صفحه 64 از 318 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374114164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

باسلام
    می خواستم بدونم برای یک دختر که پذیرش دانشگاه کانادا رو میگیره برای سال اول چه قدر باید پول با خودش بیاره تا بتونه یک کار پیدا کنه و خرجش رو بده اگه ممکنه این سوال را در حالتی که فاند باشه و نباشه جواب بدید همچنین برای خروج چه قدر باید وسیقه بذاره (مدرکش مال دانشگاه آزاد است)
    ممنون

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1743 نمایش پست ها
    باسلام
    می خواستم بدونم برای یک دختر که پذیرش دانشگاه کانادا رو میگیره برای سال اول چه قدر باید پول با خودش بیاره تا بتونه یک کار پیدا کنه و خرجش رو بده اگه ممکنه این سوال را در حالتی که فاند باشه و نباشه جواب بدید همچنین برای خروج چه قدر باید وسیقه بذاره (مدرکش مال دانشگاه آزاد است)
    ممنون
    اگر فاند داشته باشید که اصلن نمی تونید کار کنید اونجا. در عوض اگر فول فاند باشید اگر از پول کمی هم با خودتون ببرید می تونید زندگی دانشجویی خوبی داشته باشید
    ولی اگه فاند نداشته باشید میزان پولی که لازم دارید هزینه های دانشگاه+اجاره خونه توی شهر مورد نظر+ خرج خورد و خوراک یک سال را باید با خودتون بیارید. که این مبالغ بستگی به شهری که تشریف می برید هم داره.
    دانشگاه آزاد در شرایط معمولی نیاز به آزاد کردن مدرک نداره. بچه های سراسری چون رایگان تحصیل کردند باید مدرکشونو بخرند ( یا کار کرده باشن) شما لازن نیست مدرک بخرید . در ضمن وثیقه هم برای پسرها هست که باید سربازی برن. ازشون وثیقه می گیرند که در نرند! و برگردند و سربازیشونو برن شما لازم نیست وثیقه بذراید

سلام
    چه طورمن همزمان با تحصیل می تونم اقامت دائمی بگیرم در صورتی که مجردم و تنها هستم

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام
    چه طورمن همزمان با تحصیل می تونم اقامت دائمی بگیرم در صورتی که مجردم و تنها هستم
    دوست عزیز، فکر کنم باید حداقل دو سال اونجا دانشجو باشید و سال سوم می تونید درهواست مهاحرت بدید. بعد میره تو فرایند بررسی.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

سلام
    اگر دانشجوی لیسانس یا ارشد هستید باید صبرکنید دوره تان تمام شود و اگر دانشجوی دکترا هستید بعد از دوسال تحصیل میتونید اقدام کنید و خود پروسه اش هم 12-18 ماه طول میکشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad9 نمایش پست ها
    احتمال اینکه هنوز وضعیت ادمیشنتون مشخص نشده باشه وجود داره.هنوز برای اعلام نتایج ترم زمستان وقت هست.خیلی وقت ها هم منشی ها وقتی وضعیت ادمیشنتون مشخص نیست و پرونده ها در حال بررسیه،به ایمیل ها جواب نمی دن.
    در مورد اعلام نکردن ریجکت من چنین تجربه ای نداشتم و پاییز گذشته جاهایی که ریجکت شدم،نتیجش رو دادند.
    بالاخره موفق شدم از منشی دانشگاه یه جواب بگیرم. چنین جوابی داد :
    your Fall 2012 application remains incomplete. We are missing two assessment forms. Currently, we are beyond the F12 admission date.

If you wish to defer your application to the F13 semester please email me with this request and I will have your application updated.

در حالیکه من تمامی چک لیست و اپلیکیشن رو به طور کامل پست کردم! حالا ازش درخواست کردم بگه چی ناقصه ضمن اینکه موافقت با دیفر به دوره بعد کردم.
    سوالم اینه که با توجه به اینکه خودش گفته "there are no set deadlines to apply. Admissions are processed on a rolling basis." آیا ممکنه منظورش سال تحصیلی f13 باشه یعنی ترم زمستون هم داشته باشن ؟ یا رفت برای سپتامبر سال دیگه؟
    میترسم دوباره بهم نگه چی تو اپلیکیشن کامل نیست! همون جواب رو هم از یکی از استادها خواهش کردم ازش بخواد جواب منو بده!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afsin نمایش پست ها
    بالاخره موفق شدم از منشی دانشگاه یه جواب بگیرم. چنین جوابی داد :
    your Fall 2012 application remains incomplete. We are missing two assessment forms. Currently, we are beyond the F12 admission date.

If you wish to defer your application to the F13 semester please email me with this request and I will have your application updated.

