صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 66

موضوع: راه های سفر درون آمریکا (پروازهای داخلی و وسایل نقلیه عمومی)

پیش فرض پاسخ : پرواز داخلی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    چرا آنلاین تهیه نمیکنید؟ راحت تره که.
    سؤالی که خودم دارم اینه که محدودیت بار برای پرواز های داخلی چطوریه؟ اگر آنلاین بخریم اونا 2x23 کیلو رو قبول میکنند یا حتماً باید از اینجا تا مقصد نهائی یک جا خریداری بشه و چمدان ها رو airline ها عوض کنند.
    اگر بلیطتون رو از مبدا تا آمریکا یک جا خریداری نکرده باشید پرواز داخل آمریکا بین اللملی محسوب نمیشه و در این صورت باید اضافه بار بدین.
    برای دوستانی که داخل آمریکا سفر میکنند: اخیرا اکثرا ایر لاین ها حتی برای یک چمدان هم ۱۵- ۲۰ دلار شارژ می کنند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

they usually charge $15 for the first baggage
    and $25 for the second one
    you can reserve flights in many websites like pricline and..
    and by paying a little more money you can get refundable tickets

من متوجه نمی شم. حداکثر بار مجاز در پروازهای داخلی آمریکا چقدره؟ به ازای هر چمدان اضافه بار می گیرن؟ یعنی وزن مهم نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ch_hamid123
    من متوجه نمی شم. حداکثر بار مجاز در پروازهای داخلی آمریکا چقدره؟ به ازای هر چمدان اضافه بار می گیرن؟ یعنی وزن مهم نیست؟
    بستگی به پروازتون داره- اما تا وقت پیش یک چمدان به وزن حدود 20 کیلو رایگان بود- الان برای همون یک چمدان هم 15-20 دلار شارژ میکنند.
    برای چمدان های بعدی هم به نسبت وزن باید مبلغی اضافه پرداخت کنید. بعلاوه تعداد چمدان ها و وزن آن ها هم محدودیت دارد.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

من جدیدا از southwest استفاده کردم، تا دو تا چمدون رایگانه. ولی مثلا frontier همون اولی رو هم پول میگیره،‌ چقدرش رو یادم نمیاد.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

سلام دوستان
    من شنیده بودم که بعضی از شرکتها برای دانشجوها پروازهای داخلی بدون مالیات و ارزونتر دارن. لینکهایی که تو این تاپیک معرفی شده بودن چک کردم ولی ظاهرا گرونتر بودن.
    کسی در این مورد اطلاعی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنه

بچه ها من تجربه خودم رو بیان می کنم و راهنمایی می خوام:

توی یه فرودگاه بین المللی آمریکا وقتی که یه سفر داخلی داشتم، مسئول گیت به ویزام نگاه کرد و گفت که این اعتبارش تموم شده! من براش توضیح دادم که ویزا برای ما اینطوری صادر می شه و این زمان فقط برای ورود به آمریکا هست. جالب اینجاست که روی فرم I-94 و I-20 من هم تاریخی برای مهلت اقامت توسط افسر امنیتی در وقت ورود زده نشده. به مسئول گیت گفتم که معنی نداره ویزای من 6 ماهه باشه وقتی من برای دکترا اومدم آمریکا و 5 سال طول می کشه. اما حرفام فایده نداشت. انگار اونا اصلا این چیزا رو درک نمی کنن و خلاصه تماس گرفت با یکی دیگه. یکی دیگه اومد و مدارکم رو برد و بعد 5 دقیقه آورد و گفت مشکلی نیست!
    اما همین معطلی من باعث شد که موقع بازرسی به من گیر بدن و کل وسایل من رو زیر و رو کنن!! خلاصه نزدیک بود که پروازم رو از دست بدم!

2 تا سوال دارم:
    1- واقعا جواب این سوال چی هست. شاید کمی حق داشته باشن که به ویزای اکسپایر شده ما گیر می دن! چی بگیم که قانع بشن؟ حتی جاهای دیگه هم ممکنه گیر بدن.
    2- یه راه اینه که گواهی نامه رانندگی بگیریم. اما کمی دردسر داره. state ID چطور؟ برای پروازهای داخلی آمریکا معتبر هست؟

ممنون
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

state ID چطور؟
    بله كاملا معتبره ..اصلا درستش هم همينه كه براي پروازهاي داخلي از كارت ID تون استفاده كنيد
    گواهينامه هم خيلي جاها كاربرد همون كارت شناسايي رو داره .. من تا حالا تو فرودگاه ازش استفاده نكردم ولي به نظرم نبايد فرقي با كارت ID داشته باشه

پیش فرض اطلاعات کلی در مورد راههای سفر درون آمریکا (پروازهای داخلی و وسایل نقلیه عمومی)

در این تاپیک اطلاعات و تجربیات سفر در داخل آمریکا مورد بحث قرار می گیرد. به طور کلی، سفر به 4 روش انجام می شود: وسیله نقلیه شخصی، هواپیما، قطار (amtrak) و اتوبوس (greyhound).
    به نظر می رسه که ساختار آمریکا در سفرهای درون شهری بر پایه وسیله نقلیه شخصی هست و در سفرهای برون شهری طولانی بر پایه هواپیما. استفاده از وسیله نقلیه شخصی برای مسافتهای طولانی (مثلا از شمال به جنوب یا از شرق به غرب آمریکا) به خاطر هزینه سوخت و استهلاک به صرفه نیست. در این موارد، هواپیما مقرون به صرفه هست. برای بیشتر شهرهای آمریکا و برای همه روزهای هفته پرواز وجود داره. پروازهای بین شهرهای بزرگ و مهم خیلی طرفدار داره و شما معمولا هیچ صندلی خالی در این پروازها نمی بینید!
    برای افرادی که اتومبیل ندارن: قطار و اتوبوس محدودیتهای خاص خودشون رو دارن و فقط در مسیرهای کوتاه از نظر اقتصادی به صرفه هستن. مثلا مسافرت با قطار از شرق به غرب آمریکا به مراتب گرون تر از هواپیما هست. مطلب دیگه اینه که هواپیماها و فرودگاهها به مراتب از قطارها، اتوبوسها، و ایستگاههای قطار و اتوبوس تمیزتر و قشنگ تر و مرتب تر هستن. مسافرت با اتوبوس رو توصیه نمی کنم. نامرتب و کثیف هست و فقیرترین مردم آمریکا با اتوبوس سفر می کنند. ممکن هست افرادی رو در اتوبوس ببینید که اصلا خوشتون نیاد! به علاوه، قطار و به خصوص اتوبوس ممکن هست که تاخیر داشته باشن. قطار به مراتب بهتر از اتوبوس هست و اگه به موقع بلیط قطار رو بخرید هزینش مثل اتوبوس می شه! (البته به شرطی که قطار مسیر سفر شما رو پوشش بده!)
    مطلب بد دیگه در مورد قطار و اتوبوس عادی اینه که شماره صندلی از قبل تعیین نمی شه. برای همین مردم حدود نیم ساعت قبل از ورود قطار یا اتوبوس صف می کشن! این صف می تونه در هوای بارونی و سرد باشه!
    قطب قطار آمریکا، شیکاگو هست و قطار از این شهر به نقاط مختلف آمریکا وجود داره. یه مطلب بد دیگه در مورد قطار اینه که در همه تقاطع ها با جاده ها (تقریبا در تمام طول سفر! به خصوص در east coast) قطار بوق می زنه و این صدا، مخصوصا اگه در واگن های جلو یا وسط باشید، خوابیدن رو می تونه مشکل کنه. حالا چند تا مزیت قطار: معروف هست که توی قطار، آدمها دوستانه برخورد می کنن و زود با هم دوست می شن و تا آخر سفر صحبت می کنن (این رو خودم تجربه کردم)، اما توی هواپیما رغبت آدمها برای صحبت کمتر هست (این رو هم خودم تجربه کردم!). به علاوه، بعضی قطارها، اینترنت وایرلس رایگان دارن. حتما پریز برق نزدیک صندلی شما وجود داره. ایستگاههای قطار (و اتوبوس) معمولا در مرکز شهر هست و برای همین به احتمال زیاد می تونید از اتوبوس شهری یا مترو استفاده کنید و خیلی زود به مقصد برسید. در ضمن تاکسی هم می تونه ارزون تر در بیاد. اما فرودگاهها معمولا با فاصله از شهر قرار دارن و تاکسی که خیلی گرون می شه و در مورد شهرهای کوچک ممکنه که اصلا اتوبوس یا مترو نباشه و معمولا بیشتر از قطار و اتوبوس طول می کشه که به مقصد برسید.
    ویرایش توسط احسان : May 26th, 2012 در ساعت 09:15 PM
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی در مورد راههای سفر در داخل آمریکا (پروازهای داخلی و وسایل نقلیه عم

