صفحه 14 از 32 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط mdadfar2001 نمایش پست ها
    سلام
    از اونجا که مطلب در مورد فرصت مطالعاتی ایتالیا کم هستش و تاپیک اون حذف شده، خواستم یه راهنمایی به دوستان در این مورد داشته باشم. چند نکته برای ویزای فرصت مطالعاتی تو ایتالیا میگم.
    1- گرفتن وقت برای خود شخص لازم نیست (البته اگر همراه داشته باشید بایستی وقت رزرو کرده باشید)
    2- هزینه ویزا برای شخص اصلی لازم نیست و برای سایر اعضا 60 یورو و برای بچه ها هم مجانی هست (داشتن یورو الزامیست)
    3- فرم مربوط به شما متفاوت با فرم موجود روی سایت هست که بایستی از درب ورودی بگیرید (برای سایرین هم پر کردن فرم الزامیست حتی بچه ها)
    4- بردن بچه لزومی ندارد
    5- انگشت نگاری فقط از همراه انجام میشه
    6- داشتن ترجمه شناسنامه ها الزامیست و نیازی به تایید دادگستری یا وزارت خارجه ندارد
    7- دو قطعه عکس
    8- کپی کارت دانشجویی
    9-دعوتنامه و نامه مربوط به هتل یا accommodation letter
    10-رزرو بلیط برای هر فرد جداگانه و تاریخ اون برای همراهتون نبایستی بیشتز از 3 ماه باشه
    11-بیمه نامه مسافرتی که میتونید از بانک سامان که نزدیک اونجاست تهیه کنید
    آدرس کنسولگری: خ. آفریقا، بالاتر از میرداماد، خ فرزان شرقی، جنب پارک صبا، پ 15
    امیدوارم به درد دوستان بخورد
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما
    برای همراه چطور می تونیم وقت بگیریم؟

دوستان، من برای فرصت مطالعاتی می خوام برم ایتالیا. آیا می دونید برای ویزا چقدر قبل از رفتن اقدام کنم، خوبه؟
    یعنی اگه دو ماه قبل رفتن ویزا بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟

Junior Member

نمیشه که من پذیرش داشته باشم برای دکتری در ایتالیا و شوهرم به عنوان همراه بیان؟ اینطوری ویزا نمیدن؟ همسرم اونجا قراره اپلای کنن...

نقل قول نوشته اصلی توسط mdadfar2001 نمایش پست ها
    سلام
    از اونجا که مطلب در مورد فرصت مطالعاتی ایتالیا کم هستش و تاپیک اون حذف شده، خواستم یه راهنمایی به دوستان در این مورد داشته باشم. چند نکته برای ویزای فرصت مطالعاتی تو ایتالیا میگم.
    1- گرفتن وقت برای خود شخص لازم نیست (البته اگر همراه داشته باشید بایستی وقت رزرو کرده باشید)
    2- هزینه ویزا برای شخص اصلی لازم نیست و برای سایر اعضا 60 یورو و برای بچه ها هم مجانی هست (داشتن یورو الزامیست)
    3- فرم مربوط به شما متفاوت با فرم موجود روی سایت هست که بایستی از درب ورودی بگیرید (برای سایرین هم پر کردن فرم الزامیست حتی بچه ها)
    4- بردن بچه لزومی ندارد
    5- انگشت نگاری فقط از همراه انجام میشه
    6- داشتن ترجمه شناسنامه ها الزامیست و نیازی به تایید دادگستری یا وزارت خارجه ندارد
    7- دو قطعه عکس
    8- کپی کارت دانشجویی
    9-دعوتنامه و نامه مربوط به هتل یا accommodation letter
    10-رزرو بلیط برای هر فرد جداگانه و تاریخ اون برای همراهتون نبایستی بیشتز از 3 ماه باشه
    11-بیمه نامه مسافرتی که میتونید از بانک سامان که نزدیک اونجاست تهیه کنید
    آدرس کنسولگری: خ. آفریقا، بالاتر از میرداماد، خ فرزان شرقی، جنب پارک صبا، پ 15
    امیدوارم به درد دوستان بخورد
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    چندتا سوال دیگه هم داشتم من، اگر لطف کنید بتونید راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.
    1- برای فرصت به همسر هم ویزا راحت می دن؟ اون مشکلاتی که برای گرفتن ویزا برای همسر، دانشجویان دارند برای فرصت مطالعاتی نیست؟
    2- گرفتن ویزا چقدر طول میکشه و نوع ویزاش تحصیلیه یا توریستی؟
    3- مدت فرصت من 6 ماه هستش، محدودیتی برای مدت فرصت مطالعاتی ندارن؟

