صفحه 27 از 36 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام
    r_1159 عزیز
    ترجمه بازار روز به انگلیسی چی میشه؟
    در Perth بازاری هست به نام Subiaco Station Street Markets که آدرسش اینه:
    44 Station St, Subiaco

این بازار روزای جمعه، شنبه و یکشنبه باز هست و میوه و تره بارتون رو میتونین از اونجا تهیه کنین. یه غذاخوری ایرانی هم اونجا هست.

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

سلام
    r_1159 عزیز
    ترجمه بازار روز به انگلیسی چی میشه؟
    سلام
    معمولا به اسم sunday market , vegetable market, central market شناخته میشن
    کلمه کلیدیش market هست

Member
    رشته و دانشگاه
    Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    سلام
    بنظز من تمام دوستانی که نظراتشون رو گفتن امار درست و واقعی رو ارائه دادن و هزینه خورد و خوراک واقعا همینه ولی برای کاهش هزینه کارهایی رو میشه کرد - اولا در بعضی شهر ها هزینه ها دقیقا بالاتره بنظرم بریزبین از آدلاید مواد غذایی گرونتری رو داره- ولی چند تا نکته وجود داره سعی کنید همیشه پیگیر آفرها و سیل ها باشید وب سایتهایی هست که سیل ها و آفرهای کلز و وول ورث و الدی و... رو قبل از یک روز براتون ارائه میکنه. مثلا هفته پیش وول ورث هندونه رو میداد کیلویی 65 سنت که در حالت عادی قیمت هندونه تو کلز یا وول ورث 2 دلاره یا مثلا کلز سس هزار جزیره رو 1 دلار گذلشته بود که در حالت غادی 2 دلاره و یا تن ماهی رو 75 سنت که در حالت عادی 2 دلاره یعنی به همین سادگی شما 50 درصد در هزینه ضرفه جویی میکنید -میوه و سبزیجات رو از بازار روزها حرید کنید مثلا قلقل دلمه ای تو کلز کیلویی 7 دلاره ولی تو بازار روز آدلاید کیلویی 2 دلاره - سبزی تو کلز بسته ای 2 یا 3 دلاره ولی تو بازار روز 1 دلاره - سیب زمینی تو کلز کیلویی 2 دلاره ولی تو بازار روز یک بسته 5 کیلوییش 2 دلاره - بهمین سادگی کلی در مخارحتون صرفه جویی میکنید
    میشه ادرس اون وب سایتهایی که سیل و آفر های کلز و وول ورث رو ارائه میکنن بدید؟ ممنون
    سابکلاس 574 -- دلیوری:11-Jan؛ دریافت شماره پرونده: 14-Jan؛درخواست مدیکال: 19-Jan؛انجام مدیکال: 21-Jan؛ارسال مدیکال : 25-Jan؛ گرنت ویزا: 5-March (شروع دوره: 28-April)

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط us_majid نمایش پست ها
    میشه ادرس اون وب سایتهایی که سیل و آفر های کلز و وول ورث رو ارائه میکنن بدید؟ ممنون
    سلام
    اپلیکیشن کلز و وول ورث رو دانلود کنید روی موبایلتون - استورتون رو مشخص کنید و سیل ها رو براتون نشون میده
    این وبسایت هم خیلی خوبه الدی رو هم داره توش
    http://www.lasoo.com.au/
    و این وب سایت
    https://www.ozbargain.com.au/
    که اگر کلز رو وول ورث رو سرچ کنید آفر ها رو براتون نشون میده

hاین هم خوبه
    http://www.shopadocket.com.au/

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    مواد غذایی در استرالیا بر خلاف ایران ارزونترین چیز ممکنه هست که می توید خرید کنید. در خیلی از واقع حتی از ایران هم اروزنتر هست بخصوص در مورد گوشت قرمز. اگر خودتون اشپزی کنید خرجتون کم می شه اما به این نکته هم توجه کنید که مثلا غذاهایی که پختشون خیلی طولانی می شه رو نباید درست کنید چون اون وقت مصرف گاز یا برقتون زیاد می شه. مثلا روزی نمی تونید 4 ساعت گاز رو همینطوری روشن بگذارید اصلا بصرفه نیست. می تونید برید بیرون عذا بخورید و همینقدر خرج کنید منظورم خرج خرید مواد + مصرف گاز و برق خیلی زیاد هست.

