صفحه 2 از 32 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

پیش فرض پاسخ : مصالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

بچه ها برای موارد مربوط به دکترا من می تونم کمکتون کنم. ولی لطف کنین بصورت خصوصی
    پیغام ندیدن چون ممکنه این سوال بقیه دوستان هم باشه. یه توضیح کلی در خصوص روند
    ویزای دکترا از طرف سفارت :
    1- حواستون باشه اگه از دانشگاهی پذیرش گرفته این باید حتما منتظر بمونین تا دانشگاه اسامی رو برای سفارت بفرسته در غیر این صورت کسی پاسخگو نیست.
    2- حتما تمام مدارک تحصیلی تون و ریز نمرات را باید به ایتالیایی ترجمه کنین. حتی در صورتی که دورتون به زبان انگلیسی باشه (مثل من). در برخی موارد دیدم سفارت مدارک انگلیسی رو هم تایید کرده ولی دنبال دردسر نگردین در نهایت باید ترجمه کرد.
    3- سفارت روی مدرک زبان حساسه. باید آیلتس 6 به بالا داشته باشین.
    4- حدود 20 روز بعد از دادن مدارک ویزاتون آمادست.
    5- نیازی به وقت قبلی از سفارت نیست.
    6- 4000 یورو برای بچه هایی که بورس دارن الزامی است.
    7- نامه حساب بانکی برای بچه های بورس نمی خواد.
    8- نامه ای که نشون بده وضعیت اسکان شما اونجا پیش بینی شده.(فرمالیته)
    9- کپی رزرو بلیط رفت و برگشت
    راستی از همه مدارکتون چند سری کپی ببرین که اونجا معطل یک کپی نمونین.
    والسلام
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedhsn نمایش پست ها
    کسی می دونه با اسکن نامه ادمیشن برای ویزا اقدام کرد؟
    من از سفارت پرسیدم گفتن حتی اگه pre-enrolment هم بیارید قبوله. از یک نفر هم که پارسال ویزا گرفته پرسیدم گفت که اسکن نامه ادمیشن رو اگه پرینت رنگی ببری سفارت قبوله

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal1361 نمایش پست ها
    بچه ها برای موارد مربوط به دکترا من می تونم کمکتون کنم. ولی لطف کنین بصورت خصوصی
    پیغام ندیدن چون ممکنه این سوال بقیه دوستان هم باشه. یه توضیح کلی در خصوص روند
    ویزای دکترا از طرف سفارت :
    1- حواستون باشه اگه از دانشگاهی پذیرش گرفته این باید حتما منتظر بمونین تا دانشگاه اسامی رو برای سفارت بفرسته در غیر این صورت کسی پاسخگو نیست.
    2- حتما تمام مدارک تحصیلی تون و ریز نمرات را باید به ایتالیایی ترجمه کنین. حتی در صورتی که دورتون به زبان انگلیسی باشه (مثل من). در برخی موارد دیدم سفارت مدارک انگلیسی رو هم تایید کرده ولی دنبال دردسر نگردین در نهایت باید ترجمه کرد.
    3- سفارت روی مدرک زبان حساسه. باید آیلتس 6 به بالا داشته باشین.
    4- حدود 20 روز بعد از دادن مدارک ویزاتون آمادست.
    5- نیازی به وقت قبلی از سفارت نیست.
    6- 4000 یورو برای بچه هایی که بورس دارن الزامی است.
    7- نامه حساب بانکی برای بچه های بورس نمی خواد.
    8- نامه ای که نشون بده وضعیت اسکان شما اونجا پیش بینی شده.(فرمالیته)
    9- کپی رزرو بلیط رفت و برگشت
    راستی از همه مدارکتون چند سری کپی ببرین که اونجا معطل یک کپی نمونین.
    والسلام
    من سوال کردم سفارت گفت که کسایی که بورس دارن هیچ مدرکی دال بر پشتوانه مالی نمی خواد پس این 4000 یورو که می گید واسه چیه؟ این 4000 یورو رو باید ببریم سفارت نشونشون بدیم یعنی؟

Junior Member

لطفا راهنمایی کنید

من واسه دکترا بورس شدم. آیا ارایه اصل نمره زبان (تافل) به سفارت الزامی هست؟ چون اگه الان درخواست ارسال کارنامه کنم، انگار 2 ماه طول می کشه برسه به دستم. میشه مدارکمو تحویل سفارت بدم و مدرک زبانمو یکم بعدتر تحویل بدم؟ قبول می کنه سفارت؟

