صفحه 310 از 318 نخستنخست ... 210260300301302303304305306307308309310311312313314315316317318 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,091 تا 3,100 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام؛
    من الان در دوره فرصت مطالعاتی کارشناسی ارشد خود در سوئد هستم به مدت یک سال. برای دکتری از کانادا و خود سوئد آفر دارم. خواستم از تجربه شما بدونم بین سوئد(لینشوپینگ) و کانادا(کلگری) کدوم را پیشنهاد میدید؟ میدونم سوالم به شدت سابجکتیو هست و معیار به معیار و انسان به انسان فرق داره ولی برای من اولویت وجود آفر کاری بعد از اتمام دوره دکتری (رشته مهندسی کامپیوتر) و هم چنین راحتی دریافت پاسپورت اون کشور برام مهم هستند. میخواستم نظرتون رو بدونم. و یا اگه معیار و تجربه خاصی بین مقایسه این دو کشور هست.

از طرفی من نگران هستم با فاند مقطع دکتری تو کلگری نتونم یه خونه حتی خیلی کوچیک تو شهر بگیرم. یکی از اولویت هام داشتن خونه حتی 20 متری ولی مستقل هست و نمیخوام تو اتاق زندگی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط negin557 نمایش پست ها
    سلام من از دانشگاه اتاوا برای دکتری پذیزش گرفتم اما در واقع به من فاند نمیدن و RA و TA هم تضمین شده نیست. شهریه میشه سالی 3500 دلار کانادا، به نظرتون امکان کار دانشجویی در اتاوا چه جوریه؟ من الان در یک دانشگاه اروپایی با قول قاند دکتری می خونم ولی شرایط اقامت بعد از تحصیل این کشور خیلی جالب نیست. به نظرتون ارزش داره که آفر کانادا رو قبول کنم؟
    خير ، كار پيدا كردن با شرايط شما ميتونه سخت باشه وً اگر كار نداشته باشد زندگي پرهزينه. گزينه هاي ارزانتر و در دسترس تر انتخاب كنيد.

سلام دوستان. وقتتون بخیر
    کسی از دوستان اطلاع داره که ددلاین های دانشگاه یورک کانادا برای مقطع دکترا چن تاست؟ و چه زمان هایی؟
    به officer ایمیل زدم که گفتن برای 2020 فوریه بوده و تموم شده.
    یعنی دانشگاه یورک برای مقطع دکترا فقط 1 ددلاین داره؟

ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه

سلام دوستان
    من دانشجو ارشد روانشناسی اجتماعی هستم در دانشگاه شیراز هم درس خوندم یدونه مقاله ISI دارم و یدونه هم که در دست بررسی هستش. هنوز برای ازمون زبان اقدام نکردم ولی زبانم خوبه مشکی نخواهم داشت چند تا سوال داشتم
    1- بنظرتون اقدام کنم برای مستر مجدد یا برای دکتری؟؟
    2- ایا رشته روانشناسی که خیلی ربط به فرهنگ و زیرشاخه خوده جامعه داره باعث میشه که پذیرش سخت تر بدن؟
    3-شغل برای یک روانشناس در کانادا ( ترجیحا ونکوور و تورنتو) به راحتی پیدا میشه بعد اتمام تحصیل؟ و اینکه راسته که میگن 30 درصد حقوق رو باید مالیات بده ادم؟ اخه خوندم بسته به درامد هر فرد تنظیم میشه مقدار مالیاتش ولی یسری سایت مهاجرتی که خوندم اینو گفته بودن
    4- طبق تحقیقی که کردم درامد یه روانشناس در حوزه اعصاب روانشناختی حدودا بین 60هزار تا 130هزار دلار در سال هستش(با در نظر نگرفتن چند سال اول شروع کار که حقوقت خیلی کمتر خواهد بود تا تجربه کسب کنی) ایا این مبلغ خوب هست برای گذراندن زندگی در کانادا؟
    پیشاپیش از لطف تک تکتون سپاسگزارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rafieefard نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در سال 1381 در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان با نمره 12.1 فارغ التحصیل شدم تو این مدت 17 سال حدود 13 سال سابقه کاری مرتبطو غیر مرتبط با رشتم دارم و میخوام جهت گرفتن اپلای از یکی از دانشگاه ها یا کالج های کانادا اقدام کنم و با ویزای تحصیلی به کانادا مهاجرت کنم
    سوال اولم اینه که آیا کسی هست که شرایط نزدیک به من داشته باشه و موفق شده باشه تا بتونم از تجربش استفاده کنم یا اینکه کسی با این شرایط در حال اقدام هست که بتونیم باهم تبادل تجربیات بکنیم؟
    سوال دومم اینه که مراحل اخذ ویزای تحصیلی برای من دقیقاً چیه میشه برام دقیقاً با لینک مربوطه ش توضیح بدید؟
    با تشکر
    برای اطلاعات بیشتر در مورد روند دریافت روادید دانشجویی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

“I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mmbt نمایش پست ها
    سلام؛
    من الان در دوره فرصت مطالعاتی کارشناسی ارشد خود در سوئد هستم به مدت یک سال. برای دکتری از کانادا و خود سوئد آفر دارم. خواستم از تجربه شما بدونم بین سوئد(لینشوپینگ) و کانادا(کلگری) کدوم را پیشنهاد میدید؟ میدونم سوالم به شدت سابجکتیو هست و معیار به معیار و انسان به انسان فرق داره ولی برای من اولویت وجود آفر کاری بعد از اتمام دوره دکتری (رشته مهندسی کامپیوتر) و هم چنین راحتی دریافت پاسپورت اون کشور برام مهم هستند. میخواستم نظرتون رو بدونم. و یا اگه معیار و تجربه خاصی بین مقایسه این دو کشور هست.