در این پست در مورد پروازهای داخلی آمریکا صحبت می کنم:
    ایرلاین های معروف داخلی عبارتند از: United, Us Airways, Delta, American Airlines, South West
    South West همونطور که از اسمش پیداست همه جای آمریکا رو پوشش نمی ده اما چند تا مزیت داره: 2 تا چمدون برای قسمت بار مجانی هست! و امکان تغییر تاریخ پرواز اکونومی وجود داره. ایرلاین های دیگه برای چمدون اول معمولا 25 $ و برای چمدون دوم 35 $ و برای چمدون سوم بالای 100 $ می گیرن. در ضمن اگه حداکثر 50 پوند وزن چمدون (23 کیلوگرم) رو رعایت نکنید معمولا جریمه می کنن. در ضمن در مورد بلیطهایی که به صورت غیر قابل تغییر nonrefundable فروخته می شه، اگه بخواهید کنسل کنید، حداقل 150 $ جریمه می کنن. اگه بلیط refundable بخواهید بخرید حدودا قیمت بلیط 2 برابر می شه! برای همین توصیه می کنم که بلیط رو به صورت nonrefundable بخرید!
    برای مشاهده قیمت بلیط ها و مقایسه ایرلاین های مختلف به سایتهایی مثل kayak.com برید. اینجا حتی می تونید قیمت بلیط رو در 3 روز قبل و بعد تاریخ انتخابی بیینید و روز مناسبی رو انتخاب کنید. توجه کنید که بلیط ها بعضی روزهای هفته (مثلا یکشنبه یا شنبه) یا بعضی ایام سال (کریسمس و سال نو، thanksgiving، و بعضی تعطیلات دیگه) یا بعضی ماههای سال (مثل تابستون مخصوصا ماه آگوست) گرون تر هست.
    بعد از انتخاب پرواز، پیشنهاد می کنم که به وبسایت خود ایرلاین برید و بلیط رو از اونجا خریداری کنید. اگه بلیط رو از سایتهای واسطه خریداری کنید، موقع کنسل کردن ممکن هست که 50$ اضافه تر جریمه کنن!!
    نکته دیگه اینکه اگه چند تا پرواز دارید تا به مقصد برسید، حداقل 45 دقیقه فاصله بین 2 پرواز انتخاب کنید و محاسبه زمان پیاده شدن از هواپیما، پیاده روی تا گیت جدید و تاخیر احتمالی رو هم بکنید. (من یه بار 1 پرواز رو به خاطر اشکال در سیستم در مکانیکی از دست دادم و البته فاصله بین 2 پرواز من 35 دقیقه بود.) معمولا 30 دقیقه قبل از پرواز، boarding آغاز می شه و اگه تاخیری وجود نداشته باشه و مسافری نباشه، 10 دقیقه قبل از پرواز در گیت بسته می شه و اصلا هم منتظر هیچ کس نمی مونن مگر مسافرین فرست کلاس یا بیزینس کلاس!
    24 ساعت قبل از پرواز check-in کنید و یا ازش پرینت بگیرید یا نسخه گوشی همراه رو تهیه کنید و با خیال راحت برید فرودگاه و مستقیما برید به سمت گیت پرواز خودتون. سعی کنید زود برید فرودگاه که اگه امنیت پرواز شما رو به صورت تصادفی برای بازرسی انتخاب کرد! نگران دیر شدن نباشید (در مورد امنیت پرواز و بازرسی در پستهای آینده توضیح خواهم داد). توجه کنید که در فرودگاههای بزرگ ممکنه که 15 تا 45 دقیقه برای بازرسی معطل بشید و حدود 30 تا 60 دقیقه طول بکشه تا به گیت مورد نظر خودتون برسید!
    پرواز از شهرهای کوچک با هواپیماهای کوچک و گاهی ملخی! انجام می شه (البته نگران نباشید امنیت خوبی دارن!). این هواپیماها توی تربولانس ها به طرز شدیدی تکون می خورن اما بازم نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد. فکر کنید اومدید شهر بازی کلا اگه کوچک ترین مشکلی پرواز رو تهدید کنه، پرواز به تعویق میفته. این موضوع ممکنه که برای شهرهای با آب و هوای بد (بادهای شدید یا تربولانس های شدید) یا در بعضی شرایط جوی پیش بیاد. مثلا یه بار که هواپیما می خواست در سان فرانسیسکو فرود بیاد، هوا مه آلود بود (هوای معمول سان فرانسیسکو!) و هواپیما کلی روی آسمون شهر چرخید تا بالاخره فرود اومد!
    هواپیماهای بزرگ، بین شهرهای اصلی و دورتر پرواز می کنن و معمولا اینترنت دارن اما باید حدود 13 دلار پول بدید! در ضمن ممکنه که فیلم هم نشون بدن. United فیلمهای خوب تری نشون داد (مثلا زمانی که Artist هنوز روی پرده بود، این فیلم رو در پرواز از سان فرانسیسکو به بالتیمور پخش کردن!). َAmerican Airlines فیلم خوبی نشون نداد. توجه کنید که Us Airways دیگه فیلم نشون نمی ده و ممکنه صندلی شما هم پریز برق نداشته باشه! برای همین مواظب باشید که حوصله تون سر نره. یه بار هم از کلیولند به لس آنجلس با پرواز United هر صندلی یه مونیتور داشت و هر کسی می تونست فیلم یا کانال تلویزیونی رو انتخاب کنه اما هزینش 7$ بود.
    مهماندارهای هواپیما ممکنه که جوون نباشن اما خیلی خوش برخورد هستن. کلا همه کارمندهای فرودگاه خوش برخورد هستن.
    فرودگاهها معمولا خیلی قشنگ و تمیز هستن. شهرهای بزرگ فرودگاههای خیلی بزرگی دارن که می تونید گاهی از نقاله برای حمل و نقل استفاده کنید و گاهی لازمه که از اتوبوس (فرودگاه دلس واشنگتن دی سی) یا ترن های ویژه (فرودگاه دالاس تکزاس) برای رفتن به گیت مربوطه استفاده کنید. اکثر فرودگاهها اینترنت وایرلس رایگان دارن (فرودگاه لس آنجلس و دالاس تکزاس اینترنت پولی دارن!). به محض ورود به فرودگاه با مراجعه به تابلوهای ویژه از گیت پرواز خودتون مطمئن بشید، اما فراموش نکنید که بعضی فرودگاهها (مثل فرودگاه فینیکس) ممکنه که گیت رو تغییر بده و اونوقت شما مجبورید که کلی مسافت دیگه راه برید و استرس بگیرید. برای همین در مسیر حرکت به سمت گیت، بازم گیت پرواز خودتون رو چک کنید.
    boarding به ترتیب شماره گروههایی که روی کارت پرواز نوشته شده انجام می شه. در ضمن، اول مسافرای فرست کلاس و بیزینس کلاس و پرسنل ارتش و افراد سنیور (افراد مسن) وارد هواپیما می شن، پس عجله نکنید.
    نوشیدنی (غیر الکلی) در هواپیما مجانی هست و شما نوشیدنی خودتون رو انتخاب می کنید. برای سایر موارد از جمله اسنک و غذا باید با کارت اعتباری هزینه رو پرداخت کنید.

نکته دیگه اینکه قبل از خرید بلیط، یه اکانت در ایرلاین مربوطه باز کنید. این اکانت فری هست، اما اطلاعات پرواز شما رو ثبت می کنه و در ازای مایل طی شده به شما امتیاز داده می شه. وقتی این امتیازها جمع بشه، می تونید که در آینده پرواز رایگان داشته باشید
    ویرایش توسط احسان : May 27th, 2012 در ساعت 05:22 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)