صفحه 313 از 318 نخستنخست ... 213263303304305306307308309310311312313314315316317318 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,121 تا 3,130 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بعضی دانشگاهها مثل برخی دپارتمانهای ریرسون تعهد یکساله میدهند و حرف شما در خصوص عدم پوشش کل دوره صحیح است. اما اغلب دانشگاهها تعهد دوره ای مثلا 2 یا 4 ساله برای دوره های ارشد و دکتری دارند که مستقیما از سوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نه استاد تعهد میشود. این نکته تعهد یکساله متاسفانه در برخی دانشگاهها مورد منفی است که می تواند در صورت طولانی بودن دوره (مثل دکتری) بخشی از فاند را در صورت ایجاد مشکل تحت تاثیر قرار دهد.
    من هم عرضم همین بود که دوستانی که میخوان برای تحصیل بیان با چشم باز بیان. این مسائل و مشکلات احتمال داره پیش بیاد.
    If you don't like where you are, change it. you are not a tree -Jim Rohn

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    ببینید اون نامه حداقل در دانشگاه ما اعتبار یک ساله داره. بعدا باید تمدید بشه. بله درسته استاد اگه بزنه زیر تعهدش میشه شکایت کرد ولی اینهم دقت کنید که درگیری با استاد راهنما به این راحتی نیست. شما میخواید 5 سال با اون کار کنید. وقتی قرارداد تموم میشه استاد میتونه بهانه بیاره که دانشجو خوب کار نمی کنه یا بگه پول ندارم (اگه نداشته باشه). این تجربه چندین نفری هست که خودشون به من گفتن. خود من هم تجربه کردم.
    من روش کانادایی را متوجه نمی شوم چون پوزیشن ها اصلا تبلیغ نمی شوند ولی در روش اروپایی مساله رقابت جدی هست و وقتی بهترین کیس ها انتخاب می شوند بعید هست که استاد بخاطر عدم خوب بودن دانشجو دست از حمایت مالی برداره. تو خود اگهی می نویسند که باید تمام قابلیت های مد نظر استاد را داشته باشید و آن فردی که بهتر از همه هست انتخاب میشه. شاید یکی از دلایل دستمزد بهتر نسبت به کانادا این باشه.
    مساله دیگری که دوستان گفتند این هست که کمتر فردی را میشه پیدا کرد که از پس هزینه های دکترا بر بیاد. به نظر من اصلا تحصیل و کار با هم در دوره دکترا بشدت اشتباه هست. نه شما می توانید تز خوبی بدهید و نه می توانید درامد خوبی بدست بیاورید. بخاطر همین فکر می کنم شاید تحصیل در دوره دکترا در کانادا به صرفه نباشه.
    می دانم که کانادا کشور گرانی هست و یک فرد سی ساله که دانشجوی دکترا هست وقتی درسش تمام میشه و می خواهد وارد بازار کار بشه نباید بدهی داشته باشه. در این سن آدم باید شروع کنه زندگیش را بسازه.

