صفحه 2 از 16 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 155

موضوع: مسائل مربوط به دورۀ فوق دکترا (Post Doc)

پیش فرض پاسخ : دکترای مجدد: ایا امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکترای مجدد در یه کشور دیگه وجود دا

سلام
    تاپیکی برای دوره پست داک ندیدم پس سوالمو اینجا میپرسم
    برای پست داک دانشگاه های آمریکا - کانادا بهترن یا اروپا
    خواهشن هم از منظر پذیرش گرفتن و هم از منظر آینده شغلی جواب بدین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به دورۀ فوق دکترا (Post Doc)

سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم آخر دکتری داخل هستم میخواستم برای فوق دکتری خارج (کانادا یا آمریکا) اقدام کنم.
    حقیقتا متن خوبی برای نامه اولیه به استاد نتونستم جور کنم
    ممکنه اگه کسی چنین متنی داره برای کمک به من بزاره تو فروم
    چون نامه اولیه به استاد خیلی مهمه که استاد رو قانع بکنه که رزومه رو نگاه کنه
    با تشکر فراوان

Junior Member

سلام دوستان
    من به تازگی (دیروز) از یکی از دانشگاهای امریکا پذیرش پست دکتری گرفتم. در این مورد چند تا سوال داشتم:
    1- چه مدارک اصلی برای گرفتن ویزا لازمه؟
    2- آیا مدرک موقت دکتری کافیه یا باید مدارک اصلی رو بگیرم؟
    3- آیا مدارک ارشد و کارشناسی نیازه؟
    4- آیا مدرک تافل نیازه؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد پذیرش دوره پست دکتری

اگه برات خودشون مينويسن كه من نديدم كسي تاريخ بزنه. اگه روي نمونه Recommend هاي دانشگاه مورد نظر ميخواي بنويسن كه بگو تاريخشو بعدا ميزني. فكر نمي كنم مخالفت كنن.
    ویرایش توسط Mechatronic : December 21st, 2014 در ساعت 11:39 AM

Junior Member susan_davari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS:Sharif University --PhD:Tarbiat Modares in (Chemical Engineerin)

سلام دوستان

ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید. من دانشجوی دکتری مهندسی شیمی هستم. البته من واقعاً مجبور شدم که دکتری رو ایران بخونم.
    من لیسانسم رو در دانشگاه کرمان با معدل 16.17 تموم کردم. بعد ارشدم رو در دانشگاه صنعتی شریف با معدل 16.64 گرفتم. از ارشدم راضی نبودم و موضوع پایان نامم رو دوست نداشتم. سه سال بعد داوطالبانه در دانشگاه فردوسی مشهد با یکی از دانشجویان دکتری اساتید اونجا همکاری کردم و یک مقاله هم تو یک ژورنال با ایمپکت 5 دادم، البته اسم من نفر سوم هست. ولی خوب همون یک سال کار داوطالبانه باعث شد من با رتبه کتری 12 در دانشگاه تربیت مدرس قبول شم. پارسال قبول شدم. استاد راهنمام نسبتاً معروفه. الان امتحان جامع دادم و از پروپوزالم دفاع کردم. نمره امتحان جامع خوبی دارم. ولی معدل دکتری هم بالا نیست. تو نمره گرفتن بدشانسم. نمره زبان ندارم و دارم میخونم و تا آذر سال دیگه IELTS یا تافل خواهم داد.
    من یک بچه 4 ساله دارم. اما به شدت و خیلی خیلی زیاد دوست دارم که از ایران برم. تا بعد از عید کار آزمایشگاهیم رو شروع می کنم.

من میخوام اول برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم...البته مشکل اصلی تو گرفتن فرصت خود دانشگاه هست که پژوهش خیلی خیلی برای رفتن سخت میگیره. اگر هم نشد میخوام برای پست داک اقدام کنم. ولی راستش همیشه تو ذهنم این بحث ها هست و یک وقتایی خیلی ناامید میشم. شاید یک کابوس شده رفتن برام و اصلا از اینکه جلو برم میترسم. ولی از طرفی هم خیلی خیلی دوست دارم برم!

من حتی بخاطر اینکه گرفتن post doc سخته گاهی به فکر گرفتن یک دکتری دیگه می افتم ولی با این حال با داشتن یک مدرک دکتری هم پذیرش گرفتن برای دکتری دوم خیلی سخته!

میشه تو این فروم اگر کسی تونسته بره بیاد بگه و اینکه چکار کرده از همون اول و چجوری اقدام کرده تا منم انگیزه پیدا کنم و امید...امید آدم رو به همه چی میرسونه!

