صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 109

موضوع: سفر به ترکیه | بلیط | هتل | تجربیات سفر و مسائل مرتبط

Member arash_2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

پیش فرض پاسخ : سفر به ترکیه | بلیط | هتل | تجربیات سفر و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_1369 نمایش پست ها
    سلام .. من برای تحصیل میخام برم استانبول بعضیا میگن برای سفر اول چون هنوز اقامت ندارم باید بلیت دوطرفه بگیرم تا اجازه بدن از فرودگاه استانبول خارج بشم این درسته؟ یا لازم نیست و میتونم بلیت یه طرفه بگیرم؟
    دوست عزيز امريكا يا كانادا تشريف نميبريد كه بليط ٢ طرفه بخواد.پاستون دستتون باشه والسلام!

سلام. کسی از دوستان برای 8 ساعت توقف در فرودگاه آتاتورک پیشنهادی داره؟ سپاس

رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط mrarash نمایش پست ها
    سلام. کسی از دوستان برای 8 ساعت توقف در فرودگاه آتاتورک پیشنهادی داره؟ سپاس
    اگه مشكل ساك و چمدان از جهت حمل نداريد ميتونيد از جلوي فرودگاه با مترو به انواع مركز خريد دسترسي پيدا كنيد در اين مدت

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_2015 نمایش پست ها
    اگه مشكل ساك و چمدان از جهت حمل نداريد ميتونيد از جلوي فرودگاه با مترو به انواع مركز خريد دسترسي پيدا كنيد در اين مدت
    ممنون از پاسخ شما
    مشکلی از اون بابت نیست، منتها لطف میفرمایید دقیقتر راهنمایی کنید

رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط mrarash نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما
    مشکلی از اون بابت نیست، منتها لطف میفرمایید دقیقتر راهنمایی کنید
    چشم توضيح بدم.
    اگه ميخوايد تو اين مدت به مراكز خريد سر بزنيد ميتونيد از جلوي فرودگاه سوار مترو بشيد و در ايستگاه اخر يني كاپي (yenikapi)پياده بشيد،اونجا متروتون رو عوض كنيد سوار مترو m2 بشيد.يكي از مراكز خريد چند طبقه و مناسب مركز خريد جواهر است كه وقتي با مترو m2 رفتيد ايستگاه شيشلي پياده بشيد اونجاست. اگه اين مسير رو ادامه بديد يا بعد از گردش جواهر خواستيد جاي ديگه هم بريد در ادامه اين مسير بايد ايستگاه لونت levent پياده شيد كه مركز خريد كانيون اونجاستkanyon.
    اگه ميخوايد كه بريد جاهاي تاريخي و از اونها لذت ببريد مانند مسير اول سوار مترو بشيد و در اخرين ايستگاه پياده شيد(يني كاپي) از اونجا سوار تاكسي بشيد به محله سلطان احمد بريد(زياد فاصله نداره، پياده ١٥ دقيقه)(با تاكسي متر حدود١٥-٢٠ لير ميشه).اونجا كه پياده شيد مسجد سلطان احمد،مسجد ايا صوفيا و مغازه ها و بافت تاريخي هست كه ديدنشون خيلي خوبه.

هر مسيري رو رفتيد از همون مسير هم برميگرديد.اينجا هم نقشه ارتباطات استانبول رو ميزارم تا بتونيد تجسم كنيد.
    http://www.askfoxes.com/eklenen/ista...a-istanbul.png
    خط قرمز m1 همون مترو اول از فرودگاهه
    خط سبز هم m2 براي رفتن به مراكز خريده

Junior Member

من قصد دارم با بودجه ی اندک از ترکیه ( استانبول) دیدن کنم . قصد دارم با پرواز برم استانبول و اونجا در مهمان خانه یا درمیتوری 3 شب اقامت داشته باشم. دوستان ارزانترین خط هوایی و مهمانخانه اگه میدونن ممنون میشم بهم معرفی کنن. برنامم انعطاف پذیر هست و میتونم از فردا تا 1 ماه آینده این کار را انجام بدم.

رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad88 نمایش پست ها
    من قصد دارم با بودجه ی اندک از ترکیه ( استانبول) دیدن کنم . قصد دارم با پرواز برم استانبول و اونجا در مهمان خانه یا درمیتوری 3 شب اقامت داشته باشم. دوستان ارزانترین خط هوایی و مهمانخانه اگه میدونن ممنون میشم بهم معرفی کنن. برنامم انعطاف پذیر هست و میتونم از فردا تا 1 ماه آینده این کار را انجام بدم.
    دوست گرامي از قيمت بليط دقيقا اطلاع ندارم ولي چيزي كه مسلمه براي پرواز ارزون بايد با خطوط ايران بريد كه حول ٨٠٠ هزار تومان رفت و برگشت تهران استانبول با پرواز ماهان بايد باشه.(ميتونيد از سايت ماهان دقيق چك كنيد).
    براي پيدا كردن هتل يا مسافرخونه از سايت booking براي بودجه و زمان مورد نظر ميتونيد چك كنيد.

خدمت دوستان و هموطنان عزیز سلام عرض میکنم . من دو روزه که به استانبول اومدم و سابقه رفتن به مالزی ترکیه و ارمنستان رو هم دارم.الحمدالله زبان انگلیسی هم خوب بلدم . امشب رفتم به میدون تکسیم استانبول و بعدش قدم زنان به طرف خیابان استقلال که خیابون خوش گذرانی به قول خودمون هستش رفتم . صدها نفر شب در حال قدم زدن بودند و منم یکی از اونا . کلی مغازه واسه خریدو خوردن غذاهای مختلف. من قبلا میدونستم که استانبول شهر خطرناکیه و باید خیلی احتیاط کرد .واسه همین صد لیر بیشتر تو جیبم نذاشتم. در حال قدم زنان بودم که یه پسر قبرسی اومد و سلام کرد و شروع کرد به انگلیسی صحبت کردن . اسمش مراد بود و دوستش هم علی.بعد از کلی حرف. دن و خندیدن و انگلیسی حرف زدن پیشنهاد داد که بریم آبجو بخوریم . رفتیم و همه چی خوب گذشت و دنگی هم حساب کردیم . بعدش گفتن بیا بریم نایت کلاپ . من خیلی هوشیار بودم و هواسم همیشه به همه جا هست.رفتیم نایت کلاپ و تا نشستیم مشروب سفارش دادیم و سریع چند تا دختر اومدن سر میزمون و نشستن . من از اولش گفتم ببخشید من نمیخوام و اهل دختر نیستم چون میدونستم چه خبره . دخترا نشسته بودن و منم نوشیدنیمو خوردمو خلاصه سرتون رو درد نیارم . پسرا کلاهبردارای نایت کلاپ بودن و میرفتن مشتری گول میزدن میاوردن.صورت حساب که آوردن واسم پسره داد دستم دیدم نزدیک به دو میلیون تومن واسه نوشیدنی نوشتن تقریبا ۱۵۰۰ لیره . رفتم پیش مدیرش باهاش بحثم شد گفتم صورتحساب بده میخوام ببرم و شروع کرد داد زدن و تفتیش بدنیم کردن که ببینه پول بیشتر دارم یا نه. حتی فارسی هم بلد بود . من فقط صد لیر داشتم و دادم و زدم بیرون از نایت کلاپ.پشت سرم یکی از اون دو تا پسر اومد و گفت بقیه پول رو من دادم و پولم رو بده و از این حرفا منم رفتم و محل نذاشتم و اون اومد و یه مشت زد بهم و منم زود داد زدم وپلیس پلیس گفتن و اوناهم جیم شدن . اینا رو گفتم که شما دوستان عزیز بدونین هر کی تو ترکیه باهاتون حرف زد حتی اگه واسه ساعت پرسیدن باشه محل نذارین و برید . خیلی کلاهبردار تو ترکیه هست حتی ایرانیای عزیز و کلاهبردار.مواضب باشین . درسته که یه مشت خوردم و صد لیر دادم ولی خوشحالم که این هم به جمع تجربیات سفرای خارجیم اضافه شد. مواضب پولاتون و مدارکتون باشه.با خودتون بیرون نبرین. پول هم کم ببرین که اگه دزدیدن مهم نباشه واستون.در عین حالی که شهر قشنگ و خوبیه و آدمای خوبی داره مثل همه جا دزدا و کلاهبردارا کمین کردن واسه خارجیا و مسافرا . حتی به همه ایرانیا هم اعتماد نکنید.

