صفحه 315 از 318 نخستنخست ... 215265305306307308309310311312313314315316317318 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,141 تا 3,150 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط imanstudent نمایش پست ها
    سلام
    من برای مقطع کارشناسی ارشد دارم اقدام میکنم.
    آیا مدرک کارشناسی و ریز نمرات من که ترجمه رسمی و مهر و موم شده وزرات خارجه و دادگستری است نیاز به تایید توسط سازمان WES هم دارد؟
    فقط اگر دانشگاه نیاز داشته باشه. معمولا همه دانشگاه های کانادا تاییدیه wes رو احتیاج ندارن. همون مدارک کافی هست که البته بعد از قبول شدن شما درخواست میکنن . در ضمن باید در نظر داشته باشی که ترجمه ها معمولا ۶ ماه اعتبار دارند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بعد از ارزیابی اولیه در حال تکمیل اپلای دانشگاه تامسون

صرفا ترجمه مدارک قابل تغییر محدودیت اعتبار دارند مثل گواهی عدم سوء پیشینه. مدارک دانشگاهی ثابت و غیر قابل تغییرند بنابراین محدودیتی ندارند.

سلام دوستان
    من برای دانشگاه ویندزور مقطع ارشد اقدام کردم و یک سری سوال داشتم
    از دوستان کسی تا بحال با پذیرش از این دانشگاه موفق به اخذ ویزا شده است؟ من از یکی از این دفاتر اعزام دانشجو شنیده ام که آفیسر دانشگاه هایی که شهریه آنها زیر 15 هزار دلار باشه را رد میکنه . دلیلش هم اینه که میگه متقاضی صرفا خواسته تا با اپلای در ارزانترین دانشگاه وارد خاک بشه و برای اقامت دائم اقدام کنه.

ممنون میشم اگر تجربه ای در این زمینه دارید بفرمایید.

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان
    از دوستان کسی تا بحال با پذیرش از این دانشگاه موفق به اخذ ویزا شده است؟ من از یکی از این دفاتر اعزام دانشجو شنیده ام که آفیسر دانشگاه هایی که شهریه آنها زیر 15 هزار دلار باشه را رد میکنه . دلیلش هم اینه که میگه متقاضی صرفا خواسته تا با اپلای در ارزانترین دانشگاه وارد خاک بشه و برای اقامت دائم اقدام کنه.

با این ادعا احتمالا دانشگاه یو بی سی هم باید کلا تعطیل فرض شود از دید ایشان چون شهریه زیر 15هزار داشته است.

اطلاعات این "یکی از دفاتر اعزام دانشجو" احتمالا از خود دولت کانادا و دانشگاه ویندزور بیشتر بوده است. چنین قانونی یا حتی عرفی وجود ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام دوستان

دفاتر اعزام دانشجو در بسیاری از موارد شما رو قانع میکنن که جایی برید که برای اونها سود بیشتری داشته باشه. مزخرفاتشون رو جدی نگیرید. شهریه دانشگاه UBC برای دانشجویان بین المللی در مقطع تحصیلات تکمیلی کمتر از 9 هزار دلار هست.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

با سلام و وقت بخیر.
    سوالی که من دارم اینه که هنگام اپلای کردن برای مقطع دکترا در دانشگاه UBC حتما ضروری هستش که قبلش با استادی صحبت کرده باشم و Supervisor انتخاب کرده باشم؟
    استادی که من میخوام باهاش کار کنم متاسافانه نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم و از دوستان شنیدم که میتونم بدون انتخاب استاد راهنما هم اپلای کنم و بعدش مشخص میشه استادم، درسته؟
    به نظرتون ریسکی توی این مسیر وجود داره؟
    تشکر.

سلام دوستان،
    تا جایی که من فهمیدم، برای دانشگاه‌های کانادا بعد از پذیرش باید مدارک بصورت رسمی از طرف خود دانشگاه ارسال بشه. سوال من اینه که من کاردانیم رو دانشگاه آزاد بودم و کارشناسی دانشگاه دولتی؛ حالا برای ارسال مدارک باید برم پیش هر کدوم از سازمان‌های مربوط به این دانشگاه‌ها و جداگانه هر دانشگاه مدارک بنده رو ارسال کنه؟ دانشگاه مقصد گیج نمیشه که این چرا اینطوریه؟
    بسیار سپاسگزار می‌شم اگه تجربه مشابهی داشتید یا اطلاع دارین و بنده رو راهنمایی کنید.
    با تشکر.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

اگر در مدرک کارشناسی شما اسمی از کاردانی و دو مقطعی بودن تحصیل شما نیست همان مدرک و ریز نمره های رسمی کفایت می کند، و باید در پاکت دانشگاه قرار بگیرد و با مهر دانشگاه سیلد شود که خودتان هم میتوانید پست کنید یا مثل اکثر دانشجویان ببرید دستی تحویل دهید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hmdTT نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    تا جایی که من فهمیدم، برای دانشگاه‌های کانادا بعد از پذیرش باید مدارک بصورت رسمی از طرف خود دانشگاه ارسال بشه. سوال من اینه که من کاردانیم رو دانشگاه آزاد بودم و کارشناسی دانشگاه دولتی؛ حالا برای ارسال مدارک باید برم پیش هر کدوم از سازمان‌های مربوط به این دانشگاه‌ها و جداگانه هر دانشگاه مدارک بنده رو ارسال کنه؟ دانشگاه مقصد گیج نمیشه که این چرا اینطوریه؟
    بسیار سپاسگزار می‌شم اگه تجربه مشابهی داشتید یا اطلاع دارین و بنده رو راهنمایی کنید.
    با تشکر.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    اگر در مدرک کارشناسی شما اسمی از کاردانی و دو مقطعی بودن تحصیل شما نیست همان مدرک و ریز نمره های رسمی کفایت می کند، و باید در پاکت دانشگاه قرار بگیرد و با مهر دانشگاه سیلد شود که خودتان هم میتوانید پست کنید یا مثل اکثر دانشجویان ببرید دستی تحویل دهید.
    خیلی ممنون از پاسخ شما.
    فکر کنم کامل توضیح ندادم، مدرک کارشناسی من ناپیوسته است، یعنی ۲ ساله. منظورتون اینه فقط همین مدرک رو بفرستم؟؟
    سوال بعدی اینکه اگر توسط دانشگاه سیلد شود خودمم می‌تونم بفرستم؟ یعنی هم مدرک کاردانی سیلد شده و هم مدرک کارشناسی سیلد شده رو درون یک پاکت قرار بدم و بفرستم؟ نیازی نیست الزاما خود دانشگاه ارسال کنه؟
    و سوال آخر اینکه منظورتون رو از دستی تحویل دادن متوجه نشدم متاسفانه.

خیلی ممنون و سپاسگزارم از وقتی که صرف می‌کنید.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

راستش من در مورد مدرک کارشناسی ناپیوسته اطلاعی ندارم، اما با توجه به اینکه در همه ی سایت های دانشگاهی که من دیدم نوشته همه ی مدارک تحصیلی پیشین شما در موسسات آموزش عالی(یا چیزی با این مضمون)، احتمالا باید هر دو مدرک رو ارسال کنید، و منظورم از دستی تحویل دادن این بود که خیلی ها رو من دیدم با دانشگاه صحبت میکنن و پذیرش کاندیشنال میگیرن با این شرط که موقعی که به کانادا میاد مدارک رسمی خودش رو بیاره و مستقیم تحویل دانشگاه بده.
    (منظورم از کافی بودن مدرک کارشناسی در پست قبل در صورتی بود که در مدرک چیزی از دو ساله بودن و ناپیوسته بودن اون ننوشته باشه که فکر میکنم مسلما اینطور نباشه)
    نقل قول نوشته اصلی توسط hmdTT نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ شما.
    فکر کنم کامل توضیح ندادم، مدرک کارشناسی من ناپیوسته است، یعنی ۲ ساله. منظورتون اینه فقط همین مدرک رو بفرستم؟؟
    سوال بعدی اینکه اگر توسط دانشگاه سیلد شود خودمم می‌تونم بفرستم؟ یعنی هم مدرک کاردانی سیلد شده و هم مدرک کارشناسی سیلد شده رو درون یک پاکت قرار بدم و بفرستم؟ نیازی نیست الزاما خود دانشگاه ارسال کنه؟
    و سوال آخر اینکه منظورتون رو از دستی تحویل دادن متوجه نشدم متاسفانه.

خیلی ممنون و سپاسگزارم از وقتی که صرف می‌کنید.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)