مرسی!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط susan_davari نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید. من دانشجوی دکتری مهندسی شیمی هستم. البته من واقعاً مجبور شدم که دکتری رو ایران بخونم.
    من لیسانسم رو در دانشگاه کرمان با معدل 16.17 تموم کردم. بعد ارشدم رو در دانشگاه صنعتی شریف با معدل 16.64 گرفتم. از ارشدم راضی نبودم و موضوع پایان نامم رو دوست نداشتم. سه سال بعد داوطالبانه در دانشگاه فردوسی مشهد با یکی از دانشجویان دکتری اساتید اونجا همکاری کردم و یک مقاله هم تو یک ژورنال با ایمپکت 5 دادم، البته اسم من نفر سوم هست. ولی خوب همون یک سال کار داوطالبانه باعث شد من با رتبه کتری 12 در دانشگاه تربیت مدرس قبول شم. پارسال قبول شدم. استاد راهنمام نسبتاً معروفه. الان امتحان جامع دادم و از پروپوزالم دفاع کردم. نمره امتحان جامع خوبی دارم. ولی معدل دکتری هم بالا نیست. تو نمره گرفتن بدشانسم. نمره زبان ندارم و دارم میخونم و تا آذر سال دیگه IELTS یا تافل خواهم داد.
    من یک بچه 4 ساله دارم. اما به شدت و خیلی خیلی زیاد دوست دارم که از ایران برم. تا بعد از عید کار آزمایشگاهیم رو شروع می کنم.

من میخوام اول برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم...البته مشکل اصلی تو گرفتن فرصت خود دانشگاه هست که پژوهش خیلی خیلی برای رفتن سخت میگیره. اگر هم نشد میخوام برای پست داک اقدام کنم. ولی راستش همیشه تو ذهنم این بحث ها هست و یک وقتایی خیلی ناامید میشم. شاید یک کابوس شده رفتن برام و اصلا از اینکه جلو برم میترسم. ولی از طرفی هم خیلی خیلی دوست دارم برم!

من حتی بخاطر اینکه گرفتن post doc سخته گاهی به فکر گرفتن یک دکتری دیگه می افتم ولی با این حال با داشتن یک مدرک دکتری هم پذیرش گرفتن برای دکتری دوم خیلی سخته!

میشه تو این فروم اگر کسی تونسته بره بیاد بگه و اینکه چکار کرده از همون اول و چجوری اقدام کرده تا منم انگیزه پیدا کنم و امید...امید آدم رو به همه چی میرسونه!

مرسی!

با سلام
    در مورد نحوه اخذ پذیرش برای post Doc ان شاا.. دوستان توضیحات لازم را اگر تجربیاتی دارند خواهند داد. فقط من در مورد یکی دو نکته ای که ذکر کردید این مطالب را می توانم عرض کنم که امیدوارم مفید باشد:
    - یکی از اساتید دانشگاه تورنتو که اتفاقا استادتمام و در آستانه بازنشستگی بود به یک از دوستان که دانشجوی دکتری در ایران که برای PhD مجدد در UT اپلای کرده بود صراحتا این جمله را گفته بودند که برای چی میخواید PhD ایران را ول کنید بیاید اینجا؟ ایشون گفته بود ول نمیکنم. تا آخر شهریور درسم تموم میشه و بعد از آن میخواهم یک PhD دیگر را شروع کنم. ایشان گفته بودند با داشتن PhD برای چی میخواید دوباره PhD بخونید و با وجود توضیحات دوستمون در مورد تحقی جدید و زمینه متفاوت و غیره گفته بودند A second PhD is not worthy at all! یا البته چیزی قریب به همین مضمون!
    2- در برداشت دوم ایشان عنوان کرده بودند که پس سعی میکنم زودتر بیام و اینجا PhD را ادامه بدم، گفته بودند که شما خیلی در دوره PhD خودتان جلو رفته اید و اگر میخواستید چنین تغییری هم بدهید دیگر وقتش نیست مگر اینکه در اوایل چنین اتفاقی می افتاد
    3- خیلی از دوستان از جمله برخی از اعضای اپلای ابرود با داشتن دکتری برای دکتری مجدد اپلای کردند به هرعلت و انگیزه ای و موفق هم بوده اند.
    4- برخی از دوستان نیز با شرایط نسبتا خوب( ولی نه لزوما عالی) موفق به اخذ فرصت Post doc در خارج از کشور شده اند.(حداقل دو نمونه از موارد مشابه با شما دکتری ایران نیز سراغ دارم که اگر نیاز داشتید می توانم به شما در پیام خصوصی معرفی نمایم)
    به هر حال انجام دکتری مجدد، پذیرش Post Doc و یا انتقال از PhD همه و همه بر اساس شرایط شما و انگیزه و اهدافتان قابل تغییر است و می توانید روی آن برنامه ریزی نمایید. به هیچ وجه نسخه کلی نمی توان پیچید که حتما دکتری مجدد بی ارزش است هرچند اگر شما هدفتان این باشد و با استادی که در بند1 گفتم روبرو باشید هرگز موفق به دریافت چنین موقعیتی نخواهید شد. بالعکس اگر شما انگیزه و تصمیم چنین کاری را نداشته باشید چنین فرصتی را نیز به دست نخواهید آورد.
    به نظر کلی من هر یک از سه اقدامی که شمرده شد و شما نیز به درستی در متن اشاره فرمودید قابل انجام است و اشخاص مختلف از آن منافع گوناگونی خواهند داشت. طبیعتا دریافت فرصت مطالعاتی نی تواند حتی به صورت هزینه شخصی نقش قابل توجهی در این تصمیم گیری مهم داشته باشد ولی به هرحال محدود شدن به دوره فوق دکترا با توجه به محدودیتهای وجود چنین فرصتهایی ممکن است نیاز به رزومه واقعا شاخص و شرایط ایده ال و شانس همزمانی داشته باشد که بایستی در بازتعریف اهداف آتی حتما مدنظر جنابعالی نیز قرار گیرد. برای دریافت برخی اطلاعات قابل توجه از نطرات دوستان اینجا را هم ببینید یا از فرو زیر:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...-داك/page2
    با آرزوی موفقیت برایتان
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

