صفحه 286 از 318 نخستنخست ... 186236276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,851 تا 2,860 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

من از اول قصد رفتن به یه دانشگاه دیگه رو داشتم اما ایجنتی که باهاش کار کردم بهم گفت برای شانس ویزام با یه دانشگاه دیگه اپلای کنم. الان مشکلم اینجاست که برای دانشگاهی که میخوام برم دیپازیت ریختم و بلیطم برای 20 فروردینه. اما دانشگاهی که برای کارهای ویزا باهاش اقدام کردم بهم گفته اگه تا 15 فوریه، 5 هزار دلار دیپازیت نریزم ادمیشنم کنسل میشه. الان سوالم اینه که اگه ادمیشنم کنسل شه هنگام ورود به خاک کانادا می تونم بگم من می خوام برم یه دانشگاه دیگه؟ یا از ورودم جلوگیری میشه و مجبورم بیخودی این 5 هزار دلارو پردخت کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moosavi_69 نمایش پست ها
    سلام، من از یک دانشگاه پذیرش گرفتم و منتظر اعلام نتیجه الباقی دانشگاه ها هستم. چند تا سوال داشتم، ممنون میشم من رو از نگرانی در بیارید:

- ایا میشه آفر یک دانشگاه رو پذیرفت؛ در صورتی که از دانشگاه بهتر پذیرش حاصل شد، اولی را رد کرد؟ قوانین به چه صورت است؟
    - بازه زمانی اعلام نتایج پذیرش برای دانشگاه های کانادایی کی هست (به خصوص Western University)؟
    - آیا به کسی که اپلیکیشنش ریجکت میشود، اطلاع داده میشود؟
    - اگر تو لیست انتظار قرار بگیریم، چجوری میشه متوجه شد؟ شخصی که تو لیست انتظار قرار بگیرد، حداکثر چقدر زمان میبرد تا آفر را دریافت بکند (بیشتر نگران زمان محدود برای پذیرش قطعی آفر دیگر دانشگاه ها هستم)؟

پیشاپیش تشکر.
    معمولا برای انصراف از یک آفر و پذیرش آفر دیگر محدودیت قانونی وجود ندارد. به لحاظ حرفه ای باید این اقدام با اطلاع استاد قبلی و در صورت امکان به فاصله زمانی مناسب برای ایشان به منظور جایگزینی باشد. اطلاع در لحظه آخر و بدتر از آن عدم اطلاع به نوعی غیرحرفه ای است و با توجه به اثرات احتمالی ان بر پذیرش دانشجو و پروژه احتمالی و فاندینگ استاد می تواند در آینده برای پذیرش دانشجویانی مشابه خود شما موثر باشد. در موارد معدود ممکن است در خصوص خود شخص نیز تبعاتی داشته باشد مثلا مواردی که دیپازیت شهریه پرداخت شده است یا نظایر آن.
    در مورد لیست انتظار چنین موردی را باید با توجه به دانشگاه بررسی کرد. برخی دانشگاهها عدم پیدا شدن استاد راهنما و باقی ماندن در لیست برای پیدا شدن استاد را به این عنوان تعبیر میکنند که می تواند شانسی متفاوت داشته باشد. گاهی هیچ استادی پیدا نمیشود که به رزومه شما علاقه مند باشد و این زمان در عمل فایده ای برای شخص ندارد و برخی کیسها ممکن است به فاصله کم استاد مناسبی پیداکنند چون موردی مشابه بخش اول این پاسخ از سوی اپلیکنت دیگر اتفاق افتاده است...
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_ghadir نمایش پست ها
    من از اول قصد رفتن به یه دانشگاه دیگه رو داشتم اما ایجنتی که باهاش کار کردم بهم گفت برای شانس ویزام با یه دانشگاه دیگه اپلای کنم. الان مشکلم اینجاست که برای دانشگاهی که میخوام برم دیپازیت ریختم و بلیطم برای 20 فروردینه. اما دانشگاهی که برای کارهای ویزا باهاش اقدام کردم بهم گفته اگه تا 15 فوریه، 5 هزار دلار دیپازیت نریزم ادمیشنم کنسل میشه. الان سوالم اینه که اگه ادمیشنم کنسل شه هنگام ورود به خاک کانادا می تونم بگم من می خوام برم یه دانشگاه دیگه؟ یا از ورودم جلوگیری میشه و مجبورم بیخودی این 5 هزار دلارو پردخت کنم؟
    شما باید با مدارک معتبر در زمان ورود برای دانشگاهی که برای آن ویزا گرفته اید وارد کانادا شوید.
    س از صدور استادی پرمیت می توانید در موسسه DLI مورد نظرتان تغییر داده و ادامه دهید ولی نمیتوانید به صرف قصد تغییر دانشگاه با مدارکی که قانونا اعتبار ندارند وارد کانادا شوید. به عبارت بهتر اگر ادمیشن شما کنسل شده باشد قانونا برای تحصیل نمی توانید به کانادا وارد شوید چون ویزای شما برای همین هدف و تحصیل در این دانشگاه صادر شده و به همین واسطه اجازه ورود به کانادا را در زمان ورود می یابید.
    اگر قصد تغییر دانشگاه را دارید می توانیدپروسه تغییر دانشگاه را به عقب بیندازید که در این صورت دپازیت را از دست میدهید یا ریسک اپلای مجدد و ویزا براساس ادمیشن جدید را امتحان کنید. ریسک سفر با ادمیشن منقضی شده را به هیچ عنوان توصیه نمیکنم.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    من به علت سن 35 سال نمی تونم از کالج پذیرش بگیرم چون ریسک ویزا داره، یه سوال داشتم اگر من پذیرش مستر بگیرم و وارد کانادا بشم و بعد انصراف بدم برم برای کالج postgraduate مشکلی قاتونی پیش میاد از نظر اداره مهاجرت کانادا؟

ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من 34 سالمه، سال 1384 فوق دیپلم معماری گرفتم ، سال 1394 واسه لیسانس اقدام کردم و یک سال خوندم بعد یه وقفه افتاد و دوباره از ترم بهمن 96 شروع کردم به ادامه تحصیل.
    ما یک پرونده باز مهاجرتی (خوداشتغالی فدرال) هم داریم که همسرم مین هستن. اردیبهشت 97 مدارک را ارسال کردیم و تیر 97 فایل نامبر گرفتیم. من در اون پرونده آخرین مدرک تحصیلی را فوق دیپلم اعلام کردم.
    حالا با توجه به این تفاسیر، به نظر شما من میتونم برای تحصیلی اقدام کنم؟ اون پرونده مهاجرتی و وقفه ای که بین ادامه تحصیلم بوده مشکل ساز نمیشه برام؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام خسته نباشین بنده
    لیسانس مهندسی صنایع با معدل 16.64
    مدرک آیلتس آکادمیک با نمره 7
    5 سال سابقه کار در حیطه مدیریت پروژه و برنامه ریزی دارم
    لطفا میشه راهنمایی کنید برای کانادا برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس صنایع یا مدیریت پروژه شانسی دارم که فاند هم شاملش بشه؟
    و اگر وبسایتی هست که سرچ کنم برای رشته مورد نظر مغرفی بفرمایید
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام دوستان.
    اگه از یه دانشگاه ریجکت شدیم میتونیم ازشون علت ریجکت شدن رو بپرسیم؟؟ یا این کار مناسب نیست؟ مینیمم ها رو داشتم و تو ایمیلی که فرستادن دلیل خاصی ذکر نشده.

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samvi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اگه از یه دانشگاه ریجکت شدیم میتونیم ازشون علت ریجکت شدن رو بپرسیم؟؟ یا این کار مناسب نیست؟ مینیمم ها رو داشتم و تو ایمیلی که فرستادن دلیل خاصی ذکر نشده.

ممنون
    نه مشکلی ندارد می توانید سوال کنید اگر دلیل خاصی باشد خواهند گفت ولی عموما اینگونه سوالات به پاسخی کلی منجر میشود که تعداد اپلیکنتها زیاد بوده و شرایط رقابتی و شما علیرغم شایستگی احتمالی این شانس را پیدانکرده اید. چیزی که معمولا در همین ایمیل ریجکتی مینویسند که برای شما اشاره کردید نبوده است.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shimavaezi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من 34 سالمه، سال 1384 فوق دیپلم معماری گرفتم ، سال 1394 واسه لیسانس اقدام کردم و یک سال خوندم بعد یه وقفه افتاد و دوباره از ترم بهمن 96 شروع کردم به ادامه تحصیل.
    ما یک پرونده باز مهاجرتی (خوداشتغالی فدرال) هم داریم که همسرم مین هستن. اردیبهشت 97 مدارک را ارسال کردیم و تیر 97 فایل نامبر گرفتیم. من در اون پرونده آخرین مدرک تحصیلی را فوق دیپلم اعلام کردم.
    حالا با توجه به این تفاسیر، به نظر شما من میتونم برای تحصیلی اقدام کنم؟ اون پرونده مهاجرتی و وقفه ای که بین ادامه تحصیلم بوده مشکل ساز نمیشه برام؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
    مشکلی برای اقدام ندارید. می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید و البته شانس شما به عوامل مختلف وابسته است. قابل تعیین نیست که سن یا وقفه یا پرونده مهاجرتی چقدر موثر است ولی اگر همه شرایط تحصیلی را دارید و به لحاظ پذیرش و مالی هم مشکلی ندارید دلیلی برای عدم اقدام در این مدت (حصول نتیجه در پرونده مهاجرتی)نمیبینم.

Junior Member am8in آواتار ها

سلام وقت تون بخير
    بنده ليسانس دانشگاه ازاد و فوق ليسانس پيام نور دارم
    خواستم بدونم مدرك فوق من قابل قبول هست؟
    تشكر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)