صفحه 293 از 318 نخستنخست ... 193243283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,921 تا 2,930 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    ممنون، فقط باید دید که آیا کلا 180 درجه رشته شون فرق داشته یا نه اگه بشه که عالیه.
    رشته قبلی تون کلا بی اهمیته. برای مقطع لیسانس بر اساس معدل و درسهای دیپلم و نمره زبان پذیرش میشید.

Junior Member

من الان دارم سایت دانشگاه مونترال رو نگاه میکنم، در قسمت زبان فرانسه همین انجمن مطلبی به چشمم خورد. در خیلی از رشته های دانشگاه مونترال نوشته باید شناخت کافی از زبان فرانسه داشته باشید. ولی نگفته مدرک خاصی لازمه برای بعضی ها هم مشخصا قید کرده چی میخواد، بعد یکی از عزیزان نوشته بود که پذیرش رو بدون مدرک میدن کَما اینکه به من هم دادند ولی سفارت مدرک زبان فرانسه میخواد. برای من سه تا سوال پیش اومد اولا من مدرک TCF دارم که اعتبارش تموم شده اینو سفارت قبول میکنه؟ دوما امتحان زبان فرانسه ی دانشگاه های کانادا معمولا TFI هست که ازش هیچی نمیدونم البته. آیا سفارت حتما اینو میخواد؟؟ از کجا میشه فهمید.
    مطلب سوم اینه که من از دپارتمانی که من را قبول کردند پرسیدم که آیا مدرک زبان فرانسه میخوان یا نه گفتند که نه پس برای چی سفارت به مدرک احتیاج داره؟؟ ( حکایت ِشاه می بخشه شیخ علی خان نمی بخشه است ).

ممنون پیشاپیش از پاسخ

من الان دارم سایت دانشگاه مونترال رو نگاه میکنم، در قسمت زبان فرانسه همین انجمن مطلبی به چشمم خورد. در خیلی از رشته های دانشگاه مونترال نوشته باید شناخت کافی از زبان فرانسه داشته باشید. ولی نگفته مدرک خاصی لازمه برای بعضی ها هم مشخصا قید کرده چی میخواد، بعد یکی از عزیزان نوشته بود که پذیرش رو بدون مدرک میدن کَما اینکه به من هم دادند ولی سفارت مدرک زبان فرانسه میخواد. برای من سه تا سوال پیش اومد اولا من مدرک TCF دارم که اعتبارش تموم شده اینو سفارت قبول میکنه؟ دوما امتحان زبان فرانسه ی دانشگاه های کانادا معمولا TFI هست که ازش هیچی نمیدونم البته. آیا سفارت حتما اینو میخواد؟؟ از کجا میشه فهمید.
    مطلب سوم اینه که من از دپارتمانی که من را قبول کردند پرسیدم که آیا مدرک زبان فرانسه میخوان یا نه گفتند که نه پس برای چی سفارت به مدرک احتیاج داره؟؟ ( حکایت ِشاه می بخشه شیخ علی خان نمی بخشه است ).

ممنون پیشاپیش از پاسخ

شرایط دریافت ویزای تحصیلی با شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در یک دانشگاه متفاوت هست،برای واجد شرایط بودن جهت گرفتن ویزای تحصیلی باید شرایط ویزای تحصیلی در وب سایت رسمی مهاجرت رو مطالعه کنید که مثلا برای کبک شما رو ارجاع میده به قوانین گرفتن ویزای تحصیلی استان کبک.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    شرایط دریافت ویزای تحصیلی با شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در یک دانشگاه متفاوت هست،برای واجد شرایط بودن جهت گرفتن ویزای تحصیلی باید شرایط ویزای تحصیلی در وب سایت رسمی مهاجرت رو مطالعه کنید که مثلا برای کبک شما رو ارجاع میده به قوانین گرفتن ویزای تحصیلی استان کبک.
    ممنونم از پاسخ، فقط آیا بر حسب تجربه یا اطلاعاتی که دارید آیا سفارت این امکان رو میده به دانشجو که در صورت کامل بودن سایر مدارک، در خودِ کشور ِکانادا امتحان زبان رو بده؟؟
    چون مثلا برای کبک دیدم بچه ها نوشتند که دانشگاه مونترال میگه مدرک TFI سایر مراکز رو قبول نداره و باید خودش امتحان رو بگیره. نمیدونم در این صورت سفارت ویزا میده یا نه .

ممنونم از پاسخ، فقط آیا بر حسب تجربه یا اطلاعاتی که دارید آیا سفارت این امکان رو میده به دانشجو که در صورت کامل بودن سایر مدارک، در خودِ کشور ِکانادا امتحان زبان رو بده؟؟
    چون مثلا برای کبک دیدم بچه ها نوشتند که دانشگاه مونترال میگه مدرک TFI سایر مراکز رو قبول نداره و باید خودش امتحان رو بگیره. نمیدونم در این صورت سفارت ویزا میده یا نه .
    بله

Conditional admission, also called “provisional admission” or “conditional acceptance,” means that you will be admitted to a college or university on the condition that you make up for a certain requirement you do not presently meet.

سلام دوستان. یه سوال داشتم و ممنون میشم سریع پاسخ بدید.

من قبلا در آمریکا دانشجو بودم و یه سفر رفتم ایران برای دیدار خانواده. متاسفانه ویزا ی من رد شد و من نتونستم دکتری م رو ادامه بدم. الان با ویزا ی توریستی اومدم کانادا و از یه دانشگاه پذیرش گرفتم. برای تحصیل احتیاج به استادی پرمیت دارم ولی نمیدونم چه مدارک دیگه ای لازم دارم و چطور سریع اقدام کنم که به ترم پاییز امسال برسم. ممنون میشم اگه بتونید من رو راهنمایی کنید.
    سپاس فراوان

Banned

سلام

سوالی در مورد اپلای برای دانشگاههای کانادا دارم. من ایران نیستم و ریزنمرات رسمیم اینجا هست و دانشنامه ام. برای اپلای کانادا ایا میتونم همینجا بدم ترجمه رسمی بکنم؟ چون شنیدم ترجمه در خارج از کشور نیاز به مهر دادگستری اینا نداره.
    ایا این رو قبول میکنه کانادا؟

ممنون پیشاپیش از پاسخ
    دانشگاه های فرانسوی زبان در استان کبک، مدارک دیگر زبان مثل TEF. TCF.DELF و... را هم قبول میکنند ، بهتره با اونها مکاتبه کنید و شرایط خودتونو بگید . معمولا برای مقاطع ارشد و دکترا مدرک B2 مورد نیاز هست، ولی دوستانی بودند که با نمره پایین تر و حتی بدون مدرک فرانسه هم پذیرش گرفتند

من رشته لیسانسم هیچ ربطی به فوقم نداره...آیا میتونم وسط ارشد یعنی وقتی هنوز ارشدم تموم نشده اپلای کنم برای رشته مرتبط با ارشد؟؟؟ با شرایط من چقد امکان فاند کامل گرفتن هست؟؟؟

شما میخوایی هنوز ارشدتون تموم نشده، واسه دکترا درخواست پذیرش بدی؟ یا دوباره واسه ارشد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sympathetic نمایش پست ها
    من رشته لیسانسم هیچ ربطی به فوقم نداره...آیا میتونم وسط ارشد یعنی وقتی هنوز ارشدم تموم نشده اپلای کنم برای رشته مرتبط با ارشد؟؟؟ با شرایط من چقد امکان فاند کامل گرفتن هست؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)