در حالیکه من تمامی چک لیست و اپلیکیشن رو به طور کامل پست کردم! حالا ازش درخواست کردم بگه چی ناقصه ضمن اینکه موافقت با دیفر به دوره بعد کردم.
    سوالم اینه که با توجه به اینکه خودش گفته "there are no set deadlines to apply. Admissions are processed on a rolling basis." آیا ممکنه منظورش سال تحصیلی f13 باشه یعنی ترم زمستون هم داشته باشن ؟ یا رفت برای سپتامبر سال دیگه؟
    میترسم دوباره بهم نگه چی تو اپلیکیشن کامل نیست! همون جواب رو هم از یکی از استادها خواهش کردم ازش بخواد جواب منو بده!
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من متاسفانه فکر میکنم منظورش از F12 یا F13 همون Fall 2012 یا Fall 2013 هستش. تو بعضی از دانشگاه ها هیچ لزومی نداره که دانشجوی دکترا حتما از پاییز شروع کنه و ممکنه شروع ترمش از زمستون یا بهار باشه. بهتره اینو از خود منشی بپرسین.
    ضمنا به نظر من کار درستی نکردید که از یه استاد هم خواستین اینو ازش بپرسه. این طوری منشی ممکنه رو شما حساس شه. بهتر بود منتظر می موندید اگه خود منشی جواب نمیداد اونوقت از طریق استاد وارد میشدین.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    من متاسفانه فکر میکنم منظورش از F12 یا F13 همون Fall 2012 یا Fall 2013 هستش. تو بعضی از دانشگاه ها هیچ لزومی نداره که دانشجوی دکترا حتما از پاییز شروع کنه و ممکنه شروع ترمش از زمستون یا بهار باشه. بهتره اینو از خود منشی بپرسین.
    ضمنا به نظر من کار درستی نکردید که از یه استاد هم خواستین اینو ازش بپرسه. این طوری منشی ممکنه رو شما حساس شه. بهتر بود منتظر می موندید اگه خود منشی جواب نمیداد اونوقت از طریق استاد وارد میشدین.
    با نظرتون موافقم که نباید منشی رو حساس کرد ولی ایشون به3 تا نامه من به فاصله هر کدوم 20 روز پاسخ ندادند. حتی بعد از این ماجراها الان هم جوابی ندادند که من بدونم منظورشون از incomplete چی هست ! دیگه نمیدونم باید چیکار کنم احتمالا باید بیخیال بشم متاسفانه . اون استاد director program بودن. شاید سبک کاریش جوریه که من درک نمی کنم!
    ضمنا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کردم نه دکترا. به هر حال اگر راه حل یا نکته دیگه ای به نظرتون میرسه ممنون میشم بگید.

Junior Member

سلام دوستان ببخشید
    یه سوالی داشتم که خیلی فوریه! اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم
    همسر من کانادا درس میخونه و من حدود 2 ماه پیش برای ویزای توریستی اقدام کردم (با دعوتنامه و اینا!) ولی هنوز خبری نیست، الان از یه دانشگاه پذیرش گرفتم، حالا نمیدونم چیکار باید کرد؟ اگه امید داشته باشیم و صبر کنیم تا تکلیف اون ویزا معلوم بشه ممکنه برا ویزای دانشجویی دیر بشه. کسی میدونه که میشه دو تا اپلیکیشن همزمان داشت یا نه؟ اگه باید درخواست ویزای قبلی را کنسل کنیم چطوری این کارو انجام بدیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mina18732 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید
    یه سوالی داشتم که خیلی فوریه! اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم
    همسر من کانادا درس میخونه و من حدود 2 ماه پیش برای ویزای توریستی اقدام کردم (با دعوتنامه و اینا!) ولی هنوز خبری نیست، الان از یه دانشگاه پذیرش گرفتم، حالا نمیدونم چیکار باید کرد؟ اگه امید داشته باشیم و صبر کنیم تا تکلیف اون ویزا معلوم بشه ممکنه برا ویزای دانشجویی دیر بشه. کسی میدونه که میشه دو تا اپلیکیشن همزمان داشت یا نه؟ اگه باید درخواست ویزای قبلی را کنسل کنیم چطوری این کارو انجام بدیم؟
    دوست عزیز من یه بار سوال داشتم در مورد اینکه آیا میشه دو تا اپلیکیشن همزمان واسه مهاجرت کبک و فدرال باز کرد. از هر وکیلی پرسیدم یه چیز گفت. آخر سر سوالم رو خیلی واضح از خود سایت مهاجرت کانادا cic پرسیدم و جوابمو گرفتم و خیالم راحت شد! تو سایت cic یه فرم داره که سوالت رو همونجا میتونمی مطرح کنی معمولا تا یکهفته جوابت رو میدن. طبق جوابی که من ازشون البته راجع به سوال خودم گرفتم دو تا اپلیکیشن مجزا از هم بررسی میشن و وجود هیچکدوم اون یکی رو نفی نمیکنه . همچنین میتونی تلفنی سوالت رو با سفارت البته نمیدونم آنکارا یا کشور دیگه یا کانادا مطرح کنی که راه حل سریعتری هست.موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)