صفحه 61 از 318 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

درود.دکترای بدون فاند در یک دانشگاه معمولی کانادا در رشته مکانیک با احتساب همه هزینه ها و یک زندگی کاملا دانشجویی بیشتر از 150 میلیون تومان آب میخوره؟

Junior Member

سلام , با شرایط من شما چی پیشنهاد میکنین
    هدفم اقامت دائمه چه از راه تحصیلی چه مستقیم خودم بیشتر پست های کانادا و امریکا رو خوندم (برا امریکا فکر کنم رشتم گیرداره) aeronautical engineering
    28سالمه ,یک ترم مونده مهندسی هوانوردی (اروناتیک اینجنیر)یه چی تو مایه های هوافضا ولی هوافضا نیست ,.نمره ایلتسم6.5 بیشترم میتونم بگیرم ,گری دارم میخونم ,هردو مدرک تحصیلی رو بین المللی ش رو دارم ایکاو (امریکا و کانادا اف ای ای میخوان میتونم راحت بگیرم )
    معدل فوقدیپلم 18.2معدل لیسانم تا الان 14.5(یه ترم 24 واحدی مونده) .
    نمره ایکاو بی (براوو) اسم لایسنس تعمییرات و نگهداری هواپیما(ای اند پی)A&P
    CPL)خلبانی رو هم بی (براوو) شدم(کامرشیال پایلوت لایسنس)
    یک سال سابقه کار ماهان دارم بعنوان تکنسین (الان بی کارم)وزارت دفاع یا مربوطه کار نکردم,مقاله هم کلا حساس و غیر حساس ندارم
    نامه میتونم بگیرم , (دکترای تاپ یی هستن "تو ایران البته")
    فرانسه بلد نیستم ولی اون طوری که فهمیدم باید دوتا بی1 (تف) برا کانادا کبک اسکیل ورکر داشته باشم
    فکر کنم اقدام برا تحصیل بهتره چون کانادا مدرک های خودشو بهتر قبول داره و اون مکافات های گرفتن مجوز ها فدرال رو ندارم
    برا تحصیل فول فاند هم نباشم میتونم کنار بیام
    1.اسکیل ورکر اقدام کنم یا تحصیلی(اگه تحصیلی با فاندو نیم فاندو بی فاند چقدر پول لازمه حدودی)چقدر امکان داره که یه جور فاندی بهم بخوره
    2.این زبان فرانسه پین این مای اسس (چقدر لازمه با توجه به اینکه زبان هوانوردی فقط اینگلیسی)

Junior Member mahsam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق دیپلم حسابداری

