صفحه 1 از 36 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

اول از همه بگم که می دونم موضوعات مشابه این وجود داره اما چون امروز عمیقا احساس کردم سرم کلاه رفته و اطلاعاتی که با خوندن مطالب اینجا گرفتم با چیزهایی که می بینم کاملا فرق داره این موضوع را ایجاد کردم. البته شاید یک دلیلش ابدیت نبودن مطالبی است که خوندم و شاید هم یک دلیلش این باشه که همه دوستان در مورد شهرهای محل زندگیشون حرف می زنند برای همین توصیه ها قابل تعمیم به همه شهر ها نیست. برای همین می خوام یک مقایسه انجام بدم بین چیزهایی که اینجا قبل امدم خوندم و چیزهایی که دارم می بینم بعد از 16 روز زندگی دانشجویی در Perth .

البته باید بگم در همین مدت یک مقایسه هم بین ملبورن انجام دادم چون رشته ام مدیریت هست ، از خود اساتید مدیریت پرسیدم که Aussie هستند و در مورد وضعبت اقتصادی و این چیزها سوال کردم که به حوزه کارشون مربوط هست و فکر می کنم جوابها موثق باشه ،شاید اطلاعات مورد نظر بدرد دوستان هم بخوره.

نکته: بحثهای هزینه در مورد یک زندگی نرمال با تفریح در اخر هفته است ، نه خرجهایی که برخی دوستان دارند و از حد نرمال خارجه.

اول از همه با خوندن مطالب اینجا همه از گرانی استرالیا صحبت می کردند و اینکه هزینه ها بالاست، لیاس بردارید، کفش بردارید حتی بعضی ها از اوردن وسیله خونه و ... هم حرف زدند که می تونید در سایت ببینید. من هم تا جایی که می شد اسباب و لیاس برداشتم و یک ماه درگیر جور کرردن 60 کیلو بار ( 2 نفر هستیم) بودم و کلی استرس و دق دقه . حالا امدم می بینم کلی خودم رو کشتم مثلا 5 تا شلوار لی برای سال اول بردارم هر کدوم رو خریدم بین 30-50 تومن، ان وقت اینجا شلوار لی هست 8 دلار، 10 دلار و .... که کیفیتشون هم عالیه. الیته بله شلوار لی 200 دلاری هم هست اما ما که تو ایران همون معمولی ها رو می پوشیدیم، معمولی های اینجا هم ارزوتر هست هم کبفیت بسیار بالا تر .
    چکمه اینجا از 12 دلار هست تا بالا، یا مثلا لیاس از 5 دلار هست و ... یا حتی مثلا ضرف برای اشیزی 5 تیکه که همه چی داره قابلمه و ماهی تابه و.... از 15 دلار هست تا 900 دلار هم دیدم که همون 15 دلاری دوستان چندسال دارن استفاده می کنند و راضی اند ..
    برای خوراکی هم مثلا گوشت استیک حلال اماده پخت کیلویی 8 دلار است در حالیکه در ایران خودم هقته اخر کیلویی 24 تومن خریدم.. نمی دونم واقعا کدوم گرونه ؟!!

یا حتی اینجا خوندم که مثلا لوازم التحریر برندارید، بدید خانواده براتون پست کنه چون پول پست ارزونه برای دفتر و کاغذ. آخه دوست عزیزی که این رو می نویسی وقتی 500 تا برگ A4 هست 4 دلار کدوم ادم عاقلی تو ایران می خره 10000 تومن بعد هم 5000 تومن پول پست می ده ؟!!!!! یا وقتی 5 تا خودکار هست 2 دلار کی این کار رو می کنه؟!!!

در کل بگم اینجا با هفته ایی 150 تا می تونی راحت راحت زندگی بکنی، ما هزینه بنزین هم داریم و 2 نفر هستیم ، حالا برای مجردها حساب کنید و انخایی که ماشین ندارند کمتر می شه.
    خرج اصلی در استرالیا هزینه مسکن هست که خودشون هم می نالن چرا انقدر گرونه.. چون با خرج زندگی مقایسه که می کنی هقته ایی 250 تا حداقلش برای متاهل ها و 150 تا برای مجردهاست. خونه یک خوابه هم هفته ایی 300 به بالا.

ممکنه برخی دوستان بگن حتما PERTH ارزونه.. اتفاقا Perth برخلاف ادعای دوستان که می گن ملبورن و سیدنی گرونه به عنوان پولدارترین شهر استرالیا و گرانترین اون معروفه.. چون در اصل بودجه دولت استرالیا حجم زیادیش از همین شهر بدست می یاد، چون تمام معادن و مخازن گازی استرالیا در پرس و بریزبین قرار دارند.

برای مثال همین دیروز روزنامه نوشته بود پولدارترین زن جهان صاحب یکی از معادن پرس هست و ساعتی 2 میلیون دلار درامد داره. خوب مسلما شهری که به پولداری معروفه باید هزینه های زندگیشم از باقی شهرها بیشتر باشه. منطق من و حرف های استادام که این رو می گه حالا اگر دوستان نظری دارند share کنند خوشحال می شم.

