صفحه 54 از 318 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

مرسی از دوستای خوبم که جواب دادن، خیلی برام مهم بود بدونم. پس یعنی باید سوالمو اینطوری می پرسیدم: برای دوره دکترا چه دانشگاهایی تمرکز بیشتر روی course دارن و تز مدت کمتری از تحصیل رو شامل می شه. آخه انگار شنیدم در انگلستان یک همچین دوره های دکترایی وجود داره که یک سری از اساتید ما این جا در مالزی که انگلستان دکترا گرفتن 2-3 ساله بوده دوره شون و بیشترش واحد. گفتم شاید در کانادا هم باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط misteyes نمایش پست ها
    مرسی از دوستای خوبم که جواب دادن، خیلی برام مهم بود بدونم. پس یعنی باید سوالمو اینطوری می پرسیدم: برای دوره دکترا چه دانشگاهایی تمرکز بیشتر روی course دارن و تز مدت کمتری از تحصیل رو شامل می شه. آخه انگار شنیدم در انگلستان یک همچین دوره های دکترایی وجود داره که یک سری از اساتید ما این جا در مالزی که انگلستان دکترا گرفتن 2-3 ساله بوده دوره شون و بیشترش واحد. گفتم شاید در کانادا هم باشه.
    در امریکا و کانادا معمولا دوره دکترا 4-5 ساله است که 1.5 تا 2 سالش درس و بقیه تز پژوهشی است. دوره های دکترا که صرفا درس یا اکثرا درس باشند اصولا در هیچ جا معتبر نیستند. دانشگاههای انگلیس هم دوره های دکترایشان اکثرا پژوهش محور و بعضا بدون درس هستند ولی دوره دکترای بدون تز پژوهشی تابحال ندیده ام.

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس مهندسی شیمی از امیرکبیر (معدل 15.5) فوق از تربیت مدرس(معدل 16.5) یک مقاله . 6 سال سابقه کار. قبلا برا مهاجرت افدام کرده بودم و الان مدیکالم اومده. و احتمالا تا 4-5 ماه دیگه ویزام میاد. در حالت عادی فکر کنم شانسی برا ubc ندارم. یبارم ایمیل زدم هیچکدوم جواب ندادن. الان می خوام قبل اینکه برم از یک جا پذیرش بگیرم. سوالم اینکه الان توی ایمیلم به استادا چی بنویسم و اینکه آیا شانسم برا ubc بیشتر می شه؟ ممنون از جوابتون. آیلتسم هم 7 هست.

Junior Member

سلام،
    من الان دانشجوی فوق هستم در يه دانشگاه مالزی ،،، مدرک IELTS هم تا يکی دو هفته ديگه Expire ميشه ...

حقيقتا واسه PHD هم نميخوام بخونم، الان با شرايط فعليم ميتونم از يه کالج برای دوره زبان پذيرش بگيرم؟! بهم ويزا ميدن به نظرتون؟ (با توجه به تجربه مشابه اگه داشتين تا حالا) ... ممنون ميشم کمک کنيد.. راهکار ديگه اي هم اگه داريد لطفا دريغ نکنيد. مرسی خيلی.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rafie نمایش پست ها
    سلام،
    من الان دانشجوی فوق هستم در يه دانشگاه مالزی ،،، مدرک IELTS هم تا يکی دو هفته ديگه Expire ميشه ...

حقيقتا واسه PHD هم نميخوام بخونم، الان با شرايط فعليم ميتونم از يه کالج برای دوره زبان پذيرش بگيرم؟! بهم ويزا ميدن به نظرتون؟ (با توجه به تجربه مشابه اگه داشتين تا حالا) ... ممنون ميشم کمک کنيد.. راهکار ديگه اي هم اگه داريد لطفا دريغ نکنيد. مرسی خيلی.
    خیلی احتمالش قوی هست که نتونید ویزا بگیرید، چون ممکنه قانع نشه که هدفتون موندن در کانادا نیست، مخصوصن این که دوره های زبان در همه جای دنیا هست و اونا هم می دونن که نیازی به رفتن تا کانادا برای اون نیست. درسته که شما در مالزی می تونید تقاضای ویزا کنید، اما فکر نکنم در این موارد آفیسرهای کنسولی اون جا - به ویژه در مورد ایرانی ها - با ترکیه فرقی داشته باشند.

سلام دوستان
    من لیسانس حسابداری از دانشگاه تهران و 5 سال هم سابقه کار دارم . میخواستم اگه کسی اطلاعی از شرایط تحصیل در این رشته یا MBA رو تو کانادا میدونه لطف کنه راهنماییم کنه . ممنون !

