صفحه 30 از 32 نخستنخست ... 20212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک/ نانوفیزیک

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

دیروز وقت سفارت داشتم. بذارین یکم از تجربه خودم برای ویزای دکتری بگم.
    راستش دوره (کورس) من اوایل نوامبر یعنی حدود 35 روز قبل شروع شده ولی خب بنا به دلایلی دیر مطلع شدم. حدود دو هفته پیش مدارکم رو برای ترجمه به دارالترجمه فرستادم که دو هفته ای ترجمه کردن ولی فکر می کنم یه خورده گرون حساب کردن. قبل از این که ترجمه هام آماده بشه به سفارت ایمیل زدم با موضوع" درخواست ویزای دکتری" به انگلیسی() اونجا هم ذکر کردم که نزدیک ترین روز بعد از سوم دسامبر می تونه وقت خوبی باشه. نامه پذیرش دانشگاه رو هم ضمیمه ایمیل کردم. اونا هم بلافاصله بهم ایمیل زدن که قرار شد چهار دسامبر ساعت نه صبح.
    دیروز حدود نه صبح مدارک ترجمه شده رو از دفتر ترجمه گرفتم به علاوه دو تا فرم تائیدیه تحصیلی به یه کپی مجاور اونجا مراجعه کردم و عینا کپی گرفتم و منگنه کردم به همراه خودم بردم به سفارت. خوشبختانه کنسولگری فاصله زیادی نداشت و بعد از حدود 5 دقیقه پیاده روی رسیدم. من حدود ساعت ده صبح رسیدم. خلوت بود بعد از این که کیف و موبایلم رو بیرون به یکی تحویل دادم رفتم داخل
    یه خانم خوش برخورد کلیه مدارک رو ازم گرفت و در حین این که من فرم ها رو پر می کردم مرتب می کرد. راستش من از هر چیزی دو سه تا کپی گرفته بودم که مرتب کردن و برداشتن اینا وقت می گرفت. عکسا رو پشت نویسی نکرده بودم که اونجا انجام دادم!
    فرم a رو از من نخواست. گفت برای دکتری لازم نیست. همون فرم d که راهنمایی فارسی هم داره رو پر کردم. آخرش هم یه مصاحبه کوتاه با مسئول اونجا به زبان انگلیسی انجام دادم. در مورد این که الان چه کار می کنم و ایا اون دانشگاه مقصد رو می شناسم گفت و این که چقدر خوبه و چه فرصت خوبی و از این حرفا... ایشون هم آدم خوش برخوردی بود. قرار بر این شد که حدود 19 روز دیگه مراجعه کنم و ببینم ویزام انشالا آماده می شه یا نه؟ در واقع یه رسید بهم دادن که تاریخ مراجعه رو نوشته بود. حدود یک ساعت وقت برد یعنی ساعت 11 خوشحال و خندان اومدم بیرون
    نکات
    برای سفارت مدرک تافل یا آیلتس لازمه. بلیت هواپیما و هتل(ده روز اقامت از تاریخ ورود) هم به صورت فرمالیته برای حدود بیست رو بعد آماده کرده بودم
    -بهتره پاسپورت تون حداقل یک سال اعتبار باقی مونده داشته باشه
    -یه گردش حساب سه ماهه به علاوه تمکن مالی هم ارائه دادم(البته فکر می کنم تمکن مالی نیازی نبود ولی خب فرمش رو گذاشت داخل پرونده) من از حدود دو هفته پیش حسابم رو با قرض گرفتن از این اون تقویت کردم. هر چند که بورس سالیانه حدود 16 هزار تا دارم ولی خب بازم خطر نکردم و گردش حساب رو هم ارائه کردم
    -قبلش بهتره مدارک رو پر کنید و آماده داشته باشید
    -از مدارکتون به اندازه کافی کپی داشته باشید. معمولا یک کپی کافیه ولی خب اگه دو کپی داشته باشید بهتره
    کلیه مدارک تحصیلی و دانشنامه ها رو به من پس داد و تنها ویزام پیش خودشون موند
    - 50 یورو وجه نقد پرداختم. شناسنامه رو هم بهم پس داد
    اگه سئوالی بود و بتونم جواب بدم خوشحال می شم
    ویرایش توسط behnamhg : December 9th, 2018 در ساعت 04:49 PM دلیل: نام دارالترجمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadshafiei نمایش پست ها
    دیروز وقت سفارت داشتم. بذارین یکم از تجربه خودم برای ویزای دکتری بگم.
    راستش دوره (کورس) من اوایل نوامبر یعنی حدود 35 روز قبل شروع شده ولی خب بنا به دلایلی دیر مطلع شدم. حدود دو هفته پیش مدارکم رو برای ترجمه به دارالترجمه فرستادم که دو هفته ای ترجمه کردن ولی فکر می کنم یه خورده گرون حساب کردن. قبل از این که ترجمه هام آماده بشه به سفارت ایمیل زدم با موضوع" درخواست ویزای دکتری" به انگلیسی() اونجا هم ذکر کردم که نزدیک ترین روز بعد از سوم دسامبر می تونه وقت خوبی باشه. نامه پذیرش دانشگاه رو هم ضمیمه ایمیل کردم. اونا هم بلافاصله بهم ایمیل زدن که قرار شد چهار دسامبر ساعت نه صبح.
    دیروز حدود نه صبح مدارک ترجمه شده رو از دفتر ترجمه گرفتم به علاوه دو تا فرم تائیدیه تحصیلی به یه کپی مجاور اونجا مراجعه کردم و عینا کپی گرفتم و منگنه کردم به همراه خودم بردم به سفارت. خوشبختانه کنسولگری فاصله زیادی نداشت و بعد از حدود 5 دقیقه پیاده روی رسیدم. من حدود ساعت ده صبح رسیدم. خلوت بود بعد از این که کیف و موبایلم رو بیرون به یکی تحویل دادم رفتم داخل
    یه خانم خوش برخورد کلیه مدارک رو ازم گرفت و در حین این که من فرم ها رو پر می کردم مرتب می کرد. راستش من از هر چیزی دو سه تا کپی گرفته بودم که مرتب کردن و برداشتن اینا وقت می گرفت. عکسا رو پشت نویسی نکرده بودم که اونجا انجام دادم!
    فرم a رو از من نخواست. گفت برای دکتری لازم نیست. همون فرم d که راهنمایی فارسی هم داره رو پر کردم. آخرش هم یه مصاحبه کوتاه با مسئول اونجا به زبان انگلیسی انجام دادم. در مورد این که الان چه کار می کنم و ایا اون دانشگاه مقصد رو می شناسم گفت و این که چقدر خوبه و چه فرصت خوبی و از این حرفا... ایشون هم آدم خوش برخوردی بود. قرار بر این شد که حدود 19 روز دیگه مراجعه کنم و ببینم ویزام انشالا آماده می شه یا نه؟ در واقع یه رسید بهم دادن که تاریخ مراجعه رو نوشته بود. حدود یک ساعت وقت برد یعنی ساعت 11 خوشحال و خندان اومدم بیرون
    نکات
    برای سفارت مدرک تافل یا آیلتس لازمه. بلیت هواپیما و هتل(ده روز اقامت از تاریخ ورود) هم به صورت فرمالیته برای حدود بیست رو بعد آماده کرده بودم
    -بهتره پاسپورت تون حداقل یک سال اعتبار باقی مونده داشته باشه
    -یه گردش حساب سه ماهه به علاوه تمکن مالی هم ارائه دادم(البته فکر می کنم تمکن مالی نیازی نبود ولی خب فرمش رو گذاشت داخل پرونده) من از حدود دو هفته پیش حسابم رو با قرض گرفتن از این اون تقویت کردم. هر چند که بورس سالیانه حدود 16 هزار تا دارم ولی خب بازم خطر نکردم و گردش حساب رو هم ارائه کردم
    -قبلش بهتره مدارک رو پر کنید و آماده داشته باشید
    -از مدارکتون به اندازه کافی کپی داشته باشید. معمولا یک کپی کافیه ولی خب اگه دو کپی داشته باشید بهتره
    کلیه مدارک تحصیلی و دانشنامه ها رو به من پس داد و تنها ویزام پیش خودشون موند
    - 50 یورو وجه نقد پرداختم. شناسنامه رو هم بهم پس داد
    اگه سئوالی بود و بتونم جواب بدم خوشحال می شم

