صفحه 4 از 36 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    در مورد تماس از طریق اینترنت و wifi باید بگم که این راه بسیار علی و اکثر دوستام از این طریق به ایران زنگ میزنن. ارزونتر از localphone شرکت www.nonoh.net هست که تماس با خط ثابت ایران دقیقه ای 45 سنت و موبایل 60 سنت که ارزونتر از local phone هستش.
    موفق باشین
    ولي localphone براي ايران 10 سنت است !!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer نمایش پست ها
    ولي localphone براي ايران 10 سنت است !!
    ببخشید دوست عزیز اشتباه از من بود. منظورم 0.045 سنت برای خط ثابت و 0.06 سنت برای موبایل. ضمنا خط ثابت استرالیا هم مجانی هست. یعنی کسی از ایران با این برنامه به خط ثابت شما در استرالیا زنگ بزنه فقط هزینه اتصال به اینترنت رو میپردازه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    سلام
    من دو تا سوال در مورد وسائلی که میتونم بیارم دارم . یکی سیگاره که نمیدونم چند تا میتونم بیارم. توی سایت qantas نوشته که تا قبل از سپتامبر 2012 میشه 250 نخ آورد یا 250 گرم تنباکو. من الان یک دوستم اونجا ازم تنباکو خواسته خودم هم میخوام سیگار ببرم نمیدونم چقدر میتونم بیارم. چیزی که خودم از سایت qantas فهمیدم نمیشه هم 250 نخ سیگار آورد هم تنباکو و جمع اینها نباید از 250 گرم کمتر بشه. اگه کسی دیگه اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم کمکم کنه.
    یک مورد دیگه هم در مورد پول نقد هست. من 13 هزار دلار استرالیا که اسکناس دارم با خودم نقد ببرم و بقیه رو حواله کنم. میشه با توجه به اینکه دانشجو هستم و ایران هم تحریمه اینطور بگم که برای هزینه هام نیاز به این پول دارم ؟ ظاهرا پول نقد بیشتر از 10 هزار تا نمیشه همراه آورد.
    کسی اطلاعاتی در مورد این موارد داره؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    کسی اطلاعاتی در مورد این موارد داره؟
    سیگار 200 نخ می تونید بیارید. تنباکو اصلا نمی تونید بیارید 10000 دلار جریمه داره باید اجازه رسمی داشته باشید.
    در مورد nononeh هم 0.57دلار هست نه سنت. یعنی 5.7 سنت. واحدش دلار نه سنت. ارزونتر اما 1 سنت. مرسی بازم معرفی کردین.
    پول نقدر بیشتر از 10 هزار تا باید جواب بدید چرا می یارید بگید برای هزینه گیر نمی دن معمولا. اما نگران ارسال پول هم نباشید اینجا یک شرکت هست که در ایران و کانادا هم دفتر داره. شما پول رو در ایران به حسابشون می ریزید و یک ساعت بعد اینها به حساب شما در اینجا دلار واریز می کنند. کارمزد نداره و کلا فیمت هر دلار رو 10 تا تک تومنی ازم بیشتر گرفتن که کاملا هم می ارزید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer نمایش پست ها
    ميشه بفرمائيد شركتهاي غير Vodafone كه گوشي نميدهند و سرويس بهتري ميدهند چيست و سرويسهاي اونها چه امكاناتي داره؟
    یادمه در یک پیجی یکی از دوستان همه سرورها رو با هم توضیح داده .انجا هست. متاسفانه الان اسم شرکته یادم نیست. اما مثلا دوستم که خودش iphone 4 داشته از اون خدمات گرفته اولا فقط 39 دلار میده. بعد 4 گیگ اینترنت داره. تماسشم به تمام سرورها و تلفن های ثابت استرالیا رایگان هست. اما مثلا Vodafone که اپل می ده 49 تا است ماهانه. 1 گیگ هم اینترنت بیشتر نداره و فقط تماس Vodafone به Vodafone رایگان هست به سرورهای دیگه و تلفن ثابت یک شارژ 540 دلاری اعتبار داره که از اون کم می شه و اگر هزینه تماسهاتون از اعتبارتون بیشتر بشه باید پول بدید ( البته تا حالا نشنیدم کسی بتونه همین 540 تا رو هم خرج کنه . معمولا خیلی هم اضافه می یاد و اخر ماه سوخت می شه. چون اعتبار از ماهی به ماه دیگه منتقل نمی شه. برای همین اخر ماه معمولا افراد به هر کی در هر جای دنیا می تونن زنگ می زنن تا این اعتبار رو تمام کنن)
    ویرایش توسط farveh : June 10th, 2012 در ساعت 05:40 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    ممنون از farveh عزیز که اطلاعات خوبی اینجا میذاره. خواستم یه چند نکته اضافه کنم شاید به درد دوستان بخوره.
    در مورد موبایل این فقط vodafone نیست که گوشی مجانی میده سایر شرکتها هم این خدمات را میدن. استرالیا 4 اپراتور تلفن همراه داره به اسم های 3، vodafone، optus و telstra . بهترین آنتد دهی مربوط به telstra هستش و البه گرونترین. این شرکت نسل جدید تلفن همراه یا همان 4g رو نیز در سرتاسر استرالیا ارایه میده. بعد از telstra شرکت optus خدمات خوبی ارایه میده. vodafone و 3 نسبت به بقیه ضعیف ترند. در این میان شرکتهایی هستند که با این شرکت های اصلی قرارداد بستن و خودشون گوشی به همراه خط این شرکت ها رو سرویس میدن. به عنوان مثال شرکت virgin از اپراتور optus استفاده میکنه ولی خودش بهتون گوشی قراردادی میده. در همین شرکت Virgin هم تماس داخلی (virgin به virgin) رایگانه. به نظرم در چند هفته اول زیاد عجله ای برای بستن قرارداد و خرید گوشی نداشته باشین. کم کم دستتون میاد از کجا و با چه قیمتی گوشی مناسب بگیرین.
    در مورد سیدنی باید بگم گرونترین شهر استرالیاس. طی دو سال اخیر با افزایش نرخ دلار استرالیا قیمتها برای خارجیهای که میان اینجا بالا به نظر میرسه ولی خب مسلما برای خودشون قیمتها مناسبن. در خرید هیچ چیزی عجله نکنید. اول در اینترنت خوب بگردین بعد اقدام کنید. بارها شده من وسیله ای رو از مغازه ای خریدم و فرداش متوجه شدم میتونستم از یه مغازه دیگه 20-30 درصد ارزونتر بگیرم. اینجا مغازه ها دو نوبت در سال حراجی های خوبی میزنن، یکی جون (پایان سال مالی) و یکی هم کریسمس. سعی کنید وسایل خونه رو در این بازه خریداری کنید.
    سوپرمارکتها هم هر هفته از چهارشنبه تا سه شنبه هفته بعدش یک سری اجناس رو با تخفیف میفروشن. میتونین کاتالوگ هر سوپرمارکت (coles, woolworths, aldi, franklins,...) رو از سایتشون نگاه کنید و اجناس تخفیف خورده اون هفته رو پیدا کنید.
    در مورد دوستی که از Macquarie بورس گرفته، بهم پیغام خصوصی بده بیشتر توضیح میدم. خودم Macquarie هستم.
    دوست عزیز یک سوال داشتم. الان شما هم مثل دوستان دیگه ادعا می کنید سیدنی گرونترین شهر هست. در حالیکه حرفها و ارقام رعنا جون رو که با perth مقایسه می کنم کمتر است. مورد دیگه هم اینکه perth پولدارترین شهر استرالیاست به خاطر معادن و ذخایر گازش. این رو ارقام می گن نه من. چطور میشه پولدارترین شهر استرالیا ارزونتر از یک شهر دیگه باشه؟! چون معمولا اینطور عرف بازار هست که هر جا مشتری پول بیشتری داره پس اجناس هم باید گرونتر باشه چون قدرت پرداخت بیشتری داره.
    چون مربوط به رشته ام می شه برام جالبه و می پرسم. رفرنس این حرف که سیدنی گرونترین شهر استرالیاست رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ چو ن می خوام ببینم دلیلش چیه اگر واقعا اینطور هست.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    دوست عزیز یک سوال داشتم. الان شما هم مثل دوستان دیگه ادعا می کنید سیدنی گرونترین شهر هست. در حالیکه حرفها و ارقام رعنا جون رو که با perth مقایسه می کنم کمتر است. مورد دیگه هم اینکه perth پولدارترین شهر استرالیاست به خاطر معادن و ذخایر گازش. این رو ارقام می گن نه من. چطور میشه پولدارترین شهر استرالیا ارزونتر از یک شهر دیگه باشه؟! چون معمولا اینطور عرف بازار هست که هر جا مشتری پول بیشتری داره پس اجناس هم باید گرونتر باشه چون قدرت پرداخت بیشتری داره.
    چون مربوط به رشته ام می شه برام جالبه و می پرسم. رفرنس این حرف که سیدنی گرونترین شهر استرالیاست رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ چو ن می خوام ببینم دلیلش چیه اگر واقعا اینطور هست.
    با سلام
    فکر کنم به دو لینک زیر مراجعه کنید متوجه گرانترین شهرها خواهید شد:

