صفحه 51 از 318 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business PhD (OIS) - U of Alberta

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.tr نمایش پست ها
    یعنی همه مدارک (ریزنمرات+مدرک اصلی) باید داخل پاکت دربسته دانشگاه باشه؟ این در مورد همه دانشگاههای کانادا صدق می کنه؟
    برای اپلای که مدرک اصلی لازم نیست! اگه اینجوری باشه که شما فقط یه جا می تونید اپلای کنید چون یه مدرک اصلی بیشتر ندارین! شما برای ثبت نام دانشگاه می پرسید یا اپلای؟ هر دانشگاه روال مخصوص خودش رو داره و بعضی دانشگاه ها برای اپلای اسکن مدارک رو هم قبول دارن و لازم نیست چیزی براشون پست بشه. باید به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید.

موفق باشید

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط a57 نمایش پست ها
    براي تحصيل همه رشته هاي دانشگاهي آيلتس لازمه؟
    سلام
    نه اینطور نیست. آیلتس یه امتحان برای نشون دادن اینکه شما حداقل توانایی رو در زبان انگلیسی دارین و فقط این امتحان نیست. به طور کلی دانشگاه های مختلف قوانین و پیشنیاز های خودشون رو برای زبان اعلام می کنن و اکثرا آیلتس و تافل رو قبول دارن. صد در صد نمیشه گفت، ولی تقریبا صد در صد باید یه امتحان استاندارد زبان رو داده باشین. تو سایت دانشگاه ها اطلاعات بیشتر رو می تونید پیدا کنید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    برای اپلای که مدرک اصلی لازم نیست! اگه اینجوری باشه که شما فقط یه جا می تونید اپلای کنید چون یه مدرک اصلی بیشتر ندارین! شما برای ثبت نام دانشگاه می پرسید یا اپلای؟ هر دانشگاه روال مخصوص خودش رو داره و بعضی دانشگاه ها برای اپلای اسکن مدارک رو هم قبول دارن و لازم نیست چیزی براشون پست بشه. باید به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید.

موفق باشید
    درسته. کلا موضوع اینه که هر دانشگاهی قوانین مخصوص به خودش را داره. برای بعضی از دانشگاه ها بصورت آنلاین اپلای می کنید و بعضی از دانشگاه ها هم هستند که حتی نامه ریکام را هم کاغذی و مهر و موم شده طلب می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط idehn نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاه ونکور آیلند یونیورسیتی پذیرش گرفتم، اسمش نه توی لیست دانشگاه های مورد قبول وزارت دانش آموختگاان ِ نه توی غیرقابل قبول ها. من خودم رنگ دانشگاه برام مهم نیست ولی میخوام بدونم برا گرفتن ارز دولتی مشکل نداشته باشم، کسی اطلاعاتی داره؟
    موضوع ارز دولتی داستانی شده برای خودش. الان دوستانی که از دانشگاه های معتبر با رنک خیلی مناسب ادمیشن دارند توی گرفتن ارز دولتی مشکل پیدا کردند .

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    یه سوال داشتم. فرق زیادی میکنه که آدم تو چه ترمی اپلای کنه؟ من کلا دارم برای MEng اپلای میکنم, حالا سوال من اینه که هر ترم که برای این مدرک دانشجو میگیرن یه تعداده یا مثلا پاییز بیشتر دانشجو میگیرن تا زمستون و بهار؟ چون من دارم برای زمستون و بهار اپلای میکنم , به نظرتون وایسم تا ترمه پاییز؟ ! !
    سهمیه پذیرش اساتید در ترم های مختلف متفاوت هست. و از اون مهمتر هر دانشگاهی هم برای گرفتن دانشجو هاش سیاسیت مختلفی را داره. ولی عموما دانشگاه ها برای ترم پاییز بیشترین تعداد دانشجو را پذیرش می کنند.
    شما در سایت خود دانشگاهی که مایل به ادامه تحصیل در آن هستید بهترین جواب را می تونید بگیرید.
    در ضمن در یک دانشگاه ممکن است بعضی از رشته ها در ترم بهار ورودی بگیرند ولی در رشته ای دیگر نه
    باز هم بهترین کار این هست که به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید

با ویزای دانشجویی چند دلار میشه با خودمون ببریم؟
    همه میگن 10هزار دلار. ولی تو سایت فرودگاه امـام نوشته ۵ هزار دلار. اینجا هم نوشته ۳ هزار دلار.

و اینکه واسه کانادا، دلار آمریکا ببریم مشکلی پیش میاد؟ کدومش صرف میکنه؟
    پول خرد هم هیجا نداره. نمیدونم تو ایران از کجا گیر بیارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    همه میگن 10هزار دلار. ولی تو سایت فرودگاه امـام نوشته ۵ هزار دلار. اینجا هم نوشته ۳ هزار دلار.

