صفحه 263 از 318 نخستنخست ... 163213253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273313 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,621 تا 2,630 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط reza960 نمایش پست ها
    دوستان سلام ..من ترم آخر کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی هستم..تصمیم گرفتم این یک سالی که فرصت دارم تا مشمول خدمت بشم رو صرف زبان و تقویت رزومم کنم..ایلتس رو تا سه ماه دیگه ایشالا میگیرم(نمره 7) ..مقاله هم ندارم ..معدلم هم 15.30 هست

یه سوال اینکه من از همین الان مکاتبه با اساتید و یا مقاله نویسی رو شروع کنم یا الان انرژیمو روی زبان بذارم و بعدش شروع کنم(با توجه به اینکه وقتم یکم محدوده)؟؟؟ اصن امیدی به پذیرش با توجه به این شرایط هست؟؟

دوستان به نظرتون چیکار باید بکنم؟؟؟
    نمرکزتون رو روی آیلس بزارید و اگه برای ترم قال اپلای میکنید از ژانویه فبریه شروع کنید به ایمیل زدن البته استثناهایی هم هست با توجه به ددلاین دانشگاه ها رو بررسی کنید با نوجه به علاقه مندی تون و معدلتون و روی اونا فوکوس کنید

سلام

یک سوال داشتم در رابطه با ددلاین دانشگاه ها و ارسال مدرک آزمون بین المللی مثل GRE. طی مکاتباتی که با ETS داشتم، نمره GRE نهایتا 2 هفته بعد از روز امتحان به صورت آنلاین گزارش میشود و حدودا 5 هفته بعد از روز امتحان به دست گیرنده های انتخابی شما (دانشگاه ها) میرسد.

حال اگر ددلاین دانشگاهی 1 ژانویه باشد، آیا بنده میتوانم امتحانم را 20 دسامبر داده، برای دانشگاه مد نظر قبل از 1 ژانویه اپلای کرده و منتظر این باشم که مدرک GRE حدود 3 هفته بعد از 1 ژانویه به دست اونها برسد؟ یا باید برنامه ریزیم جوری باشه که همه چی قبل 1 ژانویه دست اونها باشد؟ من در سایت دانشگاه تورنتو متن زیر رو دیدم که به شک افتادم!

How do I know when the graduate unit received my supplemental materials?
    Applicants may monitor the status of their application by logging into the online application. Once you have mailed your supporting documents, please allow two to three weeks from the time you submit your application for your account to reflect receipt of these materials.
    تشکر فراوان بابت راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    سلام

یک سوال داشتم در رابطه با ددلاین دانشگاه ها و ارسال مدرک آزمون بین المللی مثل GRE. طی مکاتباتی که با ETS داشتم، نمره GRE نهایتا 2 هفته بعد از روز امتحان به صورت آنلاین گزارش میشود و حدودا 5 هفته بعد از روز امتحان به دست گیرنده های انتخابی شما (دانشگاه ها) میرسد.

حال اگر ددلاین دانشگاهی 1 ژانویه باشد، آیا بنده میتوانم امتحانم را 20 دسامبر داده، برای دانشگاه مد نظر قبل از 1 ژانویه اپلای کرده و منتظر این باشم که مدرک GRE حدود 3 هفته بعد از 1 ژانویه به دست اونها برسد؟ یا باید برنامه ریزیم جوری باشه که همه چی قبل 1 ژانویه دست اونها باشد؟ من در سایت دانشگاه تورنتو متن زیر رو دیدم که به شک افتادم!

