صفحه 7 از 36 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

بچه ها من هرکار میکنم توی یک چمدون و کیف کابین وسایلم جا نمیشه. میشه بیشتر از یک چمدون بدم بار؟ حتی شده یک ساک هم خوبه. با امارات بلیط دارم
    درصورت مفید بودن این پست کافیست کلید -/+ را فشار دهید. احتیاجی به گفتن تشکر نیست...!

Senior Member

چند تا موضوع هست که گفتم اینجا بگم بد نباشه
    موقع خروج ، آفیسر که یک خانم چادری بود بهم گفت که میتونستم ارز مسافرتی بگیرم! در حالی که من فکر میکردم و بهم اشتباهی راهنمایی کرده بودند حواله نداشتم و برای همین نگرفتم. البته نمیدونم شاید هم واقعا ندند ولی وقتی آفیسر بگه میدند بعید میدونم ندند.
    دوم اینکه همین افسر از من عوارض خروج نخواست چون ویزام دانشجویی بود. هنوز هم برگه پرداختش توی کیفمه و با خودم آوردمش!
    پول هم با اینکه 13 هزار تا داشتم بهم گیر ندادند. فرودگاه امام که رسید ارز دانشجویی همراهم بود(هرچند نگاه نکردند و فقط گفتم ارز دانشجویی گرفتم و چیزی نگفت)
    اونجا هم declare کردم و یک فرم پر کردم و همین. خیلی هم محترمانه باهام برخورد کردند و برخلاف دوستانم که میرن کانادا و آمریکا و همشون از آفیسرهای به خصوص کانادایی شاکی هستند خیلی خوش برخورد بودند و کلی هم راهنماییم کردند

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط bs نمایش پست ها
    بچه ها من هرکار میکنم توی یک چمدون و کیف کابین وسایلم جا نمیشه. میشه بیشتر از یک چمدون بدم بار؟ حتی شده یک ساک هم خوبه. با امارات بلیط دارم
    اره می تونید بردارید اما به ضررتون هست چون وزن خود اونم هست دیگه و به مجموغ بارتون اضافه می شه. من 3 تا کیف بردم تو هواپیما هیچ کس هم وزن نکرد.

