صفحه 8 از 36 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

سلام
    بچه ها کسی راجع به شهر بریزبین اطلاعاتی نداره؟

Senior Member

یکی از دوستان قبلا گفته بودند که در یک روز بیشتر از 5 هزار دلار در بانک نزارید که مظنون به پول شویی میشوید و پولتون یک ماه بلاک میشود
    البته شاید این قانون در ایالت وسترن استرالیا باشه ولی من اینجا تو کویینزلند 12 هزار یکروزه در بانک گذاشتم مشکلی هم پیش نیومد در بانک ANZ که ماهی هم 5 دلار هزینه اکانت میگیرند که با نشون دادن کارت دانشجویی اون رو دیگه نمیگیرند.
    لباس هم اگه اهل مارک نباشید خیلی ارزونه اینجا تیشرت گرفتم از کی مارت 12 دلار جنسشم عالیه که اگه همون رو ایران باید 40 تومن بخرید ولی خوب مارک دار و خارجی گرونه
    برای هزینه زندگی ، برای غذا با هفته ای 40 دلار دارم سر میکنم البته بیرون اصلا غذا نمیخورم و هفته ای هم حدود 15-20 دلار پول اتوبوس میدم . کلا اگه بخواین صرفه جویی کنید راحت میتونید با هفته ای 70 80 دلار (غیر از اجاره خونه) زندگی کنید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PHD NTNU

سلام دوستان
    پست هايي كه حاوي نام شركت و ادرس سايت بود حذف شد.
    دليلش رو هم مي دونيد ديگه ايشالله؛)
    ممنون
    تا خم نشويد كسي نمي تواند سوارتان شود

Senior Member

یکی از دوستان در مورد اجاره خونه ازم پرسید. باید بگم اجاره در استرالیا خیلی متفاوته گرونترین شهر سیدنی شنیدم برای یک اتاق باید حداقل 170-180 دلار در هفته بدید و بعدش ملبورن و پرث و ... حتی تو یک شهر هم مناطق مختلف خیلی فرق داره
    تو بریزبن و گلد کست خونه به اون گرونی نیست ولی خوب ارزون هم نیست حداقل برای یک اتاق از 120 در هفته باید حساب کرد. اگه استودیو بخواین میشه با 200 تا گرفت. اگه خونه یا آپارتمان بگیرید مثلا 2 خوابه در سابرب حداقل 300 در هفته ولی همین در منطقه ساحلی گلد کست(مثلا surfers paradise یا Broadbeach) در برجهاش باید هفته ای حداقل 600 بدید. به نظرم اگه بتونید برای 1 هفته 10 روز پیش کسی بمونید تا خودتون با شرایط آشنا بشید خیلی عالبه ولی اگه نشد مثل من میتونید از طریق دانشگاه بگیرید . البته حواستون باشه حدالامکان کوتاه مدت بگیرید مثلا من homestay گرفتم برای 4 هفته که راضی نیستم و میتونم بعد از 4 هفته برم. ولی بعضیها رو دیدم خیلی از این موندن با خانواده استرالیایی (خواستید بگیرید حتما با خانواده استرالیایی بگیرید) راضی هستند. خونه ای که من هستم بد نیست ولی به نسبت قیمتش نمیارزه و بعضا جک و جونور مثل مورچه و مگس یا حتی سوسک کوچیک هم در خونه روئت میشند. مورچه های اینجا هم لامصب هرکدوم اندازه یه مگس اند و میگند اگه گاز بگیرند به اندازه زنبور درد داره.
    خیلی سعی کنید نزدیک دانشگاه بگیرید چون نقلیه عمومی به نسبت گرونه . خوشبختانه اینجا مردم با دانشجوها خیلی خوب اند و کلا اگه بدونند دانشجو هستید باهاتون راه میاند البته منظورم این نیست که یهو بیاد 50% تخفیف بده ولی مثلا ممکنه از یه سری چیزا چشم بپوشند مثلا یکی از دوستان من اتاقی از یک خونه رو اجاره کرد که فقط دختر میخواستد ولی چون دانشجو بود و توصیه نامه خوبی از صاحب خانه قبلی داشت اتاقی خیلی خوب رو به قیمت مناسب گرفت.
    راستی یادم بگم اینجا شما از جایی که میرید توصیه نامه میگیرید برای همین فکر نکنید که خوب از اینجا که میخوام برم پس گند میزنم بهش کی به کیه. صاحب خوبه بعدی ممکنه حتی تماس بگیره با صاحب خونه کنونی و سر همین مجبور بشید برید خونه هایی که کسی اجاره نمیکنه

Junior Member

سلام ،

اگر میشه دوستان ساکن در استرالیا یک راهنمایی جامع در مورد مواد خوراکی که می شه با خودمون به استرالیا بیاریم بدهید.

خیلی ها تاکید دارن که اگر مواد خوراکی بیارید می ریزن و حتی توی یک تاپیک دیگه دیدم که می گفتن سبزی خشک جریمه هم داره!!!!! یا یکجای دیگه می گفتن ادویه فقط می شه بیارید، حالا مثلا اویشن جزو ادویه حساب می شه یا سبزی خشک؟!!!! لطفا از هرچی مطمئنید بنویسید که مادرم کچلم کرده از بس که لیستش از مواد خوراکی مورد نیاز رو با توجه زیاد تکمیل کرد و من گفتم نمیشه...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NEW_RSH نمایش پست ها
    سلام ،

اگر میشه دوستان ساکن در استرالیا یک راهنمایی جامع در مورد مواد خوراکی که می شه با خودمون به استرالیا بیاریم بدهید.

