صفحه 259 از 318 نخستنخست ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269309 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,581 تا 2,590 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    ممنون که نظرتون رو گفتید منتها با توجه به اینکه میشه با مشورت استادراهنما دکترا رو تبدیل به ارشد کرد یعنی یکسال که خوندی با استاد مشورت کنی و بگی میخوام ارشد بگیرم
    خیلی خوبه چون ادم بعد یک سال دستش میاد که به دردش میخوره دکترا بگیره یا بهتره همون ارشد رو بگیره. درست فکر نمیکنم؟
    دوست من دانشگاه فلوریدا برای دکترا رفت اما بعد دوسال ارشد گرفت(دانشگاهای کانادا و امریکا البته گویا این امکان رو میدن فقط)
    و در مورد صحبتی که کردید و گفتید بعضی دانشگاهها فاند ارشد و دکتراشون یکیه. میشه نام ببرید کدوم دانشگاها؟ ممنون
    همیشه این امکان نیست که به راحتی بتوان چنین کاری را کرد. ممکن است روی پروژه ای کار کنید و فاند از محلی تامین شود که پوزیشن دکتری است و تغییر آن به مستر امکان عملی نداشته باشد هرچند به لحاظ قانونی (روی کاغذ) جنین امری به درخواست دانشجو امکانپذیر باشد. برخی به علت های مختلف از جمله بحث بازار کار، ویزا و ... ممکن است چنین کاری را انجام دهند ولی صرفا با مشورت استاد راهنما و به صورت تضمین شده نمی توان چنین تغییری را قطعی دانست.
    در مورد شرایط دقیق پرداخت در دانشگاهها باید از دپارتمان و استاد مربوطه سوال کنید. در خصوص RA که بخش عمده فاندینگ را تشکیل میدهد بسته به استاد ممکن است مبلغ متفاوتی در نظر گرفته شود و TA نیز در برخی دانشگاهها جز یا خارج از شمول سقف فاندینگ (RA+TA)است. استیپند نیز توسط برخی اساتید جهت برخی موارد پرداخت می شود. در مواردی ممکن است فاند دانشجوی ارشد یک استاد از فاند دانشجوی دکتری استاد دیگری در همان دانشگاه حتی بیشتر هم باشد. در برخی موارد هم این مساله نزدیک می توانند باشد. (مثلا مبلغ GTA در دانشگاه ویندزور برای مسترو دکتری در سال اخیر به ترتیب 5300 و 5800 در هر ترم به عنوان نمونه و مبلغ RA به اضافه استیپند در یک پروژه مشترک برای هر دو دانشحوی مستر و دکتری (غیر اینترنشنال) نزدیک به 14000(شامل شهریه) در سال ) در کل چیزی به این ترتیب که برای همه دانشگاهها لیست فاندهای مختلف را برای شما برای همه رشته ها تفکیکی ارایه کند وجود ندارد و باید بسته به استاد و دانشگاهی که پذیرش دارید بررسی دقیقتری انجام دهید. اطلاعات جنرال البته در سایت دانشگاهها در بخش اطلاعات مالی قابل دستیابی است که بیشتر مینیممهای فاندینگ و اسکالرشیپهای قابل دسترسی جهت اقدام را نشان میدهد ولی RA که عمده منبع تامین فاند است را بهتر است با استاد چک کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان،
