صفحه 33 از 36 نخستنخست ... 2324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

دوستان ببخشید اگه تکراری میپرسم. کسی میدونه تو فرودگاه چقدر ارز میشه با خودمون از ایران خارج کنیم؟ 5000 یا 10000؟ ممنون

وقت بخير،
    1. سوال من در مورد مدارك مورد نياز طي سه چهار سال تحصيلي هست كه تو استراليا هستيم نه فقط دانشگاه. براي زندگي كار درس. ميخوام ببينم اصلشو با خودم بيارم يا ترجمه شو؟ چون اعتبار ترجمه ماكزيمم يكساله حتي بعضي جاها شش ماهه و دوباره بايد بديم ترجمه. اونجا دارالترجمه فارسي هست كه مدارك رو ترجمه انگليسي كنه؟ بعدشم اگه مدارك استراليا ترجمه شه ديگه مهر دادگستري و امور خارجه ايران رو نداره ايا در اينصورت با مهر ناتي براي كشور استراليا معتبر هست؟ مثلا براي كار پيدا كردن يا مثلا اقامت اقدام كردن؟ يا بايد بيايم دوباره از ايران ترجمه كنيم؟ و اگه اصل مدارك رو ايران بذاريم بهتره ؟ بعدا خانواده برامون پست كنن. به پست اطميناني هست؟

2. يه سوال ديگه هم داشتم در مورد موبايل و لب تاپ. اين دو تا رو از ايران با خودم بيارم يا قيمتش اونجا اروزنه و تو همون استراليا ميشه با قيمت خوب خريد؟ يكي از دوستام ميگفت دانشگاه خودش به PhD ها لب تاپ ميده. همچين چيزي صحت داره؟ همه دانشگاهها اينطورين؟ چون هم گوشيم هم لب تاپم باطريهاشون ضعيف شده مجبورم عوضشون كنم. ولي شك دارم تو ايران بخرم يا اونجا. احتمالا mac book و اپل. به لحاظ گرانتي كه خب مسلما استراليا ميتونه بهتر باشه. از نظر قيمت چطور؟ با ايران يكيه يا هر چند وقت يكبار فروشگاهها يا مثلا اپ استور off ميگذاره؟
    3. سوال ديگه در مورد فرم declaration هست. كي و كجا اين فرم رو بايد پر كنيم؟
    4. و ببخشيد آخرين سوال، ماكزيمم چقدر پول ميتونيم با خودمون بياريم؟ بانك مركزي چقدر ارز به نرخ دولتي ميده؟ بعد از اين توافق هسته اي و تحريم اوضاع مقدار ارز فرقي كرده؟ يا همون ٧٠٠ تاست؟ به دانشجوها بيشتر نميدن؟
    ببخشيد زياد شد. گفتم همه رو يه جا بپرسم.
    با سپاس

سلام. من اگر نخوام چیزی رو فریت کنم و فقط تو فرودگاه بدم بار، آیا میتونم یه قالیچه کوچیک با خودم ببرم؟
    بعد اینکه من شنیدم استرالیا به وسایل چوبی گیر می دادن تو گمرگ، من می خواستم واسه یکی کادو تخته نرد ببرم، مشکلی داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    RMIT University

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    سلام. من اگر نخوام چیزی رو فریت کنم و فقط تو فرودگاه بدم بار، آیا میتونم یه قالیچه کوچیک با خودم ببرم؟
    بعد اینکه من شنیدم استرالیا به وسایل چوبی گیر می دادن تو گمرگ، من می خواستم واسه یکی کادو تخته نرد ببرم، مشکلی داره؟
    بیشتر بستگی به مقدار بار مجاز بلیط داره، تخته نرد هم میتونی بیاری چون چوب رنگ شدست. من ستار اوردم مشکلی پیش نیومد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme_abbasi نمایش پست ها
    وقت بخير،
    1. سوال من در مورد مدارك مورد نياز طي سه چهار سال تحصيلي هست كه تو استراليا هستيم نه فقط دانشگاه. براي زندگي كار درس. ميخوام ببينم اصلشو با خودم بيارم يا ترجمه شو؟ چون اعتبار ترجمه ماكزيمم يكساله حتي بعضي جاها شش ماهه و دوباره بايد بديم ترجمه. اونجا دارالترجمه فارسي هست كه مدارك رو ترجمه انگليسي كنه؟ بعدشم اگه مدارك استراليا ترجمه شه ديگه مهر دادگستري و امور خارجه ايران رو نداره ايا در اينصورت با مهر ناتي براي كشور استراليا معتبر هست؟ مثلا براي كار پيدا كردن يا مثلا اقامت اقدام كردن؟ يا بايد بيايم دوباره از ايران ترجمه كنيم؟ و اگه اصل مدارك رو ايران بذاريم بهتره ؟ بعدا خانواده برامون پست كنن. به پست اطميناني هست؟

2. يه سوال ديگه هم داشتم در مورد موبايل و لب تاپ. اين دو تا رو از ايران با خودم بيارم يا قيمتش اونجا اروزنه و تو همون استراليا ميشه با قيمت خوب خريد؟ يكي از دوستام ميگفت دانشگاه خودش به PhD ها لب تاپ ميده. همچين چيزي صحت داره؟ همه دانشگاهها اينطورين؟ چون هم گوشيم هم لب تاپم باطريهاشون ضعيف شده مجبورم عوضشون كنم. ولي شك دارم تو ايران بخرم يا اونجا. احتمالا mac book و اپل. به لحاظ گرانتي كه خب مسلما استراليا ميتونه بهتر باشه. از نظر قيمت چطور؟ با ايران يكيه يا هر چند وقت يكبار فروشگاهها يا مثلا اپ استور off ميگذاره؟
    4. و ببخشيد آخرين سوال، ماكزيمم چقدر پول ميتونيم با خودمون بياريم؟ بانك مركزي چقدر ارز به نرخ دولتي ميده؟ بعد از اين توافق هسته اي و تحريم اوضاع مقدار ارز فرقي كرده؟ يا همون ٧٠٠ تاست؟ به دانشجوها بيشتر نميدن؟
    با سپاس