Junior Member

دوستان من الان تقریبا 2 هفته است که آدلاید هستم و به جرات میتونم بگم که همه چیز خیلی گرونه!!! واااای از قیمتها. تازه اینجا دانشجوها برای رفت و آمد با اتوبوس و .. از تخفیف برخوردارند، وای به حال شهرهای دیگه ی استرالیا که از این تخفیف هم برخوردار نیستند. مثلا یه بلیط اتوبوس 1 روزه با تخفیف دانشجویی هست 5 دلار!!!! یعنی 10000 تومان!! بدون تخفیف 9.5 دلار!!!
    از طرفی گیر آوردن مکان مناسب دائمی هم خیلی سخته و مکانهای موقت هم از شبی 80 دلار به بالا شروع میشه، بخاطر اینکه قیمت خدمات توی استرالیا بالاست و آژانس ها وقت زیادی برای اینکار نمیگذارند مگر اینکه صاحبخانه ها پول خوبی بهشون بدهند.
    ما که توی این 2 هفته هنوز نتونستیم یه خونه ی مناسب پیدا کنیم و شبی 80 دلار از جیب مبارک پرداخت کردیم. بیشتر خونه ها به صورت share هستند با یه اتاق کوچیک در یک خونه 4 اتاقه یا بیشتر با قیمت 180 دلار در هفته به بالا.
    تازه از گیج زدن توی شهر براتون بگم که خیلی خنده داره! از اونجایی که اینجا سیستم حمل و نقلش برعکس هستش (انگلیسی هستش)، تا دلت بخواد میتونی گیج بزنی و خیابونها و مناطق رو قاطی کنی! خیلی باحاله، این هم واسه ی خودش چالشی هست دیگه!
    ما که واقعا خسته و درمانده شدیم. هرکس سوالی در مورد شهر آدلاید داره من در خدمت هستم. فقط تا میتونید پول با خودتون بیارید و برنامه ریزی دقیق مالی بکنید که 50 سنت هم اینجا ارزش داره!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط kalampich نمایش پست ها
    دوستان من الان تقریبا 2 هفته است که آدلاید هستم و به جرات میتونم بگم که همه چیز خیلی گرونه!!! واااای از قیمتها. تازه اینجا دانشجوها برای رفت و آمد با اتوبوس و .. از تخفیف برخوردارند، وای به حال شهرهای دیگه ی استرالیا که از این تخفیف هم برخوردار نیستند. مثلا یه بلیط اتوبوس 1 روزه با تخفیف دانشجویی هست 5 دلار!!!! یعنی 10000 تومان!! بدون تخفیف 9.5 دلار!!!
    از طرفی گیر آوردن مکان مناسب دائمی هم خیلی سخته و مکانهای موقت هم از شبی 80 دلار به بالا شروع میشه، بخاطر اینکه قیمت خدمات توی استرالیا بالاست و آژانس ها وقت زیادی برای اینکار نمیگذارند مگر اینکه صاحبخانه ها پول خوبی بهشون بدهند.
    ما که توی این 2 هفته هنوز نتونستیم یه خونه ی مناسب پیدا کنیم و شبی 80 دلار از جیب مبارک پرداخت کردیم. بیشتر خونه ها به صورت share هستند با یه اتاق کوچیک در یک خونه 4 اتاقه یا بیشتر با قیمت 180 دلار در هفته به بالا.
    تازه از گیج زدن توی شهر براتون بگم که خیلی خنده داره! از اونجایی که اینجا سیستم حمل و نقلش برعکس هستش (انگلیسی هستش)، تا دلت بخواد میتونی گیج بزنی و خیابونها و مناطق رو قاطی کنی! خیلی باحاله، این هم واسه ی خودش چالشی هست دیگه!
    ما که واقعا خسته و درمانده شدیم. هرکس سوالی در مورد شهر آدلاید داره من در خدمت هستم. فقط تا میتونید پول با خودتون بیارید و برنامه ریزی دقیق مالی بکنید که 50 سنت هم اینجا ارزش داره!
    امیدوارم خونه زودتر پیدا کنید. اما همه شهرهای استرالیا برای دانشجو ها تخفیف اتوبوس و ترن و کشتی دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    امیدوارم خونه زودتر پیدا کنید. اما همه شهرهای استرالیا برای دانشجو ها تخفیف اتوبوس و ترن و کشتی دارند.
    دوست عزیز NSW و Victoria فقط برای دانشجوهای local داره و international ها باید کامل پرداخت کنند

Senior Member

کوینزلند هم این تخفیف رو داره. مگه شما بلیط کاغذی میخرید؟کارت نمیگیرید؟ من اینجا با کارت اگه مسیر مثلا 4 5 کیلومتری تو ساعت پیک برم حدود 1.3$ از حسابم کم میشه . مثلا امروز که خیلی اتوبوس سوار شدم (4 بار مسیر نسبتا طولانی) کلا 5-6 دلار ازم کم شد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز NSW و Victoria فقط برای دانشجوهای local داره و international ها باید کامل پرداخت کنند
    مرسی پس جمله ام را اینطوری اصلاح می کنم که :
    تمام دانشگاههای شهر perth . برای دانشجوها کارت تردد دولتی صادر می کنند که تخفیف دارند و هیچ ربطی هم به اینتر و بومی بودنشون نداره. تمام مراکز تفریحی از قبیل سینما و پارک و تئاتر و ... هم برای دانشجو ها تخفیف دارند که با نشان دادن همون کارت دانشگاه تخفیف می گیرند.

نکته: کارت تردد به درخواست دانشجو صادر می شه. یعنی اگر درخواستی ندید کسی به شما کارت نمی ده و به حساب این میگذارند که ماشین دارید، پس اگر در perth قبول شدید حتما در سایت transperth نگاه کنید که کدوم مرکز در دانشگاه شما کارت تردد رو صادر می کنه.( در Curtin بخش book shop کارت را صادر می کند.. خود دانشگاه هم 2 تا مسیر تحت عنوان های فرمز و ابی ( Blue, red CABS) داره که هر 25 دفیفه از ساعت 7 صبح تا 10 شب بصورت رایگان دانشجو ها را تا شعاع 5 کبلومتری بیرون دانشگاه جا به جا می کنند. مسیرها رو می تونید از سایت دانشگاه دانلود کنید.)
    ویرایش توسط farveh : July 6th, 2012 در ساعت 03:33 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

دندان پزشکی:

هفته پیش دندونم شکست سر این اتفاق نوفیق اجباری حاصل شد اطلاعات جمع کنم که بدردتون می خوره. اولا که کلی دوستان مرا ترساندند واااای هزینه دندون پزشکی سر به فلک می زنه و دندون پزشکان استرالیایی بی سوادن . دزدن . همینکه برید پیششون کلی ایراد می تراشند که جیبتون رو خالی کنند . زنگ بزنید 3 ماه 3 ماه وقت می دن و ... ( خدا پدر فردوسی رو بیامرزه.. برخی از دوستان در صنعت اقراق و بزرگ نمایی دست اون بزرگوار رو هم از پشت بستن)
    از این افسانه ها که بگذریم.. اولا دندون پزشکی که پیشش رفتم اصلا دزد نبود ، دنبال ایراد تراشیدن نبود. بی سواد هم نبود. زنگ که زدم منشی اش پرسید کی وقت بگذارم . گفتم همین امروز. گفت چه ساعتی که خودم تعیین کردم و رفتم.
    اما سر فیمتها. قبلش در اینترنت سرچ کردم یک شرکتی در استرالیا هست که تعدادی از دندون پزشکان بهش پیوستن و قرار گذاشتن که نوعی بیمه دندون پزشکی باشه. یعنی شما یک حق عضویت می دید ( 2 ساله برای دو نفر شد 119 دلار. برای مجردها 70 دلار هست. یک ساله هم داره) . بعد هر وقت که به این دندون پزشکان مراجعه کنید . کارت عضویت رو نشون می دید و انها هزینه را بین 50 تا 25 % تخفیف می دهند. به این شرکت می گن Nobel Dentists. سرچ کنید همه اطلاعات هست. در همه ایالتها هم دکتر دارند، ادرس مطب ها و شماره تلفن ها در همون سایت هست.
    کارت عضویت 4 روزه با پست میاد در خونتون. مثل من هم اگر مورد emergency داشنید. همونجا که عضو می شید یک کارت موقت به ایمیلتون می فرستند. پرینت می کنید برای دکتر می برید. انقدر تخفیف می دن که هزینه حق عضویت همون بار اول در میاد.
    این دکتری که من پیشش رفتم جوون و تازه کار نبود. مطبش هم در محله خوبی بود. پس فکر نکنید چون تخفیف دارند حتما بی سواد و تازه کار یا داغونند. فلسفه اش چیز دیگریست که در سایت هم گفته.
    جالب اینجاست دکتری که پیشش رفتم پول رو همونجا نگرفت. بعد از یک هفته یک description letter فرستاد با پست. که همه چیز رو کامل نوشته بود و عکس ها رو هم ظمیمه کرده بود و هزینه رو نوشته بود. اما بازم هیچ مشخصاتی که پول رو چطوری بدم نداشت. ایمیل زدم جواب نداد. چند روز بعدش خودم زنگ زدم گفتم باباجان مشخصات حسابت رو بده پولت رو بدم. خلاصه بعد از 2 هفته پول رو دادم. حالا نمی دونم این اینطوری بود یا سیستم اینطوریه که همونجا پول نمی گیرند!
    ویرایش توسط farveh : July 6th, 2012 در ساعت 04:18 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سیگار 200 نخ می تونید بیارید. تنباکو اصلا نمی تونید بیارید 10000 دلار جریمه داره باید اجازه رسمی داشته باشید.
    در مورد nononeh هم 0.57دلار هست نه سنت. یعنی 5.7 سنت. واحدش دلار نه سنت. ارزونتر اما 1 سنت. مرسی بازم معرفی کردین.
    پول نقدر بیشتر از 10 هزار تا باید جواب بدید چرا می یارید بگید برای هزینه گیر نمی دن معمولا. اما نگران ارسال پول هم نباشید اینجا یک شرکت هست که در ایران و کانادا هم دفتر داره. شما پول رو در ایران به حسابشون می ریزید و یک ساعت بعد اینها به حساب شما در اینجا دلار واریز می کنند. کارمزد نداره و کلا فیمت هر دلار رو 10 تا تک تومنی ازم بیشتر گرفتن که کاملا هم می ارزید.
    می شه مشخصات این شرکتی که پول منتقل می کنه رو بذارین.
    یا اگه وب سایت داره لینکشو بذارین ممنون می شم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)