صفحه 297 از 318 نخستنخست ... 197247287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,961 تا 2,970 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdimhm نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی
    خواستم بپرسم از دوستانی که مطلع هستند در این زمینه که بنده چند واحد تخصصی با عنوان یکسان در لیسانس شیمی در کانادا رو در ایران پاس کنم اونجا واحدام تطبیق داده میشن ؟
    و اینکه در چه دانشگاهی شیمی خونده باشم هم تاثیری داره در تطبیق خوردن واحد ها ؟
    دانشگاه دولتیه ولی فرقی هست بین دانشگاه های دولتی برای اونا ؟
    مثلا بین دانشگاه مازندران یا گیلان با دانشگاه صنعتی اصفهان .
    پاسخ سوال اول شما را با قاطعیت نمیتونم بگم ولی بعید میدونم امکان پذیر باشه.
    در مورد دانشگاه ها، از نظر کانادا تفاوت چندانی بین دانشگاه های ایران نیست و برای پذیرش گرفتن همه دانشگاه ها چه دولتی چه آزاد و حتی غیر انتفاعی مورد قبول هستند. (البته چند تا دانشگاه شناخته شده ایران مثل شریف، دانشگاه تهران و... امتیاز محسوب میشه و اشاره به رنکینگ آنها در SOP به شما کمک میکنه) ، چیزی که مهمه معدل است.

Junior Member

دوستان سلام.من 16 سالمه و قصد دارم تو رشته ی بازرگانی در کانادا بورسیه بشم.با چند تا از دانشگاها صحبت کردم ک مقبول ترینشون به نظرم تورنتو بود.و گفت ک ایلتس اکادمیک میخواد و نمره های دبیرستانم باید بالا باشن.حالا شما راهکاری،پیشنهادی،تجربه ای چیزی در این زمینه اگر دارین ممنون میشم بگین.همچنین در دانشگاهایی ک میتونم اقدام کنم اولویتم بورسیه شدن و حداقل هزینه ست.
    سپاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Farimaahh نمایش پست ها
    دوستان سلام.من 16 سالمه و قصد دارم تو رشته ی بازرگانی در کانادا بورسیه بشم.با چند تا از دانشگاها صحبت کردم ک مقبول ترینشون به نظرم تورنتو بود.و گفت ک ایلتس اکادمیک میخواد و نمره های دبیرستانم باید بالا باشن.حالا شما راهکاری،پیشنهادی،تجربه ای چیزی در این زمینه اگر دارین ممنون میشم بگین.همچنین در دانشگاهایی ک میتونم اقدام کنم اولویتم بورسیه شدن و حداقل هزینه ست.
    سپاس
    گرفتن بورس در حد مثلا 3000$-4000$ ممکنه با معدلهای بالای 18 امکان پذیر باشه ولی نه بیشتر از آن. این بورس ها فقط درصد کوچکی از هزینه شما را تامین خواهد کرد. بسته به رشته و دانشگاه اقلا سالی 40-30 هزار دلار لازم دارید..

Junior Member

با سلام و وقت بخير خدمت عزيزان
    با توجه به اينكه بنده دانشجوي كارشناسي دانشگاه ازاد تهران هستم و توي اين مقطع كار تحقيقاتي عموما انجام نميديم، تنها رزومه ي من كه ميخوام بهش اتكا كنم معدل ١٧ و نمره زبان و جي ار اي هست، با توجه به اينكه اكثر دانشگاه هاي كانادا به نمره جي ار اي نيازي ندارند، من ميتونم با سرمايه گذاري روي اين امتحان ضعف و كسري هاي روزمه ام رو پوشش بدم؟
    پذيرش بدون فاند هم باشه اشكالي نداره.
    ممنون ميشم بنده رو راهنمايي بفرماييد

نقل قول نوشته اصلی توسط biomediii نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخير خدمت عزيزان
    با توجه به اينكه بنده دانشجوي كارشناسي دانشگاه ازاد تهران هستم و توي اين مقطع كار تحقيقاتي عموما انجام نميديم، تنها رزومه ي من كه ميخوام بهش اتكا كنم معدل ١٧ و نمره زبان و جي ار اي هست، با توجه به اينكه اكثر دانشگاه هاي كانادا به نمره جي ار اي نيازي ندارند، من ميتونم با سرمايه گذاري روي اين امتحان ضعف و كسري هاي روزمه ام رو پوشش بدم؟
    پذيرش بدون فاند هم باشه اشكالي نداره.
    ممنون ميشم بنده رو راهنمايي بفرماييد
    پذیرش بدون فاند که براحتی میتونید بگیرید

Junior Member

ممنون از شما براي پاسخ
    چون رزومه ي من هيچ نقطه ي عطفي نداره )) ميخوام بدونم اين جي ار اي در كل تاثير مثبتي خواهد داشت يا چون نمره اين امتحان براي دانشگاه هاي كانادا اهميتي نداره، هيچ نقطه قوتي هم براي اونها به حساب نمياد؟

پذيرش هم ترجيحا بشه فاند گرفت كه صد در صد خيلي بهتره اما با توجه به وضعيتم به خودم اجازه ندادم صحبتي در رابطه با فاند بكنم ))

Junior Member

سلام دوستان
    من مدرک لیسانس عمران اجرایی از دانشگاه ازاد
    و در حال تحصیل دانشجوی ارشد عمران سازه هستم
    من میتونم دوباره برای ارشد تو رشته مدیریت ساخت برای کانادا اقدام کنم و کدوم شهر برای تحصیل بهتر و مدرک ایلتس باید چند باشد ؟؟؟
    مدت تحصیل برای ارشد چند سال هست ؟؟؟
    ویرایش توسط behzadak : September 3rd, 2019 در ساعت 09:30 AM

Junior Member

دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید post graduate diploma معادل چه مدرکی هست؟ یعنی معادل مستر هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimabahram نمایش پست ها
    دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید post graduate diploma معادل چه مدرکی هست؟ یعنی معادل مستر هست؟
    خیر. یک دوره معمولا 4-12 ماهه تخصصی است که افراد بعد از لیسانس میگیرند و بدرد ادامه تحصیل نمیخوره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadak نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدرک لیسانس عمران اجرایی از دانشگاه ازاد
    و در حال تحصیل دانشجوی ارشد عمران سازه هستم
    من میتونم دوباره برای ارشد تو رشته مدیریت ساخت برای کانادا اقدام کنم و کدوم شهر برای تحصیل بهتر و مدرک ایلتس باید چند باشد ؟؟؟
    مدت تحصیل برای ارشد چند سال هست ؟؟؟
    منظورتان این نیست که می توانید اقدام کنید چون در هر حال امکان اپلای کردن وجود دارد. منظور اگر شانس پذیرش است بسته به سایر فاکتورهای رزومه شما هم دارد. به هرحال معدل و دانشگاه قبلی و نمرات زبان و احتمالا فاکتورهای دیگر رزومه مثل رتبه و... سایر شرایط رزومه را تشکیل میدهند که بایستی در شانس پذیرش مدنظر قرار گیرند. در حالت کلی البته تعداد دانشگاههایی که مدیریت ساخت برای گرایش عمران را ارایه میکنند زیاد نیست و بهتر است روی همین دانشگاهها بررسی و سایت آنها را ببینید.
    مدرک ایلتس هر دانشگاهی به عنوان مینیمم متفاوت است ولی عموما 6.5 ودر برخی موارد 7 نیاز دارید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)