صفحه 318 از 318 نخستنخست ... 218268308309310311312313314315316317318
نمایش نتایج: از شماره 3,171 تا 3,180 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ممنون از پاسختون. دانشگاه من در مقطع کارشناسی ناپیوسته یه موسسه مجازیه که انگار تا حالا اینکارو نکردن و مشخصا میترسن چیزی رو مهر و تایید کنند. من موسسات دیگه ای رو هم دیدم که مانند wes کار تایید و معادل سازی انجام میدن. اگر معادل سازی در پروسه دانشگاه الزامی باشه میتونم از موسسات دیگه ای بغیر از wes استفاده کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام
    معادل سازی نیازی نیست معمولا مگر این که یه دانشگاه یا دپارتمان یه دانشگاه مشخصا جزو پیش نیاز ادمیشن آورده باشه. برای اپلای کردن می تونید خودتون ارسال کنید مدارک رو ولی بعد از ثبت نام احتمالا دانشگاه مقصد ازتون می خواد که دانشگاه مبدا مدارکتون رو یا به صورت الکترونیکی یا تو پاکت در بسته ارسال کنه براشون. برای خود پروسه اپلای به این کار نیاز نیست معمولا.
    اگر دانشگاه آزاد یا پیام نور هستید، برای ارسال مدارک به WES یا دانشگاهتون باید به سازمان مرکزی دانشگاه مراجعه کنید. ولی استفاده از خدمات WES معمولا نیازی نیست مگر این که مشخصا جزو شرایط پذیرش باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط afshari2018 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. دانشگاه من در مقطع کارشناسی ناپیوسته یه موسسه مجازیه که انگار تا حالا اینکارو نکردن و مشخصا میترسن چیزی رو مهر و تایید کنند. من موسسات دیگه ای رو هم دیدم که مانند wes کار تایید و معادل سازی انجام میدن. اگر معادل سازی در پروسه دانشگاه الزامی باشه میتونم از موسسات دیگه ای بغیر از wes استفاده کنم؟
    خواهش می کنم.
    من نشنیدم غیر از WES جای دیگه ای رو بپذیرن. ضمن این که موسسه های دیگه ای که معتبر باشن هم مدارک رو از شخص شما قبول نمی کنن و موسسه صادر کننده خودش باید ارسال کنه. در نهایت دانشگاهی که به شما پذیرش می ده هم احتمالا نیاز داره که دانشگاه مبدا براش بفرسته مدارک رو. بنابراین بهتره این داستان رو با موسسه خودتون حل و فصل کنید.

Junior Member iSalar آواتار ها

سلام دوستان، میشه بگید علت اینکه یه سری از دانشگاه‌ها درخواست ارسال مدارک فیزیکی به طور مستقیم رو دارن چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی IT

سلام خدمت دوستان
    آیا امکان ویو کردن اپلیکیشن فی برای دانشگاه های کانادا هست؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

ویو کردن رو نمیدونم اما دانشگاهی دیدم که اپلیکیشن فی رو بعد از قبولی میگیره
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohandeseit نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    96 nine or six

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandeseit نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    1- معمولا و در حالت عادی برای دانشگاه هایی که نرمال اپلیکیشن فی می خواهند، خیر. هزینه های رسیدگی به پرونده ها از همین طریق تامین میشود. به عبارت دیگر حقوق کارمندان، هزینه تجهیرات و بالاسری کاری که در این مرحله انجام میشود تا پرونده های دانشجویان بررسی، ارزیابی و نتیجه گیری شود را از این محل باید تامین کنند و معمولا ویو کردن را در حالت عادی انجام نمیدهند.
    2- در برخی مواقع به صورت دوره ای برای دانشجویان کشورهای خاص درگیر جنگ مثلا و... ممکن است ویو کنند.
    3- برای برخی اتباع کشورهای کمتر توسعه یافته least developed countries (LDC) که شامل دانشجویان ایرانی نمیشود هم به صورت دیفالت ممکن است در برخی دانشگاهها اپلیکیشن فی نیاز نباشد یا به میزان کمتری مورد قبول باشد.
    4- در برخی دانشگاهها که لیست آنها را در لینک زیر می توانید ببینید می توان اپلیکیشن فی را با درخواست ویو کرد یا ممکن است اصولا نیاز به اپلیکیشن فی نداشته باشند (تعداد محدود):

“I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

سلام دوستان
    من میخوام برای کانادا و مک گیل اقدام کنم. در مورد متوسط هزینه زندگی برای یک نفر در شهر مک گیل لطفا راهنمایی میکنید؟ البته باید هزینه بلیط را هم هم درنظر بگیرم. معمولا با حداقل چقدر فاند ماهانه میشه یک زندگی معمولی و البته با صرفه جویی داشت در مونترال؟
    اگر بخواهیم به استاد از میزان فاندی که لازم داریم بگیم، باید این هزینه را برای هر ماه بگیم؟ اینطوری برای هزینه بلیط چیکار کنم؟ اولش بلیط را خودم باید بدم؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_si نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای کانادا و مک گیل اقدام کنم. در مورد متوسط هزینه زندگی برای یک نفر در شهر مک گیل لطفا راهنمایی میکنید؟ البته باید هزینه بلیط را هم هم درنظر بگیرم. معمولا با حداقل چقدر فاند ماهانه میشه یک زندگی معمولی و البته با صرفه جویی داشت در مونترال؟
    اگر بخواهیم به استاد از میزان فاندی که لازم داریم بگیم، باید این هزینه را برای هر ماه بگیم؟ اینطوری برای هزینه بلیط چیکار کنم؟ اولش بلیط را خودم باید بدم؟
    ممنون
    سلام، دوست عزیز هزینه بلیط و مخارج اولیه رو به طور معمول باید خودتون بدید. اینکه چقدر موتترئال هزینه داره، باید بگم نسبت به شهرهای بزرگ کانادا، شهر ارزون تری به حساب میاد و اینکه چقدر صرفه جویی میکنید خیلی مهمه.. ولی به طور معمول باید سالی حداقل 17 هزارتا (به جز مبلغ شهریه تون) برای یک نفر در مونترئال کنار بذارید. معمولا مبلغ فاند رو سالیانه اعلام میکنن...
    این رو هم در نظر بگیرید که گاهی تا دو الی سه ماه حتی ممکنه که در بدو ورود بدون فاند زندگی بکنید. بعدا اون چند ماه رو یکجا بهتون میدن... این بخاطر اینه که یک سری کاغذبازی ها وجود داره که باعث میشه حقوق تون رو از همون روز اول نتونن براتون واریز کنند.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_si نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    معمولا فاند مشخص است و به صورت اعلام شما و مذاکره با استاد تعیین نمی شود. میزان هزینه لازم هم بسته به فرد متفاوت است و عمده آنهم به سبک زندگی و صرفه جوییهای دانشجویی برمیگردد. مثلا اینکه فردی به داشتن اتاق در یک خانه مشترک با سرویس و حمام مشترک با تعدادی افراد دیگر به عنوان یک زندگی حداقلی یا به قول شما "معمولی" نگاه کند یا نیاز به واحد سوییت و یا آپارتمان مستقل داشته باشد تا آنرا به عنوان معمول در نظر بگیرد، تفاوت زیادی در هزینه های زندگی دارد.
    بلیط و هزینه های ابتدایی را باید خودتان پرداخت کنید و جزیی از هزینه های معمول در فاندینگ نیست و باید خودتان پرداخت کنید. در اغلب موارد از ماه اول اگر اقدامات لازم را انجام داده باشید می توانید ماهانه فاند را در حسابتان داشته باشید ولی به هر حال برای یکی دو ماه اول باید در حسابتان مقداری پول داشته باشید که تا زمان باز کردن حساب و اقدامات اولیه بتوانید هزینه ها را پرداخت کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان نامه LOA من 10 روز دیگه منقضی میشه . درخ.است دیفر دادم ولی هنوز جوابی نگرفتم.اگر با loa منقضی شده سابمیت کنم ویزامو حتما ریجکت میشم یا وقت دارم تا loa جدید رو بهشون بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)