صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: ترس از زندگی در آمریکا

پیش فرض پاسخ : ترس از زندگی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    يكي از دوستاي صميمي من الان دو ساله امريكاست. اوايل كه رفته بود ما كلي ايميل با هم رد و بدل مي كرديم. بعد از مدتي يه ايميل انگليسي به من زد كه "ديگه براي من ايميل پينگليش نفرست و اگه تونستي جملاتت رو هم خيلي كوتاه و صريح بنويس، چون همه كاراي ما اينجا تحت نظارت FBI هست و من مي ترسم برام مشكلي پيش بياد."

منم از اون موقع به خاطر دوستم، ايميل خصوصي بهش نمي زنم.
    این اقدامات امنیتی در همه جای دنیا حتی ایران اتخاذ و اجرا میشه.
    شما حتی اگه تحت نظارت مستقیم FBI هم باشین تا زمانی که مسائل امنیتی رو رعایت کنید مشکلی براتون پیش نمیاد.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

این موضوع که دانشجوهای خارجی بویژه ایرانی برای موارد امنیتی تحت کنترل محسوس و نامحسوس FBI و دستگاههای امنیتی هستند، کاملا صحت داره. من در این مورد تجربه شخصی دارم و به چشم دیدم

می شه بیشتر توضیح بدید؟
    [/quote]

سرویسهای امنیتی مرتب وضعیت تحصیلی و تحقیقاتی دانشجوهای ایرانی را به طور اخص چک می کنند. این کار از طریق صحبت با استاد راهنماتون (حتی به صورت حضوری!)، بررسی زمینه های تحقیقاتی تون، نوع درسهائی که می گیرید و آدمهائی که باهاشون در ارتباطید و در صورت لزوم مصاحبه با خودتون توسط یک مامور ویژه و یک روانشناس انجام می شه.

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط candidneshat
    این موضوع که دانشجوهای خارجی بویژه ایرانی برای موارد امنیتی تحت کنترل محسوس و نامحسوس FBI و دستگاههای امنیتی هستند، کاملا صحت داره. من در این مورد تجربه شخصی دارم و به چشم دیدم

می شه بیشتر توضیح بدید؟

سرویسهای امنیتی مرتب وضعیت تحصیلی و تحقیقاتی دانشجوهای ایرانی را به طور اخص چک می کنند. این کار از طریق صحبت با استاد راهنماتون (حتی به صورت حضوری!)، بررسی زمینه های تحقیقاتی تون، نوع درسهائی که می گیرید و آدمهائی که باهاشون در ارتباطید و در صورت لزوم مصاحبه با خودتون توسط یک مامور ویژه و یک روانشناس انجام می شه.
    قانون شنود مکالمات تلفنی و نظارت بر مکاتبات اینترنتی مدتهاست در آمریکا اجرا میشه! یادتون نمیاد که چقدر تو آمریکا سرش بحث و جنجال بود؟
    این مسئله در مورد خود آمریکائی ها هم اجرا میشه و فقط به دانشجوهای ایرانی محدود نمیشه

Junior Member

با سلام

در اینکه ایران کشور ناامنیه و قانون و نیروی انتظامی کشورمون اگه تعطیل شه شاید امنیتمون بالا تر بره شکی نیست. شک ندارم که اگه مشکلی برا کسی چیش بیاد بیدادگستری ها هیچ کاری برا احقاق حق نمی کنند. ولی داریم از اینجا میریم به امید اینکه 1 جای بهتر گیرمون بیاد نه اینکه اونجا هم قبل از تاریک شدن هوا خونه باشیم و هزار جور ترس و واهمه دیگه. در مجموع من از آمریکا خیلی بد شنیدم!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نمیدونم منظور این ترس چی هست؟ایا ترس از تنهایی؟ ترس از هزینه ها؟ یا کورس ها؟ یا ......
    یا امنیت مثلا؟
    من در خوب سنی اومدم امریکا
    سنی که نه زرق و برق امریکا بگیره منو-زرق و برقی که اصلا نداره- و نه خیلی دم دمای از تاریخ مصرف گذشتنم
    بلکه در سنی که کامل ایران رو تجربه کردم-دیدم-همه چی هم داشتم- از ایران هم فرار نکردم- و غیره
    اما ای عزیزان دل برادر- بدون هیچ bias و داشتن تعلقی نه به ایران و نه به امریکا بگم که اون مشکلاتی که هست و اون ترس که میگید- همین جا مثلا تو اتلانتا هم هست-بهرحال مثال های زیادی هست-که وا ویلا بود اگه مثلا تو اصفهان این اتفاق بیفته- نمیگم نمیفته-اما والا اینجا یه نمه علنی تره-منی که یه عمر خودم خوف بودم،خوف کردم
    شما باور میکنید تو عرض دو هفته دو تا robbery مسلحانه تو همین خیابون روبروی همین اقای جورجیا تک اتفاق افتاد؟ الاقل تو ایران ما دیدیم ازین چیزا مثلا طرف میخواد یه طلا فروش رو بزنه
    اما اینجا راحت 5 تا دانشجو رو دراز به دراز دست بند زدند کف زمین و اموال نداشتشون رو هم بردند............من که تو ایران تو همون محله های خطرناکش خوفی نداشتم 12 شب برم کنار خیابون بخوابم
    اما اینجا واقعا من شرم دارم که بگم ساعت 9 شب من جرات ندارم پیاده دیگه این اطرف باشم
    من نمیخوام به کل کشور امریکا و جاهای خوبش تعمیم بدم- فقط میخواستم که بگم اگه این اتفاق مثلا فرض کنید تو خیابون روبروی یکی از مهمترین شهرها و دانشگاه های ایران میفتاد چی میشد؟ همه هااااای هوووی کشتند -دزد-اقا مملکته داریم واای وووی مردیم-دیدیدیدد- هاااان و such and such
    من از کسایی که واقعا تو کشور هایی مثل امریکا تونستند با 3000$ یه تویوتا بخرند و دیگه ende کار خفن رو کردند و در حالیکه تو ایران با اون پول بهشون فحش هم نمیدند و همچین چیزایی رو فعلا در این مدینه فاضله میبینند-لااقل وقتی بحث یه چیزایی مثل همین ناامنی و ترس و ... میشه انصاف بخرج بدند.
    ما میگم تو ایران هست-بله هست- اما مهم یه چیزیه: اینجا هم هست
    بهرحال اینجا امکاناتی هست که اصلا نیاز نیست کسی حالا پیاده بخواد این اطرف باشه - اما باید مواظب بود
    در مورد اون دوستمون که میگند پلیس پوستشون رو میکنه کاملا صحیح اما یادتون باشه دزد ها و خرابکارها و مست ها همیشه یه قدم از پلیس جلوترند- بخصوص اینا که خیلی حرفه ای بنظر میرسند-نمیدونم اون چیزا که تو فیلم ها بود همینش نصیب ما شد
    یادتون باشه اینها بحث امنیت و اینها بود نه تکنولوژی و life style و ...........که اون دیگه بحثی نیست