سلام
    بهترین راه این هست که از خود faculty graduate رشته تون در دانشگاه مورد نظرتون بپرسید بهش ایمیل بزنید و براش توضیح بدید معمولا با چند هفته کنار میان البته دانشگاه با دانشگاه و دپارتمان با دپارتمان فرق میکنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science @ AmirKabir University

سلام
    من دانشجوی سال آخرم و مسئله‌ای که هست اینه که یه ترم تقریباً تمام درس‌هام رو افتادم و این خیلی روی معدّلم تاثیر داشت، امّا بعد از اون هر ترم الف شدم و اون درس‌های افتاده رو هم با نمره‌ی خوبی پاس کردم (حتّی دانشگاه هم یه قانونی داره که باهاش تاثیر اون درس‌ها رو از معدّل حدف کنم)
    حالا این چندتا چه قدر میتونه تاثیر منفی بذاره روی روند درخواستم و این که نمیتونم از نمرات ترم‌های بعدم برای کاورکردن اون‌ها و به عنوان یه نکته‌ی مثبت استفاده کنم؟ و نکته‌ی مهم‌تر درمورد کانادا درمورد محاسبه‌ی gpa توی این کشوره که درس‌هایی که تکرار شده‌ان رو چه طور توی gpa تاثیر میدن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Moose نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی سال آخرم و مسئله‌ای که هست اینه که یه ترم تقریباً تمام درس‌هام رو افتادم و این خیلی روی معدّلم تاثیر داشت، امّا بعد از اون هر ترم الف شدم و اون درس‌های افتاده رو هم با نمره‌ی خوبی پاس کردم (حتّی دانشگاه هم یه قانونی داره که باهاش تاثیر اون درس‌ها رو از معدّل حدف کنم)
    حالا این چندتا چه قدر میتونه تاثیر منفی بذاره روی روند درخواستم و این که نمیتونم از نمرات ترم‌های بعدم برای کاورکردن اون‌ها و به عنوان یه نکته‌ی مثبت استفاده کنم؟ و نکته‌ی مهم‌تر درمورد کانادا درمورد محاسبه‌ی gpa توی این کشوره که درس‌هایی که تکرار شده‌ان رو چه طور توی gpa تاثیر میدن؟
    عموما معدل دوشال اخر یا معدل کل را باید در نظر بگیرید و نه یک ترم خاص را. برای چک کردن دقیق بسته به دانشگاه مورد نظر از طریق سایت پذیرش دانشگاه مطمین شوید. جیزی که مهم است این معدل برای ورود به چروسه بررسی پرونده باید از مینیمم دانشگاه بالاتر باشد ولی بعد از این مرحله برای رقابت حداکثرها ملاک است و نه حداقلها. بنابراین ممکن است چنین جیزی در رقابتی شدن یا نشدن پرونده شما برای پذیرش ارشد موثر باشد اگر در دانشگاه مربوطه معدل ترمی که اشاره نمودید در محاسبه معدل بررسی پرونده دخیل باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

سلام

برخی دانشگاهها ددلاینشان برای ارسال اپلیکیشن است و بعد از آن مهلتی برای رسیدن رفرنس لترها و سایر مدارک از جمله زبان دارید. برخی ددلاین شامل آخرین زمان تکمیل پرونده شامل کلیه مدارک است و البته بسته به سایت دانشگاه مربوطه و نیز مکاتبه می توانید از این موضوع مطمین شوید. حتی اگر ددلاین در تاریخ مشخصی باشد و شما قبلا اپلای کرده باشید می توانید این موضوع را عنوان کنید و احتمال قایل شدن استثنا وجود دارد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ممنون از پاسخ شما و دوستمون که قبل تر بنده را راهنمایی کردند. به عنوان مثال بنده با یکی از دانشگاه های مد نظر مکاتبه کردم. مکاتبه بنده از قرار زیر است:

... As explained in your website, applicants have to provide TOEFL and GRE scores. I contacted with the ETS support, and they told me that the official scores will be available two weeks after the test date. According to ETS, they could also deliver the hard copy of the certificates to a university about five weeks after the test date. I would like to know whether it is possible to only upload the electronic and official certificates before the deadline and provide their hard copies after the deadline (e.g., after admission)? For instance, I want to register for the GRE test three weeks prior to the deadline of your university. Then, I will be able to only provide the official and electronic version of my GRE score before the deadline, and deliver a hard copy of it after the deadline. Please let me know if it is acceptable for your department.
    پاسخ آنها از قرار زیر است:

... We do not require hard copies of your GRE scores, but when reporting GMAT scores, please note that we can retrieve these electronically provided that you select McMaster as one of your choices with the testing centre. Our institution code is 0936 and the department code is 0D1-LC-79. If you are submitting GRE scores, our institution code is 5698 and the department code is 4399.
    یک مورد دیگه هم به بنده اینجوری جواب دادند:

We will accept the electronic copies on our application portal, as long as we receive the official results from GRE/GMAT/IELTS/TOEFL.

واقعیت من یکم گیج شدم. اگر نیازی به Hard Copy ندارند، پس چرا شماره موسسه شون رو برای GRE بهم معرفی کرده؟ شاید من سوالم رو بد براش مطرح کردم! نظری ندارید شما؟

ممنون از پاسخ شما و دوستمون که قبل تر بنده را راهنمایی کردند. به عنوان مثال بنده با یکی از دانشگاه های مد نظر مکاتبه کردم. مکاتبه بنده از قرار زیر است:

پاسخ آنها از قرار زیر است:

یک مورد دیگه هم به بنده اینجوری جواب دادند:

واقعیت من یکم گیج شدم. اگر نیازی به Hard Copy ندارند، پس چرا شماره موسسه شون رو برای GRE بهم معرفی کرده؟ شاید من سوالم رو بد براش مطرح کردم! نظری ندارید شما؟
    hard copy یعنی اینکه نمره gre را (در کاغذ یا سی دی )بطور پستی برایشان بفرستید . ای تی اس الکترونیکی دو هفته ای به دانشگاهها ارسال می کند و همه دانشگاهها هم همین ریپورت الکترونیکی را مد نظر دارند و کدشان هم برای همین امر است و گرنه برایhard copy کدپستی لازم است . در ضمن در خود سایت ای تی اس همه اینها کامل گفته شده است و حتی بر حسب روزی که امتحان داده اید می توانید بیبنید تقریبا در چه روزی نمرات شما ریپورت خواهد شد.

پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    hard copy یعنی اینکه نمره gre را (در کاغذ یا سی دی )بطور پستی برایشان بفرستید . ای تی اس الکترونیکی دو هفته ای به دانشگاهها ارسال می کند و همه دانشگاهها هم همین ریپورت الکترونیکی را مد نظر دارند و کدشان هم برای همین امر است و گرنه برایhard copy کدپستی لازم است . در ضمن در خود سایت ای تی اس همه اینها کامل گفته شده است و حتی بر حسب روزی که امتحان داده اید می توانید بیبنید تقریبا در چه روزی نمرات شما ریپورت خواهد شد.

پیروز باشید.
    یعنی نیازی نیست که به صورت پستی برایشون ارسال شود؟ پس اگر الکترونیکی میفرستند، این ETS چرا برای هر ریپورت 25 دلار میگیره (به استثنای اون 4 تایی که میشه قبل امتحان مشخص کرد)؟؟!!
    ویرایش توسط moosavi_69 : July 6th, 2018 در ساعت 06:23 PM

Junior Member

با سلام . من قصد دارم برای مقطع فوق لیسانس اپلای کنم.

1.از یک مرکز مهاجرتی پرسیدم گفتن برای زبان فقط آیتلس آکادمیک قابل قبوله برای پذیرش گرفتن از کانادا ! یعنی تافل معتبر نیست؟ در این زمینه منو راهنمایی کنید که کدوم آزمون رو بدم.

2. مورد دوم اینکه من 3 سال کار تخصصی انجام دادم مرتبط با رشته ام توی پالایشگاه. آیا چیزهای صنعتی که بلدم رو توی رزومه تحصیلی ام هم بیارم؟ تاثیر داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)