صفحه 6 از 318 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط reza82 نمایش پست ها
    در مورد این قرض اورژانس, در مورد دانشگاه آلبرتا من میتونم بهت بگم. دانشگاههای دیگه رو نمیدونم.

اینجا اگه وضعت خیلی دیگه خراب باشه, یه چیزی بهت میدن به این نام که گفتی. منتها مبلغش فکر میکنم نهایت دو هزار دلار باشه, اما اسمش روشه "قرض". دلیلش هم که بهت میدن اینه که مثلا استادت پولت رو نداده یا پولی از ایران برات نرسیده یا همچین چیزی. یعنی باید بهشون ثابت کنی که این ماه من لنگم, اونا هم بهت دو هزار دلار قرض میدن و میگن تا دو ماه فرصت داری پس بدی (ماهی هزار دلار). پس برای زندگی یا چیزای دیگه به هیچ عنوان روی این حساب نکن. (حواست باشه که فقط شهریه ات ترمی حداقل پنج هزار دلاره!)

اما یه چیز دیگه هست به اسم کمک مالی (بلاعوض). یعنی دیگه لازم نیست پس بدی. اون مبلغش حداکثر دو هزار دلاره, و میتونی اوایل ترم زمستون اقدام کنی و شرایطش اینه که ترم پاییز گذشته و همون زمستون رو تمام وقت دانشجو بوده باشی, و بتونی به دانشگاه ثابت کنی که عنقریبه که از گشنگی بمیری. اونوقت دو ماه بعد میبرن تو کمیسیون راجع بهش بحث میکنن و میبینن که خب شما (دور از جون) اگه راست گفته باشی که تا حالا جان به جان آفرین تسلیم کردی اگرم دروغ گفته باشی که کلا قضیه منتفیه. پس بهت نمیدن!!
    اینا رو جدی گفتم هان! من دو نفر رو میشناسم که اجاره خونشون رو نداشتن بدن, فاند هم نداشتن, اجازه کار هم نداشتن! همه ی مدارک رو هم نشون دادن! ولی بعد از دو ماه جوابش اومد که شما واجد شرایط نیستی.

مخلص کلوم!: اگه فاند نداری و پول هم نداری بیخیال کانادا شو! (یا با شرایط سخت بی پولی بساز, چون احتمال گرفتن کمک از دانشگاه یا دولت به شدت ضعیفه)
    شرمنده از اینکه خیلی رک صحبت کردم چون دارم خودم این چیزا رو با گوشت و پوست حس میکنم.
    دمت گرم.خيلي ممنونم ازت كه جوابمو دادي.چون واقعا چند وقتي بود كه دنبال جوابش مي گشتم.پس ارزش ريسكشو نداره.

Junior Member

سلام من دانشجوي ترم 2 مهندسي صنايع گرايش ايمني صنعتي در دانشگاه علوم پزشكي!!!شهيد بهشتي هستم.و حتما مي خوام بعد ليسانسم برم كانادا.من مهندسي صنايع پرديس دانشكده هاي فني دانشگاه تهران در بندر انزلي قبول شدم(گرايشش ايمني نيست)به نظرتون بهتر نيست انتقالي بگيرم و برم اونجا؟
    به خاطر مدركش مي گم چون به نظرم حداقل دانشگاه تهران رو قبول دارن!حتي اگه بنا به فرض محال هم نرم كانادا و ايران بمونم حدا قل گرايشش ايمني نيست و علوم پزشكي هم نيست !!فقط بديش اينه كه تو انزلي هست و من كه تهراني هستم تهران بودن رو از دست ميدم!البته تو انزلي هم كلي فاميل دارم!

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering Management, University of Alberta

من خودم صنایع خوندم. تکنولوژی صنعتی. فکر میکردم فقط صنایع سه تا گرایش داشته باشه. ایمنی چیه؟ کاردانیه؟ بهترین گرایش صنایع, برنامه ریزی و تحلیل سیستمهاست.

در ضمن من دانشجوی دانشگاه آزاد قزوین بودم!!

مهمترین چیز برای قبولی تو دانشگاههای کانادا, بعد از خواست خدا و شانس, معدل خوب, توصیه نامه های خوب, سابقه کار خوب (مخصوصا برای صنایع که به نوعی مدیریت مهندسی حساب میشه), نمره ی زبان عالی, و در آخر دانشگاه خوبه.

مسلما کسی که تو شریف لیسانس صنایع گرفته نسبت به کسی که از آزاد قزوین لیسانس گرفته, ارجحیت داره. ولی این دلیل نمیشه که دومی بدون شانس باشه.

اینا نظرات منه, تصمیم با خودته.

