صفحه 117 از 117 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,167 , از مجموع 1167

موضوع: اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

چرا همسفر ارمنستانو بستین؟ من میخوام ببینم همسفر میتونم پبدا کنم واسه 19 جولای یعنی 5 شنبه 28 تیر 97؟

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام.
    کسی تا حالا از Airbnb خونه گرفته توی ایروان؟
    برای اون تاریخ، قیمتش شبی 18 تا 24 دلار میشه استودیو یا آپارتمان یه خوابه (کامل و نه فقط یه اتاق رو) پیدا کرد نزدیک همون میدون جمهوری.
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

با سلام - من در تاریخ ۱۴ جون برای کیس گرین کارت آمریکا به ارمنستان برای مصاحبه رفتم و اونجا آفیسر گفت شما هیچ مشکلی نداری برای ورود به امریکا ولی به خاطر فرمان مهاجرتی رئیس جمهورمون ( ترامپ ) باید بین چند هفته تا چند ماه صبر کنی - الان که بعد از ۴ ماه رفتم چک کردم دیدم نوشته شده :
    refused.
    این به چه معنی هستش ؟

Junior Member

سلام دوستان
    همسر بنده چند ماه پیش در سفارت ارمنستان مصاحبه داشت. من هم همراهش به ایروان رفتم. اتفاق عجیبی برای ما موقع ورود رخ داد. با وجود اینکه من چند سفر خارجی قبل از آن رفته بودم اما متاسفانه در اثر غفلت و خستگی سفر، این اتفاق پیش آمد.
    وقتی بعد از فرود هواپیما در حال وارد شدن به سالن انتظار فرودگاه ایروان بودیم، با جمعیت زیادی از افراد مواجه شدیم که از ما و بقیه مسافران نام هتل مان را میپرسیدند که ظاهرش این بود که راننده های تاکسی یا شاتل هتل ها هستد. دو سه نفر از این افراد خیلی با اصرار از من می پرسیدند که کدام هتل هستید. در نهایت به یکی از این افراد نام هتل مان را گفتم. او هم درجا تایید کرد که از همان هتل دنبال ما آمده. من از قبل با آن هتل در مورد رفت و آمدمان از فرودگاه به هتل هماهنگی کرده بودم. و تصور کردم که این فرد راننده ی هتل است که برای ما فرستاده اند.
    خلاصه خیلی طبیعی وسایل مان را در صندوق عقب گذاشت و ما را سوار کرد. موقع خروج از فرودگاه، دم یک کیوسک ایستاد و به ما گفت باید نفری ۱۰ هزار درام (۲۰ هزار در مجموع) پرداخت کنیم تا بتوانیم از فرودگاه خارج شویم. من برایم عجیب بود چون که از پذیرش هتل و دیگر افراد چنین چیزی نشنیده بودم. خلاصه با مقاومت من که روبرو شد، با موبایلش به فردی تماس گرفت و بعد از یک دقیقه گوشی رو به من داد. پشت گوشی یک نفر به فارسی با من شروع به صحبت کرد: سلام حمید آقا، من وارتان هستم از هتل ... ! من هم که باور کرده بودم وارتان از طرف هتله، به او گفتم: آقا وارتان این راننده از ما ۲۰ هزار درام پول میخواد برای خروج از فرودگاه. حرفش درسته؟ وارتان هم گفت: آره آقا حمید، برای فلان چیز و بهمان مورد باید این پول رو پرداخت کنید. خلاصه اعتماد کردم و پول را دادم به راننده. بعد که دقت کردم دیدم راننده پول رو گذاشت توی جیبش، جلوی کیوسک ایستاد یک دکمه رو فشار داد و یک قبض دریافت کرد. همین!
    در نهایت ما رو به همان هتل رساند و چمدان های ما رو پیاده کرد و رفت. وارد هتل که شدیم، برای مسئول پذیرش هتل داستان را تعریف کردم. او از کل ماجرا اظهار بی اطلاعی کرد. حتی فردی به نام وارتان رو هم نمیشناخت! آروم آروم فهمیدم کلاه بزرگی سرمان گذاشته اند.
    متاسفانه فردای آن روز همسرم مصاحبه داشت و سفرمان کوتاه بود. به همین خاطر از اطلاع دادن قضیه به پلیس صرفنظر کردم.
    اخیراً برای یکی دیگر از دوستانی که به سفارت ارمنستان رفته بود این داستان مان را تعریف کردم. او با تعجب به من گفت همین بلا را به سر او و خانواده اش هم آورده اند. حتی فرد فارسی زبان که از پشت تلفن با او صحبت کرده بود خود را وارتان معرفی کرده بود!
    اینجا بود که احساس کردم لازم است تا در مورد این سناریوی تکراری بنویسم و در گروه های مرتبط نشر بدهم تا لا اقل افراد دیگر دچار این خلافکارها نشوند و متحمل هزینه های بیشتر نشوند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام دوستان
    من تا اخر خرداد وقت سفرات دارم، تور زمینی گرفتم ولی تنهام
    هتل انی سنترال (سیلاچی ) میرم
    مسئول تور در جواب تلفنم گفت چرا تنها هستم زمینی میرم؟ و این زمینه ای شد که بپرسم مگه چه مشکلی داره؟ من طولانی بودن مسیر و 2-3 ساعت معطلی دم مرز رو اطلاع دارم. مورد دیگه ای هست کسی بخواد من رو در موردش راهنمایی کنه؟

به علاوه با توجه به داستان های کلاهبرداری که توسط تاکسی نما ها اتفاق افتاده و در چند مورد بالا خوندم. چطور می تونیم تشخیص بدیم تاکسی واقعی هست یا نه؟ ما تا نزدیک میدان جمهوری با اتوبوس می ریم و از اونجا تا هتل ترنسفر دارن.

اگر مورد خاصی هم هست که نمیشه از مرز رد کرد لطفا بگید. من کمی مواد خوراکی و دو سه مدل دارو باید با خودم ببرم.

با تشکر

Senior Member

سلام دوستان٬‌چه هتلی در ارمنستان خوب هست؟
    امضا نامرئی

Senior Member

سلام، کسی میتونه لطفا آدرس تلگرامی که واسه اپلای هست را برای من پیام خصوصی بفرسته؟
    امضا نامرئی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)