رشته و دانشگاه
    روابط بين الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط Parham1979 نمایش پست ها
    خدمت دوستان و هموطنان عزیز سلام عرض میکنم . من دو روزه که به استانبول اومدم و سابقه رفتن به مالزی ترکیه و ارمنستان رو هم دارم.الحمدالله زبان انگلیسی هم خوب بلدم . امشب رفتم به میدون تکسیم استانبول و بعدش قدم زنان به طرف خیابان استقلال که خیابون خوش گذرانی به قول خودمون هستش رفتم . صدها نفر شب در حال قدم زدن بودند و منم یکی از اونا . کلی مغازه واسه خریدو خوردن غذاهای مختلف. من قبلا میدونستم که استانبول شهر خطرناکیه و باید خیلی احتیاط کرد .واسه همین صد لیر بیشتر تو جیبم نذاشتم. در حال قدم زنان بودم که یه پسر قبرسی اومد و سلام کرد و شروع کرد به انگلیسی صحبت کردن . اسمش مراد بود و دوستش هم علی.بعد از کلی حرف. دن و خندیدن و انگلیسی حرف زدن پیشنهاد داد که بریم آبجو بخوریم . رفتیم و همه چی خوب گذشت و دنگی هم حساب کردیم . بعدش گفتن بیا بریم نایت کلاپ . من خیلی هوشیار بودم و هواسم همیشه به همه جا هست.رفتیم نایت کلاپ و تا نشستیم مشروب سفارش دادیم و سریع چند تا دختر اومدن سر میزمون و نشستن . من از اولش گفتم ببخشید من نمیخوام و اهل دختر نیستم چون میدونستم چه خبره . دخترا نشسته بودن و منم نوشیدنیمو خوردمو خلاصه سرتون رو درد نیارم . پسرا کلاهبردارای نایت کلاپ بودن و میرفتن مشتری گول میزدن میاوردن.صورت حساب که آوردن واسم پسره داد دستم دیدم نزدیک به دو میلیون تومن واسه نوشیدنی نوشتن تقریبا ۱۵۰۰ لیره . رفتم پیش مدیرش باهاش بحثم شد گفتم صورتحساب بده میخوام ببرم و شروع کرد داد زدن و تفتیش بدنیم کردن که ببینه پول بیشتر دارم یا نه. حتی فارسی هم بلد بود . من فقط صد لیر داشتم و دادم و زدم بیرون از نایت کلاپ.پشت سرم یکی از اون دو تا پسر اومد و گفت بقیه پول رو من دادم و پولم رو بده و از این حرفا منم رفتم و محل نذاشتم و اون اومد و یه مشت زد بهم و منم زود داد زدم وپلیس پلیس گفتن و اوناهم جیم شدن . اینا رو گفتم که شما دوستان عزیز بدونین هر کی تو ترکیه باهاتون حرف زد حتی اگه واسه ساعت پرسیدن باشه محل نذارین و برید . خیلی کلاهبردار تو ترکیه هست حتی ایرانیای عزیز و کلاهبردار.مواضب باشین . درسته که یه مشت خوردم و صد لیر دادم ولی خوشحالم که این هم به جمع تجربیات سفرای خارجیم اضافه شد. مواضب پولاتون و مدارکتون باشه.با خودتون بیرون نبرین. پول هم کم ببرین که اگه دزدیدن مهم نباشه واستون.در عین حالی که شهر قشنگ و خوبیه و آدمای خوبی داره مثل همه جا دزدا و کلاهبردارا کمین کردن واسه خارجیا و مسافرا . حتی به همه ایرانیا هم اعتماد نکنید.
    با تشكر از اينكه تجربياتتون رو در اختيار همه گذاشتيد.
    بله همونطور كه دوستمون اشاره كرد با همه زيبايي هاي استانبول و تركيه،چون كشور توريستيه كلاه بردار ها وجيب برها بيشتر فعالند.نكات امنيتي رو رعايت كنيد،با هيچ غريبه اي صميمي نشيد،مثل اروپايي ها سرد و بي تفاوت رفتار كنيد.ضمنا مواظب زندگي شبانه باشيد(نايت كلاب و ...)

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پست های دزدی بالا رو خوندم ترسناک به نظر رسید وحشتناک

من اولین بار هست به ترکیه سفر می کنم میشه لطفا راهنمایی کنید کدوم قسمت از شهر هتل بگیرم که به ترمینال استانبول نزدیک باشه ؟ چون باید به شهر بورسا برم .
    برای رزرو هتل هم خیلی میترسونن
    کسی میتونه در مورد تاکسی و اتوبوس اطلاعاتی بده

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)