صفحه 36 از 36 نخستنخست ... 2627282930313233343536
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 358 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan1984 نمایش پست ها
    بسیار سپاسگزارم بخاطر وقتی که گذاشتید و راهنمایی هایی که به من دادید.
    راستش شوخی نکردم، واقعا دچار وسواس فکری شدم.
    پس با توجه به صحبت های شما و بقیه عزیزان، نیازی به نگرانی بی مورد نیست. فقط باید declare بشه و بعد اگه حتی چیزی هم از نظر اون ها مورد داشت، خودشون یا چکش می کنن و بهت پس می دن و یا این که کلا ازت می گیرنش.
    اصلا نگران نباشید. من با خودم هم دارو داشتم و هم ادویه جات و زعفران و وسیله چوبی. اما فقط مثل همین دوستمون که گفتن، وقتی کارتم رو نگاه کردن و دیدن من این موارد رو علامت زدم پرسیدن چه دارویی با خودت داری منم گفتم آنتی بیوتیک و سرماخوردگی برای استفاده شخصی نسخه پزشک هم دارم ...گفتن برو. بعد جلوتر یه خانم دیگه پرسید چه جور سبزیجاتی با خودت اوردی گفتم سبزی خشک برای غذا و توضیح دادم که بسته بندی کارخونه است ولی سریع سوییچ کرد رو مورد بعدی گفت کفش هایی که تو چمدونت داری گِلی نیستند که گفتم نه. دیدم یکی از مسافرا چمدونشون رو باز کرده بود و داشتن بررسی می کردن ولی به من گفتن برو. من حتی همین سگ هایی که اغلب دوستان میگن رو هم ندیدم. به همین راحتی بود. اگر خیلی وسواس گرفتید سعی کنید سبک برید و فقط لباس و وسایل مورد نیاز رو با خودتون ببرید. اونجا همه چیز پیدا میشه.

در مورد پرواز هم بله الاتحاد گزینه خوبیه هم از نظر راحتی و هم از نظر بار. سفرتون سلامت

دوستانیکه قصد سفر به استرالیا دارند هر نوع ماده غذایی غیر بسته بندی ممنوع است. کنسرو ممنوعیتی نداره به شرطی که گوشتش پخته باشه. من انواع کنسروها روبا خودم بردم. لوبیا ها ایراد داره چون فکر میکنن میکارین سبز میشه پس لوبیا بسته بندی نیارید. عسل هم ممنوع هست حتی داخل شیشه مارک دار. بیشتراز همه روی مواد غذایی حساس هستن ولی اونا هم اگر بسته بندی باشه ایرادی نداره. من بارها کنسرو وزعفران و ادویه و برنج بردم و مشکلی نبود. چیزهای تازه مثل میوه و سبزیجات هم اصلا نبرید. ضمنا تو اون فرمی که میدن همه اینها رو تیک بزنید که اگر بعدا خدای ناکرده چیزی رو ضبط کردن جریمه نشید. توجه داشته باشید چون خارجی هستید موقع رسیدن به استرالیا احتمالا کل چمدانتون رو باز میکنند و کامل میگردن تازه یه سگ هایی هم هست بو میکشن خلاصه هیچ راه فراری نداره اگر صادقانه تیک بزنید بدون مشکل میرید بیرون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    دوستانیکه قصد سفر به استرالیا دارند هر نوع ماده غذایی غیر بسته بندی ممنوع است.
    اینطور که فرمودید نیست ربطی زیاد به بسته بندی نداره من میوه خشک شده بسته بندی رو ازم گرفتند چون داخلش پرتغال خشک شده بود مرکبات به هر شکلی ممنون هست چه بسته بندی چه باز. میوه تازه رو که کلا اجازه نمیدند به هر شکلی باشه.
    من همچنین آجیل خشک شده باز داشتم داخل کیسه فریز که دیکلر هم کردم و مشکلی نبود حتی نگاه کردند و چیزی نگفتند. کلا بیشتر به مورد نگاه میکنند تا بسته بندی. اگر مواردی مثل اجیل تازه باشه به هر شکلی اجازه نمیدهند چه بسته بندی چه باز.