سلام به همه دوستان خوب این تاپیک. من چندتا سوال دارم .ممنون میشم پاسخ بدید.
    من ازطریق skill worker واسه کانادا(کبک)اقدام کردم ومنتظر مدیکالم. به احتمال زیاد سپتامبر2011 کانادا هستم. لیسانس اقتصاددارم ازدانشگاه آزاد بامعدل 18.65. قصدادامه تحصیل دررشته MBA دارم.ضمنا 6 سال سابق کار دارم.
    1- بهترازالان واسه پذیرش اقدام کنم یاوقتی اومدم اونجا؟
    2- هزینه دانشگاه برای مهاجرین کمتره؟
    3- تورشته های مدیریت چه دانشگاههایی توکبک بهتره؟
    4- معادل سازی مدرک واسه همه رشته ها اجباری هست؟ خوددانشگاه انجام میده یا موسسات مختص این کار؟
    5- به جزمدارک تحصیلی واسه پذیرش چه مدارکی باید همراه خودم ببرم؟
    شرمنده سوالام زیادشد.
    ویرایش توسط leilaashhadi : August 12th, 2010 در ساعت 10:24 AM
    ‍‍F.Federal:8 jun 2010
    Medical :18 jul 2013
    P.R : 21 sep 2013

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط leilaashhadi نمایش پست ها
    من ازطریق skill worker واسه کانادا(کبک)اقدام کردم ومنتظر مدیکالم. به احتمال زیاد سپتامبر2011 کانادا هستم. لیسانس اقتصاددارم ازدانشگاه آزاد بامعدل 18.65. قصدادامه تحصیل دررشته MBA دارم.ضمنا 6 سال سابق کار دارم.
    4- معادل سازی مدرک واسه همه رشته ها اجباری هست؟ خوددانشگاه انجام میده یا موسسات مختص این کار؟
    شرمنده سوالام زیادشد.
    قطعا اگر بعد از اینکه رفتین اونجا APPLY بکنین شهریه ی دانشگاه کمتر خواهد بود .

برای آمریکا که حدودا 1/2 میشه . کانادا رو در جریان نیستم که چه مقدار ازش کم میشه .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شهریه ی دانشگاه در کانادا هم برای کسانی که مقیم هستن دقیقا نصفه. البته کبک همه چیش از فدرال جداس, در این مورد هم ممکنه قانون دیگه ای داشته باشه. نمیدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. KNTU

نقل قول نوشته اصلی توسط leilaashhadi نمایش پست ها
    شرمنده سوالام زیادشد.

واسه MBA رنکینگ زیر 100 bussiness school ها توی کبک فقط مک گیل هست که آنهم ظاهرا شهریش واسه همه یکسانه و چیزی حدوده سی هزار تا سالیانه هست. بسته به اینکه چه دانشگاهی را انتخاب بکنین این هزینه ها متفاوته، مثلا دانشگاه تورنتو هزینه دوره MBA دوسالش برای دانشجویان مقیم 74000$ و برای دانشجویان اینترنشنال 94000$ هستش و دانشگاه آلبرتا این رقم 25000$ و 48000$ هست. البته یکسری وام هایی هم هست که به دانشجوهای مقیم تعلق میگیره ولی از شرایط آنها اطلاعی ندارم.
    حالا به نظر شما اینقدر هزینه کردن واسه MBA ارزش داره؟ و با فرض اینکه بخوای همانجا کار کنی به طور متوسط چند سال طول میکشه تا هزینه هات برگرده؟
    ویرایش توسط sekanjebinn : August 13th, 2010 در ساعت 10:52 PM

Member reza82 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sekanjebinn نمایش پست ها
    واسه MBA رنکینگ زیر 100 bussiness school ها توی کبک فقط مک گیل هست که آنهم ظاهرا شهریش واسه همه یکسانه و چیزی حدوده سی هزار تا سالیانه هست. بسته به اینکه چه دانشگاهی را انتخاب بکنین این هزینه ها متفاوته، مثلا دانشگاه تورنتو هزینه دوره MBA دوسالش برای دانشجویان مقیم 74000$ و برای دانشجویان اینترنشنال 94000$ هستش و دانشگاه آلبرتا این رقم 25000$ و 48000$ هست. البته یکسری وام هایی هم هست که به دانشجوهای مقیم تعلق میگیره ولی از شرایط آنها اطلاعی ندارم.
    حالا به نظر شما اینقدر هزینه کردن واسه MBA ارزش داره؟ و با فرض اینکه بخوای همانجا کار کنی به طور متوسط چند سال طول میکشه تا هزینه هات برگرده؟
    دوره ی ام بی ای به جز اینکه به شدت گرونه و ورود بهش هم عجیب سخته, تموم کردنش هم کار هر کسی نیست. فکر نکنید که رفتید تو همه چی حله!
    ولی اگه تونستید برید تو و از عهده ی مخارج بر بیاید و بعد هم با موفقیت تمومش کنید و یه کار هم پیدا کنید (!!!), اونوقت, اقای سکنجبین, در عرض یکسال (یا کمتر) هزینه هاشون اقلا توی آلبرتا برمیگرده. چون در آمدش فوق العاده بالاس.

ولی باید هفت خان رستم رو رد کنید که دیگه..

ممنونم ازهمه دوستانی که به نوعی راهنمایی کردن. اگه وضعیت شهریه ها اینطوری باشه که باید بیخیال MBA بشم. فکرکنم بهتره دنبال یه رشته کم دردسرتروکم هزینه ترباشم.
    ‍‍F.Federal:8 jun 2010
    Medical :18 jul 2013
    P.R : 21 sep 2013

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام عرض كرديم خدمت بچه هاي باحال.نماز روزه هاتون قبول.مخصوصا ارادت داريم خدمت اقا رضا.
    ميشه يه لطفي كنين چندتا دانشگاه فرانسوي زبان تو كانادا بهم معرفي كنين؟
    اين دانشگاه ها مدرك زبان فرانسه مي خوان؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)