اگر اهل اشپزی نیستند نگران نباشید من خیلی مواقع بیرون عذا می خورم و با خرید میوه و صحبانه و چیزهای خوردنی دیگه در ماه 500 تا بیشتر خرجم نمیشه.بخصوص اگر مبلورن می خواهید برید، یکسفر چند روزه به ملبورن داشتم و از قیمت ارون رستورانها واقعا شگفت زده شدم. قیمت رستورانها در ملبورن تقریبا نصف perth هست.
    سلام
    بله گوشت قرمز و روغن مایع از ایران ارزون تره ولی بقیه چیزها معمولا از ایران گرون تره البته به نظرم نباید با ایران مقایسه کنیم چون همونطوری که می دونید ریال ایران بی ارزش ترین پول جهانه در حال حاضر و وقتی شما این تبدیل رو انجام می دیدید همیشه به نتیجه نا امیدانه ای می رسید. مساله اصلی اینه که اینجا درآمد هم خیلی بالاست به طور مثال تا جایی که من مطلع شدم متوسط درآمد ماهانه در استرالیا ماهی 6000 دلار است( یعنی حدود 3 برابر مبلغ بورس). خوب وقتی 6000 دلار درآمد ماهانه داشته باشی طبیعیه که خونه هاشونم اکثرا بالای 1 میلیون دلار قیمت داره.
    اینجا هندوانه کیلویی 95 سنت من میخرم یعنی حدود 3000 تومن ولی تو ایران هندونه وقتی ارزون میشه به 400 تومن هم میرسه یعنی 7 برابر قیمت ایران. من تا الان به جز برنج، گوشت قرمز و روغن مایع چیزی ندیدیم که از ایران ارزون تر باشه. البته کیفیت رو هم باید در نظر داشت. مثلا اینجا به شما اجازه میدن میوه ها رو خودتون انتخاب کنید که اینم خودش نکته مهمیه چون تو ایران معمولا در همه و نصف اون چیزی رو که میخرید باید بریزید سطل آشغال. من به عنوان نمونه قیمت چند تا از اجناسی رو که تا به الان خریدم می نویسم( اینا دیگه کف قیمته از این ارزون تر گیرتون نمیاد فکر کنم):
    آب پرتقال 2 لیتری: 1.95- شیر دو لیتری :2 - نون سوخاری 12 تکه با تخفیف: 3.85( قیمت اصلی 7.98 )- سیب زمینی: کیلویی 1.98( تو ایران 1200 تومنه)- پیاز: 1.78- ماکارانی بسته ای 2.25- روغن 2 لیتری کانولا: 5.5 دلار- گوشت چرخ کرده بسته ای 4.73( از ایران ارزون تر در میاد وقتی به کیلو تبدیل کنید)- سه تیکه مرغ: 4.19( مرغ از ایران گرون تره)- تن ماهی :1.39- رب گوجه فرنگی: 1.30- هویج کیلویی 99 سنت- بادمجان کیلویی 5 دلار( وحشتناک گرونه)- پرتقال کیلویی 1.99- قیمت 1 پیتزا معمولا بین 15 تا 20 دلاره- خیار چمبر دارن هر کدوم اندازه یه فیله دونه ای 99 سنت- خیار لبنانی گرون تره معمولا- تخم مرغ 12 تایی : بین 3 تا 4 دلار- هزینه موبایلم که دیگه در ماه حداقل 30 دلاره-
    در مجموع وقتی مقایسه می کنیم کیفیت زندگی در استرالیا به مراتب بالاتر از ایران است. من در اینجا ندرتا فقیر می بینم تازه فقیرهاشونم اکثرا مست هستن یا اینکه حوصله کار کردن نداشتن. به طور کلی سیستم social security قوی تری دارن و با توجه به مطبوعات آزاد و نقد آزاد از دولت اگر هم مشکلی در کشورشون باشه که هست به تدریج حلش می کنن.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    بله گوشت قرمز و روغن مایع از ایران ارزون تره ولی بقیه چیزها معمولا از ایران گرون تره البته به نظرم نباید با ایران مقایسه کنیم چون همونطوری که می دونید ریال ایران بی ارزش ترین پول جهانه در حال حاضر و وقتی شما این تبدیل رو انجام می دیدید همیشه به نتیجه نا امیدانه ای می رسید. مساله اصلی اینه که اینجا درآمد هم خیلی بالاست به طور مثال تا جایی که من مطلع شدم متوسط درآمد ماهانه در استرالیا ماهی 6000 دلار است( یعنی حدود 3 برابر مبلغ بورس). خوب وقتی 6000 دلار درآمد ماهانه داشته باشی طبیعیه که خونه هاشونم اکثرا بالای 1 میلیون دلار قیمت داره.
    اینجا هندوانه کیلویی 95 سنت من میخرم یعنی حدود 3000 تومن ولی تو ایران هندونه وقتی ارزون میشه به 400 تومن هم میرسه یعنی 7 برابر قیمت ایران. من تا الان به جز برنج، گوشت قرمز و روغن مایع چیزی ندیدیم که از ایران ارزون تر باشه. البته کیفیت رو هم باید در نظر داشت. مثلا اینجا به شما اجازه میدن میوه ها رو خودتون انتخاب کنید که اینم خودش نکته مهمیه چون تو ایران معمولا در همه و نصف اون چیزی رو که میخرید باید بریزید سطل آشغال. من به عنوان نمونه قیمت چند تا از اجناسی رو که تا به الان خریدم می نویسم( اینا دیگه کف قیمته از این ارزون تر گیرتون نمیاد فکر کنم):
    آب پرتقال 2 لیتری: 1.95- شیر دو لیتری :2 - نون سوخاری 12 تکه با تخفیف: 3.85( قیمت اصلی 7.98 )- سیب زمینی: کیلویی 1.98( تو ایران 1200 تومنه)- پیاز: 1.78- ماکارانی بسته ای 2.25- روغن 2 لیتری کانولا: 5.5 دلار- گوشت چرخ کرده بسته ای 4.73( از ایران ارزون تر در میاد وقتی به کیلو تبدیل کنید)- سه تیکه مرغ: 4.19( مرغ از ایران گرون تره)- تن ماهی :1.39- رب گوجه فرنگی: 1.30- هویج کیلویی 99 سنت- بادمجان کیلویی 5 دلار( وحشتناک گرونه)- پرتقال کیلویی 1.99- قیمت 1 پیتزا معمولا بین 15 تا 20 دلاره- خیار چمبر دارن هر کدوم اندازه یه فیله دونه ای 99 سنت- خیار لبنانی گرون تره معمولا- تخم مرغ 12 تایی : بین 3 تا 4 دلار- هزینه موبایلم که دیگه در ماه حداقل 30 دلاره-
    در مجموع وقتی مقایسه می کنیم کیفیت زندگی در استرالیا به مراتب بالاتر از ایران است. من در اینجا ندرتا فقیر می بینم تازه فقیرهاشونم اکثرا مست هستن یا اینکه حوصله کار کردن نداشتن. به طور کلی سیستم social security قوی تری دارن و با توجه به مطبوعات آزاد و نقد آزاد از دولت اگر هم مشکلی در کشورشون باشه که هست به تدریج حلش می کنن.
    سلام
    6000 دلار قبل کسر مالیات هست مگر اینکه جزو طبقه rich قرار بگیرید. افرادی که در طبقه پولدار هستند یعنی درامد سالانه بالای 1000000 دلار دارند در ماه 6000 تا می گیرند، درامد متوسط که از 750000 تا 1000000 دلار هست پس از کسر مالیات بین 4200 تا 5900 دلار درامد دارند.