انقدر دولت استرالیا وابسته به اینجاست که دولت محلی حتی نوعی خودمخناری و نفوذ داره و خودش را تابع دولت نمی دونه ، ساعت قانونی را حتی تغییر نمی دهند و تعطیلی های رسمی استرالیا را به رسمیت نمی شناسند و برای خودشون تعطیلی دارند و ...

از نظر فرصت کاری برای رشته های نفت و گاز و معدن، اصلا محدویتی وجود نداره و شاید دلیل گرونی خونه ها در این شهر هم همین مهاجرت نیروهای کاری است. اینها اطلاعاتی است که هم دیدم و هم از اساتید گرفتم . برای مثال دوستی با 3 سال سابقه کار در صنعت نفت ایران ، ظرف یک هغته رفت سرکار با ماهی 5000 دلار. یا دوست دیگری با هیچی سابقه کار ظرف 6 ماه رفت سرکار با ماهی 3800 دلار. کارهای مرتبط در شرکتهای نفتی بزرگ دنیا.
    اینجا تنها موردی که باید داشته باشی زبان قوی است، فقط همین.

خلاصه کلام اینکه یک کوله پشتی بنیدارین پشتتون، اگر بورس دارید، بیاید، توصیه هم می کنم هرچی می تونید پول بردارید و دلار استرالیا هم بخرید چون هر 5000 دلار امریکا اینجا 4800 دلار استرالیا می شه و 7.5 دلار هم کارمزد change کردن پول هست.
    ویرایش توسط farveh : May 25th, 2012 در ساعت 11:50 AM

Senior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

با تشکر از شما
    این 5000 دلار امریکا در برابر 4800 دلار استرالیا برای الان هست؟در حالی که تا 1 ماه پیش دلار استرالیا حدود 1.04 دلار امریکا بود الان حدود 2 درصد هم کمتر شده
    مثلا الان من 10 هزار دلار امریکا بیارم اونجا دقیقا چقدر بهم میدند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    با تشکر از شما
    این 5000 دلار امریکا در برابر 4800 دلار استرالیا برای الان هست؟در حالی که تا 1 ماه پیش دلار استرالیا حدود 1.04 دلار امریکا بود الان حدود 2 درصد هم کمتر شده
    مثلا الان من 10 هزار دلار امریکا بیارم اونجا دقیقا چقدر بهم میدند؟
    آرمان جان، الان هم اگه 5000 رو تقسیم بر 4800 کنی، هر دلار استرالیا برابر با 1.042 دلار امریکا میشه. پس اگه 10 دلار امریکا با خودت ببری حدود 9.60 دلار استرالیا بهت میدن. (البته مبلغی هم بابت تبدیل ارز از شما میگیرن)
    ویرایش توسط borhan : May 26th, 2012 در ساعت 09:12 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط borhan نمایش پست ها
    آرمان جان، الان هم اگه 5000 رو تقسیم بر 4800 کنی، هر دلار استرالیا برابر با 1.042 دلار امریکا میشه. پس اگه 10 دلار امریکا با خودت ببری حدود 9.60 دلار استرالیا بهت میدن. (البته مبلغی هم بابت تبدیل ارز از شما میگیرن)
    شما پست من رو درست نخوندید
    الان دلار امریکا در بازار جهانی ارزشش بالاتر هست و هر دلار امریکا برابر 1.025 دلار استرالیا هست

به نظرتون الان وقت خوبیه که دلار آمریکامو تبدیل به دلار استرالیا کنم؟ من تیر دارم میرم. منتظر بمونم؟!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PHD NTNU

سلام دوستان
    ممنونم از farveh عزیز برای ایجاد این تاپیک! اگر در تاپیک های دیگه اشتباهاتی وجود داره یا دوستان به اشتباه پاسخ دادن لطفاً به من لینک مربوطه رو اعلام کنید تا من اون پست ها رو حذف کنم و به کاربر تذکر بدم! همه ما در مقابل اطلاعاتی که به دوستان می دیم مسئولیم و باید ابتدا از صحت اون مطمئن بشیم و بعد به اشتراک بذاریمشون.
    ممنون از همگی
    تا خم نشويد كسي نمي تواند سوارتان شود

