صفحه 59 از 318 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member DeebaB آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام

من از دانشگاه Simon Fraser با 20000 فاند و یک استاد راهنمای خوب و پیگیر، برای امسال پذیرش دارم. و می خوام این ترم برم و منتظر ویزا هستم. از وقتی که فایل اکسل بچه های اپلای ابرود رو دیدم فکری ذهنمو مشغول کرده: من امسال دانشگاه های تاپ کانادا اپلای نکرده بودم ولی حالا که نتایج بچه ها رو می بینم، فکر می کنم شانس پذیرش بالایی از این دانشگاه ها خواهم داشت. علاوه بر دلیل شانس خوبم، اعتبار اسمی این دانشگاه ها برای جذب هیات علمی شدن در دانشگاه های کانادایی یا آمریکایی و هم فرصت بهتر برای دوره های پست دکتری جزو دلایلی هست که میخوام سال دیگه دانشگاهمو عوض کنم. (اکثر فارغ التحصیلان گروه ما توی دانشگاه های کشور خودشان و خارج از کانادا تونستن جذب هیات علمی بشن!!!)

سئوال اول: به نظرتون میتونم ترم اول و دوم رو توی دانشگاه سیمون فریزر باشم و حین تحصیل به دانشگاه ها تاپ اپلای کنم و اگر نتیجه پذیرش مثبت باشه سال دیگه برم دانشگاه بهتر؟ آیا دانشگاه فعلیم simon fraser یا استاد راهنمام مشکلی ایجاد نمی کنه؟

سئوال دوم: اگر ویزا و استادی پرمیت برای سیمون فریزر صادر شده باشه، آیا برای دانشگاه جدید باید دوباره برای استادی پرمیت اپلای کرد؟

لطفا راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط DeebaB : August 26th, 2012 در ساعت 10:47 PM

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا)

سلام

از دانشگاه Simon Fraser برای امسال پذیرش دارم و این ترم میرم و منتظر ویزا هستممی خوام در حین تحصیل می خوام برای دانشگاه های بهتر در 2013 اپلای کنم، با فرض اینکه در سال 2013 از دانشگاه دیگه پذیرش بگیرم:

• آیا ویزا و استادی پرمیتی که برای سیمون فریزر صادر شده دارای اعتبار برای سال 2013 خواهد بود؟
    • آیا برای دانشگاه جدید باید دوباره برای استادی پرمیت اقدام کرد؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا)

نقل قول نوشته اصلی توسط DeebaB نمایش پست ها
    سلام

از دانشگاه Simon Fraser برای امسال پذیرش دارم و این ترم میرم و منتظر ویزا هستممی خوام در حین تحصیل می خوام برای دانشگاه های بهتر در 2013 اپلای کنم، با فرض اینکه در سال 2013 از دانشگاه دیگه پذیرش بگیرم:

• آیا ویزا و استادی پرمیتی که برای سیمون فریزر صادر شده دارای اعتبار برای سال 2013 خواهد بود؟
    در صورتی‌ که فقط قصد تحصیل در دانشگاه SFU دارید بله هردو معتبر خواهند بود.

در صورتی‌ که قصد عوض کردن دانشگاه دارید:

1. اگه بعد از گرفتن پذیرش جدید به کانادا وارد بشید، به دانشگاه SFU خبر میدید که نمیرید و offer دانشگاه جدید را accept می‌کنید. وقتی‌ وارد کانادا میشید Study Permit برای دانشگاه جدید صادر می‌شه.
    2. اگه به دانشگاه SFU برید و مشغول به تحصیل بشید، بعد از یه دانشگاه جدید پذیرش بگیرید. بله برای Study Permit جدید (نه ویزا) باید اقدام کنید. باید همزمان از تحصیل در دانشگاه SFU انصراف بدید و offer دانشگاه جدید را accept کنید. پروسه پر درد سری به نظر میرسه!

به نظر من همین الان از دانشگاه خوبی‌ پذیرش گرفتید (بستگی به رشته هم داره البته) و در یکی‌ از بهترین نقاط آب و هوای کانادا هست.
    ویرایش توسط icomet : August 27th, 2012 در ساعت 12:10 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط icomet نمایش پست ها
    در صورتی‌ که فقط قصد تحصیل در دانشگاه SFU دارید بله هردو معتبر خواهند بود.

