صفحه 11 از 32 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

Moderator

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    من هم دانشگاه ساپینزا رومه و هم فلورانس پذیرش دارم، میخواستم ببینم سفارت هر ۲ را تحویل بدم، چون هنوز نمیدونم کدوم دانشگاه ثبتنام کنم، میخوام برم انجا و بعد تصمیم بگیرم، راهی وجود داره ؟
    متاسفانه امکان نداره باید یکی رو انتخاب کنی.
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

با سلام و قت بخیر خدمت دوستان
    من اخیرا از یکی از دانشگاههای ایتالیا (ناپل) در مقطع دکتری پذیرش همراه با بورس گرفتم. ببخشید اگر سوالام تکرایه ولی فوق العاده مهمه برام چون هنوز جواب قطعی نگرفتم
    اول اینکه من برای همسرم چیکار باید بکنم و چطور همراه خودم بیارمش(چون گویا سخت گیری میکنن)؟ دوتا مطلب شنیدم یکی اینکه میگن من اول میرم ایتالیا بعد من اونجا پروسه ویزای خانواده رو باید به جریان بندازم و بعاز میانگین 6 ماه ایشون هم میاد ایتالیا و یکی دیگه اینکه برم اونجا و ویزای تحصیلی رو تبدیل به ویزای کار کنم و برای ویزای همراه اقدام کنم. الان چیکا باید بکنم؟
    سوال دوم اینکه من مدرک زبان تحویل ندادم اوناهم ازم نخواستن فقط ازم مصاحبه با اسکایپ گرفتن. ولی یه مدرک MSRT دارم با نمره 53 که اول سال گرفته بودم. حالا سفارت گیر نده یه وقت که مدرک بیار واسم؟
    اقا سوال سوم یکم خارج انجمنه شاید. میخوام بدونم من در عرض مثلا 6 ماه تا ویزای خانومم درست شه با توجه به بورسی که دارم میتونم یه خونه ای و یه زندگی مناسب فراهم کنم که وقتی میاد مشکلی پیش نیاد؟
    ببخشید سوالام زیاد شد. بسیار ممنون میشم یکی از دوستان پاسخ بده

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadcivil6 نمایش پست ها
    با سلام و قت بخیر خدمت دوستان
    من اخیرا از یکی از دانشگاههای ایتالیا (ناپل) در مقطع دکتری پذیرش همراه با بورس گرفتم. ببخشید اگر سوالام تکرایه ولی فوق العاده مهمه برام چون هنوز جواب قطعی نگرفتم
    اول اینکه من برای همسرم چیکار باید بکنم و چطور همراه خودم بیارمش(چون گویا سخت گیری میکنن)؟ دوتا مطلب شنیدم یکی اینکه میگن من اول میرم ایتالیا بعد من اونجا پروسه ویزای خانواده رو باید به جریان بندازم و بعاز میانگین 6 ماه ایشون هم میاد ایتالیا و یکی دیگه اینکه برم اونجا و ویزای تحصیلی رو تبدیل به ویزای کار کنم و برای ویزای همراه اقدام کنم. الان چیکا باید بکنم؟
    سوال دوم اینکه من مدرک زبان تحویل ندادم اوناهم ازم نخواستن فقط ازم مصاحبه با اسکایپ گرفتن. ولی یه مدرک MSRT دارم با نمره 53 که اول سال گرفته بودم. حالا سفارت گیر نده یه وقت که مدرک بیار واسم؟
    اقا سوال سوم یکم خارج انجمنه شاید. میخوام بدونم من در عرض مثلا 6 ماه تا ویزای خانومم درست شه با توجه به بورسی که دارم میتونم یه خونه ای و یه زندگی مناسب فراهم کنم که وقتی میاد مشکلی پیش نیاد؟
    ببخشید سوالام زیاد شد. بسیار ممنون میشم یکی از دوستان پاسخ بده
    دوست من من هم مشکل شما رو دارم. بهت پیشنهاد میکنم که دنبال یه پذیرش تحصیلی واسه خانومت باشی. تو ناپل میتونی با ماهی 500-600 یه خونه خوب پیدا کنی. البته نه خیلی بزرگ. واسه سفارت هم حتما از دانشگاه بخواه یه نامه بهت بدن که توش ذمر شده باشه شما نیازی به مدرک زبان واسه دانشگاه ندارین چون اگه دانشگاه از شما مدرک زبان نخواد سفارت هم نمیخواد.

