صفحه 256 از 318 نخستنخست ... 156206246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266306 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,551 تا 2,560 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام دوستان یه سوالی دارم
    هزینه ارشد توی این دو تا کیس چقدر با هم فرق داره؟
    کسی که با روش اکسپرس انتری اقامت میگیره و میاد اونجا بعد شروع میکنه پذیرش گرفتن از دانشگاهها
    با کسی که با روش تحصیلی میره و ایران که هست در واقع کارای پذیرشش رو کرده و خب طبیعا پی ار نداره
    مرسی

Junior Member saba_ro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام روزتون بخیر
    یسوال دارم
    من و همسرم میخوایم همزمان اقدام کنیم
    همسرم سند به نامشونه من هم سند به نامم هست
    و من خودم دوتا شنگن دارم اما همسرم شنگن ندارن ....

مهمه همه پول توی حساب یک نفرمون باشه یا باید تقسیم بشه ؟ یا شهریه تو حساب خودم باشه خرج زندگی یکسال دونفر باید تو حساب همسرم باشه ؟

و هزینه شهریه + هزینه زندگی دونفر در استان های غیر کبک رو باید داخل حساب داشته باشیم ؟

و اگر داخل گردش حسابمون نباشه و داخل نامه تمکن ما باشه کافی هستش ؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی دارم
    هزینه ارشد توی این دو تا کیس چقدر با هم فرق داره؟
    کسی که با روش اکسپرس انتری اقامت میگیره و میاد اونجا بعد شروع میکنه پذیرش گرفتن از دانشگاهها
    با کسی که با روش تحصیلی میره و ایران که هست در واقع کارای پذیرشش رو کرده و خب طبیعا پی ار نداره
    مرسی
    بستگی به رشته و دانشگاه داره. روی وب سایت دانشگاه نگاه کنید اطلاعاتش رو پیدا میکنید. شهریه دانشجوی بین المللی معمولا 2-3 برابر دانشجوی مقیم است. البته در بعضی دانشگاهها بورس های تحصیلی برای دانشجویان قوی وجود داره که این اختلاف شهریه را حذف میکنه. مثلا دانشگاه تورنتو اخیرا اعلام کرد که به همه دانشجویان دکترا بورس تحصیلی شهریه بین المللی رو پرداخت میکنه یعنی عملا شهریه دانشجوی دکترای مقیم و بین المللی رو برابر میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی به رشته و دانشگاه داره. روی وب سایت دانشگاه نگاه کنید اطلاعاتش رو پیدا میکنید. شهریه دانشجوی بین المللی معمولا 2-3 برابر دانشجوی مقیم است. البته در بعضی دانشگاهها بورس های تحصیلی برای دانشجویان قوی وجود داره که این اختلاف شهریه را حذف میکنه. مثلا دانشگاه تورنتو اخیرا اعلام کرد که به همه دانشجویان دکترا بورس تحصیلی شهریه بین المللی رو پرداخت میکنه یعنی عملا شهریه دانشجوی دکترای مقیم و بین المللی رو برابر میکنه.
    با سلام

ايا در جالت كلي فاندي كه به دارندگان pr تعلق مي گيره با فاندي كه به دانشجويان بين المللي تعلق مي گيره يكيه؟
    Impossible is impossible

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sssaeed2009 نمایش پست ها
    با سلام

ايا در جالت كلي فاندي كه به دارندگان pr تعلق مي گيره با فاندي كه به دانشجويان بين المللي تعلق مي گيره يكيه؟
    نه لزوما. اسکالرشیپ های متعددی برای دارندگان اقامت وجود دارند که به دانشجویان بین المللی تعلق نمی گیرند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

سلام دوستان پذیرش من از دانشگاه اوتاوا چند روزه به دستم رسیده و این دقیقا موقعی بود که من تصمیمم برای هلند قطعی شده بود.الان یک سوال دازم:من مستر دوم هستم و رشته ی انتخابیم هم همون رشته قبلیم هست و شنیدم این قضیه توی پروسه ویزا ی کانادامشکل ایجاد میکنه درسته؟اینطورکه شنیدم ویزای هلند در قیاس با کانادا راحتتر است و خب این کفه ترازو رو به سمت این کشورسنگینتر میکنه اما خب فکر میکنم کیفیت زندگی در کانادا با توجه به اینکه کشوری انگلسی زبان هست بسیار راحتتر خواهد بود.ممکن هست منو راهنمایی کنید؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_065 نمایش پست ها
    سلام دوستان پذیرش من از دانشگاه اوتاوا چند روزه به دستم رسیده و این دقیقا موقعی بود که من تصمیمم برای هلند قطعی شده بود.الان یک سوال دازم:من مستر دوم هستم و رشته ی انتخابیم هم همون رشته قبلیم هست و شنیدم این قضیه توی پروسه ویزا ی کانادامشکل ایجاد میکنه درسته؟اینطورکه شنیدم ویزای هلند در قیاس با کانادا راحتتر است و خب این کفه ترازو رو به سمت این کشورسنگینتر میکنه اما خب فکر میکنم کیفیت زندگی در کانادا با توجه به اینکه کشوری انگلسی زبان هست بسیار راحتتر خواهد بود.ممکن هست منو راهنمایی کنید؟
    بنظر من هر دو را اقدام بکنید بببینید از کدام میتوانید ویزا بگیرید.

