صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 79

موضوع: Universität Heidelberg

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : University of Heidelberg

نقل قول نوشته اصلی توسط tictac نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    خیلی خوشحال شدم که دیدم این تاپیک در اپلای ابرود وجود داره!
    من دو ساله در سوئد زندگی می کنم و قراره برای یک کارآموزی شش ماه بیام در NEC lab در هایدلبرگ که آدرسش Kurfürsten-Anlage 36 هست. کار آموزی من از اواسط فوریه شروع میشه تا اواسط آگست. اون جوری که توی گوگل مپ چک کردم حدود ۱ و نیم کیلومتر با دانشگاه بیشتر فاصله نداره.
    سوال من بیشتر راجع به راه های پیدا کردن خانه دانشجویی در هایدلبرگ هست. که به صورت شماره دار می پرسم و خوشحال می شم اگه کسی اطلاع داره لطف کنه و پاسخ بده.

۱- به من دو سایت http://www.wg-gesucht.de/ و http://www.zimmer69.de/de/ معرفی شده برای پیدا کردن خانه یا همخونه ای. آیا به نظر شما برای پیدا کردن خانه همین دو تا کافیه؟

۲-من حقوق ام دانشجویی هست و یه جوری لب مرز! می خواستم ببینم پیشنهاد قیمتی شما برای اجاره خونه چقدر هست؟ مثلا ۳۰۰ یورو آیا خیلی هزینه بالایی برای منزل در اونجا هست؟( من در شمال سوئد(که مسکن از استکهلم خیلی ارزون تره) برای یک خانه یک نفره ۲۱ متری با حمام و دستشویی اختصاصی و اجاق و یخچال اختصاصی حدود ۳۰۰ یورو پول می دهم)

۳- بعضی از خانه ها Unfurnished هستن و حتی اینترنت هم ندارند! اگه خونه غیر مبلمان بگیریم آیا خرید تخت و یا میز آسونه ؟ دست دومش راحت گیر میاد؟ کلا خونه های فرنیشد و اینکه یوتیلیتی جزو اجاره هست را پیشنهاد می کنید یا خانه هایی که فرنیش نیستند (‌ و احیانا اجازه کمتری دارن؟)
    1- سایت rnz رو هم چک کنین.
    2-اگه مشترک بگیرین با کسی، می تونین با 300 یورو پیدا کنین ولی اگه خونه ی مستقل بخواین فکر نمی کنم زیر 400 تا 450 یورو بتونین پیدا کنین.
    3- خرید وسایل یه طرف، بردنش به خونه یه طرف. باید ارزش چیزی که می خرین بیشتر از پولی باشه که برای تاکسی میدین تا اونو ببره! البته بستگی داره از کجا بخرین، اگه از IKEA بخواین خرید کنین و با تاکسی ببرین که خیلی گرون در میاد و اگه برای کوتاه مدت میخواین من اصلا توصیه نمی کنم از IKEA خرید کنین. اگه دست دوم میخواین، باید در و دیوار دانشکده ها رو نگاه کنین، بچه ها آگهی می زنن که میخوان وسایلشون رو بفروشن.
    من برای کوتاه مدت یه خونه ی مبله رو که همه چیز توش باشه توصیه می کنم. خونه ای که وسیله نداره به درد تازه وارد نمی خوره. تا شما بخواین بگردین ببینین چی رو از کجا بخرین دوره اتون تموم شده.

راستی در مورد گست هاوس چقدر هزینه پرداخت کردین شما؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad1925 نمایش پست ها
    راستی در مورد گست هاوس چقدر هزینه پرداخت کردین شما؟
    قطعا هزینه داره. به نظرم با توجه به فاند شما اصلا گست هاوس گزینه ی مناسبی نیست، چون یک نفره هاش ماهی 550 یورو هست. ضمن اینکه اگر توی یک ماه بیشتر از 13 روز بمونین، کل پول ماه رو ازتون می گیرن (چه 14 روز باشه، چه 30 روز).

در مورد وسایل سفر، هایدلبرگ هیچ فرقی با بقیه ی شهرهای آلمان نداره و این موضوع تاپیک خودش رو داره.
    ولی در کل قیمت های اینجا گرونه به نظر من شما هزینه ی زندگیت رو برای هایدلبرگ ماهی 700 تا حساب کن. البته بعدا یاد میگیری چطوری خرج کنی که کمتر بشه. ولی برای ماهای اول که ممکنه خونه ی ارزون پیدا نکنی و این حرفا به نظرم بین 1000 تا 2000 یورو اضافه تر بیار (غیر از اونی که توی حسابت باید باشه). چون اینجا باید پول deposit بدی برای خونه که حداقل 600 700 یورو میشه (اگر خونه ی مستقل بگیری). برای بیمه هم اگه خصوصی بگیری 50 یورو اینا ولی اگه دولتی بگیری 80 یورو باید پرداخت کنی (البته بالای سی سال بیشتره و تقریبا 130 یورو میشه). خلاصه که همون مقداری که گفتم اگه اضافه تر بیاری به نظرم خوبه.

Banned

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش از دانشگاه های آلمان

محض اطلاع دوستان
    دانشگاه هایدلبرگ کلا تصمیم گرفته هر نوع مدرکی از دانشگاه های آزاد رو قبول نکنه قبلا تک و توک میپذیرفت اما از همین ترم دانشگاه آزاد= ریجکت.

گول موسسات رو هم نخورید که با علم به تمام این مسایل دندونشون رو برای اون 50 % سهم قرار داد تیز کردند و در آخر هم نهایتا با یک ببخشید سعیمونو کردیم نشد قضیه رو تموم میکنند.