Junior Member

اتفاقا به نظر من این مواردی که countdown گفت ترسهای خیلی معقول تریه تا ترس از امنیت اونجا، من یکی از نگرانیهای خودم ترس از زبانه، زبانم خوبه و در حدی هست که تو مسافرتهای خارجی هیچ مشکلی ندارم ولی من قراره با این زبان سر کلاسای فوق تخصصی بشینم!
    countdown جان و بقیه دوستانی که یه پله از ماها که در شرف رفتنیم جلوتر هستن لطقا راجع به بقیه موارد مثلا همین زبان هم یه کم توضیح بدن اگه میشه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

شاید چند جلسه اول رو درست نفهمید-اما بعدش چون با اصطلاح های رشتتون و اون کورس اشنا هستید غیر ممکنه نفهمید
    امتحان تافل در حدی هست که شما رو راه بیندازه و دغدغه های این موضوع رو کم کنه
    بهرحال این نکته مهمه که مثلا شما ممکنه خیلی لغات و ....رو یادتون بره -اما لیستنیگ و speaking بهتر میشه
    لغات تافل خیلی هاش لغات passive هستند که اصلا در زندگی روزمره و حتی خفن ترین کورس ها هم اونها رو نیاز ندارید
    الان که بعضی از اخبار جام جهانی رو میخونم تازه می فهمم که معنی apple رو هم که میشد "توت فرنگی" یادم رفته

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil, Structural, PhD

شهر های بزرگ همیشه زندگی محتاطی را می طلبد؛ هر چند شهر های کوچکتر نیز به اندازه ی خود می تواند ترسناک باشد. در انتخاب شهر نیز باید دقت کافی داشت. مثلا منطقه شمال شرق تهران و خصوصا خاک سفید را در نظر بگیرید؛ در کنارش محله شیرودی اسلامشهر را در نظر بگیرید، و تاریخچه انتطامی این مناطق را مطالعه کنید. شاید بگویید تهران شهری بسیار خطرناک است، ایران پس خطر دارد و ...
    آمار جرم و نوع جرم را همراه با تراکم جمعیتی و الگوی جمعتی مناطق در نطر داشته باشید. برخی مناطق، مذهبی هستند، برخی دیگر آفریقایی زیاد دارند، برخی اروپایی هستند، برخی جمعیت اندکی دارد، برخی توریستی هستند، برخی آب هوایش رو مردم تاثیر گذاشته، .... همه اینها از عواملی هستند که شکل کلی ناحیه ای را تعریف می کند.

اگر منظورتو از امنیت این است که وسط new york شمارو با گلوله بزنند، این غیر ممکن هستش. اما اگه منظورتون اینه که ساعت 2 بامداد وسط یک محله دی نسیت آباد، میون کلی گنگستر و دلال مواد شروع کنی شعار نژاد پرستانه بدی یا گوشی چند هزار دلاریتو بهشون نشون بدی و اوناهم بگن چه گوشی خوبی داری!!! خب قطعا شما خودتو مرده فرض کن و آرزو کن پلیس جنازتو پیدا کنه.
    دوست عزیز هیچ وقت خودتونو در موقعیتی قرار ندید که نه راه پس داشته باشید نه راه پیش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس معماری- دانشگاه آزاد تهران مرکز

سلام خدمت دوستان
    میشه راجب امنیت شهر میامی در فلوریدا کمی توضیح بدین؟ شرایط زندگی برای دانشجویان به چه صورتی هستش؟
    ممنون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)