    من دو تا پذیرش دارم برای مستر، یکی MSc از یک دانشگاه متوسط به پایین که کمی هم فاند در نظر گرفته شده، و دیگری MEng از یک دانشگاه بهتر که خب هیچ کمک هزینه ای فعلا نداره، منتها مزیت هاش این هست که هم در شهر بزرگتری هست، هم رشته اش بیشتر مورد علاقه ی من می باشد و این که به احتمال خیلی زیاد در صورت عملکرد خوب در ترم یک یا سال یک، می شود به MSc تبدیل کرد و از مزایای مالی هم بهره برد. حال سوال من اینست که آیا معقول و نتیجه بخش هست که حداقل برای یک ترم یا احتمالا یک سال، یک چنین سرمایه گذاری انجام شود(در حدود 100 میلیون) و این ریسک پذیرفته شود؟ آیا می توان امیدوار بود که با کار پارت تایم خارج از کمپس(بدون تجربه ی کاری آنچنانی در ابتدا) در سال اول و بهره گیری از فرصت هایی که در داخل کمپس پیش میاد، حداقل کمی از هزینه ها را جبران کنیم و برای عملکرد خوب هم تلاش کنیم برای تبدیل به MSc؟
    آیا اگر به هر دلیلی هم تغییر به MSc میسر نشد، آیا می توان یه حداقل انتظاری داشت که بعد از فارغ التحصیلی با MEng، بی وقفه یا با وقفه ی اندک مشغول به کار شد؟ که این سرمایه گذاری تحصیلی پاسخ داده شود؟
    یا معقول نیست و باید دور MEng را خط کشید؟(علاقه ی من برای تبدیل به MSc هم به دلیل مزایای مالی و هم به دلیل امکان انجام ریسرچ و حفظ کردن شانس برای دکترا می باشد)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط n1396t نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دو تا پذیرش دارم برای مستر، یکی MSc از یک دانشگاه متوسط به پایین که کمی هم فاند در نظر گرفته شده، و دیگری MEng از یک دانشگاه بهتر که خب هیچ کمک هزینه ای فعلا نداره، منتها مزیت هاش این هست که هم در شهر بزرگتری هست، هم رشته اش بیشتر مورد علاقه ی من می باشد و این که به احتمال خیلی زیاد در صورت عملکرد خوب در ترم یک یا سال یک، می شود به MSc تبدیل کرد و از مزایای مالی هم بهره برد. حال سوال من اینست که آیا معقول و نتیجه بخش هست که حداقل برای یک ترم یا احتمالا یک سال، یک چنین سرمایه گذاری انجام شود(در حدود 100 میلیون) و این ریسک پذیرفته شود؟ آیا می توان امیدوار بود که با کار پارت تایم خارج از کمپس(بدون تجربه ی کاری آنچنانی در ابتدا) در سال اول و بهره گیری از فرصت هایی که در داخل کمپس پیش میاد، حداقل کمی از هزینه ها را جبران کنیم و برای عملکرد خوب هم تلاش کنیم برای تبدیل به MSc؟
    آیا اگر به هر دلیلی هم تغییر به MSc میسر نشد، آیا می توان یه حداقل انتظاری داشت که بعد از فارغ التحصیلی با MEng، بی وقفه یا با وقفه ی اندک مشغول به کار شد؟ که این سرمایه گذاری تحصیلی پاسخ داده شود؟
    یا معقول نیست و باید دور MEng را خط کشید؟(علاقه ی من برای تبدیل به MSc هم به دلیل مزایای مالی و هم به دلیل امکان انجام ریسرچ و حفظ کردن شانس برای دکترا می باشد)
    رشته و دانشگاه موردنظرتون کدام هستند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رشته و دانشگاه موردنظرتون کدام هستند؟
    مستر بدون تز، industrial engineering از concordia
    مستر با تز بهینه سازی از Brock
    با فرض اینکه برای هزینه ی سال اول مشکل خاصی نباشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط n1396t نمایش پست ها
    مستر بدون تز، industrial engineering از concordia
    مستر با تز بهینه سازی از Brock
    با فرض اینکه برای هزینه ی سال اول مشکل خاصی نباشه.
    بنظر من کنکوردیا از هر نظر بهتر از براک است. پیدا کردن کار با MEng غیرممکن نیست و به رشته و مهارتهاتون بستگی داره. متاصفانه هم رشته شما نیستم و در مورد بازارکارش اطلاع ندارم.