http://au.news.yahoo.com/thewest/bus...xpensive-city/

http://www.citymayors.com/features/cost_survey.html

Perth world's 12th most expensive city
    In Australia, Perth was beaten only by its bigger state capitals Sydney (7th) and Melbourne (8th

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    من از دوستانم که پرسیدم گفتند سیدنی از نظر خونه و حمل و نقل گرونترین شهر استرالیاست
    خودم کمی توی اینترنت سرچ کردم این لینک رو بدست آوردم. طبق نوشته های این سایت سیدنی در زمینه خونه تقریبا 80% از پرت گرونتره.در بقیه موارد هم سیدنی گرونتره به جز خورد و خوراک.

برای خروج از کشور با توجه به ویزامون که مسافرتی نیست باید پولی پرداخت کنیم؟
    درصورت مفید بودن این پست کافیست کلید -/+ را فشار دهید. احتیاجی به گفتن تشکر نیست...!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط bs نمایش پست ها
    برای خروج از کشور با توجه به ویزامون که مسافرتی نیست باید پولی پرداخت کنیم؟
    اره باید پرداخت کنید.
    برخی دوستان وقتی میان اینجا در سفارت تشکیل پرونده می دهند که دیگه خروجی پرداخت نکنند از دفعه های بعدی یعنی دقعه اول رو باید حتما پرداخت کنید. یعنی در سایت سفارت این رو گفته اما خودم برای پرونده اقدام نکردم و نمی خوام بکنم برای همین مطمئن نیستم این حرف درست هست یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)