Junior Member

سلام فروه جان،‌خییییییییییییییلی ممنون از اطلاعاته خوبی که دادید. من و همسرم هم قراره انشاله ماه آگوست از طریقه ویزایه دانشچویی بیاییم پرث البته 25 روز از آخرین باری که سفارت با ماتماس گرفت و دو ماه از زمان لاج پرونده میگذره و هنوز هیچ خبری از ویزا نیست ... یکم نگران کننده شده :-(
    پس به نظره شما با ماهی 2000 دلار یه زوج که ولخرجم نباشن میتونن راحت زندگی کنن؟ یه سواله دیگه هم اینکه من از جندین نفر که پرسیدم گفتن که وسائله آشپزخونه رو با خودت بیار مثله زودپز و کفگیر و ..... با صحبتهایه شما پس دیگه احتیاجی به این کار نیست؟!!!! فرش چطور؟
    برای انتقال پول به نظرتون با خودمون تو پرواز بیاریم یا بدیم خانواده ها حواله کنن برامون؟؟
    از راهنمایی هاتون ممنونم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط EL8765 نمایش پست ها
    سلام فروه جان،‌خییییییییییییییلی ممنون از اطلاعاته خوبی که دادید. من و همسرم هم قراره انشاله ماه آگوست از طریقه ویزایه دانشچویی بیاییم پرث البته 25 روز از آخرین باری که سفارت با ماتماس گرفت و دو ماه از زمان لاج پرونده میگذره و هنوز هیچ خبری از ویزا نیست ... یکم نگران کننده شده :-(
    پس به نظره شما با ماهی 2000 دلار یه زوج که ولخرجم نباشن میتونن راحت زندگی کنن؟ یه سواله دیگه هم اینکه من از جندین نفر که پرسیدم گفتن که وسائله آشپزخونه رو با خودت بیار مثله زودپز و کفگیر و ..... با صحبتهایه شما پس دیگه احتیاجی به این کار نیست؟!!!! فرش چطور؟
    برای انتقال پول به نظرتون با خودمون تو پرواز بیاریم یا بدیم خانواده ها حواله کنن برامون؟؟
    از راهنمایی هاتون ممنونم
    سلام عزیزم. تبریک می گم. اره یک زندگی دانشجویی راحت با 2000 تا در حد 2، 3 بارم غذا در بیرون در طول هر هفته و سینما و تفریح اخر هفته. من نظر خودم رو میگم اگر اطلاعات امروز رو داشتم اصلا نمی اوردم. اما اگر دارید و جا هم دارید از نظر وزن بیار به هرحال وقتی داری چرا نیاری. اما مثل من اصلا حرس نخور و اعصابت رو خورد نکن که چطوری بتونی بیاریشون و فکر نکن اینجا گرونه..(هم ارزون هست هم گرون، مثلا پلوپز دیروز دیدم 18 دلار).. زیر انداز خوبه بیاری. الیته خیلی خونه ها موکت دارند اما سرامیک هم هستند. انهایی هم که مکت دارند ادم قبلی ها با کفش روش راه می رفتن پس حتما الودگی داره. یکی دیگه هم بیشتر خونه ها مبله است و وسایل آشپزی هم تعدادیشون داره.
    پول رو ما خودمون اوردیم چون حواله بانکی که نیست اصلا، صرافی ها هم هر 100 دلار 30 تا میگرفتن اون موقع. در فرودگاه هم کسی به ما گیر نداد چه ایران، چخ دبی، چه استرالیا. فقط تو هواپیما یک فرم می دم declare کنید چیزهایی که همراهتون هست. جزو مواردی که گیر می دن دارو و مواد غذایی و پول نفری بیشتر از 10 تاست. دارو نسخه داشته باشید اکی هست. غیر از ادویه باقی مواد غذایی بر ندارید که سگ میارن و معطلی داره براتون. پول هم 20 تا بیارید. اگر بیشتر دارید بگید برای خرج و اینا. ما این موارد رو رعایت کرده بودیم کلا درفرودگاه کارمون 10 مین بیشتر طول نکشید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط bs نمایش پست ها
    به نظرتون الان وقت خوبیه که دلار آمریکامو تبدیل به دلار استرالیا کنم؟ من تیر دارم میرم. منتظر بمونم؟!
    چیزی که هست این نوسانها ماله بازار ایرانه حداقل از روزی که من امدن نسبت دلار استرالیا به امریکا همونی است که نوشتم. یک دلار امریکا برابر 0.96 دلار استرالیا است که 0.95 هم بوده. اما بیشتر ندیدم تا حالا هر روزم چک کردم. شما باید ببینید تو ایران کی به نفعتون است. اما کلا می گم خیلی حساب کتاب نکتبد اگر بورس دارید همه این تفاوتها وقتی قرار است ماهی 2000 تا مجانی بهتون بدن، دیگر به چشم نمی یاد.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

سلام دوستان
    برای کسانی که بورس هستند چقدر پول لازمه همراهشون بیارن؟ مثلا من خودم دارم اگوست میام ملبورن و و دوتا بورس که شهریه رو دربرمی گیره وسالی 24000 دلار هم هزینه زندگی رو شامل میشه به من دادند. درضمن دانشگاه ملبورن بعد از ورود مبلغ 3000 دلار بعنوان reallocation grant به دانشجویان دکتری می دهد. چند ماه پیش از یکی از دانشجویان در ملبورن پرسیدم گفتش بین 3000 تا 6000 دلار همرامون باشه کافیه؟ لطف کنید ونظر خوتون رو بفرمایید.
    با تشکر

صفحه 1 از 36 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)