صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 79

موضوع: Universität Heidelberg

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض Universität Heidelberg

سلام دوستان
    دیدم کسی تا حالا تاپیک این دانشگاهو درست نکرده، گفتم شاید یه زمانی یه نفر اطلاعاتی لازم داشت. اگه کسی سوالی داشت ما در خدمت هستیم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : University of Heidelberg

با سلام
    من برای نوامبر از دانشگاه هایدلبرگ برای دکترا پذیرش دارم. ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد دانشگاه و زندگی در هایدلبرگ دارید
    در اختیارم بگذارید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Neda_JK نمایش پست ها
    با سلام
    من برای نوامبر از دانشگاه هایدلبرگ برای دکترا پذیرش دارم. ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد دانشگاه و زندگی در هایدلبرگ دارید
    در اختیارم بگذارید.
    برای ارشد من روند ثبت نام رو نمی دونم ولی برای دکترا اول باید تو دانشکده ثبت نام بشین، بعد برین برای دانشگاه ثبت نام کنین (البته به احتمال زیاد وقتی شما ایرانین استادتون شما رو ثبت نام کردن توی دانشکده)، اولین کاری که می کنین برین سرویس پوینت توی seminarstrasse، بگین یه چک لیست بهتون بده (من اونو بعد از انجام تمام کارهام گرفتم!). توش دقیقا نوشته شما چه کارهایی باید بکنین و حتی راهنمایی هم کرده، مثلا یه عالمه نمایندگی بیمه توش نوشته با آدرساشون، هم خصوصی هم دولتی.
    برای زندگی باید بگم کاملا باید بلد باشین چه جوری زندگی کنین، وگرنه خرجتون خیلی میره بالا! مخصوصا توی خرید چیزهایی مثل ظرف و اثاثیه و این چیزا.
    قبل از اینکه بیاین هایدلبرگ حتما حتما یه جا برای اقامت موقتتون پیدا کنین، به هیچ وجه همین طوری نیاین، نوامبر خیلی وقت بدیه چون اکتبر کلاسا شروع شده و کلی دانشجو اومدن و هرچی خونه بوده گرفتن، اگه دکترا هستین حتما با استادتون هماهنگ کنین و ازشون بخواین براتون گست هوس دانشگاهو بگیرن، اگه ارشدین سعی کنین یه هاستلی چیزی پیدا کنین از همون ایران (خیلی ها رو میشه اینترنتی رزرو کرد) که خیالتون جمع باشه، اینجا مشکل خونه اولش که میاین احتمالش خیلی زیاده، پس اصلا بدون داشتن خونه تو اینجا نیاین، چون هتل ها هم بسیار گرونه چون شهر توریستیه.

Junior Member

ممنون از جوابتون. من دانشجوی دکترا هستم و ممکنه که قبل از شروع ترم توی جولای یه مصاحبه برای بورس توی دانشگاه هایدلبرگ داشته باشم. ولی به هر حال ترمم از نوامبر شروع میشه. امیدوارم که بتونم از دانشگاه برای این ترم خوابگاه بگیرم. فعلا باید تا 15 جون منتظر جواب اولیه بورسم بمونم و ببینم باید برای مصاحبه برم یا نه و بعدا ثبت نام کنم. به نظر نمیرسه که استادم کاری برام انجام بده و مجبور خواهم بود همه کارها رو خودم انجام بدم. چیزی هست که در مورد این دانشگاه و یا زندگی توی این شهر خیلی خاص و یا متفاوت با جاهای دیگه باشه؟ اگه بخوام یه جایی رو همینجوری اجاره کنم خیلی گرون درمیاد ؟ بازم از لطفتون ممنونم
    ویرایش توسط Neda_JK : June 3rd, 2012 در ساعت 12:32 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Neda_JK نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. من دانشجوی دکترا هستم و ممکنه که قبل از شروع ترم توی جولای یه مصاحبه برای بورس توی دانشگاه هایدلبرگ داشته باشم. ولی به هر حال ترمم از نوامبر شروع میشه. امیدوارم که بتونم از دانشگاه برای این ترم خوابگاه بگیرم. فعلا باید تا 15 جون منتظر جواب اولیه بورسم بمونم و ببینم باید برای مصاحبه برم یا نه و بعدا ثبت نام کنم. به نظر نمیرسه که استادم کاری برام انجام بده و مجبور خواهم بود همه کارها رو خودم انجام بدم. چیزی هست که در مورد این دانشگاه و یا زندگی توی این شهر خیلی خاص و یا متفاوت با جاهای دیگه باشه؟ اگه بخوام یه جایی رو همینجوری اجاره کنم خیلی گرون درمیاد ؟ بازم از لطفتون ممنونم
    منظورتون چیه که به نظر نمی آد استادتون کاری بکنه؟!! همه ی استادا نسبت به دانشجوی دکتراشون احساس مسئولیت دارن! استاد من خودش اشتوتگارت زندگی میکنه ولی من ازش خواستم یه جا بهم معرفی کنه که وقتی میام چند روز برم اونجا، اونم میل منو فوروارد کرد برای کل گروه که هرکی یه جا میشناسه بگه! بعد هم منشی دانشکده ایمیل زد به من که من گست هوس رو برای دو ماه و نیم برات رزرو کردم!!! به نظر من حتما از استادتون برای تعیین محل زندگی کمک بخواین، چون اگه بیاین اینجا و خونه نداشته باشین هم خیلی خیلی گرون میشه (برای هتل شبی 50 تا رو باید حساب کنین حداقل)، هم خیلی علاف هستین، چون گرونه و نمی تونین طولانی مدت توش بمونین.
    در مورد خوابگاه خیلی ها تو نوبتن! من خودم الان هشت ماهه تو نوبتم هنوز بهم نرسیده! البته من بورس دارم، اونایی که ندارن اولویت بالاتری دارن، یه ایمیل به Studentenwerke بزنین (من خودم الان ایمیلشون ندارم متاسفانه)، بگین شرایطتون این جوریه، ببینین بهتون خوابگاه میدن یا نه. ولی بازم توصیه میکنم جایی رزرو نکرده اصلا ریسک نکنین که بیاین اینجا دنبال یه جا باشین. جایی که رزرو می کنین رو هم حتما به مدت 2 ماه بگیرین تا بتونین سر فرصت دنبال خونه بگردین (حتی شاید دو ماه هم کم باشه).
    چیز خاصی نداره شهر، فقط مردمش همشون تقریبا انگلیسی بلدن خوشبختانه، هرچی تا رسیدن به هایدلبرگ اذیت بشین سر انگلیسی بلد نبودن مردم (البته اگه شما آلمانی بلدین که خوش به حالتون )، تو هایدلبرگ راحتین.

