صفحه 17 از 117 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1167

موضوع: اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی در ارتباط با سفر به ایروان - ارمنستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Feri2012 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنونماز راهنماییتون. پس شما هم نظرت اینه که تو تهران چنج نکنم و تو فرودگاه امام خمینی این کارو بکنم به نفعم میشه؟ دوستان کسی تا حالا تو فرودگاه تهران ریال به درام چنج کرده بدونه نرخش چقدره؟ آیا متل نرخ لب مرز 4.5 تومنه؟ آخه من میخوام مبلغ قابل توجهی چنج کنم شاید اونجا بخوام یه لپ تاپ بگیرم.
    پیشنهاد من اینه که اصرار نداشته باشید که درام بگیرید. ما اینجا دلار گرفتیم 1780 و اونجا با نرخ 412 چنج کردیم. یعنی هر درام 4.3 تومان در اومد. چنج کردن توی ایروان خیلی راحته. ما حتی صرافی هم نرفتیم. توی سوپر مارکت های SAS ( که در سطح شهر وجود دارند) صرافی هست. فقط یه مقدار درام برای پول ویزا (3000 درام) و پول تاکسی و خرید های اولیه قبل از چنج کردن پولتون همینجا یا توی فرودگاه بگیرید. در مورد لپ تاپ هم فقط اینکه ما زیاد توی شهر راه رفتیم ولی یه مغازه کامپیوتری هم ندیدیم. البته اگه آشنایی اونجا دارید ممکنه بتونه بهتون کمک کنه ولی همینطوری که خودتون برید چون هیچی انگلیسی بلد نیستند، ممکنه براتون مشکل باشه.
    ویرایش توسط mSky : June 18th, 2012 در ساعت 02:53 PM دلیل: نگارش
    ....Our Hopes and Expectations

سلام دوستان

من و همسرم 15 جون مصاحبه داشتیم و این است سفرنامه ما :

ما یک بلیط رفت و برگشت زمینی به ایروان گرفتیم (100 تومن رفت و 100 تومن برگشت) که هر روز ساعا 1 بعدالظهر از ترمینال غرب تهران حرکت میکنه

ما هم چهارشنبه حرکت کردیم - حوالی ساعت 2-3 نصفه شب رسیدیم لب مرز - اونجا باید دوتا فرم پر کنید - اولیش که مربوط به پرداخت عوارض 11 هزار تومنی که همون جا میپردازید و دومیش که مربوط به قسمت ورود به ارمنستان هست - که بچه ها زحمت کشیدن و در همین سایت گذاشتن فایلشو - اتفاقا من از همین فایل استفاده کردم - پرینت گرفتم و پر کردم که کارم کلی جلو افتاد

خلاصه 1 هزار تومن عوارض خروج هست و حدود 10 دلار هم پول صدور ویزا (که البته کمتر هست) اما خود اون آقا که اونجا نشسته و ویزا رو میده میگه 2000 درام باید بهت پس بدم - 1000 تاش ماله خودم باش ؟؟؟؟ !!!! که شما هم میگید باشه ایرادی نداره !

بعد میرید اونور مرز و دوباره سوار اتوبوس میشید و میری تا ایروان که جاده بسیاااااار زیبایی داره (تو راه هم یه چند جا مای میسه)

اونجا هم انواع و اقسام هتل ها هست که ما یه هتل 3 ستاره گرفتیم که خوب و تمیز بود (اسمشو نمیگم چون قوانین سایت اجازه نمیده ) ولی هتل های خوب و ارزان تمیز زیاد داره نگران نباشید

میدان جمهوریت در ایروان مخصوصا در شب ها جای جالبی هست برای گشتن

همینطور دریاچه سوان و دره گل ها که واقعا زیبا بود

سفارت آمریکا هم که در کناره یه دریاچه کوچیک تو ایروان هست

هزینه تاکسی هم خوبه - تقریبا 1000 درام از اینور شهر به اونور شهر (4500 تومن) - باهاشون چونه بزنید - اگه گفتن دو هزار بگین نه زیاده هزار - بعد میگن باشه - کلا چونه زیاد بزنید

در کل سفر جالبی بود - گرچه من فکر نمیکردم انقدر بهمون خوش بگذره ولی خوش گذشت واقعا

منظورم درام بود ، اشتباه لپی شد
    و منظور از فرودگاه ، فرودگاه ایروان هست نه فرودگاه امام

