صفحه 288 از 318 نخستنخست ... 188238278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,871 تا 2,880 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhdy نمایش پست ها
    سلام،

سوال در مورد خودم نبود، من مقیم هستم و دارم شهروند می شم، سوال در مورد دوستی بود که می خواست برای تحصیل بیاد.
    کمی مطالعه کردم گویا باید رایگان باشه تحصیل در مدارس برای کسانی که با ویزای کار و یا تحصیل در کانادا هستند. درسته؟
    سپاس
    بله حداقل در انتاریو که مطلع هستم برای کسانی که با ویزای دانشجویی یا کاری بیش از شش ماه در کانادا زندگی می کنند مدارس بچه ها رایگان است.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام
    من میخواستم شرایطم رو بگم ، اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند. من کارشناسی مهندسی صنایع دارم از دانشگاه تهران مرکز با معدل ۱۵.۵ و ارشد همون دانشگاه با معدل ۱۶( که بدون ۶ واحد پایان نامه این معدل هستش، با نمره پایان نامم حدودا ۱۷ میشه) .
    یه مقاله داخلی دارم، و روی یه مقاله isi دارم کار میکنم که تا یکی دو ماه دیگه ایشالا ارسال کنم. زبان هم دارم میخونم که آزمون آیلتس بدم .
    حالا سوالی که دارم این هستش
    من هدف اصلیم این هست در آخر اقامت بگیرم، آیا با این شرایط میتونم یه ارشد دیگه اقدام کنم چون علاقه به خوندن دکترا ندارم ؟ شانسی برای فاند دارم؟ اگر ندارم هزینه تحصیلم سالانه حدودا چقدر میشه ؟
    آیا این موضوع که یه ارشد دارم، مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    و اینکه با توجه به شرایطی که گفتم گرفتن یه ارشد دیگه رو پیشنهاد میکنید یا راه دیگه ای ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh_p995 نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم شرایطم رو بگم ، اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند. من کارشناسی مهندسی صنایع دارم از دانشگاه تهران مرکز با معدل ۱۵.۵ و ارشد همون دانشگاه با معدل ۱۶( که بدون ۶ واحد پایان نامه این معدل هستش، با نمره پایان نامم حدودا ۱۷ میشه) .
    یه مقاله داخلی دارم، و روی یه مقاله isi دارم کار میکنم که تا یکی دو ماه دیگه ایشالا ارسال کنم. زبان هم دارم میخونم که آزمون آیلتس بدم .
    حالا سوالی که دارم این هستش
    من هدف اصلیم این هست در آخر اقامت بگیرم، آیا با این شرایط میتونم یه ارشد دیگه اقدام کنم چون علاقه به خوندن دکترا ندارم ؟ شانسی برای فاند دارم؟ اگر ندارم هزینه تحصیلم سالانه حدودا چقدر میشه ؟
    آیا این موضوع که یه ارشد دارم، مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    و اینکه با توجه به شرایطی که گفتم گرفتن یه ارشد دیگه رو پیشنهاد میکنید یا راه دیگه ای ؟
    مستر مجدد به خصوص بدون تز می تواند برای بازار کار مورد مناسبتری باشد به ویژه اگر توان تامین مالی را داشته باشید. البته مساله ویزا برای مستر مجدد و نیز اقامت پس از آن را در فرومهای مرتبط سوال کنید. دکترا بدون مقاله پذیرش سخت خواهد بود به ویژه اینکه انگیزه و علاقه شخصی نیز نباشد
    هزینه هابسته به دانشگاه و سبک زندگی و ... متفاوت است. هزینه توییشن فی در سایت هردانشگاه قابل مشاهده و ارزیابی است. برای هزینه زندگی برای یک فرد برای تخمین متوسط ماهانه 1000 دلار در نظر بگیرید. البته برای یک نفر در اتاق و زندگی دانشجویی و نه اجاره آپارتمان و زندگی غیردانشجویی که آنهم در شهرهای مختلف قدری کمتر یا بیشتر است
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه. ۳۸ سالمه سیتیزن استرالیا. لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل ۱۵.۳. مشکلی برای ایلتس ندارم و نیازی هم به فاند ندارم. ۱۳سال سابقه کار مهندسی دارم و متاسفانه مقاله ندارم. شانس پذیرش در دانشگاههای تورنتو چقدره؟ ممنون بابت وقتی که میذارید و جواب میدید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AussieMan نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه. ۳۸ سالمه سیتیزن استرالیا. لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل ۱۵.۳. مشکلی برای ایلتس ندارم و نیازی هم به فاند ندارم. ۱۳سال سابقه کار مهندسی دارم و متاسفانه مقاله ندارم. شانس پذیرش در دانشگاههای تورنتو چقدره؟ ممنون بابت وقتی که میذارید و جواب میدید
    برای دوره های بدون تز (M.Eng.) احتمالا شانس معقولی دارید. دانشگاههای رایرسون و اونتاریو تک را میتوانید امتحان کنید. برای دوره های تز دار و فاند دار باید استاد پیدا کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای دوره های بدون تز (M.Eng.) احتمالا شانس معقولی دارید. دانشگاههای رایرسون و اونتاریو تک را میتوانید امتحان کنید. برای دوره های تز دار و فاند دار باید استاد پیدا کنید.
    خیلی ممنون بابت جواب سریعتون. در معدل دو سال آخر دروس عمومی هم حساب میشه یا میان از آخر ۶۰ واحد غیر عمومی رو حساب میکنن؟

سلام
    ببخشید میتونم بپرسم ازتون چرا با وجود سیتیزن استرالیا بودن قصد ترکشو دارید و به کانادا میرید؟ ممنون

Junior Member

ببخشید من در قسمت جواب سوالمو میپرسم
    برای تحصیل در مستر دوم کانادا معدل و نمرات لیسانس هم اهمیت دارد؟ یا معیار گرفتن پذیرش همان معدل ارشد است؟

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنون بابت جواب سریعتون. در معدل دو سال آخر دروس عمومی هم حساب میشه یا میان از آخر ۶۰ واحد غیر عمومی رو حساب میکنن؟
    معمولا تمام درسهای دو سال آخر.

ApplyAbroad Superstar

با سلام، دوستان با تجربه من ۲ تا سوال دوشتم
    ۱. آیا داشتن ۳۷ سال واسه دکتری مجدد اوکی هست؟ دانشگاه و ویزا ممکن به مشکل بخور؟؟
    ۲. آیا از الان می‌شه با استادا مکتبه کرد یا از اگوست باید انجام داد؟؟
    چون دیدم بیشتر از آگوست به بعد پیشنهاد کردن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)