میشه بگید دوره ی لیسانس و فوق لیسانش شهریه هاشون چقدر هستش ؟

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman_mech نمایش پست ها
    درود.دکترای بدون فاند در یک دانشگاه معمولی کانادا در رشته مکانیک با احتساب همه هزینه ها و یک زندگی کاملا دانشجویی بیشتر از 150 میلیون تومان آب میخوره؟
    بستگی به دانشگاه و شهر دانشگاهتون داره.همچنین اینکه دلار دانشجویی بتونید بگیرید یا نه.
    1-شهریه دانشگاه ها در سال بسته به رشتتون از 6000-7000 در سال تا 27000 دلار در سال متغیره.
    2-برای هزینه ی زندگی حدود 10000$ در سال رو در نظر داشته باشید(یه مقدار بالاتر یا پایین تر).
    در مجموع سالیانه حدودا باید بین 17000 تا 37000 دلار هزینه کنید (بسته به دانشگاه) که با دلار 2650 تومنی میشه بین 45 میلیون تا 98 میلیون تومان.یعنی طی 4 سال دکترا باید حداقل 180 میلیون تومان هزینه کنید.البته اگه دلار دانشجویی 1226 تومن بگیرید،قضیه فرق می کنه و حداقل هزینتون میشه 84 میلیون تومان.
    ممکنه دانشگاه های ارزانتری هم باشن که اگه دوستان دیگه به خصوص ghlobe عزیز راهنمایی کنن،ممنون میشم.
    از طرف دیگه به این نکته توجه کنید که بعضی از دانشگاه های کانادا ،اجازه تحصیل با هزینه ی شخصی رو در مقاطع فوق و دکترا نمیدن و معمولا خودشون فاند میدن و یا اینکه اسکلارشیپ های خارج از دانشگاه(مثل بورسیه وزارت علوم) را می پذیرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad9 نمایش پست ها
    بستگی به دانشگاه و شهر دانشگاهتون داره.همچنین اینکه دلار دانشجویی بتونید بگیرید یا نه.
    1-شهریه دانشگاه ها در سال بسته به رشتتون از 6000-7000 در سال تا 27000 دلار در سال متغیره.
    2-برای هزینه ی زندگی حدود 10000$ در سال رو در نظر داشته باشید(یه مقدار بالاتر یا پایین تر).
    در مجموع سالیانه حدودا باید بین 17000 تا 37000 دلار هزینه کنید (بسته به دانشگاه) که با دلار 2650 تومنی میشه بین 45 میلیون تا 98 میلیون تومان.یعنی طی 4 سال دکترا باید حداقل 180 میلیون تومان هزینه کنید.البته اگه دلار دانشجویی 1226 تومن بگیرید،قضیه فرق می کنه و حداقل هزینتون میشه 84 میلیون تومان.
    ممکنه دانشگاه های ارزانتری هم باشن که اگه دوستان دیگه به خصوص ghlobe عزیز راهنمایی کنن،ممنون میشم.
    از طرف دیگه به این نکته توجه کنید که بعضی از دانشگاه های کانادا ،اجازه تحصیل با هزینه ی شخصی رو در مقاطع فوق و دکترا نمیدن و معمولا خودشون فاند میدن و یا اینکه اسکلارشیپ های خارج از دانشگاه(مثل بورسیه وزارت علوم) را می پذیرن.
    سپاس محمد جان از پاسخگوئیت.این گفته های شما چقدر مستند هست؟در وبلاگی نوشته برای زندگی عادی و زیر معمولی ماهی 3000$ نیازه ولی شما میگید سالی 10000$!این دو عدد خیلی با هم فرق میکنن.خودشم داره دکترا میخونه کانادا .اینم آدرسش:http://usdoctoral.blogfa.com/
    ویرایش توسط bahman_mech : September 10th, 2012 در ساعت 10:51 PM

Junior Member

سلام , با شرایط من شما چی پیشنهاد میکنین
    (برا امریکا فکر کنم رشتم گیرداره)
    aeronautical engineering
    ,یک ترم مونده مهندسی هوانوردی (اروناتیک اینجنیر)یه چی تو مایه های هوافضا ولی هوافضا نیست ,.
    نمره ایلتسم6.5 بیشترم میتونم بگیرم ,گری دارم میخونم ,
    مدرک تحصیلی رو بین المللی ش رو دارم ایکاو
    معدل فوقدیپلم 18.2معدل
    لیسانم تا الان 14.5(یه ترم 24 واحدی مونده)
    یک سال سابقه کار ماهان دارم بعنوان تکنسین (الان بی کارم)وزارت دفاع یا مربوطه کار نکردم,مقاله هم کلا حساس و غیر حساس ندارم
    نامه میتونم بگیرم , (دکترای تاپ یی هستن "تو ایران البته")
    فرانسه بلد نیستم ولی اون طوری که فهمیدم باید دوتا بی1 (تف) برا کانادا کبک اسکیل ورکر داشته باشم

1.اسکیل ورکر اقدام کنم(براش 8امتیاز کم دارم که باید فرانسه 8 بیارم) یا ویزا تحصیلی بگیرم اول؟
    2.اگه بخوام راحتتر جذب بازار کار بشم ارزششو داره وقت بزارم فرانسه یاد بگیرم ؟
    3.چه حداقلی رو ریچ کنم برای دریافت فاند؟
    4.
    اگه معدل خیلی ضروریه دو ترمش کنم ترم اخرم رو؟