Junior Member

سلام به همگی من دانشجوی دکتری هستم دارم تقاضای فرصت مطالعاتی میدم برای پلی تکنیک ایتالیا چون دانشجوی بورسیه هستم هزینه را وزارت علوم خواهد داد حالا چمد سوال دارم اگر دوستان کمک کنن خوشحال خواهم شد:
    1- آزمون MCHE حذف شده و به جاش MSRT اومده ( بر گرفته از نام وزارت علوم!!!) مدرک MSRT مورد قبول سفارت هست یا نه؟
    2- من متاهلم تو فروم گفته شده بود به همراه و همسر ویزا نمیدن مگر اینکه پذیرش داشته باشه!!! این موضوع حقیقت داره؟!
    3- از may که گذشته دیگه نمی تونم تشکیل پرونده بدهم؟
    4- اگر در نامه پذیرش من برای فرصت مطالعاتی قید بشه که هزینه ها با خودمه کمکی به روند کار ها می کنه؟

ممنون میشم اگر بتونید کمکم کنید من تهران نیستم وگرنه مزاحم شما نمی شدم

Junior Member

با سلام
    من از دانشگاه بولنیا پذیرش برای دکترا گرفتم دانشگاه ازم مدرک زبان نخواسته برای گرفتن ویزا مدرک زبان اجباری هستش؟ در ضمن برای تافل آی بی تی خوندم چیزی در مورد تافل نخواسته
    منتظر پاختون هستم نمی دونم چیکار کنم مرسی

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vfvf نمایش پست ها
    با سلام
    من از دانشگاه بولنیا پذیرش برای دکترا گرفتم دانشگاه ازم مدرک زبان نخواسته برای گرفتن ویزا مدرک زبان اجباری هستش؟ در ضمن برای تافل آی بی تی خوندم چیزی در مورد تافل نخواسته
    بله مدرک زبان برای سفارت اجباری هست

pbt 450
    ibt 80
    ielts 6
    mche و غیره رو هم قول دارن
    نمره اونا رو نمیدونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : مطالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

سلام بچه ها میخواستم بگم کسایی که بورس دارن پرینت رنکینگ بورس را حتما ببرن و پول و پرینت حساب بانکی نمیخواد. مدارک حتما ایتالیایی ترجمه شده باشن توسط مترجم های مورد تایید سفارت که اسمشون رو دیوار بیرون کنسول تو خیابون مهیار هست من ازش عکس گرفتم بفرمایین
    IMAG0815.jpg

پیش فرض پاسخ : مطالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

دوستان برای مدرک زبان نگران نباشید. سفارت کپی رو قبول می کنه. در مورد پول هم زمان ما که بورس از دانشگاه ایتالیا داشتیم اجباری بود و باید کپی پشت و روی اسکناسها رو می دادیم به سفارت. که همونجا با اصل چک کردن و کپی رو ضمیمه پرونده کردن. اما پرینت حساب بانکی فقط برای بچه های غیر بورس است.
    برای گرفتن ویزا برای همسر هم سفارت سخت میگیره و اصولاً نمیده. مگر برای ویزای دانشجویی اقدام کنید (نه مطالعاتی) که اونم بین 6 تا 8 ماه پروسه صدور ویزا طول می کشه. راه دیگه هم اخذ پذیرش از یکی از دانشگاههای ایتالیا برای همسرتون است.
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

Member
    رشته و دانشگاه
    university of rome

نقل قول نوشته اصلی توسط vfvf نمایش پست ها
    با سلام

نه نه نه .. بچه ها اشتباه راهنمایی نکنید .. درسته برای ارشد به شدت روی زبان حساس هستند ولی برای دکتری نه ... 3شنبه هفته پیش من سفارت بودم یه اقایی برای دکتری تشکیل پرونده داد نمره زبان mche داشت اونم 54 ( که سفارت برای ارشد بالای 60 میخواد) بعد از پسره پرسید دانشگاه زبان تو قبول کرده .. پسره هم گفت اره دانشگاه مشکلی نداشته با همون mche 54 براش تشکیل پرونده داد کار های ویزاشو انجام داد ... برای دکتری سخت گیری های ارشد نیست .. ولی برای ارشد واقعا براشون مهمه که حداقل زبان رو داشته باشی

زبان mche مورد تایید سفارت هست و نمره بالای 60 میخوان .. من خودم نمره این ازمون رو تحویل سفارت دادم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)