Banned

دوستان کسی تونسته برای دکترا فان بگیره جدیدا؟(با داشتن رزومه قوی و فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر ایران مثل وزارت خارجه و تهران و .....)
    میزان ماهیانش چقدر هست؟

Junior Member

سلام بچه ها
    من توی شریف فیزیک خوندم و الان از ارشد فیزیک توی هایدلبرگ خوشم اومده. خود دانشگاه که گویا گزینه ای برای فاند در مقطع ارشد نداره. از جای دیگه ای میشه فاند کامل گرفت؟ شرایطش چیه؟
    مچکرم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط nitu نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من توی شریف فیزیک خوندم و الان از ارشد فیزیک توی هایدلبرگ خوشم اومده. خود دانشگاه که گویا گزینه ای برای فاند در مقطع ارشد نداره. از جای دیگه ای میشه فاند کامل گرفت؟ شرایطش چیه؟
    مچکرم
    به نظر من باید ایمیل بزنین از استادای رشته ی خودتون بپرسین، چون رشته به رشته فرق میکنه.
    این لینکو نگاه کنین
    http://www.graduateacademy.uni-heide.../index_en.html
    البته این graduate academy کلا مال دانشجوهای دکتراست همه چیش. ولی فکر میکنم اگه ازشون سوال کنین بتونن راهنماییتون کنن.
    در مورد فاند کامل هم در کل شانسش زیاد بالا نیست، چون دانشجوهای هایدلبرگ زیادن و متقاضی زیاده.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nitu نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    مچکرم
    سلام بر هم دانشکده ای اسبق ما (:
    کلا این کلاسها فیزیک توی شریف آدمو همینجوری قل میدن ست علوم انسانی با گرایش شدید فلسفه . شما هم بپا مثل ما نشی.
    اما در مورد سوالت
    ارشد کلا در آلمان فاند نداره یا شاید استثنا باشه.
    البته شهریه نداری و فقط هزینه زندگی داری. اما دکترا میتونی فاند بگیری.

Dear special,
    about residing in heidelberg do we have to first register at university and take our residence permit or we can first rent a room and then follow registration, i have a problem with the order of all things that I must do in
    Heidelberg and I dont know from which point exactly should I start

many thanks

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad1925 نمایش پست ها
    Dear special,
    about residing in heidelberg do we have to first register at university and take our residence permit or we can first rent a room and then follow registration, i have a problem with the order of all things that I must do in
    Heidelberg and I dont know from which point exactly should I start

many thanks

بستگی داره کجا بخواین خونه بگیرین. اگه خونه ی شخصی بگیرین، یعنی از همون اول بخواین از یکی اجاره کنین، احتمال داره طرف بگه اقامتت رو ببینم (فقط برای اطمینان خودش) ولی اگه هتل باشه یا گست هوس یا هرجای موقتی دیگه مشکلی نداره، میرین یه مدت اونجا می مونین بعد میرین اقدام می کنین برای رجیستر کردن توی شهر (و نه توی دانشگاه).
    اول که رفتین برین بانک حساب باز کنین، من اشپارکاسه باز کردم و ازم مدرکی به جز پاسپورتم نخواست.
    بعد برین توی شهر رجیستر کنین (توی burgeramt)، اونجا یه برگه بهتون میدن که سعی کنین روزای اول هر جا میرین کار اداری انجام بدین اونو داشته باشین، خیلی جاها میخوان. ضمنا برای رجیستر کردن ازتون آدرس می پرسه، حتی اگه محلی که زندگی می کنین موقته، مثل یه گست هوس، همونو بگین، اشکالی نداره.
    بعد برین بیمه قرارداد ببندین (بیمه برگه ای که از burgeramt گرفتین رو میخواد ازتون، باید حتما اول اونو انجام داده باشین)
    بعد برین طبقه ی بالای همون burgeramt، که میشه Auslanderbehorde، از اطلاعات فرم های لازم برای تمدید ویزا رو بگیرین، به یه شخصی هم باید میل بزنین و وقت بگیرین برای تمدید ویزای سه ماهه به یه ساله، توی هایدلبرگ وقتی میل می زنین برای دو ماه دیگه بهتون وقت میده، برای فرداش نمی ده! پس سعی کنین سریع این کارو بکنین (اینو پایین بیشتر توضیح میدم).
    بعد برین دانشگاه ثبت نام کنین، دانشگاه ازتون شماره حسابتون رو ممکنه بخواد و همچنین برگه ی رجیستر شدن توی شهر رو.
    بعد که ثبت نام کردین یه برگه دانشگاه بهتون میده که نشون میده شما ثبت نام شدین، اینو نگه دارین، تا زمانی که کارت دانشجوییتون نیومده باید اینو همه جا نشون بدین، مثلا با این متونین برین Hauptbahnhof سمسترتیکت بخرین.

در مورد اونکه گفتم زود برین هم، در واقع اگه دیر برین مشکلی پیش نمیاد. توی هایدلبرگ ملاک برای تمدید ویزای شما زمانی هست که شما فرم های پر شده ای که از قسمت اطلاعات گرفتین رو بهشون تحویل می دین. منتها اگه ویزای سه ماهه تون تموم بشه و هنوز ویزای یه ساله اتون نیومده باشه، در صورتی که بخواین سفر خارج از کشور برین باید برین یه ویزای موقتی بگیرین. ضمنا به این هم توجه داشته باشین که معمولا برای یکی دو ماه دیگه براتون وقت تعیین می کنن که برین پیش مسئول مربوطه و خود اومدن کارت ویزا به دم در خونه هم حدود دو ماه طول می کشه. پس هر چه زودتر اقدام کنین بهتره.