صفحه 6 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 155

موضوع: مسائل مربوط به دورۀ فوق دکترا (Post Doc)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به دورۀ فوق دکترا (Post Doc)

سلام دوستان
    یه سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
    آیا برای گرفتن پذیرش در مقطع پست داک در ا م ر ی ک ا نیاز به نمره زبان مانند تافل و جی ار ای هست؟
    مرسی

Junior Member

با عرض سلام
    دوستان عزیز، در حال حاضر با توجه به شرایط زیر قصد ادامه در پسادکتری را دارم:
    1) رشته مهندسی پلیمر (از مقطع کارشناسی تا دکتری در دانشگاه امیرکبیر بودم و الان مشغول به تحصیل در ترم 7 دکتری هستم)
    2) معدل کارشناسی : 17.40 ، معدل ارشد: 18.57 معدل واحد های تئوری که در مقطع دکتری گذرانده ام: 19:00
    3) 5 مقاله چاپ شده آی اس آی و 8 مقاله در کنفرانس های بین المللی دارم. ان شالله تا پایان امسال هم دو مقاله آی اس آی ارائه میدم
    4) در کنار تحصیل در مقطع دکتری، به صورت نیمه وقت هم در صنعت مشغول بکار بوده ام.
    5) متاهل هستم و همسرم دانشجوی سال آخر دندانپزشکی عمومی در علوم پزشکی تهران هستند.
    ----------------
    با شرایط مطرح شده، از دوستان گرامی بابت موارد زیر درخواست راهنمایی دارم.

1) به نظر شما، با وجود اینکه بنده بورسیه نیستم و با شرایط موجود احتمال جذب هیات علمی هم کم شده، آیا اساسا توصیه میکنید که برای پسا دکتری اقدام کنم؟
    2) در صورت تصمیم برای اقدام ، به نظر شما چه کشورها و دانشگاه هایی شانس بیشتری برای اخذ پذیرش وجود دارد؟
    3) از چه زمانی باید به اساتید ایمیل بزنم؟
    4) آیا آزاد کردن مدرک دکتری الزامی است؟
    5) آیا با میزان فاندی که از سوی دانشگاه پرداخت میشود، آیا میتوان یک زندگی دو نفره را در حد معمول اداره کرد؟

از اینکه تعداد سوالات زیاد شد پوزش میخوام.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال داشتم ممنون می شم کمکم کنید
    آیا برای گرفتن پذیرش در مقطع پست داک در ا م ر ی ک ا نیاز به نمره زبان مانند تافل و جی ار ای هست؟
    مرسی
    پست داک معمولا بر اساس توافق بین استاد و فارغ التحصیل دکترا و بر پایه مصاحبه ای که انجام خواهد شد ارایه میشه. مدارک زبان انگلیسی اغلب نیاز نیست و تسلط بر زبان توسط خود استاد و گروهش تشخیص داده میشه.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    پست داک معمولا بر اساس توافق بین استاد و فارغ التحصیل دکترا و بر پایه مصاحبه ای که انجام خواهد شد ارایه میشه. مدارک زبان انگلیسی اغلب نیاز نیست و تسلط بر زبان توسط خود استاد و گروهش تشخیص داده میشه.
    یه نکته ای که بنده هنگام بررسی دانشگاههای استرالیا و بلژیک در مورد دانشچویان پست داکشون فهمیدم.
    همونطوری که گفتید اینا گروه دارن، و وقتی دانشجوی دکتری جدید به گروه ملحق میشه، در بسیاری موارد راهنمایی این دانشجوی جدید و دانشجویان فوق لیسانسی که این استاد موردنظر دارند بر عهده ی شما (دانشجوی پست دکتری) خواهد بود! پست مطمئن باشید اگر مدرک زبانی هم حتی نخواهند شما باید در زبانتو از مرحله فلوئنسی به اکیورسی باید رسیده باشد! پست خودتون دلخوش به نخاستن نمره زبان نکنید و مطئتن باشید از دانشجوی دکتری باید در زبان انگلیسی حرفه ای تر باشید. نمره GRE رو بنده اطلاعی ندارم و تا جایی که سرچ میکردم، ندیدم در موردش بحثی بشه یا مینمم بزارن ولی نمره زبان تافل/آیلتس خیلی مهمه و مهم تر ازون توانایی شما در صحبت کردن+مقالاتتون هم خییییلی مهمه.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkabir نمایش پست ها
    با عرض سلام
    دوستان عزیز، در حال حاضر با توجه به شرایط زیر قصد ادامه در پسادکتری را دارم:
    1) رشته مهندسی پلیمر (از مقطع کارشناسی تا دکتری در دانشگاه امیرکبیر بودم و الان مشغول به تحصیل در ترم 7 دکتری هستم)
    2) معدل کارشناسی : 17.40 ، معدل ارشد: 18.57 معدل واحد های تئوری که در مقطع دکتری گذرانده ام: 19:00
    3) 5 مقاله چاپ شده آی اس آی و 8 مقاله در کنفرانس های بین المللی دارم. ان شالله تا پایان امسال هم دو مقاله آی اس آی ارائه میدم
    4) در کنار تحصیل در مقطع دکتری، به صورت نیمه وقت هم در صنعت مشغول بکار بوده ام.
    5) متاهل هستم و همسرم دانشجوی سال آخر دندانپزشکی عمومی در علوم پزشکی تهران هستند.
    ----------------
    با شرایط مطرح شده، از دوستان گرامی بابت موارد زیر درخواست راهنمایی دارم.