با سلام
    قصد گذاشتن پست نداشتم اما مجبور شدم چون حوصله تایپ نداشتم . من به اتفاق همسرم فرصت مطالعاتی امریکا بودیم تازه برگشتیم. تو این فرصت مطالعاتی این خانم من با وضعیت بارداری ماشالا انقدر اکتیو بود روی دانشجوهای دکتری اون دانشگاه رو کم کرده بود. و استاده می گفت دانشجوهام باید ااز ایشون یاد بگیرن و به غیر کار اصلی خودش تکنیک های جدیدی رو هم یاد گرفت که علم روز هستند. خلاصه استاد بهش گفته با این علمی که یاد گرفتی هر جا درخواست بدی بهت پست داک میدن. خود استاد قرار بود خانم منو واسه پست داک برداره متاسفانه فاندش اوکی نشدو ولی گفت در تماس باش. بشدت از عملکرد کاریش راضی بود. هر وقت میرفتم ازماشگاه خانم من فقط تو از کار می کرد بقیه جیم بودند. خلاصه اگه میتونی برو فرصت و خودتو حسابی نشون بده انشالا همون سکوی پرتابت میشه. ما حداقل زرنگی که کردیم سعی کردیم بچمون متولد امریکا بشه. اخلاصه ایرانی ها خیلی قوی و فعالن این واسشون ثابت شدست
    موفق باشید

ذوستان ممنون میشم جواب بدین
    ایا کسی که بیست سال سابقه مفید تو زمینه تز دکتریش داره (مهندسی مکانیک جامدات) و همه رو هم تو دانشگاه تهران خونده باشه و چندتا مقاله داخل و خارج چقدر شانس برای پست داک داره
    ایا پست داک توی یک مرکز پژوهشی باشه حقوقی که بدن در حد زندگی خوب هست ؟ و آیا امکان همراه بردن همسر و فرزند وجود داره کلا چه نوع ویزایی با این شرایط تعلق میگیره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz2011 نمایش پست ها
    ذوستان ممنون میشم جواب بدین
    ایا کسی که بیست سال سابقه مفید تو زمینه تز دکتریش داره (مهندسی مکانیک جامدات) و همه رو هم تو دانشگاه تهران خونده باشه و چندتا مقاله داخل و خارج چقدر شانس برای پست داک داره
    ایا پست داک توی یک مرکز پژوهشی باشه حقوقی که بدن در حد زندگی خوب هست ؟ و آیا امکان همراه بردن همسر و فرزند وجود داره کلا چه نوع ویزایی با این شرایط تعلق میگیره؟
    پست داک بستگی به نظر استاد و فرد متقاضی داره و نمیشه نظر کلی داد. اگر این فرد تخصص لازم برای پوزیشن مربوطه را داشته باشه، طبعاً شانس هم میتونه داشته باشه. البته طبیعی هست که نیروی تازه نفس اولویت جذب بیشتری داشته باشه.

پرداختی ها هم کشور به کشور فرق میکنه. یک مورد من هفتۀ پیش در استرالیا دیدم که بین 95 تا 103 هزار دلار در سال برای شهر سیدنی بود.

در مورد ویزا هم در تاپیک مرتبط خودش بپرسید.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان، من به زودی از دکترای ژئوتکنیک دانشگاه تهران فارغ التحصیل میشم. 1 مقاله ISI از ارشد، 1 مقاله کنفرانس خارجی از ارشد و 2 مقاله ISI از ژورنالهای معتبر از دکترا دارم و احتمالا یکی هم اضافه میشه. معدلم هم فعلا 17 هست. قصد دارم تا یک تجربه تحصیلی در یک کشور غربی هم داشته باشم. اولین گزینه پست دکترا هست. ولی از آنجا که پست دکترا مدرک محسوب نمیشه میخوام چند سالی که اونجا هستم حداقل یه مدرک مثلا دکترا بگیرم.
    آیا میشه برای پست دکترا رفت و در آخر اونو به دکترا تبدیل کرد؟ یا برای دکترا رفت و حقوق پست دکترا گرفت؟ من متاهل هستم و یه بچه دارم. فکر نمیکنم با حقوق دکترا بتونم زندگی کنم. کدوم کشور برم؟ کدوم دانشگاه برم؟ لطفا منو راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)