در صورتی‌ که قصد عوض کردن دانشگاه دارید:

1. اگه بعد از گرفتن پذیرش جدید به کانادا وارد بشید، به دانشگاه SFU خبر میدید که نمیرید و offer دانشگاه جدید را accept می‌کنید. وقتی‌ وارد کانادا میشید Study Permit برای دانشگاه جدید صادر می‌شه.
    2. اگه به دانشگاه SFU برید و مشغول به تحصیل بشید، بعد از یه دانشگاه جدید پذیرش بگیرید. بله برای Study Permit جدید (نه ویزا) باید اقدام کنید. باید همزمان از تحصیل در دانشگاه SFU انصراف بدید و offer دانشگاه جدید را accept کنید. پروسه پر درد سری به نظر میرسه!

به نظر من همین الان از دانشگاه خوبی‌ پذیرش گرفتید (بستگی به رشته هم داره البته) و در یکی‌ از بهترین نقاط آب و هوای کانادا هست.

نه من فعلا پذیرش از دانشگاه دیگه ای ندارم. ولی چون هستن دوستانی که با شرایط مشابه من از دانشگاه های بهتر پذیرش گرفتن (جدول اکسل) می خواستم سال دیگه شانس خودمو برای دانشگاه های بهتر کانادا یا آمریکا امتحان کنم. یه مساله دیگه که احتمالا پیش بیاد، اینه که دانشگاه یا استاد راهنما برای پذیرش از دانشگاه دیگه مشکل ساز باشن!! (تعهد اخلاقی نسبت به استاد راهنما و بورسی که برای سال اول گرفتی)

Member biniaz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

سلام

برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی همون ویزا معتبره و نیازی به استادی پرمیت جدید نیست. اما برای BS حتما باید از نو ویزا گرفت.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

سلام

من از دانشگاه Simon Fraser با 20000 فاند و یک استاد راهنمای خوب و پیگیر، برای امسال پذیرش دارم. و می خوام این ترم برم و منتظر ویزا هستم. از وقتی که فایل اکسل بچه های اپلای ابرود رو دیدم فکری ذهنمو مشغول کرده: من امسال دانشگاه های تاپ کانادا اپلای نکرده بودم ولی حالا که نتایج بچه ها رو می بینم، فکر می کنم شانس پذیرش بالایی از این دانشگاه ها خواهم داشت. علاوه بر دلیل شانس خوبم، اعتبار اسمی این دانشگاه ها برای جذب هیات علمی شدن در دانشگاه های کانادایی یا آمریکایی و هم فرصت بهتر برای دوره های پست دکتری جزو دلایلی هست که میخوام سال دیگه دانشگاهمو عوض کنم. (اکثر فارغ التحصیلان گروه ما توی دانشگاه های کشور خودشان و خارج از کانادا تونستن جذب هیات علمی بشن!!!)

سئوال اول: به نظرتون میتونم ترم اول و دوم رو توی دانشگاه سیمون فریزر باشم و حین تحصیل به دانشگاه ها تاپ اپلای کنم و اگر نتیجه پذیرش مثبت باشه سال دیگه برم دانشگاه بهتر؟ آیا دانشگاه فعلیم simon fraser یا استاد راهنمام مشکلی ایجاد نمی کنه؟

سئوال دوم: اگر ویزا و استادی پرمیت برای سیمون فریزر صادر شده باشه، آیا برای دانشگاه جدید باید دوباره برای استادی پرمیت اپلای کرد؟

لطفا راهنمایی کنید.
    یعنی بعد از فارغ التحصیلی برای مقطع بعدی می خواید اپلای کنید؟ بله این طوری میشه و هیچ مشکلی نیست.
    اگه منظورتون اینه که بعد از یک سال خدای نکرده بپیچونید و برید یه جای دیگه و فاند اون استاد رو هدر بدید، این کار خیلی غیر اخلاقیه و مطمئنم منظورتون همون اولی بود.