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر منو راهنماییم کنید

من چون پذیرشم برای می بود و ویزام نیومده بود مجبور شدم دیفر کنم برای سپتامبر اما نگرانم که تا سپتامبر هم ویزام نرسه. در حال حاضر 6 ماه هست که منتظرم برای همین به فکر افتادم یه پذیرش دیگه بگیرم. به نظر شما الان وقت مناسبی هست برای ایمیل زدن به اساتید برای ترم وینتر 2019 ؟

و اینکه من با پذیرش دکترا برای ویزا اقدام کرده بودم الان اگر برای مستر پذیرش بگیرم و بخوام دانشگاه جدید برم مشکلی پیش میاد یا باید حتما پذیرش دکترا بگیرم ؟

خیلی خیلی ممنونم از کمکتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها

من چون پذیرشم برای می بود و ویزام نیومده بود مجبور شدم دیفر کنم برای سپتامبر اما نگرانم که تا سپتامبر هم ویزام نرسه. در حال حاضر 6 ماه هست که منتظرم برای همین به فکر افتادم یه پذیرش دیگه بگیرم. به نظر شما الان وقت مناسبی هست برای ایمیل زدن به اساتید برای ترم وینتر 2019 ؟

و اینکه من با پذیرش دکترا برای ویزا اقدام کرده بودم الان اگر برای مستر پذیرش بگیرم و بخوام دانشگاه جدید برم مشکلی پیش میاد یا باید حتما پذیرش دکترا بگیرم ؟

معمولا برای هر دانشگاه ددلاین اپلیکیشن ترمهای مختلف در سایت دانشگاه ذکر شده و متفاوت است. باید برای پاسخ به این سوال بر اساس دانشگاه مقصد، تاریخ را چک کنید. بهترین زمان محدوده سه ماهه قبل ددلاین است چرا که زودتر از آن استاد، اصولا در پذیرش ترمهای قبل ممکن است مشغول باشد و فرصت را از دست بدهید و در صورت نزدیک بودن به ددلاین نیز اغلب استادها دانشجویان خود را انتخاب کرده باشند و شانس کمتر شود.
    مساله ویزا را در تاپیک خود مطرح کنید ولی عموما مستر مجدد شانس ویزا را کاهش میدهد هرچند غیرممکن نیست.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها

درود
    اگر برای وینتر 2019 می خوای اقدام کنی بهتره مکاتبه را از اواسط مرداد شروع کنی.
    در مورد مسئله پذیرش مجدد اونم برای مستر ، قضیه یه کم پیچیده است. شما اگر پذیرش مستر مجدد بگیری و ویزات اومده باشه ممکنه تو کانادا، در گرفتن استادی پرمیت به مشکل بر بخوری. اگر هم ویزات نیومده باشه که بخوای اعلام کنی مستر مجددی تازه پروسه ی ویزات ممکنه طولانی تر بشه یا ریجکتت کنن.
    ولی باز هم توی فروم روادید دانشجویی قضیه را مطرح کن یا از یک وکیل درست و حسابی در حد مشاوره راهنمایی بگیر.
    موفق باشی

Junior Member

سلام من دارم برای ویزای تحصیلی اقدام میکنم بنظر شما گذاشتن بیمه در مدارک ضروری است؟؟
    و یک سوال دیگه اینکه در فرم 1294 پرکردن قسمت room & board لازمه ؟
    ویرایش توسط shadi1141 : May 29th, 2018 در ساعت 10:14 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi1141 نمایش پست ها
    سلام من دارم برای ویزای تحصیلی اقدام میکنم بنظر شما گذاشتن بیمه در مدارک ضروری است؟؟
    و یک سوال دیگه اینکه در فرم 1294 پرکردن قسمت room & board لازمه ؟

دوست عزیز این ها سوالات من هم هست. آبا بایستی در مدارک سفارت رزرو هتل برای مثلا 10 روز تا خونه پیدا کنیم رو هم بزاریم؟ بلیط رفت برای کانادا و بیمه مسافرت چطور؟ ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)