1) به نظر شما، با وجود اینکه بنده بورسیه نیستم و با شرایط موجود احتمال جذب هیات علمی هم کم شده، آیا اساسا توصیه میکنید که برای پسا دکتری اقدام کنم؟
    2) در صورت تصمیم برای اقدام ، به نظر شما چه کشورها و دانشگاه هایی شانس بیشتری برای اخذ پذیرش وجود دارد؟
    3) از چه زمانی باید به اساتید ایمیل بزنم؟
    4) آیا آزاد کردن مدرک دکتری الزامی است؟
    5) آیا با میزان فاندی که از سوی دانشگاه پرداخت میشود، آیا میتوان یک زندگی دو نفره را در حد معمول اداره کرد؟

از اینکه تعداد سوالات زیاد شد پوزش میخوام.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز،
    دوره پست داک پ ارائه اون یه فرد متقاضی کاملا بر اساس صلاحدید و تشخیص استاد هست. پارامتر های مختلفی را اساتید در نظر میگیرند. بنابراین در گرفتن پست داک اسم دانشگاه و کشور اون اثر کمی داره و به عبارتی شما باید گروه و استادی را پیدا کنید که انجام دادن پست داک برای استاد و شما یک یود دو طرفه داشته باشه و این بر اساس سابقه و تخصص شما و در طرف مقابل نیاز و پروژه های استاد تعیین میشه.

شما بر اساس سلیقه یا نظر شخصی خودتون کشور را انتخاب کنید و بعد در اون کشور اساتید و گروه هایی را پیدا کنید که میخواهید براشون اپلای کنید. فاند شما توسط استاد داده میشه و معمولا در join شدن شما به گروه استاد مورد نظرتان دانشگاه فقط نقش administrative داره.

