صفحه 56 از 318 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط maslehati نمایش پست ها
    با سلام
    اگر پذیرش دکتری گرفتم از دانشگاهی امکانش هست به همسرم ویزا کانادا را ندن؟ یعنی فقط به کسی که پذیرش گرفته ویزا می دن یا به همسرش هم که همراهش هست ویزا می دن؟

ببین, هیچ قانون مشخصی وجود نداره. خیلیا بودن که به یکیشون دادن به اون یکی ندادن. اما مساله اینجاس که به صورت کلی به هر دو میدن. یعنی تعداد کسایی که یکیشون فقط تونسته بگیره, خیلی کمتر بوده. پس نگران نباش و اقدام کن.
    Mess with the best, Die like the rest..

دوستان من یک سوال کلی دارم و نمیدونم دقیقا این سوال رو توی کدوم تاپیک باید بیرسم.
    به هر حال اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
    من از دانشگاه مک گیل پذیرش دارم و هنوز ویزام نیومده. برای انجام روند ثبت نام لازمه که اطلاعات حساب بانکی کانادایی رو وارد کنم تا کمک هزینه دانشگاه به اون حساب واریز بشه در حالی که من حساب بانکی در کانادا ندارم. کسی میدونه این قسمت از فرم ثبت نام رو چی کار باید بکنم؟

دوم اینکه برای پرداخت شهریه توی وب سایت دانشگاه گفته شده که برای دانشجویان اینترنشنال از سیستم travelex bank to bank transfer استفاده میشه. یعنی در ایران به تومان پولو واریز میکنیم و اونجا حساب دانشگاه معادلشو به دلار دریافت میکنه. ولی با توجه به اینکه بانک های ایران از هر گونه ارتباط با بانک های کانادا منع شده اند در حال حاضر چظور میشه شهریه رو از ایران به حساب دانشگاه در کانادا واریز کرد؟ (در ضمن باید بگم که مک گیل پرداخت شهریه رو از طریق کردیت کارد قبول نمیکنه)

ممنون میشم اگه کسی جواب این دو سوال رو به من بده

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام یه سوال:از دپارتمان واترلو پرسیدم ددلاین کیه؟گفت اپریل
    اگه من تا ۸ ۹ ماه دیگه برای اپلای وقت دارم ایا لزومی هست که الان استاد پیدا کنم؟

Member aryan74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Fontys university of applied science

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

با سلام من الان پیش دانشگاهی درس میخونم و معدل دیپلمم(3 سال اول دبیرستانم) 3.8 یا همون 19 هست
    تا یه ماه دیگه تافلم رو میگیرم و فکر کنم نمره ام بین 85 تا 95 بشه یه ماه بعد از اون هم امتحان SAT میدم... البته نمیدونم به درد کانادا میخوره یا نه...
    دنبال دانشگاهی میگردم که اولا هزینه هاش در سال بیشتر از 20 ملیون نشند ثانیا برای گرفن کارشناسی ارشدم تو امریکا مدرکم رو معتبر بدونند
    ثالثا رشته ی مهندسی برق یا مکانیک یا مکاترونیک داشته باشه
    ممنون میشم اگه بتونید کمکی بهم بکنید...

Junior Member

سلام آقایون، خانوما

من وضعیتم در کل خوبه و مشکلی بابت معدل و نمره زبان و رزومه و این چیزا ندارم.GRE ندادم فقط
    فقط من کارشناسی ناپیوسته بودم.کاردانی برق بودمو کارشناسی نرم افزار. امکان داره سنگ جلو پام بندازن بابت این قضیه ؟ GRE معمولی و sub بدم هر دوش رو؟ تو یکی از پستا دیده بودم دوستی گفته بود زیاد تورونتو و کلگری و مکیل و انیا اگه اشتباه نکنم به داشتن یا نداشتن GRE کاری ندارن؟ خودم فکر می کتم با این شرایطی که دارم امتحان gre بدم بهتره تا دیگه حرفو حدیث نباشه
    خب دوستان نظرتون چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط radeon نمایش پست ها
    سلام آقایون، خانوما

