صفحه 47 از 318 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط zmm نمایش پست ها
    جائی خوندم برای گرفتن وام باید یکسال در کانادا زندگی کرده باشیم، درسته ؟ یا وقتی کارت پی آر گرفتیم و برای ثبت نام اقدام کنیم میتونیم از شرایط وام استفاده کنیم؟
    قانون ساسکاچوان رو خوندم و گفته باید 1سال زندگی کرده باشی تا بتونی بگیری! بقیه جاها هم احتمالا همین طوره! کاری نداره برو وبسایتش و بخون!

Junior Member

میشه یکی بث من کمک کنه؟
    ددلاین دانشگاه مک گیل رو تو سایتش نتونستم پیدا کنم

Junior Member

سلام دوستان،

اگر خبرها رو خونده باشین، الان در ایالت کبک دانشجوها در اعتراض به قانون جدید افزایش شهریه ها تظاهرات می کنن. قانون جدید به طور خلاصه اینه که از امسال برای 5 سال آینده هرسال 15% شهریه ها افزایش پیدا می کند ویک سری موارد امنیتی دیگه. حالا سئوال من اینا هست، ممنون میشم نظرات خودتونو بگین.
    1- این قانون شامل حاله دانشجوهای خارجی هم میشه؟ اگه شامل شد فاند دانشگاه ها رو افزایش میدن؟
    2- من برای phd سال اول 20000 فاند دارم و البته شهریه هم waive نشده است. می خواستم بدونم دوستانی که فاند گرفتن فاندشون برای سال اول هست یا کل دوره تحصیلشون؟ آیا برای شما شهریه waive شده یانه؟
    3- کلا فکر می کنید وضعیت برای سال های آینده چطور میشه؟ مخصوصا دانشگاه های ایالت کبک

Junior Member moro آواتار ها

سلام دوستان عزیز
    2 سوال ذهن من رو ب در گیر گرده ممنون میشم اگه جوابم رو بدید
    من فارغ التحصیل اسفند ماه 87 هستم. از ان زمان تا به حال در یک مرکز تحقیقاتی معتبر در تهران مشغول فعالیت هستم ( در زمینه علمی) CV خوبی دارم. الان به دنبال اساتید مرتبط با زمینه کاریم در دانشگاههای کانادا می گردم تا مکاتبه رو شروع کنم و بورس بگیرم.
    1- اینکه تقریبا 4 سال از تمام شدن درسم میگذره شانس پذیرفته شدنم توسط اساتید کم نمیشه؟ یا دانشگاه محدودیت سنی قایل نمیشه؟
    2- برخی از دانشگاههای کانادا فقط تافل میخوان مثل Ottawa. ولی من برای ایلتس امادگی دارم. نمره ایلتس قابل تبدیل به تافل هست؟ یا حتما باید تافل بدم؟؟
    با سپاس

Junior Member

سلام
    من می خوام برای کونکوردیا چند دانشگاه دیگه apply کنم .
    ایا باید اصل مدارک رو بفرستیم؟ ایا می شه هم زمان برای چند دانشگاه apply داد ؟
    مدارکی مثل توصیه نامه رو باید چی ار کنم اصلش رو بفرستم ؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

سلام

1- صرفا اینکه چهار سال از تموم شدن درستون میگذره شانستون رو کم نمیکنه، مخصوصا اینکه کار تحقیقاتی کردین خیلی خوبه و اگه در زمینه تحقیقاتی خودتون هم باشه که چه بهتر. من متوجه نشدم برای چه مقطعی می خواین اپلای کنید، اما اگه بخواین برای دکترا برین اینکه سابقه کار تحقیقاتی دارین یه مزیت هستش.
    2- اینکه دانشگاه چه مدارکی رو ازتون می خواد صرفا دست دانشگاه هست و باید ببینید اونا چی می خوان و اگه مصلا آیلتس رو قبول نداشته باشن خوب تبدیلی نمیشه انجام داد. اما معمولا میشه با مکاتبه باهاشون یه کارایی کرد. پیشنهاد می کنم ببینید دانشگاه هایی که می خواین براش اپلای کنید چجورین. معمولا همه تافل و آیلتس رو قبول دارن، حتی اگه تو سایتشون نباشه اگه ایمیل بزنید میگن مشکلی نیست.

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط moro نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    2 سوال ذهن من رو ب در گیر گرده ممنون میشم اگه جوابم رو بدید
    من فارغ التحصیل اسفند ماه 87 هستم. از ان زمان تا به حال در یک مرکز تحقیقاتی معتبر در تهران مشغول فعالیت هستم ( در زمینه علمی) CV خوبی دارم. الان به دنبال اساتید مرتبط با زمینه کاریم در دانشگاههای کانادا می گردم تا مکاتبه رو شروع کنم و بورس بگیرم.
    1- اینکه تقریبا 4 سال از تمام شدن درسم میگذره شانس پذیرفته شدنم توسط اساتید کم نمیشه؟ یا دانشگاه محدودیت سنی قایل نمیشه؟
    2- برخی از دانشگاههای کانادا فقط تافل میخوان مثل Ottawa. ولی من برای ایلتس امادگی دارم. نمره ایلتس قابل تبدیل به تافل هست؟ یا حتما باید تافل بدم؟؟
    با سپاس