Junior Member

سلام
    لطف کنید مدارکی رو که باید بدم ترجمه و ببرم سفارت بهم بگید.نوبت سفارت چجوری هست؟.مدرک دیپلم و پیش با ریز نمراتش لازمه؟؟.

مدارکی که باید برای مقطع دکترا ترجمه شود

ریز نمرات ۳ ساله دبیرستان
    مدرک دیپلم دبیرستان

ریز نمرت پیش دانشگاهی

مدرک دیپلم پیش دانشگاهی

ریز نمرات لیسانس

خود سرتیفیکت مدرک لیسانس

ریز نمرات مدرک مستر

خود سرتیفیکت مدرک مستر

اگه شما برای لیسانس میرین، قسمت مستر رو انجام ندین.

من حالا یک سوال دارم. آیا این مدارک لازم تو سایت نوشته؟ من هیچ جای سایت ندیدم. کمی‌ از این مدارکو دم در، مکان قبلی‌ کنسولت دیده بودم. باقیشم رفتم تو ناقصی‌ خوردم، فهمیدم ااااا اینا هم هست.

از ترجمه‌هایتان یک کپی‌ هم میگیرین بد میرین سفارت.

مدارک دیگه هم که می‌خواد اصل پاسپورت با ۲ عدد کپی‌ (نگفتن از چه صفحی کپی‌ میخوان، حالا ایشالا دفعه بد بازم ناقصی‌ میخورن، بهم میگن)
    عکس ببری ویزا ۳ عدد

رزرو بلیت برای دورو بار زمانی‌ که باید اونجا باشین

بیمه ۱ ساله (من نمی‌دونم این یعنی‌ چی‌، من به ۳ تا زنگ زدم گفتن اصلا بیمه ۱ ساله قانونی‌ نیست، نداریم. بیمه نهایتان ۳ آهه هست تو بازه ۱ سال معتبر است. دوستانی که اطلاع دارن لطفا این مطلبو توضیح بدن)

رزرو هتل برای ۱۰ روز، یا آدرس درمتری یا دوستی‌ که می‌خوای بری پیشش بمونی اون اولا که میرسی‌.

ادمیشن لتر دانشگاه ۲ عدد کپی‌

ضمانت مالی اگر اسکالرشیپ ندارین

فرم پر شده برای ویزا (این‌یکی رو سایت هست، اون فرمی رو بگیر که بالا گوشه سمت چپ پرچم ایتالیا رو داره نه اروپا یونیون یا هر کشور دیگه اروپا یونیون)

یک مطلب هم برای اونا که مستر رو از کشوری بجز ایران گرفتن. مدرک خودتونو نگاه کنین ببینین که آیا ۱ به زبان انگلیسه هم همهٔ مطلب رو داره (اگر زبان اصلی‌ کشور غیر از انگلیسه بوده)، ۲ اینکه آیا مدرکشون چیزی به اسم دیپلما سوپپلمنت داره.
    بد اگر اینا رو داشته باشه، به دانشگاهتون در ایتالیا یک ایمیل بزنین که آیا اصلا اونا از شما میخوان که مدرک مسترتون در سفارت ایتالیا کشوری که مستر خوندین تایید بشه یا نه. اگر دانشگاه اوکی داد، بگین یک ایمیل هم بزنه به کنسولت ایتالیا تو ایران و توضیح بدن که ما مدرک مستر ایشون رو قبول داریم احتیاجی‌ به تایید هیچ سفارت ایتالیا هم نیست.