سلام دوستان من لیسانس صنایع دارم و نمره ایلتس رو 6 شدم ... درخصوص اینکه شانس ویزا گرفتن برای تحصیل در کالج که گفته میشه کمتر از دانشگاه هستش کسی اطلاعاتی داره؟ و اینکه بعد از تحصیل در کالج اجازه کار به دانشجو داده میشه یا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    من روش کانادایی را متوجه نمی شوم چون پوزیشن ها اصلا تبلیغ نمی شوند ولی در روش اروپایی مساله رقابت جدی هست و وقتی بهترین کیس ها انتخاب می شوند بعید هست که استاد بخاطر عدم خوب بودن دانشجو دست از حمایت مالی برداره. تو خود اگهی می نویسند که باید تمام قابلیت های مد نظر استاد را داشته باشید و آن فردی که بهتر از همه هست انتخاب میشه. شاید یکی از دلایل دستمزد بهتر نسبت به کانادا این باشه.
    مساله دیگری که دوستان گفتند این هست که کمتر فردی را میشه پیدا کرد که از پس هزینه های دکترا بر بیاد. به نظر من اصلا تحصیل و کار با هم در دوره دکترا بشدت اشتباه هست. نه شما می توانید تز خوبی بدهید و نه می توانید درامد خوبی بدست بیاورید. بخاطر همین فکر می کنم شاید تحصیل در دوره دکترا در کانادا به صرفه نباشه.
    می دانم که کانادا کشور گرانی هست و یک فرد سی ساله که دانشجوی دکترا هست وقتی درسش تمام میشه و می خواهد وارد بازار کار بشه نباید بدهی داشته باشه. در این سن آدم باید شروع کنه زندگیش را بسازه.
    در امریکای شمالی بر خلاف اروپا تحصیل دکتری موقعیت شغلی نیست و بالتبع نمی توان انتظار درآمد و مزایای شغلی را داشت. بیشتر بحث کمک هزینه دانشجویی وبحث آکادمیک است. از طرفی برای موقعیتهای اکادمیک در این کشورها به ویژه امریکا به همیین دلیل فارغ التحصیلان دانشگاههای امریکایی معمولا موقعیت بهتری دارند. به عبارتی اگر هدف شما کار و زندگی و کسب موقعیت آکادمیک در امریکا و حتی کاناداست ممکن است به انتخاب گزینه های امریکایی با وجود درآمد کمتر نسبی بیشتر فکر کنید ولی اگر هدف جذب در صنعت و اقامت در کشور اتهای روگایی مورد نظر است به همان تحصیل در اروپا فکر کنید. در هر حال تعداد موقعیتهای دکتری در امریکا به طور ویژه چندین برابر اروپا و پوزیشنهای رقابتی و محدودتر آنست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhasan_sfr نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس صنایع دارم و نمره ایلتس رو 6 شدم ... درخصوص اینکه شانس ویزا گرفتن برای تحصیل در کالج که گفته میشه کمتر از دانشگاه هستش کسی اطلاعاتی داره؟ و اینکه بعد از تحصیل در کالج اجازه کار به دانشجو داده میشه یا نه؟
    اینجا را مطالعه کنید و سوالتان را در صورت نیاز در همان جا مطرج کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...A7%D8%AF%D8%A7
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام
    اگر یک نفر دو ترم تو ایران در دانشگاه های خوب مهندسی بخونه و بعد به همراه خانواده بره کانادا ، و بخواد اونجا همون رشته رو ادامه بده ، آیا دانشگاه های اونجا واحد هایی که تو ایران گذرونده رو قبول میکنن ؟
    و یه سوال دیگه :
    اگه همون نفر 4 ترم تو ایران بخونه و فوق دیپلم داشته باشه، آیا میتونه بره ادامه اش رو تو کانادا بخونه ؟ یعنی دو سال دیگه بخونه و لیسانس بگیره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    در امریکای شمالی بر خلاف اروپا تحصیل دکتری موقعیت شغلی نیست و بالتبع نمی توان انتظار درآمد و مزایای شغلی را داشت. بیشتر بحث کمک هزینه دانشجویی وبحث آکادمیک است. از طرفی برای موقعیتهای اکادمیک در این کشورها به ویژه امریکا به همیین دلیل فارغ التحصیلان دانشگاههای امریکایی معمولا موقعیت بهتری دارند. به عبارتی اگر هدف شما کار و زندگی و کسب موقعیت آکادمیک در امریکا و حتی کاناداست ممکن است به انتخاب گزینه های امریکایی با وجود درآمد کمتر نسبی بیشتر فکر کنید ولی اگر هدف جذب در صنعت و اقامت در کشور اتهای روگایی مورد نظر است به همان تحصیل در اروپا فکر کنید. در هر حال تعداد موقعیتهای دکتری در امریکا به طور ویژه چندین برابر اروپا و پوزیشنهای رقابتی و محدودتر آنست.
    نه من می خواهم اول پی اچ دی را در اروپا بگذرانم بعد برای پست داک بروم کانادا.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mirha نمایش پست ها
    سلام
    اگر یک نفر دو ترم تو ایران در دانشگاه های خوب مهندسی بخونه و بعد به همراه خانواده بره کانادا ، و بخواد اونجا همون رشته رو ادامه بده ، آیا دانشگاه های اونجا واحد هایی که تو ایران گذرونده رو قبول میکنن ؟
    و یه سوال دیگه :
    اگه همون نفر 4 ترم تو ایران بخونه و فوق دیپلم داشته باشه، آیا میتونه بره ادامه اش رو تو کانادا بخونه ؟ یعنی دو سال دیگه بخونه و لیسانس بگیره ؟

بعضی واحدهاش رو ممکنه قبول کنند. خیلی بستگی به سیاست دانشکده مقصد داره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    نه من می خواهم اول پی اچ دی را در اروپا بگذرانم بعد برای پست داک بروم کانادا.
    در حالت کلی اگر موقعیت (پوزیشن) اروپایی دارید این اقدام توصیه میشود. پست داک بعد از دکتری هم در اروپا و هم در امریکای شمالی امکانپذیر است.
    در حالت خاص ، اگر قصدتان اقامت پس از تخصیل در کاناداست، ممکن است انتخاب گزینه تحصیل در دکتری در کانادا (اگر هر دو انتخاب را در این مرحله دارید) با وجود ترجیح به لحاظ ساپورت مالی پیش گفته مناسب تر باشد. به ویژه اینکه از بخشی از مدت تحصیل و فارغ التحصیلی دانشگاههای کانادایی به عنوان امتیاز برخی روشهای مهاجرتی می توانید بهره ببرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات نمایشی-آزاد تهران مرکز

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام من رشته ی ادبیات نمایشی میخونم و میخوام همین رشته رو در کانادا (ترجیحا) ادامه بدم، سه تا سوال داشتم که اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم:
    1- این رشته تحت همین عنوان یا عنوان فیلمنامه نویسی هست یا از طریق رشته های نویسندگی یا دراما آرت باید ادامش داد؟
    2- کانادا دانشگاه هنر خوب اصلا داره با این رشته؟
    3-برای لیسانس اقدام کنم بهتره یا فوق؟الان خودم ترم دو لیسانسم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)