لپ تاپ اینجا ارزونتره. ولی خوب بدون گارانتی مجبور هستید بخرید. موبایل هم بهتره که از پلان هایی که اپراتورهای تلفنی مثل ودا فون ارایه می کنند به صورت قسطی تهیه کنید. در مورد ارز من هم یک سوال دارم. بدون داشتن ویزا ارز میدن یا باید منتظر باشم تا ویزا بیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme_abbasi نمایش پست ها
    وقت بخير،

با سپاس
    با سلام،
    در مورد مدارک فارغ التحصیلی همون ترجمه ها کافیه. من حتی برای ثبت نامم هم ترجمه مدارک فارغ التحصیلیم رو نگاه هم نکردن چه برسه به اینکه اصلش رو بخوان. شناسنامه و کارت ملی همراهتون باشه شاید بد نباشه اونم برای سفارت ایران اگه یه کاری داشته باشین شاید لازم بشه.
    موبایل و لب تاپ رو از ایران تهیه کنید البته اگه از اپل میخواید بخرید شاید اینجا مقرون به صرفه تر باشه و اعتبار گارانتی بیشتر و خدمات پس از فروش مسلما بهتره. اما اگر غیر از اپل میخواید همون ایران بخرید تفاوت قیمتی چندانی نداره. کلا استرالیا همه چیز رو به قیمت خون پدرشون حساب میکنن بنابراین از ایران خریدن بهتره. دانشگاه به من که لپ تاپ نداد و منم نشنیدم تا حالا به خصوص تو این وضع بی پولی فعلی بعیده همچین خاصه خرجی هایی. off همیشه هست دیگه بستگی به شانس داره دیگه.
    فرم declaration تو هواپیما بهتون میدن و وقتی رسیدید تحویل مامور گمرک میدید.
    من از ارز دانشجویی بی اطلاعم ولی با توجه به قوانین جلوگیری از پول شویی میتونید تا سقف 10 هزار ( شاید هم 7 هزار) رو همراهتون به استرالیا بیارید بیشتر از اون رو باید اعلام کنید و مقررات خاص خودش رو داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Griffith University

دوستان خواستم سریع یه توضیح بدم برای کسانی که دارن میان
    از ادویه ها فقظ سماق و زعفران و آبیشن بیارد.
    اگر تصمیم به خرید لبتاپ و لوازم الکترونیکی دارید اینجا ارزونتره با گارانتی معتبر و 100 تا آفر
    ظرف رو ... با خودتون کول نکنید. اینجا همه چیز هست از فروشگاه kmart میرید همه رو مفت بر میدارید.
    لامپ کم مصرف 50 وات بیارید اینجا خیلی گرونه
    روتختی و ... هم اینجا یه ست کامل رو میدن 60 تومن خودتون حساب کنید براتون میصرفه یانه
    کنسرو ... اصلا کول نکنید اینجا لوبا 3 تومن در میاد ماهی 10 تومن.
    حوله کول نکنید اینجا ریخته
    لوازم بهداشتی اینجا ارونه
    سبزی خشک هم اینجا هر بسته ای رو میدن 14 تومن خودتون حساب کنید
    لیموامانی هم اینجا با ایران 2 تومن اختلاف داره.
    لباس هم اینجا مارک H&M اصلی میخرم 70 تومن بدون تخفیف تو فصل اف میخرم 40 تومن. خودتون حساب کنید.
    کاغذ و دفتر ... کول نکنید.

پورت uab پرینتر بیارید.
    از آجیل ها فقط پسته. بقیه مغزها اینجا ریخته.

سوالی بود درخدمتم.
    اینجا فقط هزینه خانه و حمل و نقل گران هست. هزینه غذا و ... پولی نمیشه.

دوستان لپ تاپ رو بزارم تو چمدون و بدم بار بهتره یا تو کیف کوله پشتی ببرم تو هواپیما؟
    بنظر خودم مورد دوم safe تره اما از طرفی موقع سکوریتی چک هی باید کیف رو خالی کنی و لپ تاپ رو جدا بزاری و دردسر داره... نظر شما چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    دوستان لپ تاپ رو بزارم تو چمدون و بدم بار بهتره یا تو کیف کوله پشتی ببرم تو هواپیما؟
    بنظر خودم مورد دوم safe تره اما از طرفی موقع سکوریتی چک هی باید کیف رو خالی کنی و لپ تاپ رو جدا بزاری و دردسر داره... نظر شما چیه؟
    سلام من همیشه توی کوله میذارم چون همه زندگیم تو لپ تاپه و به ریسکش نمی ارزه.
    مهرداد

Junior Member

دوستان خوبم سلام
    من 10م پرواز دارم
    لطفا کسی که تجربشو داره پاسخ بده

1.من دارم با پرواز امارات میام یه چمدون دارم که 32 کیلو هستش سر وزن کشی خیلی اذیت میکنن؟

2. چمدون کابین رو وزن میکنن؟

3. به جز چمدون من شنیدم یک کیف لپ تاپی هم میشه برد ( البته بماند که اونم تا خرتناق پره) کسی تا حالا این کارو کرده که هم چمدون و هم کیف لپ تاپی حجیم برای کابین داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)