Junior Member

دوستان پستای من پاک شد چرا؟؟
    من مکانیک ترم 7 هستم معدلم 16.80 اونم صنایع ترم 7 معدل 17.80
    امتحان زبان ندادیم ولی زبانمون خوبه فکر کنم راحت بتونیم نمره مورد نظر قبولیو بدست بیاریم,دانشگاه سراسری هم میخونیم,خواستم ببینم میشه با فاند پذیرش گرفت اونجا؟ ممنون میشیم راهنماییمون کنین
    شما در نظر بگیرین که تافل gre نمره قبولی داریم چون زبانمون خوبه,چقد شانس داریم برا پذیرش؟

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط nimamin69 نمایش پست ها
    دوستان پستای من پاک شد چرا؟؟
    من مکانیک ترم 7 هستم معدلم 16.80 اونم صنایع ترم 7 معدل 17.80
    امتحان زبان ندادیم ولی زبانمون خوبه فکر کنم راحت بتونیم نمره مورد نظر قبولیو بدست بیاریم,دانشگاه سراسری هم میخونیم,خواستم ببینم میشه با فاند پذیرش گرفت اونجا؟ ممنون میشیم راهنماییمون کنین
    شما در نظر بگیرین که تافل gre نمره قبولی داریم چون زبانمون خوبه,چقد شانس داریم برا پذیرش؟
    از پست های قبلی شما خبری ندارم..... معدل هر دوتون خوبه...اگر نمره زبان به مقدار کافی داشته باشید و (البته GRE برای کانادا خیلی لازم نیست و بسته به دانشگاهتونه) شانس شما برای پذیرش خوبه و برای ارشد میتونید با فاند پذیرش بگیرید...البته بدونید که فاند در ارشد کمتر و از نظر تعداد محدود تر از دوره ی دکتری است. با جستجوی زیاد موفق میشید.

ApplyAbroad Veteran
    h_solimanineja آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    The University of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    یعنی بعد از فارغ التحصیلی برای مقطع بعدی می خواید اپلای کنید؟ بله این طوری میشه و هیچ مشکلی نیست.
    اگه منظورتون اینه که بعد از یک سال خدای نکرده بپیچونید و برید یه جای دیگه و فاند اون استاد رو هدر بدید، این کار خیلی غیر اخلاقیه و مطمئنم منظورتون همون اولی بود.
    اگر منظور دومی بود، اینکار باعث میشه که استاد مورد نظر ، دپارتمان و دانشگاه نظرش در مورد دانشجوهای ایرانی عوض بشه و پذیرش دانشجوها رو بعد این حادثه منتفی کنه..... و این به ضرر عده ی زیادی میشه.... که البته سابقه داره و اثرات بدی هم به دنبال داشته..... اوضاع ایرانی ها بقدر کافی بد هست و پل پشت سرتون رو برای دیگران خراب نکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط h_solimanineja نمایش پست ها
    اگر منظور دومی بود، اینکار باعث میشه که استاد مورد نظر ، دپارتمان و دانشگاه نظرش در مورد دانشجوهای ایرانی عوض بشه و پذیرش دانشجوها رو بعد این حادثه منتفی کنه..... و این به ضرر عده ی زیادی میشه.... که البته سابقه داره و اثرات بدی هم به دنبال داشته..... اوضاع ایرانی ها بقدر کافی بد هست و پل پشت سرتون رو برای دیگران خراب نکنید

بله منظورم دومیه، یعنی امسال برای تحصیل برم و درحین سال اول برای دانشگاه دیگه اپلای کنم. مهمترین دلیلم برای اینکار اینه که خیلی از فارغ التحصیلان دپارتمان ما برگشتن به کشورهای خودشون، یعنی نتونستن تو خود کانادا بمونن. اگر من همین دانشگاه رو ادامه بدم شرایط آینده برای کار توی کانادا یا آمریکا مطمئن نخواهد بود و شاید مجبور بشم برگردم ایران. ولی اگر بتونم به دانشگاه های بهتر برم، فرصت های آینده خیلی بهتر خواهند بود هم برای جذب در دانشگاه های کانادایی و هم برای ادامه تحصیل پست داک. ضمنا اگه امسال این دانشگاه رو نرم، نمی دونم برای سال آینده شرایط چگونه خواهد بود.
    میشه برای اینکه از شرمندگی استاد در بیام همون سال اول یکی دوتا مقاله ارائه بدم، تا اینطوری فاند استاد هم هدر نرفته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)