ApplyAbroad Superstar

اگر فردی برای دوره دکتری در کانادا مشغول به تحصیل باشه و نهایتاً 2-3 سال از دکتری اش رو بخونه و بنابه دلایلی نتونه ادامه بده، اون شخص میتونه معادل مستر رو از دانشگاه طلب کنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_065 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من هر دو را اقدام بکنید بببینید از کدام میتوانید ویزا بگیرید.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به طور خلاصه و در تایید نظر دوست قبلی شما بهتره برای هر دو اقدام کنید.
    حالا نمیدونم امکان پذیر هست یا نه چون ممکنه پاستون درگیر یکی از سفارت ها بشه و نتونید همزمان برای سفارت دیگه اقدام کنید و ....
    ولی اگه شدنیه و میشه حتما برای هر دو اقدام کنید.

در مورد هلند :
    نمیشه گفت کیفیت زندگی توی کانادا بلاتره! هلند یکی از بهترین کشورهای اروپاییه و کوالیتی لایف هم توش به نسبت خیلی جاها خیلی بالاتره
    داستان های بیمه سلامت و ایمن بودن کشور و .... هم همیشه هلند جزو بهترین ها بوده و هست
    اگه به قدرت پاس و این رده بندی ها هم اعتفاد داشته باشید فکر کنم اگه چک کنید میبینید که قدرت پاس هلندی بالاتر از پاس کاناداییه

حالا همه این موارد چیزی نیست که شما بخوایید روش کلا تصمیمتون رو عوض کنید. هلند و کانادا هر دو اینقدری خوب هستند که تفاوت هاشون ممکنه اصلا به چشم هم نیاد حداقل توی زمینه هایی که بالا نوشتم.

از مهم ترین چیزهایی که باید بهش فکر کنید موارد زیره:

- زبان.........توی هلند شما خواه نا خواهد برای پارتی از جامعه شدن باید زبان هلندی رو یاد بگیرید. هستند کسایی که دارن سال ها با زبان انگلیسی توی هلند زندگی میکنند ولی در نهایت ته داستان شما اگه بخوایید عضوی از جامعه بشید باید زبان هلندی رو یاد بگیرید.
    - فرهنگ.......به هر حال فرهنگ اروپایی ها با کانادایی ها کمی فرق میکنه. فکر میکنم به طور ساده کانادا مهاجر پذیر تره و شاید کمی و فقط کمی بیشتر از هلند بشه توش نزدیکی به فرهنگ ایرانی پیدا کرد !
    - جامعه ایرانی.... فکر میکنم جامعه ایرانی توی کانادا (حالا بسته به شهر و مکان متفاوت) فعال تره و شما بیشتر ایرانی بودن رو توی کانادا حس میکنید . بیشتر ایرانی میبینید و بیشتر میتونید با ایرانی ها مراوده داشته باشید.
    -فاصله هوایی از ایران....... هلند تا تهران حدودا ۵ ساعت پروازه. یعنی شما اگه اصمیم بگیری و بخوایی میتونید صبحانه تو تو یهلند بخوری و برای ناهار پیش خانواده ت باشی! این یه مثاله ساده ست ولی فلسفه ی پشتش ممکنه برای خیلی ها مهم باشه.
    - اب و هوا..........توی هلند معمولا هوا بارونیه و باد رو تجربه میکنید. بارون و باد چیزیه که همیشه با هلند هست و خواهد بود. و باید بهش عادت کنید. این معنیش این نیست که هلند روز افتابی نداره!

بهش فکر کنید و ببینید چقدر این موارد برای شخص شما مهمه. من توی حرف های بالا نه از هلند دفاعی کردم و نه ازش بدی گفتم. فقط تفاوت ها رو گفتم بهتون که ممکنه مهم باشه
    شما جایی که میرید با این دید نگاه کنید که میحوایید برید اونجا و از صفر دوباره ریشه بزنید و زندگی کنید و ....
    مهاجرت خودش به خودیه خود عجیب (و نه سخت!) هست. تا اونجایی که میتونید باید این عجیب بودن رو کم کنید تا بتونید راحت تر بهش عادت کنید
    بچه های شما و نسل بعدی شما روی همین تصمیم ممکنه سرنوشتشون عوض شه
    بنابراین فکر کنید و خیلی فکر کنید برای انتخاب مکان مورد نظرتون
    و بعد از انتخاب هم دیگه فقط به هدفی که گذاشتید فکر کنید و به حرف کسی گوش ندید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

از هر دو دوستان ممنونم بابت راهنماییشون و خب فکر میکنم راه حل منطقی همون باشه که برای هر دو اقدام کنم.این طور که شنیدم دانشگاه من در هلند خودش شخصا برای ویزا اقدام میکنه و شاید اینجوری لازم نباشه پاسپورتم رو پیش سفارت بزارم و اقدام برای هر دو کشور رو اسونتر میکنه درسته؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)