سلام دوستان
    دوتا سوال داشتم
    الان سفارت ایتالیا ددلاین ویزای دانشجویی رو 10 جولای اعلام کرده، ایا کسی اطلاع داره ویزای فرصت مطالعاتی هم دانشجویی محسوب میشه؟؟؟
    چون من هنوز نامه وزارت علومم نیومده، در نتیجه نامه وزارت خارجه رو هم ندارم، اما یه نامه ساپورت مالی از دانشگاهم گرفتم، ایا به نظرتون با همین نامه شانس گرفتن ویزا رو دارم یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_1966_85 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوتا سوال داشتم
    الان سفارت ایتالیا ددلاین ویزای دانشجویی رو 10 جولای اعلام کرده، ایا کسی اطلاع داره ویزای فرصت مطالعاتی هم دانشجویی محسوب میشه؟؟؟
    چون من هنوز نامه وزارت علومم نیومده، در نتیجه نامه وزارت خارجه رو هم ندارم، اما یه نامه ساپورت مالی از دانشگاهم گرفتم، ایا به نظرتون با همین نامه شانس گرفتن ویزا رو دارم یا نه؟
    سلام
    شرایط شما شبیه منه.
    نه ویزای دانشجویی محسوب نمیشه. نامه وزارت علوم را ببر وزارت امور خارجه. یه نامه دیگه بهت میده.
    نامه وزارت امور خارجه به همراه نسخه دوم نامه وزارت علوم را ببرم سفارت ایتالیا توی نوفل لوشاتو...
    بعد یک هفته بهت میگه بری کنسولگری جردن.
    بدون نوبت و با نشون دادن نامه ها میری داخل و مدارکت را تحویل میدی. ویزای 180 روزه بهت میدن.

Junior Member

سلام
    ابتدا عذر خواهی می کنم شاید سوالم تکراری باشه.
    من یک Fellowship برای دکترا گرفتم که دوسال باید پلی تکنیک میلان باشم و یکسال برم بروکسل بلژک. من هنوز واسه دانشگاه اپلای نکردم اما استادم که بهم ایمیل زد که من انتخاب شدم گفت از coordinate office باهات تماس می گیرن و بهت می گن که چیکار کنی. البته گفت دو هفته دیگه بهت ایمیل میزنن برای اینکه در دو هفته وسط آگوست تعطیل هستن. گفته زمان Official registration من اول نوامبر خواهد بود و نهایتا با دوماه تاخیر میتونم تا ۳۱ دسامبر اونجا باشم.
    من میخواستم ببین این زمان برای گرفتن ویزا کافی هست ( گفتن که اول سپتامبر پذیرشم به دستم میرسه)؟
    این بورسی که من گرفتم حقوق سالیانه اش ۴۰۰۰۰ یورور هستش البته طبق گفته خودشون( من هنوز چیزی نگرفتم) هنوز نیاز به برگه تامین مالی یا همچین چیزی دارم؟
    من فوقم رو مالزی بودم و مدرکش به انگلیسی هستش آیلتس ۶ هم دارم اگه ممکنه لطف کنید بگید که چه مدارکیو من الان میتونم حاضر کنم و که اینهارو انجام بدم تا اینکه در مرحله ای که پذیرشم اومد بتونم سریعتر واسه ویزا اقدام کنم.
    خیلی ممنونم ازتون و ببخشید طولانی شد. من اصلا اطلاعاتی در مورد ایتالیا ندارم.

Junior Member

سلام دوستان

خیلی به کمکتون نیاز دارم. میشه بگید مدارک لازم واسه سفارت در مقطع دکترا چی هست؟ هر چی ایمیل میزنم به کنسولگری واسه گرفتن وقت، جواب نمیدن چیکار کنم؟
    ممنونم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1989 نمایش پست ها
    سلام خانوم.
    من فوق رو مالزی بودم حالا بولونیا پذیرش گرفتم. واسه ویزا سفارت ایتالیا تو تهران گفته باید از سفارت ایتالیا تو مالزی مدرک فوقتو تایید کنی(Dichiarazione di valore). باز اونا گفتن ما تایید مدرک لیسانس و دبیرستانتو که سفارت ایتالیا تو ایران انجام داده می خواییم. حالا واسه تایید مدرک سفارتشون تو تهران یه روزه انجام میده اما سفارتشون تو کوالالامپور 21 روزه. خیلی پیچیده شده... من چیکار کنم؟
    سلام دوست عزیز،
    می‌تونم بپرسم بالاخره چه کاری رو انجام دادید؟ چون من الان شرایط شما رو دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aminkh2012 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    چندتا سوال دیگه هم داشتم من، اگر لطف کنید بتونید راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.
    1- برای فرصت به همسر هم ویزا راحت می دن؟ اون مشکلاتی که برای گرفتن ویزا برای همسر، دانشجویان دارند برای فرصت مطالعاتی نیست؟
    2- گرفتن ویزا چقدر طول میکشه و نوع ویزاش تحصیلیه یا توریستی؟
    3- مدت فرصت من 6 ماه هستش، محدودیتی برای مدت فرصت مطالعاتی ندارن؟

سلم. شما تونستید بفهمید آیا برای همسر هم راحت ویزا میدن یانه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)