صفحه 57 از 318 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط radeon نمایش پست ها
    معدل کاردانی 14.95 هست و کارشناسی 19.0.معدل کاردانی منو ناراحت کرده.
    کانادایی ها کدوم رو حساب می کنن؟ در کل یا کارشناسی رو؟ معدل هر دو رو که حساب کنن که با عقل جور نمیاد چون دو تا رشته متفاوته. الان بیشتر فکر و ذکرمو دو تا رشته متفاوت بودن مشغول کرده
    به طور کلی ، معدل مقطع آخر مهم تره.... البته تو مورد شما باید ببینید که کدامش با رشته مورد انتخاب شما نزدیکتره که بررسی می کنن.....

Junior Member

سلام ...
    من واسه یه پوزیشن دکترا در دانشگاه Sherbrooke که توی کبک هستش اقدام کردم و با استاد قرار مصاحبه گذشتم بعدش استاد کلا راضی بود و گفت که میخواد بهم پذیرش بده ... این اتفاقا کلا خیلی سریع پیش اومده کم تر از ۳، ۴ روز و من اصلا در مورد این دانشگاه اطلاعات نداشتم ... داشتم توی سایت های پوزیشن دکترا اروپا میگشتم ... که توی یکی از سایت ها این پوزیشن واسه کانادا هم بود و درخواست دادم ... من از دانشگاه NTNU نروژ پذیرش دارم ... الان این گزینه وارد شده ... در مورد موضوع پروجکت های که تعریف شده هم زیاد باهم فرقی ندارن ... الان می خواستم بپرسم کسی در مورد این دانشگاه اطلاعاتی داره ؟؟ اینکه توی کبک و درمورد سطحش ؟ رنکش که بالا نیست ولی کلا کسی از شرایط اونجا خبر داره ؟؟ بعد سایت دانشگاه کلا فرانسه است !!! این دانشگاه باید فرانسوی زبان باشه ولی استاد با این نکته که من فرانسه نمیدونم مشکل نداشت ! شاید هم اصلا نیاز نباشه ... در ضمن این پوزیشن ددلاین نداشت و کلا هروقت سال میشود واسش اپلای کرد و فاند خوبی هم داره ... این جور پوزیشن ها فرقی با سایر پذیرش ها داره؟ آخه سیستم پذیرش به اون شکل که معمول کانادا و امریکا هاست فرق داره ظاهرا!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoq نمایش پست ها
    سلام ...
    من واسه یه پوزیشن دکترا در دانشگاه Sherbrooke که توی کبک هستش اقدام کردم و با استاد قرار مصاحبه گذشتم بعدش استاد کلا راضی بود و گفت که میخواد بهم پذیرش بده ... این اتفاقا کلا خیلی سریع پیش اومده کم تر از ۳، ۴ روز و من اصلا در مورد این دانشگاه اطلاعات نداشتم ... داشتم توی سایت های پوزیشن دکترا اروپا میگشتم ... که توی یکی از سایت ها این پوزیشن واسه کانادا هم بود و درخواست دادم ... من از دانشگاه NTNU نروژ پذیرش دارم ... الان این گزینه وارد شده ... در مورد موضوع پروجکت های که تعریف شده هم زیاد باهم فرقی ندارن ... الان می خواستم بپرسم کسی در مورد این دانشگاه اطلاعاتی داره ؟؟ اینکه توی کبک و درمورد سطحش ؟ رنکش که بالا نیست ولی کلا کسی از شرایط اونجا خبر داره ؟؟ بعد سایت دانشگاه کلا فرانسه است !!! این دانشگاه باید فرانسوی زبان باشه ولی استاد با این نکته که من فرانسه نمیدونم مشکل نداشت ! شاید هم اصلا نیاز نباشه ... در ضمن این پوزیشن ددلاین نداشت و کلا هروقت سال میشود واسش اپلای کرد و فاند خوبی هم داره ... این جور پوزیشن ها فرقی با سایر پذیرش ها داره؟ آخه سیستم پذیرش به اون شکل که معمول کانادا و امریکا هاست فرق داره ظاهرا!
    من هم از این دانشگاه پذیرش دارم، دانشگاه فرانسوی زبانه و به هر حال باید بلد باشید در حد بیسیک، فاند خوب یعنی چقدر؟ سیستم پذیرش هیچ فرقی نداره، فقط دد لاین نداره و نمره زبان نمی خواد.