البته یکم باید برین و بیاین تا کنسولت ایمیل دانشگاه رو بخونه، شاید مجبور بشین ایمیل رو پرینت بگیرین برای وکنسولت ببرین تا بخونن. ولی‌ خوب از اینکه ۲بار بکوبین برین کشوری که مستر گرفتین بهتره، اونم وقتی‌ پاس ایرانی‌ دارین و واسه عراق رفتن هم ازتون ویزا میخوان.
    ویرایش توسط tommy angelo : December 5th, 2014 در ساعت 12:09 AM

من هم یه مشکلی مثل شما دارم، شما از کجا مسترتو گرفتی و الان از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتی ؟ الان ویزا گرفتی، سفارت ایتالیا تو ایران مشکلی نداشتی ؟

من مستر رو چالمرز خوندم سوئد، از یونیورسیتی تورین پذیرش گرفتم. برای ویزا اقدام کردم، ولی‌ مشکل تایید مدرک مسترم حل شد. دیگه لازم نیست تایید بشه. دانشگاه به کنسولت ایمیل زد که یک هم چین مدرکی‌ رو من برای مسترم لازم ندارم که بیارم. البته کل این پروسس بیشتر از ۲۰ روز طول کشید چون ایمیل رو نمیخوندن، من سعی‌ کردم به هر نحوی شده ایمیل دانشگاه رو بهشون نشون بدم. مثلا مجبور میشی‌ که ایمیل رو پرینت بگیری با اتچمنت هاش و نقش کبوتر نامه بر رو با زی‌ کنی‌. ولی‌ خوب همونطور که قبلان گفتم مدرکت اصلش باید یا انگلیسی‌ باشه یا ۲ زبانه که یکیش حتما انگلیسی‌ باشه. و اینکه دیپلما سوپلمنت هم داشته باشه. البته اگه خودت اینرو بهشون توضیح بعدی و دانشگاه ایمیل نزنه به جایی‌ نمیرسه. من ۲ بر اصل مدرکمو با خودم بردم و همون حرفی‌ رو زدم که تو ایمیل دانشگاه بدن به کنسولت نوشت. ولی‌ متاسفانه به اصلا به مدرکم نگاه هم نکردن که ببینن من چی‌ دارم میگم. لذا حتما به ایمیل دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتی‌ احتیاج داری.

دوستان بیمه برای سفارت را شما چند روز گرفتین؟ ۵۰ روزه، ۳ ماهه؟
    سفارت به من گفت ۱ ساله، ولی‌ من از ۳ جا تاحالا پرسیدم گفتن بیشتر از ۳ ماه ندارند. اگه شما ۱ ساله بیمه گرفتین به من لطفا بگین از کجا گرفتین. مرسی‌
    ویرایش توسط tommy angelo : December 5th, 2014 در ساعت 08:10 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD International Law & European Law - Università degli studi di Firenze

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamak_mm نمایش پست ها
    دوستان بیمه برای سفارت را شما چند روز گرفتین؟ ۵۰ روزه، ۳ ماهه؟
    سفارت به من گفت ۱ ساله، ولی‌ من از ۳ جا تاحالا پرسیدم گفتن بیشتر از ۳ ماه ندارند. اگه شما ۱ ساله بیمه گرفتین به من لطفا بگین از کجا گرفتین. مرسی‌
    بیمه سامان. بیمه پارسیان. بیمه معلم......

دوستان واسه ویزای دکترا دیپلم و پیش دانشگاهی را اگه به زبانه ایتالیایی ترجمه شده باشه فکر میکنید قبول کنه سفارت ؟ کسی از دوستان بوده که با ترجمه انگلیسی ویزا گرفته باشه ؟

منظورم ترجمه به زبانه انگلیسی بود .... اشتباه نوشتم بالا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)