سلام. خیلی ممنون که اطلاعات را در اختیار بقیه میذارین. انشااله که موفق باشین
    من چند تا سوال دارم. اینکه هزینه ویزا کلا 50 یورو شد یعنی برا گرفتن وقت و یا کلا پروسه ویزا از اول تا آخر 50 یورو؟ چون بعضی جاها مثل نروژ مث اینکه حدود 500 تاس!!؟
    و بعد اینکه برا پذیرش دکترا ایتالیا شنیده بودم مدرک زبان نمیخواد؟ لازمه؟ برا سفارت هم دانشگاه یا استاد اوکی بده باز لازمه نمره آیلتس یا تافل؟ و چه نمره ای؟
    سوال بدیم اینکه من متاهل هستم. و یه بچه 3 ساله دارم. برا دکترا یا پست داک دارم اقدام میکنم. آیا ویزای همراه برای شوهرم و بچه م همزمان میدن؟؟ یا اول خودم باید برم بعد شوهر؟ بچه م چی میشه؟؟ و آیا این بحث ویزای همراه برای دوره دکترا یا پست داک فرق داره؟ یعنی مثلا برا دکترا ویزای همراه را همزمان ندن و برا پست داک بده یا برعکس؟ یا کلا میدن همزمان؟؟؟
    و گردش حساب از چه مدت و چقدر با وجود فاند داشتین و آیا واقعا موثره؟
    خیلییییییی ممنون اگه شما میدونید جواب بدین یا سایر دوستان