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

سلام ...
    من یکی از دوستای صمیمیم اونجا phd شو گرفت و الان ایرانه..... می گفت: هواش خیلی سرده و مردم فقط فرانسوی صحبت میکنن.... از نظر سطح جز دانشگاه های درجه 3 کانادا محسوب میشه ...اما تو زمینه های متفاوت خاصی مثلا فیزیک بسیار پرقدرته..... از فاندش هم راضی بود.... اما شرایط زندگی خیلی مناسب نیست..... اگر با فرانسه و سردی هوا مشکل ندارید فرصت خوبیه....!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad230 نمایش پست ها
    من هم از این دانشگاه پذیرش دارم، دانشگاه فرانسوی زبانه و به هر حال باید بلد باشید در حد بیسیک، فاند خوب یعنی چقدر؟ سیستم پذیرش هیچ فرقی نداره، فقط دد لاین نداره و نمره زبان نمی خواد.

ممنون ... راستش میزان فاند رو نمیدونم ولی استاد گفت چون پروژه از بیرون دانشگاه ساپورت میشه مقدار بیشتری میگیری و مزایای اضافی داری ... راستش خودش میگفت هنوز مقدار دقیق رو نمیدونه ولی به طور معمول بیشتر از باقی فاند های دانشگاست ... منم دیدم که نمیخواد مقدار به دیگه گیر ندادم تا دفعه بعد دوباره بپرسم ...
    یعنی چی نمره زبان نمیخواد ؟ منظور نمره فرانسه نمیخواد ؟ فاند شما چقده ؟ شما هم همینجوری واسه یه پوزیشن با استاد مکاتبه کردین ؟ در ضمن تاریخ شروع پروژه هم گفت به خودت بستگی داره ...
    ویرایش توسط mahmoq : August 25th, 2012 در ساعت 12:12 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h_solimanineja نمایش پست ها
    من یکی از دوستای صمیمیم اونجا phd شو گرفت و الان ایرانه..... می گفت: هواش خیلی سرده و مردم فقط فرانسوی صحبت میکنن.... از نظر سطح جز دانشگاه های درجه 3 کانادا محسوب میشه ...اما تو زمینه های متفاوت خاصی مثلا فیزیک بسیار پرقدرته..... از فاندش هم راضی بود.... اما شرایط زندگی خیلی مناسب نیست..... اگر با فرانسه و سردی هوا مشکل ندارید فرصت خوبیه....!
    ممنون ... من واسه نروژ هم که پذیرش گرفتم اونجا هم سرده ... ولی خوب چون فاند مناسبه و تحصیل اونجا کار حساب میشه و بحث اقامت اروپا میشه با اون کنار اومد ... اما در باره سختی شرایط زندگی اطلاعات دقیق تری دارین یعنی از چه نظر، واسه زبان میگین ؟ در مورد اقامت بعد تحصیل و کار تفاوتی با باقی جاهای کانادا داره ؟؟ برگشتن دوستتون به این شرایط بد مربوط بود یا تمایل به برگشتن داشتن کلا ؟