به دلیل اینکه ارز در بازار کم شد و متقاضی زیادی داشت دولت قانون گذاشت که ارز خروجی با مسافر نصف بشه. یعنی قبلا که 10 هزار دلار بود بشه 5000 دلار. اینکه همه می گن 10 هزار دلار برای اینه که قبلا قانون اون بوده و تازه عوض شده.
    موضوع 3000 دلار را الان توی سایت فرودگاه امام دیدم. ولی تا جایی که من خبر دارم همون 5000 دلار مجازه. درضمن دوستانی هم بودند که با مقدار ارز بیشتری از فرودگاه امام رفتند و مشکلی هم براشون پیش نیومده.
    یه موضوع دیگه اینکه اگر با فاند کامل می رید همین 5000 دلار هم کفایت می کنه

Senior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها

سلام
    قسمت اول رو که پدربزرگ جواب دادن. قسمت دوم اینکه نه مشکلی پیش نمیاد، می تونید همونجا تو فرودگاه چنج کنید و یا هرجای دیگه، ولی بد نیست یه مقدار کانادایی داشته باشین که مثلا اگه اکسچنج پیدا نکردین گیر نکنید. حالا خورد هم نبود اشکال نداره یه 100 دلاری کانادایی داشته باشین یا 50. در مورد اینکه کدومش صرف می کنه باید لحظه ای چک کرد!!! خیلی هم نکات جالبی هست توی این قضیه ارز ایران. تو دنیا دلار کانادا تقریبا 1.022 برابر دلار آمریکا هست، یعنی گرونتر! اما تو ایران دلار کانادا در این لحظه حدود 20 تومن ارزونتر از دلار آمریکا هستش!!!! یعنی الان اگه بتونید دلار کانادا رو ارزونتر از دلار آمریکا بگیرید خوب صد درصد بهتر هست تا اینکه دلار آمریکا بخرین. تاز اگه دلار کانادا تا 40 تومن هم از دلار آمریکا گرونتر بشه بازم خرید دلار کانادا می ارزه، ولی از اون بیشتر دیگه نه.
    موفق باشی

Senior Member pafj آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hooman.hidaji نمایش پست ها
    سلام
    قسمت اول رو که پدربزرگ جواب دادن. قسمت دوم اینکه نه مشکلی پیش نمیاد، می تونید همونجا تو فرودگاه چنج کنید و یا هرجای دیگه، ولی بد نیست یه مقدار کانادایی داشته باشین که مثلا اگه اکسچنج پیدا نکردین گیر نکنید. حالا خورد هم نبود اشکال نداره یه 100 دلاری کانادایی داشته باشین یا 50. در مورد اینکه کدومش صرف می کنه باید لحظه ای چک کرد!!! خیلی هم نکات جالبی هست توی این قضیه ارز ایران. تو دنیا دلار کانادا تقریبا 1.022 برابر دلار آمریکا هست، یعنی گرونتر! اما تو ایران دلار کانادا در این لحظه حدود 20 تومن ارزونتر از دلار آمریکا هستش!!!! یعنی الان اگه بتونید دلار کانادا رو ارزونتر از دلار آمریکا بگیرید خوب صد درصد بهتر هست تا اینکه دلار آمریکا بخرین. تاز اگه دلار کانادا تا 40 تومن هم از دلار آمریکا گرونتر بشه بازم خرید دلار کانادا می ارزه، ولی از اون بیشتر دیگه نه.
    موفق باشی
    دوست عزیز اتفاقا حرف شما کامل برعکسش درسته ! http://mesghal.ir/ یه سر بزنید دلار به دلار کانادا:1.0169 این یعنی که قیمت دلار کانادا باید کمتر از آمریکا باشد و جالب اینکه تو بازار قیمت دلار کانادا اونقدر که باید پایین باشه نیست، مثلا دلار امروز هست 1997 تومان پس دلار کانادا باید باشه 1963 در صورتی که قیمتش تو بازار 1970 هست ! پس یعنی بهتره دلار آمریکا خرید و برد اونور change کرد!
    Just find your dream and teach it how to fly

انگار چیزایی که تو سایت زده ارزونتر از تو صرافی ها هست.
    دیروز زنگ زدم میگن دلار کانادا ۲۰۰۰ هست. امروز شد ۲۰۱۰
    امروز رفتم ۳۰۰۰دلار خریدم.
    البته صرافی تهران تو سایتش زده 1965. نمیدونم واقعا اگه بریم بخریم همین قیمت هست یا بالای ۲۰۰۰ هست!! یکی که تهران هست زنگ بزنه بپرسه ببینیم اوضاع چجوریه.
    یه سوال هم داشتم:
    1- ارز مسافرتی ۵۰۰۰ دلار آمریکا هست. ۱۰۰۰ دلار هم با نرخ دولتی میتونیم بگیریم. آیا این هزار دلار جزو همون ۵هزار تا حساب میشه یا درکل میتونیم ۶هزار دلار ببریم؟
    2- من دلار کانادا دارم میبرم، ولی قانون میگه ۵هزار دلار آمریکا میتونید ببرید. و چون اختلاف داره. ‌ایا باید کمتر یا زیادتر ببریم؟ یا همون ۵هزار دلار کانادا رو هم قبول میکنن؟
    3- کسی که فاند اصلا نداره، گواهی مالی چند بگیره خوبه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)