من ار آلمان میخوام برم و کلی خوراکیهای ایرانی تو سفر آخرم از ایزان آوردم که بسته یندی هم نیستن مثل گردو بادام با
    بوست و نبات و سبزی خشک و ادویه ایتها توی ""چک این"" بار باشه ایرادی داره من شنیدم که اصلا مواد خوراکی اجازه نمیدن وارد استرالیا بشه کسی چیزی میدونه ممنون میشم راهنمایی کتید

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط tahmasebin نمایش پست ها
    من ار آلمان میخوام برم و کلی خوراکیهای ایرانی تو سفر آخرم از ایزان آوردم که بسته یندی هم نیستن مثل گردو بادام با
    بوست و نبات و سبزی خشک و ادویه ایتها توی ""چک این"" بار باشه ایرادی داره من شنیدم که اصلا مواد خوراکی اجازه نمیدن وارد استرالیا بشه کسی چیزی میدونه ممنون میشم راهنمایی کتید
    چرا میزارن اونقدرام سختگیر نیستن. سوال کلی میپرسن که میوه و اینا آوردی؟ شما بگو Dried fruit و سبزی خشک و ... ممکنه اصلن نگاه نکن* و اگرم نگاه کنن احتمالن کاری نداشته باشن مگه اینکه طبق صحبت بچه ها در همینجا جزو ممنوعه ها باشه. به من که گردو و سبزی و میوه خشک و ... داشتم نگاه هم نکردن.

* فرودگاه بریزبین اینطوریه که در مرحله اول اون چک لیستی که تو پرواز پر کردید رو افسر میبینه و چندتا سوال جواب رد و بدل میشه تا ببینه چقد احتمال آوردن وسایل ممنوعه وجود داره.
    بعد از اون چند مرحله چک وجود داره. اگه برای هر چیزی شک کنن ممکنه بسته به میزان شک ازتون سوال بپرسن یا ازتون بخوان که بار رو باز کنید.
    اول در مورد دارو، بعد یه جا می ایستید و یه سگ میاد بار رو بو میکشه. در اخر یه سری خلاص میشن و یه سری دیگه باید برن بارشونو باز کنن برای یه مرحله چک دیگه..

Junior Member

سلام دوستان. الان سقف پولی که با خودمون میتونیم بیاریم استرالیا چنده؟ 6000 تا؟ به دلار آمریکا چطور؟ و اگر این پول ترکیب باشه چی میشه؟ مثلا ترکیبی از دلار استرالیا و آمریکا؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    سلام دوستان. الان سقف پولی که با خودمون میتونیم بیاریم استرالیا چنده؟ 6000 تا؟ به دلار آمریکا چطور؟ و اگر این پول ترکیب باشه چی میشه؟ مثلا ترکیبی از دلار استرالیا و آمریکا؟
    من 10 هزار دلار بردم کاری بهم نداشتن کافی است بگی از ایران خیلی سخت پول میشه انتقال داد و من می خواستم مطمین شوم برای مدتی پول دارم. خودشون شرایط ایران رو میدونند

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

استرالیا هم مثل بعضی کشورها محدودیتی برای بردن پول نقد ندارد همانطور که دوستمان اشاره کردند ولی اگر مجموع انواع پول هایتان -تا اخرین اطلاع من- بیشتر از 10000 دلار استرالیا باشد ”باید” موقع ورود فرم پر کنید و اظهار کنید. در واقع پول نقد بیشتر از 10000 دلار جرم نیست پر نکردن فرم است که جریمه دارد و دردسر هم میتواند کم نباشد. اگر اشتباه نکنم تراولرز چک هم در همین چهارچوب است و مقررات خودش را دارد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    ویرایش توسط susighton : March 9th, 2020 در ساعت 01:02 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)