Junior Member

راستش میزان فاند رو نمیدونم ولی استاد گفت چون پروژه از بیرون دانشگاه ساپورت میشه مقدار بیشتری میگیری و مزایای اضافی داری ... راستش خودش میگفت هنوز مقدار دقیق رو نمیدونه ولی به طور معمول بیشتر از باقی فاند های دانشگاست ... منم دیدم که نمیخواد مقدار به دیگه گیر ندادم تا دفعه بعد دوباره بپرسم ...
    یعنی چی نمره زبان نمیخواد ؟ منظور نمره فرانسه نمیخواد ؟ فاند شما چقده ؟ شما هم همینجوری واسه یه پوزیشن با استاد مکاتبه کردین ؟ در ضمن تاریخ شروع پروژه هم گفت به خودت بستگی داره ...
    منظورم اینه که نمره تافل یا ایلتس نمی خواد، کلا مدرک زبان نمی خواد. بله مکاتبه ای بود، فاند در سال فکر نکنم از 20000 تا بیشتر باشه

Junior Member

منظورم اینه که نمره تافل یا ایلتس نمی خواد، کلا مدرک زبان نمی خواد. بله مکاتبه ای بود، فاند در سال فکر نکنم از 20000 تا بیشتر باشه
    و این مقدار هزینه ها رو تا چه حد کاور میکنه ؟ آخه من گزینه باز هم دارم ... ولی این پروژه اش واسه ی شرکت صنایع نفتی اونجا ست و این یکم واسم جالب بود ...
    در کل نظر خودتون چیه در مورد پذیرشی که گرفتن ... تمایلی واسش دارین ؟

Junior Member

و این مقدار هزینه ها رو تا چه حد کاور میکنه ؟ آخه من گزینه باز هم دارم ... ولی این پروژه اش واسه ی شرکت صنایع نفتی اونجا ست و این یکم واسم جالب بود ...
    در کل نظر خودتون چیه در مورد پذیرشی که گرفتن ... تمایلی واسش دارین ؟
    والا من یک سالی هست که این پذیرشمو هی دیفر می کنم، البته بماند که کلی برای ویزا منتظر موندم، تو این یکسال با خیلی ها مشورت کردم، کسایی که کانادا بودن، مونترال بودن و حتی 2-3 نفری تو شربروک؛ چند تا نکته رو می گم تصمیم با خودت
    1) برای phd خوندن پروژه و استادی که باهاش کار خواهی کرد بسیار مهمه، شاید مهم تر از رنک دانشگاه، البته به نظر من، به هزار و یک دلیل
    2)کبک یک استان فرانسوی زبانه، جز دو تا دانشگاه مابقی دانشگاهاش هم فرانسه زبانن
    3)کانادا 3-4 تا شهر درست حسابی بیشتر نداره، ونکور، تورنتو، مونترال و اتاوا، بقیه شهرای کوچیک و خیلی جذابی نیستند.
    4)کانادا کلا سرده، ادمونتونش سرده، مانیتوباش سرده، مونترالش سرده، تنها جای خوش آب و هوا ونکووره، شربروکم یه کم سرد تره
    5) کلا دانشگاه شربروک دانشگاه رله ای هست، ادماشم کار راه بندازوو خوش برخوردن
    6) هزینه زندگی خیلی بالا نیست، بله کاور می کنه
    شما راستی رشتتون چیه فکر کنم هم رشته باشیم!

Junior Member

والا من یک سالی هست که این پذیرشمو هی دیفر می کنم، البته بماند که کلی برای ویزا منتظر موندم، تو این یکسال با خیلی ها مشورت کردم، کسایی که کانادا بودن، مونترال بودن و حتی 2-3 نفری تو شربروک؛ چند تا نکته رو می گم تصمیم با خودت
    6) هزینه زندگی خیلی بالا نیست، بله کاور می کنه
    شما راستی رشتتون چیه فکر کنم هم رشته باشیم!
    مرسی واسه راهنمایی هات ... م.شیمی ... سردیش که اره ولی همین الان ۲۵ درجه است که ۲ برابر گرمتر از نروژ ه البته اختلاف زمانش به ماند ... D:
    یه قرار صحبت با استاد واسه ۵ شنبه دارم ... احتمالا بشه بیشتر ازش آمار بگیرم ... ممنون واسه لطفت ... فک کنم زبان فرانسوی رو هم باید در نظر گرفت
    ویرایش توسط mahmoq : August 25th, 2012 در ساعت 12:52 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)