خیلی ها تاکید دارن که اگر مواد خوراکی بیارید می ریزن و حتی توی یک تاپیک دیگه دیدم که می گفتن سبزی خشک جریمه هم داره!!!!! یا یکجای دیگه می گفتن ادویه فقط می شه بیارید، حالا مثلا اویشن جزو ادویه حساب می شه یا سبزی خشک؟!!!! لطفا از هرچی مطمئنید بنویسید که مادرم کچلم کرده از بس که لیستش از مواد خوراکی مورد نیاز رو با توجه زیاد تکمیل کرد و من گفتم نمیشه...
    اویشن سبزیه دیگه ! فکر میکنم سبزی خشک آوردن رو فراموش کنید بهتر باشه چون فقط براتون دردسر میشه ممکنه جریمه هم بشید. آجیل میتونید بیارید ولی حتما بسته بندی باشه که وقتی خواستن ببینند گیر ندند . والا خوراکی کلا به همه نوعش گیر حساسند حالا دیگه چی باشه فرق میکنه
    من اگه از اول بخوام بار ببندم سعی میکنم یه چیزایی بیارم که ارزشش رو داشته باشه. مثلا مسواکی که من ایران میخریدم 5 هزار تومن اینجا 10 دلاره . اگه میدونستم 4 5 تا با خودم میاوردم چون بالاخره مصرف میشه و حجم کمی هم میگیره. کلا لوازم بهداشتی آرایشی مثل خمیر دندون شامپو و ...
    چیز دیگه ای به نظرم نمیرسه که ارزش آوردن داشته باشه. لباس اگه دارید بیارید اگه نه اینجا بخرید بهتره. البته اگه اهل مارک و اینا نباشید وگرنه اجناس مارک دار با دلار 2200 تومن تو ایران قیمتشون بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط NEW_RSH نمایش پست ها
    سلام ،

میتونین از اینجا چک کنین
    http://www.daff.gov.au/aqis/travel/e...alia/cant-take

Junior Member

ممنون از arman 65 و mojt به خاطر پاسخ هاتون.

Mojt مطالبی نوشته شده توی سایتی که لینکش رو گذاشتید خیلی ترسناکه!!! آیا عملا هم اینقدر سخت گیری می کنند. مثلا کفش ورزشیم رو از پام در بیارم بدم که خاک کفش رو از مایش کنند واسه خاک و باکتری!! یا من تنها کاپشن گرمی که می خواستم بیارم توش پره و بوتم چرمه یعنی نیارمشون، اینجا نوشته بود اگر وسایلتون از مواد طبیعی ساخته شده بگید که ازمایش بشه یا اینکه سگه می فهمه . خوب حالا تابستونی من کاپشن و چکمه از کجا گیر بیارم
    لطفا دوستان اگر تجربه ای در مورد گیر یا عدم گیر توی فرودگاه دارید بنویسید.
    ممنون

Junior Member

ممنون از arman 65 و mojt به خاطر پاسخ هاتون.

Mojt مطالبی نوشته شده توی سایتی که لینکش رو گذاشتید خیلی ترسناکه!!! آیا عملا هم اینقدر سخت گیری می کنند. مثلا کفش ورزشیم رو از پام در بیارم بدم که خاک کفش رو از مایش کنند واسه خاک و باکتری!! یا من تنها کاپشن گرمی که می خواستم بیارم توش پره و بوتم چرمه یعنی نیارمشون، اینجا نوشته بود اگر وسایلتون از مواد طبیعی ساخته شده بگید که ازمایش بشه یا اینکه سگه می فهمه . خوب حالا تابستونی من کاپشن و چکمه از کجا گیر بیارم
    لطفا دوستان اگر تجربه ای در مورد گیر یا عدم گیر توی فرودگاه دارید بنویسید.
    ممنون

خب من فکر می کنم که شما خیلی دارید سخت می گیرید

اگر یک روزی ایشالا بیایید اینجا و نوشته تان را ببینید خنده تان می گیرد. . شما که قرار نیست برید زندان. من یک کاپیشن تمام چرم ، و دو جفت کفش چرم طبیعی طبیعی اوردم. خاک کف کفش رو آزمایش می کنند ))))))))))))))). حتما شوخی تان گرفته. تنها چیزی که باهاش برخورد می کنید یک افسر مهربونه که می گه به استرالیا خوش آمدید. این حرفا چیه. از هر 100 نفری که وارد می شن یک نفر رو با سگ چک می کنند اونم با کلی معذرت خواهی و احترام. استرالیایی ها معروف به رفتار دوستانه در فرودگاهند. این ها چه حرفیه

Junior Member

خیلی ممنون که جواب دادید ولی خاک کف کفش ورزشی و لباس طبیعی و اینها رو توی این سایت دولت استرالیا نوشته بود. بازهم ممنون، خیالم رو راحت کردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kramezani نمایش پست ها
    خب من فکر می کنم که شما خیلی دارید سخت می گیرید

اگر یک روزی ایشالا بیایید اینجا و نوشته تان را ببینید خنده تان می گیرد. . شما که قرار نیست برید زندان. من یک کاپیشن تمام چرم ، و دو جفت کفش چرم طبیعی طبیعی اوردم. خاک کف کفش رو آزمایش می کنند ))))))))))))))). حتما شوخی تان گرفته. تنها چیزی که باهاش برخورد می کنید یک افسر مهربونه که می گه به استرالیا خوش آمدید. این حرفا چیه. از هر 100 نفری که وارد می شن یک نفر رو با سگ چک می کنند اونم با کلی معذرت خواهی و احترام. استرالیایی ها معروف به رفتار دوستانه در فرودگاهند. این ها چه حرفیه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)