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز.من پزشکی می خونم و میخوام برای ادامه تحصیل و تخصص به کانادا برم.ولی ما پزشکیا اول باید چند مرحله امتحان ورودی رو پاس کنیم تا بهمون اجازه بدن برای تخصص در کانادا اقدام کنیم.گذراندن این امتحانات حدودا 2 سال طول میکشه و باید در کانادا امتحان بدیم.حالا من موندم که به چه بهونه ای میتونم 2 سال برم کانادا تا امتحاناتشو بگذرونم؟یه جایی خوندم که میگن بهتره برای این 2 سال توی یک رشته Master که مرتبط با پزشکی باشه پذیرش بگیریم و در حالی که اون رشته رو تو کانادا میخونیم امتحانات پزشکی رو هم پاس کنیم.اینجوری رزومه مون هم قوی تر میشه.
    حالا اگه من بخوام توی یک رشته Master پذیرش بگیرم آیا به نمره های پزشکیم کار دارن یا نمره های دیپلمم رو میخوان؟(پزشکی عمومی معادل فوق لیسانس است)
    آخه نمره های پزشکیم زیاد خوب نیس(معدلم 14/5) ولی نمره های دیپلمم عالی بوده.
    کلا اگه پیشنهادی هم دارید که من به چه بهونه ای 2 سال برم کانادا ممنون میشم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mrre نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز.من پزشکی می خونم و میخوام برای ادامه تحصیل و تخصص به کانادا برم.ولی ما پزشکیا اول باید چند مرحله امتحان ورودی رو پاس کنیم تا بهمون اجازه بدن برای تخصص در کانادا اقدام کنیم.گذراندن این امتحانات حدودا 2 سال طول میکشه و باید در کانادا امتحان بدیم.حالا من موندم که به چه بهونه ای میتونم 2 سال برم کانادا تا امتحاناتشو بگذرونم؟یه جایی خوندم که میگن بهتره برای این 2 سال توی یک رشته Master که مرتبط با پزشکی باشه پذیرش بگیریم و در حالی که اون رشته رو تو کانادا میخونیم امتحانات پزشکی رو هم پاس کنیم.اینجوری رزومه مون هم قوی تر میشه.
    حالا اگه من بخوام توی یک رشته Master پذیرش بگیرم آیا به نمره های پزشکیم کار دارن یا نمره های دیپلمم رو میخوان؟(پزشکی عمومی معادل فوق لیسانس است)
    تا اونجایی که بنده شنیدم و دیدم حتی بعد از گذراندن تمام آن امتحانات باز هم گرفتن پذیرش برای دوره های تخصصی پزشکی در کانادا بسیار مشکل است و در عمل هم انتخاب محدود به افراد مقیم و کانادایی هاست. یکی از دوستانم که با مدرک پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و شرایط عالی و بعنوان مهاجر هم آمده بود سالها طول کشید تا بالاخره موفق شد پذیرش بگیره و خودش میگفت اصلا توصیه نمیکنم کسی برای تخصص یا کار پزشکی به کانادا بیاید. شاید برای استرالیا یا امریکا شانس بهتری داشته باشید.
    اگر در هر حال بخواهید مستر بخوانید نمرات دوره دانشگاه شما ملاک خواهد بود نه دبیرستان.

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

کلا برای غیر کانادایی دور پزشکی رو باید خط بکشی. قانونی وجود نداره که مانع این کار بشه ها, ولی به خارجی نمیدن. خیلی عجیبه. فکر کنم این تنها موردی باشه (به جز نخست وزیر شدن!) که به خارجی نمیدن.

من سه تا رفیق دارم که تو ایران پزشکی خوندن (یکیشون رو میدونم که داروسازی خونده, اون دو تا رو دقیق نمیدونم چه گرایشی. کلا خیلی از پزشکی سر در نمیارم.). دوتاشون الآن دارن اینجا دامپزشکی میخونن, یکیشون هم شیمی میخونه (البته گرایشش به داروسازی ربط داره, اما به هر حال داروسازی نیست, شیمیه).

به نظر من, شما هم همین کارو بکنی به نفعته.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrre نمایش پست ها
    ویرایش توسط reza82 : July 25th, 2012 در ساعت 02:15 AM
    Mess with the best, Die like the rest..

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rafie نمایش پست ها
    سلام،

چرا دوباره برای مستر یک رشته دیگه اپلای نمی کنین؟ به نظرم شانس ویزا گرفتنتون بیشتر می شه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)