منظور من از ارزونی به نسبت درامد بود. در اینجا هیچ کسی قدرت پول ایران رو با استرالیا مقایسه نمی کند بلکه مقابسه قدر ت خرید هست. در ایران افرادی که کار میکنند در مشاغلی مانندکارگر زمین شود نمی تواند هر چی دوست دارند بخرند و میل کنند اما در استرالیا یک کارگر زمین شور همه مواد غذایی رایج را می تواد بخرد و به راحتی میل کند بدون اینکه مجبور یاشد مثلا از هزینه دیگری بزند. شما مثال زدید بادمجان کیلویی 5 دلار پس به این هم اشاره کنید که حداقل دستمزد برای پایین ترین مشاغل در استرالیا 16 دلار در ساعت هست، یعنی با 25 دقیقه کار کردن می توانید هزینه یک کیلو بادمجان را تهیه کنید. یا موبایلی که گفتید 30 دلار، می شود ارزش 2 ساعت کار کردن. در حالیکه در ایران 2 ساعت کار کنید نمی توانید هزینه قبض موبایل خودتون رو پرداخت کنید.
    این درامد کارگر ساده هست ، حداقل درامد مشاغل مهندسی هم از ساعتی 25 دلار شروع می شود. برای مشاغل تحقیقاتی از ساعتی 38 دلار و برای تدریس ساعتی 102 دلار و برای مشاغل پزشکی هم به غیر از بخش دولتی، سقف و کقی تعریفی نشده است و هر چه دلشون خواست می توانند شارژ کنند.
    ویرایش توسط farveh : May 12th, 2014 در ساعت 04:39 PM