من وضعیتم در کل خوبه و مشکلی بابت معدل و نمره زبان و رزومه و این چیزا ندارم.GRE ندادم فقط
    فقط من کارشناسی ناپیوسته بودم.کاردانی برق بودمو کارشناسی نرم افزار. امکان داره سنگ جلو پام بندازن بابت این قضیه ؟ GRE معمولی و sub بدم هر دوش رو؟ تو یکی از پستا دیده بودم دوستی گفته بود زیاد تورونتو و کلگری و مکیل و انیا اگه اشتباه نکنم به داشتن یا نداشتن GRE کاری ندارن؟ خودم فکر می کتم با این شرایطی که دارم امتحان gre بدم بهتره تا دیگه حرفو حدیث نباشه
    خب دوستان نظرتون چیه؟
    دوست عزیز اینکه می فرمایید وضعیتم خوبه باید با یه معیاری مقایسه بشه.... شاید این نظر شخصی شما باشه.... و واقعیت چیز دیگری باشه.... اینکه نا پیوسته بودید برای پذیرش مساله خیلی حاد و نگران کننده ای نیست مخصوصا اگه معدل کل در دو مقطع خوب و رضایت بخش باشه..... GRE کلا بیشتر مورد توجه دانشگاه های آمریکاست... البته بعضی از دانشگاه های کانادا اهتمام خاصی دارن روش...باید در وبسایت دانشگاه ها بررسی کنید... یه GRE خوب میتونه نقطه قوتی در رزومه باشه.... و اگر بد شد ، هرگز نفرستید.

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_golkaram نمایش پست ها
    سلام یه سوال:از دپارتمان واترلو پرسیدم ددلاین کیه؟گفت اپریل
    اگه من تا ۸ ۹ ماه دیگه برای اپلای وقت دارم ایا لزومی هست که الان استاد پیدا کنم؟
    فرایند استاد پیدا کردن به نظر من سخت و دشوار و زمانبره.... البته به زمینه کاری شما و رزومتون بستگی داره.... زودتر به استادا ایمیل بزنید و اعلام علاقه کنید.... و فقط به یه دانشگاه بسنده نکنید.... تو فروم های دیگه مثل نامه به اساتید میتونید اطلاعات خوبی پیدا کنید..... به نظر من که عجله کنید بهتره.

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aryan74 نمایش پست ها
    با سلام من الان پیش دانشگاهی درس میخونم و معدل دیپلمم(3 سال اول دبیرستانم) 3.8 یا همون 19 هست
    تا یه ماه دیگه تافلم رو میگیرم و فکر کنم نمره ام بین 85 تا 95 بشه یه ماه بعد از اون هم امتحان SAT میدم... البته نمیدونم به درد کانادا میخوره یا نه...
    دنبال دانشگاهی میگردم که اولا هزینه هاش در سال بیشتر از 20 ملیون نشند ثانیا برای گرفن کارشناسی ارشدم تو امریکا مدرکم رو معتبر بدونند
    اولا، شما تافل بده بعد ببین چند میشی.... قبلش نمیتونی پیش بینی کنی
    دوما، 20 میلیون، با وضعیت تبدیل به دلار کنونی خیلی کمه.... که البته بستگی به شهر و دانشگاه انتخابی شما داره
    ثالثا، توجه کنید که دارید میرید کانادا و دانشگاه های کانادا از کیفیت بالایی برخوردارند...این دانشگاه های ماست که شاید برای اونا معتبر نباشه! شما نگران اعتبار مدرک دانشگاهی در کانادا و آمریکا نباشید
    رابعا، کافیست به دپاتمان مهندسی برق سری بزنید و درباره مکاترونیک و .... اطلاعات بیابید

Junior Member

دوست عزیز اینکه می فرمایید وضعیتم خوبه باید با یه معیاری مقایسه بشه.... شاید این نظر شخصی شما باشه.... و واقعیت چیز دیگری باشه.... اینکه نا پیوسته بودید برای پذیرش مساله خیلی حاد و نگران کننده ای نیست مخصوصا اگه معدل کل در دو مقطع خوب و رضایت بخش باشه..... GRE کلا بیشتر مورد توجه دانشگاه های آمریکاست... البته بعضی از دانشگاه های کانادا اهتمام خاصی دارن روش...باید در وبسایت دانشگاه ها بررسی کنید... یه GRE خوب میتونه نقطه قوتی در رزومه باشه.... و اگر بد شد ، هرگز نفرستید.
    معدل کاردانی 14.95 هست و کارشناسی 19.0.معدل کاردانی منو ناراحت کرده.
    کانادایی ها کدوم رو حساب می کنن؟ در کل یا کارشناسی رو؟ معدل هر دو رو که حساب کنن که با عقل جور نمیاد چون دو تا رشته متفاوته. الان بیشتر فکر و ذکرمو دو تا رشته متفاوت بودن مشغول کرده

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aryan74 نمایش پست ها
    در کانادا جایی رو پیدا نخواهید کرد که هزینه شهریه دانشگاه و زندگی 20 میلیون در سال در بیاد. با نرخ فعلی دلار باید حداقل روی 50 میلیون در سال حساب کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)