در جواب سوال هاتون،
    ۱- این تصمیم شخصی هست و شما باید ببینید هدفتون از انجام دادن پست داک چی هست. تصور کنید پست داک تموم شده و بعدش میخواهید چه کاری انجام بدید. این انجام پست داک کمکی به رسیدن شما به هدفتون می کنه؟
    ۲- پذیرش در گروه هر استادی با توجه به سابقه و تخصص شما و نیاز استاد انجام میشه و ربطی به کشور نداره. شما در گروه هایی شانس دارید که له تخصص شما نیاز دارند و وجود شما در لب اونها میتونه در راستای انجام پروژه ها به استاد کمک کنه.
    ۳- بر خلاف اپلای کردن برای graduate programs برای پست داک هر زمانی میشه اقدام کرد و اگر استادی به پست داک نیاز داشته باشه در هر زمان از سال اقدام به interview کردن candidate ها میکنه. شما که نزدیک آخر دوره دکترا هستید بهتره از همین امروز شروع کنید.
    ۴- با توجه به اینکه استاد فاندینگ شما را از جه مکانیزمی میده، ممکن هست اون organization خاص اصل مدرک شما را بخواهد.
    ۵- در آمریکا حقوق پست داک کم نیست ولی زیاد هم نیست. مخصوصا که اخیرا حداقل حقوق افزایش پیدا کرده. با توجه به اینکه تا حدودی حقوق ثابتی وجود داره اگر در شهرهای ارزون باشید حقوق شاید زیاد هم به نظر بیاد اما در شهر های گرون احتمالا باید حساب دخل و خرج را با دقت بیشتری در نظر گرفت. به طور کلی حقوق پست داک زندگی خیلی از پست داک های متاهل را در آمریکا ساپورت میکنه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    یه نکته ای که بنده هنگام بررسی دانشگاههای استرالیا و بلژیک در مورد دانشچویان پست داکشون فهمیدم.
    همونطوری که گفتید اینا گروه دارن، و وقتی دانشجوی دکتری جدید به گروه ملحق میشه، در بسیاری موارد راهنمایی این دانشجوی جدید و دانشجویان فوق لیسانسی که این استاد موردنظر دارند بر عهده ی شما (دانشجوی پست دکتری) خواهد بود! پست مطمئن باشید اگر مدرک زبانی هم حتی نخواهند شما باید در زبانتو از مرحله فلوئنسی به اکیورسی باید رسیده باشد! پست خودتون دلخوش به نخاستن نمره زبان نکنید و مطئتن باشید از دانشجوی دکتری باید در زبان انگلیسی حرفه ای تر باشید. نمره GRE رو بنده اطلاعی ندارم و تا جایی که سرچ میکردم، ندیدم در موردش بحثی بشه یا مینمم بزارن ولی نمره زبان تافل/آیلتس خیلی مهمه و مهم تر ازون توانایی شما در صحبت کردن+مقالاتتون هم خییییلی مهمه.
    دوست عزیز،
    صحبت شما تا حدی صحیح هست، اما همونطور که عرض کردم گرفتن پست داک موضوعی هست که requirement هاش میتونه از یک لب به یک گروه دیگه (که هر دو در زمینه مشابه کار میکنند) متفاوت باشه. نظر استاد خیلی تعیین کننده هست. کاملا واضح هست که شما باید بتونید به خوبی بنویسید و برای ارائه گزارش و تاک دادن از دانش محاوره کافی برخوردار باشید، اما تدریس با آموزش دیگران از وظایف عمومی پست داک ها نیست. بسیاری از گروه ها lab technician دارند و کار آموزش نیروهای تازه وارد را انجام میدن. با همه این اوصاف اینکه شما چقدر می تونید نیروی کلیدی برای استاد باشید و ارزیابی استاد از شما بعد از مصاحبه چی باشه تعیین کننده هست، نه الزاما نمرات شما در دوران تحصیل. شما پست داک های international زیادی را در آمریکا پیدا میکنید که زبان خوبی ندارند، در صحبت کردن fluent نیستن، اما به دلایل دیگه، که مهمترینش داشتن تخصص و دانش بالا در زمینه مورد نیاز استاد هست، حتی در لب های معروف در دانشگاه های مهم مشغول به کار میشن. اساتید برای جذب پست داک معمولا به نمرات توجه زیادی نمیکنند، و مواردی که براشون اهمیت داشته باشه را شخصا در مصاحبه های تلفنی، ویدئویی و حضوری بررسی خواهند کرد.
    اون چیزی که در آغاز پروسه اپلای کردن برای پست داک از همه چیز مهمتر هست، داشتن یک لینک یا زمینه آشنایی با استاد مربوطه هست و یا یک recommender خیلی خوب که نامه اون برای استاد مربوطه اعتبار داشته باشه. در غیر این صورت شانس گرفتن پاسخ در زمان مناسب از استاد هایی که بهشون اپلای میکنید خیلی پایین میاد، مخصوصا برای دوستانی که از ایران اپلای میکنند. به هر حال مثل همه کار های دیگه، اپلای کردن برای پست داک هم ریزه کاری هایی داره که اگر بهشون توجه نشه، ضریب موفقیت را خیلی کاهش خواهد داد.
    موفق باشید

Junior Member

از پاسخ شما سپاسگزارم.
    چند نکته دیگه هست که میخواستم بپرسم:
    1- با شرایطی که گفتم، به نظر شما چقدر شانس برای پذیرش در پسا دکتری دارم؟
    2- آیا حین گذراندن این دوره میشه به صورت نیمه وقت هم کار کرد؟ بعد از پایان این دوره چطور؟ یعنی میشه بعد از پایان پسا دکتری ویزا رو برای یک دوره تمدید کرد و به صورت موقت در صنعت کشور مقصد کار کرد؟ چون فکر کنم کار در صنعت امریکا یا کشورهای صنعتی اروپا تجربه بزرگی باشه.
    3- ظاهرا همون طور که گفتید، ممکنه نیاز به آزاد کردن مدرک دکتری باشه، طبیعتا این مورد هزینه زیادی داره، راه حلی برای این مورد وجود داره؟
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : دكتري دوم يا پست داك

سلام

من دوره دکتری رو تو شریف تموم کردم و الان از دانشگاه منچستر برای پست داک پذیرش گرفتم. دو تا سوال دارم:
    1- ویزا از نوع ویزای کار میشه؟
    2- اوضاع سفارت تو تهران چه طوره؟ تجربه اخیر چی بوده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط negin113 نمایش پست ها
    سلام

من دوره دکتری رو تو شریف تموم کردم و الان از دانشگاه منچستر برای پست داک پذیرش گرفتم. دو تا سوال دارم:
    1- ویزا از نوع ویزای کار میشه؟
    2- اوضاع سفارت تو تهران چه طوره؟ تجربه اخیر چی بوده؟
    1. بله
    2. شرایط خوب است.

Junior Member

سلام مجدد
    خیلی ممنون از پاسختون. من دو تا سوال دیگه هم دارم
    1- برای سفارت دانشنامه لازمه؟ یا با گواهی موقت هم میشه اقدام کرد؟
    2- دقیقا چه مدارکی لازمه برای سفارت؟ سایت های مختلف اطلاعات متفاوتی رو گذاشتن!

ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)