دوستان سلام

همه این 27 صفحه رو خوندم تا جواب یه سوالم رو پیدا کنم. جواب سوالمو که پیدا نکردم اما کلی چیزای بهتر یاد گرفتم

من رشتم برق هستش و می خواستم بپرسم اگه یه سری مدار و وسایل کارم (پروگرمر، مولتی متر و ....) و اینا رو بیارم، توی فرودگاه گیر میدن یا نه؟ کسی تجربه مشابه داشته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_r_1366 نمایش پست ها
    دوستان سلام

همه این 27 صفحه رو خوندم تا جواب یه سوالم رو پیدا کنم. جواب سوالمو که پیدا نکردم اما کلی چیزای بهتر یاد گرفتم

من رشتم برق هستش و می خواستم بپرسم اگه یه سری مدار و وسایل کارم (پروگرمر، مولتی متر و ....) و اینا رو بیارم، توی فرودگاه گیر میدن یا نه؟ کسی تجربه مشابه داشته؟
    به نظرم بهترین گزینه اینه که با اینجا تماس بگیرین:
    http://www.customs.gov.au/site/page5834.asp
    سابکلاس 574 - دلیوری: 5 فوریه - دریافت شماره پرونده: 10 فوریه - درخواست مدیکال: 19 فوریه - انجام مدیکال: 22 فوریه - ارسال آنلاین مدیکال: 24 فوریه - گرنت ویزا:27-مارچ (شروع دوره: ۱۷ أپریل)
    Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط spaceboy نمایش پست ها
    به نظرم بهترین گزینه اینه که با اینجا تماس بگیرین:
    http://www.customs.gov.au/site/page5834.asp

ممنون از بابت راهنماییتون. اما این سایته لینکه Contact usش خرابه!!!!

دوستان کسی نظر دیگه ای نداره که
    اگه یه سری مدار و وسایل کارم (پروگرمر، مولتی متر و ....) و اینا رو بیارم، توی فرودگاه گیر میدن یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)