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_mohebi نمایش پست ها
    تو فرودگاه ایروان غیر از دستگاه یه صرافی هم هست که می تونی پول چنج کنی
    من توصیه می کنم ریالت رو تو تهران به دلار چنج کن و دلارت رو حدود 20 -30 دلار تو فرودگاه ایروان به درام چنج کن و بقیش رو هم در سطح شهر هر وقت لازم داشتی می تونی چنج کنی ( چون با نرخ بهتری از فرودگاه چنج می شه کرد )
    تو صرافی های تهران درام خیلی سخت گیر میاد و اگر هم گیر بیاد گرون می فروشن و به نفعت نیست تهران درام بخری
    تو ایروان در سطح شهر در تمام سوپرمارکت ها و بانک هاشون می تونی دلار رو چنج کنی ( یک سری سوپر مارکت هست به نام ساس ( SAS ) که تا اونجایی که من دیدم از همه بهتر چنج می کرد
    برای پرداخت هزینه ی بانک و هتل اگه به درام پرداخت کنی یه چند دلاری به صرفه تر هست هر چند که دلار هم قبول می کنن

درام رو از لب مرز هم میتونید بگیرید - نرخش هم خوب بود 413 به ازای هر دلار

Member
    رشته و دانشگاه
    Isfahan University of Technology

ما الان توی ارمنستان هستیم اینجا فروشگاههای SAS از همه جا نرخ تبدیلشون بهتره. دیروز هر دلار 415 بودش و امروز 416.ولی دوشنبه توی فرودگاه 408 بودش از داخل شهر کمتر بود. ما که داخل شهر پولمونوتبدیل کردیم. اگه درام لازم ندارین بذارین داخل شهر که اومدین تبدیل کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط lili3 نمایش پست ها
    ما الان توی ارمنستان هستیم اینجا فروشگاههای SAS از همه جا نرخ تبدیلشون بهتره. دیروز هر دلار 415 بودش و امروز 416.ولی دوشنبه توی فرودگاه 408 بودش از داخل شهر کمتر بود. ما که داخل شهر پولمونوتبدیل کردیم. اگه درام لازم ندارین بذارین داخل شهر که اومدین تبدیل کنین.
    سلام،
    میخواستم بدونم شرایط هتل چجوریه؟ آیا میشه همون موقع که امدیم هتل پیدا کنیم ؟ یا بهتره از قبل رزرو کنیم، ممنون میشم که تجربتون بگید ، چون ما باید ۲۵ جون انجا باشیم

نقل قول نوشته اصلی توسط narimanid نمایش پست ها
    سلام دوستان

من و همسرم 15 جون مصاحبه داشتیم و این است سفرنامه ما :

ما یک بلیط رفت و برگشت زمینی به ایروان گرفتیم (100 تومن رفت و 100 تومن برگشت) که هر روز ساعا 1 بعدالظهر از ترمینال غرب تهران حرکت میکنه

ما هم چهارشنبه حرکت کردیم - حوالی ساعت 2-3 نصفه شب رسیدیم لب مرز - اونجا باید دوتا فرم پر کنید - اولیش که مربوط به پرداخت عوارض 11 هزار تومنی که همون جا میپردازید و دومیش که مربوط به قسمت ورود به ارمنستان هست - که بچه ها زحمت کشیدن و در همین سایت گذاشتن فایلشو - اتفاقا من از همین فایل استفاده کردم - پرینت گرفتم و پر کردم که کارم کلی جلو افتاد

خلاصه 1 هزار تومن عوارض خروج هست و حدود 10 دلار هم پول صدور ویزا (که البته کمتر هست) اما خود اون آقا که اونجا نشسته و ویزا رو میده میگه 2000 درام باید بهت پس بدم - 1000 تاش ماله خودم باش ؟؟؟؟ !!!! که شما هم میگید باشه ایرادی نداره !

بعد میرید اونور مرز و دوباره سوار اتوبوس میشید و میری تا ایروان که جاده بسیاااااار زیبایی داره (تو راه هم یه چند جا مای میسه)

اونجا هم انواع و اقسام هتل ها هست که ما یه هتل 3 ستاره گرفتیم که خوب و تمیز بود (اسمشو نمیگم چون قوانین سایت اجازه نمیده ) ولی هتل های خوب و ارزان تمیز زیاد داره نگران نباشید

میدان جمهوریت در ایروان مخصوصا در شب ها جای جالبی هست برای گشتن

همینطور دریاچه سوان و دره گل ها که واقعا زیبا بود

سفارت آمریکا هم که در کناره یه دریاچه کوچیک تو ایروان هست

هزینه تاکسی هم خوبه - تقریبا 1000 درام از اینور شهر به اونور شهر (4500 تومن) - باهاشون چونه بزنید - اگه گفتن دو هزار بگین نه زیاده هزار - بعد میگن باشه - کلا چونه زیاد بزنید

در کل سفر جالبی بود - گرچه من فکر نمیکردم انقدر بهمون خوش بگذره ولی خوش گذشت واقعا
    سلام،
    میخواستم بدونم شرایط هتل چجوریه؟ آیا میشه همون موقع که امدیم هتل پیدا کنیم ؟ یا بهتره از قبل رزرو کنیم، ممنون میشم که تجربتون بگید ، چون ما باید ۲۵ جون انجا باشیم
    ممنون میشم اگه اسم هتلی که رفته بودید برای من به صورت خصوصی بفرستید

من و همسرم 14 جون ارمنستان مصاحبه داشتیم. ما قبلش بیروت ریجکت شده بودیم و کلی هزینه کرده بودیم و میخواستیم تا جایی که میشه صرفه جویی کنیم در نتیجه آپارتمان گرفتیم. آپارتمانی که گرفتیم خیلی تمیز بود. اینو در مقایسه با هتل سه ستاره هرازدان میگم که پارسال اونجا بودم و واقعا هتل نامناسبی بود و از مرکز شهر هم فاصله داشت. البته راه پله هاش نشون میداد که 40-50 ساله هست اما داخلش در حد یک سوئیت 2 سال ساخت بود و کاملا تمیز بود. از نظر امنیت هم به نظر من مشکلی نداشت و ما که احساس نکردیم جای ناامنی باشه. قیمتش هم شبی 40 دلار و تا میدان مرکزی شهر فقط 10 دقیقه پیاده فاصله داشت. به شعبه مرکزی بانک AEB هم نزدیک بود. مزیت آپارتمان این بود که همه امکاناتی برای زندگی داشت. یخچال، گاز، اتو، ظرف و ظروف برای پخت و پز و غذا خوردن، مبل، تلویزیون و ...
    ما از ایران با خودمون غذا و کنسرو برده بودیم و فقط یک بار رفتیم رستوران اون هم واسه تنوع. شخصی هم که به ما آپارتمان رو داده بود ترانسفر رفت و برگشت فرودگاه رو واسمون مجانی انجام داد و حتی روزی که میخواستیم بریم سفارت ما رو رسوند.

آپارتمان ما دو دقیقه با یکی از شعب فروشگاه شبانه روزی SAS فاصله داشت (بهترین نرخ تبدیل ارز رو توی این فروشگاه ها انجام میدن). اینترنت رو هم از VivaCell گرفتیم. یک فلش اجاره کردیم که روزی 300 درام قیمت اجاره ش بود و حدود 500 درام هم هزینه استفاده از اینترنت در هر روز. و البته 16500 درام از ما گرفتن به عنوان ودیعه و وقتی که فلش رو پس دادیم به ما برگردوندن.
    در کل با توجه به اینکه هتل های ارمنستان واقعا بیشتر شبیه مسافرخونه هستن تا هتل، به نظر من پولتون رو دور نریزید و از این گزینه استفاده کنید. آقایی هم که به ما آپارتمان رو اجاره دادن یه ایرانی واقعا بامرام بودن که 10 سال بود اونجا بودن. اگه کسی شماره ایشون رو خواست PM بده تا بهش بدم.

Junior Member

دوستان سلام
    من به یه مشکلی برخوردم؛
    من یه فرم DS پر کرده بودم برای ایروان، که با استفاده از همونم وقت گرفتم، ولی متأسفانه نه ازش پرینت کانفیرمیشن دارم، و به اپلیکیشن، و حتی بارکدش رو هم نمیدونم!
    یه فرم دیگه پر کردم ولی میگن برای محاسبه باید هردوتاشو ببری
    به نظر شما من چیکار کنم؟

نه فکر میکنم به راحتی همون جا هم میتونید هتل پیدا کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2010_us نمایش پست ها
    سلام،
    ممنون میشم اگه اسم هتلی که رفته بودید برای من به صورت خصوصی بفرستید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)