با سلام
    آیا برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز به مدرک زبان انگلیسی میباشد؟
    اگر میشه آیا مدرک MCHE رو هم قبول میکنن؟
    ممنون

Junior Member

سلام، من پذیرش دکترا دارم برای ایتالیا و دانشگاه قرار هست ویزای ریسرچ (Nulla osta) برای من درخواست کنه. کسی اینجا جدیدن این ویزا رو گرفته؟ چه مدارکی به سفارت باید ارائه بدم؟ و اینکه من بهتره 1 سپتامبر اونجا باشم. پروسه ی این نوع ویزا چقدر زمانبره؟

ممنونم میشم اگر کسی اظلاعاتی داره بگه چون جای مطلبی در این خصوص پیدا نکردم

Junior Member

behnamhg@
    سلام
    من کل تاپیک رو خوندم، اما در نهایت هم جواب ۱۰۰٪ پیدا نکردم که سفارت با مدرک ایلتس ۵.۵ کنار میاد و تشکیل پرونده میده یا نه.
    دوستانی هم که مشکل مشابه داشتن، بعد از مراحلشون هم اطلاعاتی ندادن.
    ممنون میشم اگر دوستی همچین مشکلی رو داشته و تونسته تشکیل پرونده بده با ایلتس ۵.۵ تجربش رو بگه.
    در ضمن دانشگاه هم به سفارت ایمیل زده مستقیم که از نظرشون سطح زبان مشکلی نداره

سلام من تازه پذیرشم رو در مقطع دکترا دریافت کردم و شروع ترم از اول نوامبر هست چطور میتونم وقت سفارت بگیرم
    خواهش میکنم اگر کسی در این زمینه اطلاع داره منو راهنمایی کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط khadijers نمایش پست ها
    سلام، من پذیرش دکترا دارم برای ایتالیا و دانشگاه قرار هست ویزای ریسرچ (Nulla osta) برای من درخواست کنه. کسی اینجا جدیدن این ویزا رو گرفته؟ چه مدارکی به سفارت باید ارائه بدم؟ و اینکه من بهتره 1 سپتامبر اونجا باشم. پروسه ی این نوع ویزا چقدر زمانبره؟

ممنونم میشم اگر کسی اظلاعاتی داره بگه چون جای مطلبی در این خصوص پیدا نکردم
    سلام دوست عزیز، من هم همین سوال رو دارم، اگر اطلاعاتی کسب کردین به من هم بگید، راستش من مشکل گواهینامه زبان برای ویزا دارم و بهم گفتن شلید با ویزای نولا اوستا بتونی بدون نمره زبان بیای سراغ ویزا
    مممنونم

Junior Member

سلام دوستان

من برای یک دوره ی سه ساله ی دکتری ریسرچ گرنت دریافت کردم و به عبارتی حقوق میگیرم. بخش دانشجویی سفارت ایتالیا بهم گفت چون حقوق میگیرم و به nulla osta احتیاج دارم و استادم در میلان برای nulla osta اقدام کرده، شامل مدارکی که سایت سفارت برای دانشجوهای دکتری نوشته نمیشم. شما اطلاع دارید برای ریسرچ چه مدارکی باید از دانشگاه ایتالیا داشته باشم که به سفارت ارائه بدم؟ و کلا مدارک مورد نیاز سفارت چی هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NTUST نمایش پست ها
    behnamhg@
    سلام
    من کل تاپیک رو خوندم، اما در نهایت هم جواب ۱۰۰٪ پیدا نکردم که سفارت با مدرک ایلتس ۵.۵ کنار میاد و تشکیل پرونده میده یا نه.
    دوستانی هم که مشکل مشابه داشتن، بعد از مراحلشون هم اطلاعاتی ندادن.
    ممنون میشم اگر دوستی همچین مشکلی رو داشته و تونسته تشکیل پرونده بده با ایلتس ۵.۵ تجربش رو بگه.
    در ضمن دانشگاه هم به سفارت ایمیل زده مستقیم که از نظرشون سطح زبان مشکلی نداره

الان دیگه با یقین میتونم بگم که سفارت هیچ مشکلی با آیلتس 5.5 نداره و خودشون گفتن که اوکی هست برای دانشجوهای دکترا.
    حتما برگه تمکن مالی داشته باشید ( حتی اگه بورس دارید)
    حتما از ایمیلی که براتون ارسال شده و بهتون وقت دادن کپی داشته باشید.

Junior Member

سلام دوستان،

کسی میدونه که از زمانی که برای ویزای دانشجویی ایتالیا اقدام کنیم، حدودا چقدر طول میکشه تا ویزا بیاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)