سلام
    مدارکم رو واسه اکی والانس باید بدم به ICAS (International Crediential Assessment Service ) . هم مدرک دانشگاهی رو هم مدرک دیپلم رو . گفتن ریز نمرات دیپلم رو میخوان . من فقط ریز نمرات دانشگاه رو دارم و ریز نمرات دیپلم رو ندارم . ایران هم که بودم هرکاری کردم نتونستم ریز نمرات دبیرستان رو بگیرم . گفتن سیستم اون موقع ها کامپیوتری نبوده و فایل ریز نمرات رو ندارن . من نظام قدیم خونده بودم
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام

1- صرفا اینکه چهار سال از تموم شدن درستون میگذره شانستون رو کم نمیکنه، مخصوصا اینکه کار تحقیقاتی کردین خیلی خوبه و اگه در زمینه تحقیقاتی خودتون هم باشه که چه بهتر. من متوجه نشدم برای چه مقطعی می خواین اپلای کنید، اما اگه بخواین برای دکترا برین اینکه سابقه کار تحقیقاتی دارین یه مزیت هستش.
    2- اینکه دانشگاه چه مدارکی رو ازتون می خواد صرفا دست دانشگاه هست و باید ببینید اونا چی می خوان و اگه مصلا آیلتس رو قبول نداشته باشن خوب تبدیلی نمیشه انجام داد. اما معمولا میشه با مکاتبه باهاشون یه کارایی کرد. پیشنهاد می کنم ببینید دانشگاه هایی که می خواین براش اپلای کنید چجورین. معمولا همه تافل و آیلتس رو قبول دارن، حتی اگه تو سایتشون نباشه اگه ایمیل بزنید میگن مشکلی نیست.

موفق باشین
    با سلام.

ممنونم از پاسختون. من رتبه 7 ورودی کارشناسی ارشد هستم. با معدل 18. و برای PHD قصد دارم اقدام کنم. آخه از بعضی ها شنیده بودم که دانشگاهها برا بورس گرفتن محدودیت سنی دارن مثلا برا دکتری تا سن 35 و حتی در برخی سن 30(من الان 32 سالمه). برخی میگفتن که اگه فاصله زمان فارغالتحصیلیت با APPLY کم باشه خیلی بهتره. شما کسی رو سراغ دارین که بعد چند سال رفته باشه؟
    بله با دانشگاه Ottawa مکاتبه کردم و گفتن ielts رو قبول دارن.
    بسیار ممنونم.

یه سوال دیگه، من میخوام اول مکاتبه کنم و بعد براشون نمره زبان رو بفرستم .چون قبلش آمادگی واسه امتحان ندارم. شاید بهخاطر CV خوبم GRE ازم نخوان. اینکارو نکنم؟؟؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط moro نمایش پست ها
    با سلام.

ممنونم از پاسختون. من رتبه 7 ورودی کارشناسی ارشد هستم. با معدل 18. و برای PHD قصد دارم اقدام کنم. آخه از بعضی ها شنیده بودم که دانشگاهها برا بورس گرفتن محدودیت سنی دارن مثلا برا دکتری تا سن 35 و حتی در برخی سن 30(من الان 32 سالمه). برخی میگفتن که اگه فاصله زمان فارغالتحصیلیت با APPLY کم باشه خیلی بهتره. شما کسی رو سراغ دارین که بعد چند سال رفته باشه؟
    بله با دانشگاه Ottawa مکاتبه کردم و گفتن ielts رو قبول دارن.
    بسیار ممنونم.

یه سوال دیگه، من میخوام اول مکاتبه کنم و بعد براشون نمره زبان رو بفرستم .چون قبلش آمادگی واسه امتحان ندارم. شاید بهخاطر CV خوبم GRE ازم نخوان. اینکارو نکنم؟؟؟
    فاصله بین تحصیل تا apply یک مقدار حساسیت زاست، نه اینکه لزوما پوئن منفی باشه، اما معمولا می خواهند بدونند شما در این مدت چه می کردید؟ و برای مورد شما که در کار تحقیق بودید -و همونطور که دوستمون هم گفتند اگر به کار تحقیقاتی خودتون در دکترا هم مرتبط باشه- فکر می کنم نه تنها پوئن منفی نیست بلکه مثبته مثبته. در مورد سن برای گرفتن فاند، ببینید دانشگاه ها شرایط را روشن و واضح می نویسند، حتی اگر شک داشته باشید می تونید باهاشون مکاتبه کنید. درسته که سن برای گرفتن پذیرش تاثیرگذاره(مثلا سنین بالای 40)، اما اولا سن شما برای دکترا مناسبه، و ثانیا برای گرفتن فاند من اصلا و ابدا نشنیدم با سن ربطی داشته باشه.
    inactive account

تو رو خدا یکی به من بگه که کسایی رو میشناسه که بدون GRE رفته باشن دانشگاههای کانادا.( اگه معدل خوب باشه، CV خیلی خوب باشه از GRE صرفنظر میکنن؟؟؟ احتمالش هست؟؟؟ )هر دانشگاهی رفتم واسه رشته من GRE میخوان مگه اینکه کاراشون جالب نباشه یا سطح علمی پایین دارن. اصلا وقت برا خوندن واسه GRE ندارمممممممم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)