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

سپاس محمد جان از پاسخگوئیت.این گفته های شما چقدر مستند هست؟در وبلاگی نوشته برای زندگی عادی و زیر معمولی ماهی 3000$ نیازه ولی شما میگید سالی 10000$!این دو عدد خیلی با هم فرق میکنن.خودشم داره دکترا میخونه کانادا .اینم آدرسش:http://usdoctoral.blogfa.com/
    من امسال برای کلگری پرس و جو که کردم خونه ی share با کرایه ی حدود 450 $ در ماه پیدا کردم.برای خورد و خوراک هم یکی از دوستان من که الان اونجاست و خودش پخت و پز می کنه(تا هزینه کمتر بشه) 180 $ هزینه می کنه که فقط همین دو قلم هزینه در سال میشه حدود 7500$.هزینه ی حمل و نقل و اشتراک تلفن و اینترنت و پوشاک و ... رو هم اضافه کنید .این دوستمون با هزینه ی حمل و نقل و ... ماهانه حدود 850$ هزینه می کنه.حالا ممکنه سبک زندگی این آقا به گونه ای باشه که سالی 36000$ هزینه ی زندگیشون باشه.مطمئنین که این هزینه رو برای یک نفر گفته؟(لینکی که دادید خرابه)
    در این تاپیک هم می تونید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های زنگی در کانادا بدست بیارید.به نظر میرسه به غیر از تورنتو و ونکوور با سالی 12000$ می تونید زندگی دانشجویی تکنفره ی مناسبی داشته باشید.
    ویرایش توسط mohammad9 : September 10th, 2012 در ساعت 11:44 PM

ApplyAbroad Guru

برای زندگی عادی یعنی شما خونه و ماشین و نظیر اون داشته باشید بله سه چهارهزار دلاری در ماه لازم دارید. برای زندگی دانشجویی یعنی یک اتاق یا استودیو کوچک بگیرید، با اتوبوس اینطرف و آنطرف بروید و وقتتان را بیشتر به درس خواندن در دانشگاه بگذرانید با 1500 دلار در ماه در شهرهای بزرگ یا 1000-1200 دلار درماه در شهرهای کوچک امکان پذیر است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad9 نمایش پست ها
    من امسال برای کلگری پرس و جو که کردم خونه ی share با کرایه ی حدود 450 $ در ماه پیدا کردم.برای خورد و خوراک هم یکی از دوستان من که الان اونجاست و خودش پخت و پز می کنه(تا هزینه کمتر بشه) 180 $ هزینه می کنه که فقط همین دو قلم هزینه در سال میشه حدود 7500$.هزینه ی حمل و نقل و اشتراک تلفن و اینترنت و پوشاک و ... رو هم اضافه کنید .این دوستمون با هزینه ی حمل و نقل و ... ماهانه حدود 850$ هزینه می کنه.حالا ممکنه سبک زندگی این آقا به گونه ای باشه که سالی 36000$ هزینه ی زندگیشون باشه.مطمئنین که این هزینه رو برای یک نفر گفته؟(لینکی که دادید خرابه)
    در این تاپیک هم می تونید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های زنگی در کانادا بدست بیارید.به نظر میرسه به غیر از تورنتو و ونکوور با سالی 12000$ می تونید زندگی دانشجویی تکنفره ی مناسبی داشته باشید.
    http://usdoctoral.blogfa.com/ ممنونم. آره برای یک نفر گفته.من براش ایمیل فرستادم هنوز جواب نداده.به طور حتم ما که بچه پولدار نیستیم و در کشور خودمون هم قناعت میکنیم اونجا که دیگه تکلیفمون معلومه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای زندگی عادی یعنی شما خونه و ماشین و نظیر اون داشته باشید بله سه چهارهزار دلاری در ماه لازم دارید. برای زندگی دانشجویی یعنی یک اتاق یا استودیو کوچک بگیرید، با اتوبوس اینطرف و آنطرف بروید و وقتتان را بیشتر به درس خواندن در دانشگاه بگذرانید با 1500 دلار در ماه در شهرهای بزرگ یا 1000-1200 دلار درماه در شهرهای کوچک امکان پذیر است.
    سپاس از پاسخت.اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه.خودم به شخصه خیلی صرفه جویی میکنم.بالاخره باید سختیهاشم تحمل کرد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)