از طرفی من نگران هستم با فاند مقطع دکتری تو کلگری نتونم یه خونه حتی خیلی کوچیک تو شهر بگیرم. یکی از اولویت هام داشتن خونه حتی 20 متری ولی مستقل هست و نمیخوام تو اتاق زندگی کنم.
    برای داشتن اطلاعات دقیقتر فردی که در هر دو کشور و دانشگاه تحصیل و زندگی کرده باشد بایستی پست شما را بررسی کند اما در حالت کلی با فاند دانشجویی در کانادا اگر منبع مالی دیگری ندارید به ندرت بتوان خانه اجاره نمود. معمولا اتاق مستقل یا بیس منت در شهرهایی نظیر کلگری چیزی است که اکثر دانشجویان می توانند با فاند دانشجویی که بخشی از ان برای مصارف روزانه صرف شده است اجاره نمایند. شرایط بعد از اقامت و امکان دریافت پاسپورت در کانادا در حال حاضر براساس برنامه های مختلف مهاجرتی در دسترس است که در فرومهای مربوطه می توانید اطلاعات بیشتری کسب فرمایید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام و وقت به خیر خدمت دوستان عزیز
    رزومه ای که من دارم به صورت زیر هستش...ممنون میشم اگر اطلاعاتی بدید که من میتونم در کانادا برای مقطع phd فاند بگیرم که با اون شهریه دانشگاه را پرداخت کنم و مقداری هم برای زندگی روزمره معمولی پول بمونه.
    کارشناسی در رشته مکانیک و در دانشگاه تبریز با معدل 14.30 ( معدل دو سال آخر 15.80)
    کارشناسی ارشد در رشته مکانیک-تبدیل انرژی دانشگاه تبریز با معدل 17.80 ( جز نفرات برتر)
    یک مقاله که Q1 یا Q2 خواهد شد و یک مقاله هم الان دارم کار میکنم و تا آخر تابستون اینم تموم میشه.
    و در دوره کارشناسی ارشد در دو درس TA بودم.
    نمره تافل 100
    GRE هنوز ندادم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط araash20 نمایش پست ها
    با سلام و وقت به خیر خدمت دوستان عزیز
    رزومه ای که من دارم به صورت زیر هستش...ممنون میشم اگر اطلاعاتی بدید که من میتونم در کانادا برای مقطع phd فاند بگیرم که با اون شهریه دانشگاه را پرداخت کنم و مقداری هم برای زندگی روزمره معمولی پول بمونه.
    کارشناسی در رشته مکانیک و در دانشگاه تبریز با معدل 14.30 ( معدل دو سال آخر 15.80)
    کارشناسی ارشد در رشته مکانیک-تبدیل انرژی دانشگاه تبریز با معدل 17.80 ( جز نفرات برتر)
    یک مقاله که Q1 یا Q2 خواهد شد و یک مقاله هم الان دارم کار میکنم و تا آخر تابستون اینم تموم میشه.
    و در دوره کارشناسی ارشد در دو درس TA بودم.
    نمره تافل 100
    GRE هنوز ندادم.
    شانس پذیرش دارید ولی اینکه برای دکتری نیاز به استادی دارید که رزومه شما را بپذیرد اصل مطلب است. بیشتر از همه موضوع تز ارشد شما و مقالات مستخرج از آن می تواند این ارتباط با استادی که در زمینه کاری شما کار میکند را ایجاد کند. مقاله ژورنالی اگر مستخرج از موضوع تز و منطبق با کار استاد باشد بیشترین تاثیر را به همراه داشتن ریکامندیشن لتر معتبر خواهد داشت. مقاله نداشتن ژورنال برای مقطع دکتری تقریبا در رشته های مهندسی که به زبان غیرانگلیسی نیز تحصیل کرده اند ضعف مهمی است و نمی توان آنرا با فاکتورهای دیگر مقایسه کرد بنابراین توصیه ای که می توان کرد اینکه سعی کنید سابقه مقاله خود را تا حد امکان تقویت کنید و سپس ارتباط با استادان مرتبط برقرار کنید.
    فاند عموما در کانادا در حد زندگی دانشجویی یک نفر و هزینه های تحصیل را پوشش میدهد هرچند در برخی موارد ممکن است پارشیال فاند و صرفا بخشی از این هزینه ها کاور شود که بایستی در زمان اپلای یا قبل آن از طریق استاد مربوطه جزییات را سوال کنید.

Junior Member

سلام دوستان من مدارکم رو برای یک استاد توی دانشگاه گلگری فرستادم ولی بیش تر از ده روزه جواب نداده.با توجه به این که پوزیشن رو خودشون تبلیغ کردن فکر نمی کنم قضیه کرونا تاثیری در برناموشون داشته باشه. به نظر شما دوباره ایمیلم رو فوروارد کنم یا نه؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان من مدارکم رو برای یک استاد توی دانشگاه گلگری فرستادم ولی بیش تر از ده روزه جواب نداده.با توجه به این که پوزیشن رو خودشون تبلیغ کردن فکر نمی کنم قضیه کرونا تاثیری در برناموشون داشته باشه. به نظر شما دوباره ایمیلم رو فوروارد کنم یا نه؟ ممنون
    یک ریمایندر ساده برای ایمیل بزنید. اگر دریافت نشده باشد مشخص می شود و اگر نیاز به زمان بیشتری برای بررسی باشد هم پاسخ لازم را دریافت میکنید. در حال حاضر امکان تاخیر در بررسی ها با توجه به تعطیلی اکثر دانشگاهها در زمان ارسال این پست وجود دارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)