حیفه که بخوای ارشد مجدد بخونی. مگر این که استادی بهت پیشنهاد بده که با فاند ارشد بخونی که البته برای ارشد مجدد خوندن هم یه مقدار کار گرفتن ویزا سحت می شه و اونجا باید یک study plan قوی بنویسی واسه مجاب کردن افسر ویزا.

درنگ نکن و مکاتبه با استادا را بذار تو برنامت. البته McMaster ظاهراً استاد محور نیست و کمیته تحصیلات تکمیلی تصمیم می گیره. ولی به استادای اونجا هم ایمیل بزن.

موفق باشی
    ممنون بازم
    شما اطلاع دارید سراغ کدوم دانشگاهها برم شانس فاندم بیشتره؟
    والا یکی از بچه های اینجا(Samanlagzi) گقتن اصن تا حالا ندیدن کسی با روزمه من دکترا پذیرش بشه و رزومم ضعیفه

ممنون بازم
    شما اطلاع دارید سراغ کدوم دانشگاهها برم شانس فاندم بیشتره؟
    والا یکی از بچه های اینجا(Samanlagzi) گقتن اصن تا حالا ندیدن کسی با روزمه من دکترا پذیرش بشه و رزومم ضعیفه
    درود
    ببین تو این سایت حرف های ضد و نقیض زیاد می بینی
    این که کسی به شما بگه رزومه ات ضعیفه و تا حالا دیده نشده با این رزومه پذیرش دکترا بگیرن که نمی تونه برای شما حجت باشه. اون دوستمون تا حالا ندیدن ولی بنده رزومه ضعیف تر از شما را هم دیدم که پذیرش دکترا گرفته.
    بنابراین به گفته ی من یا دیگر دوستان ، نمی شه صددرصد اعتماد کرد. این فروم می تونه فقط یک سری اطلاعات کلی به شما بده و راهنماییت کنه . نه اینکه عامل بازدارنده ی شما باشه. با اساتید همه ی دانشگاه های معتبر و خوب کانادا مکاتبه کن. یواش یواش خودت متوجه میشی که پاسخ ها چیه.
    قبلاً هم گفتم ، شما از نظر معدل مشکلی نداری و معدلت از حد نصاب پذیرش همه دانشگاه ها بالاتره. می مونه یک نمره زبان و دوم سوابق آکادمیک.
    پس باید وقت بذاری و با اساتید مکاتبه کنی و ببینی نظر اونا چیه. بستگی به خیلی چیزا ( فراهم بودن گرنت ، زمان مکاتبه با استاد، قوی بودن رزومه و نمره زبان) امکان داره از دانشگاه های 1 تا 10 کانادا هم بتونی پذیرش بگیری.
    خودت را محدود نکن.
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)