سلام
    من هم پذیرش دکترا با بورس گرفتم از یه استاد. میخوام بدونم این دانشگاه در رشته های فنی (مثلا کامپیوتر که من هستم) چقدر شناخته شده هست تو جهان؟
    دوم اینکه هزینه زندگی برای دو نفر حدودا چقدره؟
    و در آخر برام جالبه که چرا افراد زیادی از ایران سراغ این دانشگاه نمیرن؟
    سپاس

سلام دوستان.
    خیلی خوشحال شدم که دیدم این تاپیک در اپلای ابرود وجود داره!
    من دو ساله در سوئد زندگی می کنم و قراره برای یک کارآموزی شش ماه بیام در NEC lab در هایدلبرگ که آدرسش Kurfürsten-Anlage 36 هست. کار آموزی من از اواسط فوریه شروع میشه تا اواسط آگست. اون جوری که توی گوگل مپ چک کردم حدود ۱ و نیم کیلومتر با دانشگاه بیشتر فاصله نداره.
    سوال من بیشتر راجع به راه های پیدا کردن خانه دانشجویی در هایدلبرگ هست. که به صورت شماره دار می پرسم و خوشحال می شم اگه کسی اطلاع داره لطف کنه و پاسخ بده.

۱- به من دو سایت http://www.wg-gesucht.de/ و http://www.zimmer69.de/de/ معرفی شده برای پیدا کردن خانه یا همخونه ای. آیا به نظر شما برای پیدا کردن خانه همین دو تا کافیه؟

۲-من حقوق ام دانشجویی هست و یه جوری لب مرز! می خواستم ببینم پیشنهاد قیمتی شما برای اجاره خونه چقدر هست؟ مثلا ۳۰۰ یورو آیا خیلی هزینه بالایی برای منزل در اونجا هست؟( من در شمال سوئد(که مسکن از استکهلم خیلی ارزون تره) برای یک خانه یک نفره ۲۱ متری با حمام و دستشویی اختصاصی و اجاق و یخچال اختصاصی حدود ۳۰۰ یورو پول می دهم)

۳- بعضی از خانه ها Unfurnished هستن و حتی اینترنت هم ندارند! اگه خونه غیر مبلمان بگیریم آیا خرید تخت و یا میز آسونه ؟ دست دومش راحت گیر میاد؟ کلا خونه های فرنیشد و اینکه یوتیلیتی جزو اجاره هست را پیشنهاد می کنید یا خانه هایی که فرنیش نیستند (‌ و احیانا اجازه کمتری دارن؟)

سلام
    من می خوام این دانشگاه اپلای کنم. می شه خواهش کنم اگه اطلاعاتی در مورد فاند گرفتن ازش دارین بهم بدین؟
    خیلی ممنونم

این دانشگاه رشته های فن مهندسی درمقطع اشد هم داره؟من میخوام انرژیهای نو بخونم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sayidteh نمایش پست ها
    این دانشگاه رشته های فن مهندسی درمقطع اشد هم داره؟من میخوام انرژیهای نو بخونم.
    سلام
    من تا حالا همچین چیزی ندیدم. کلا رشته های علوم پایه و انسانی رو داره.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین