صفحه 3 از 32 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

پیش فرض پاسخ : مطالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

سلام دوستان
    شما میدونین برای تحویل مدارک باید حضور داشت یا میشه پست کرد؟ من از سوءد باید بیام ایران برای همین اگه پست باشه عالیه. بعد قضیه بلیط برگشت چیه، برای ۳ سال دیگه باید بلیط بگیریم؟ پذیرش همتون رو تبریک میگم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : مطالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen 2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شما میدونین برای تحویل مدارک باید حضور داشت یا میشه پست کرد؟ من از سوءد باید بیام ایران برای همین اگه پست باشه عالیه. بعد قضیه بلیط برگشت چیه، برای ۳ سال دیگه باید بلیط بگیریم؟ پذیرش همتون رو تبریک میگم.
    دوست عزیز در مورد پست مدارک تماس بگیرید بپرسید من تلفن کنسول را گم کردم و ندارم که بذارم از سایت ممکنه بتونین تلفن را پیدا کنید - تماس بگیرین بگین متصل کنند بخش دانشجویی و بپرسید /در مورد بلیط هم یک رزرو بلیط صوری کافیه لازم نیست بلیط را بخرید. من رزرو یک ایرلاین با بلیط برگشت یکساله را نشان دادم و خودم از یک ایرلاین دیگه بلیط رفتن گرفتم. یک بلیط یکساله کافیه.

پیش فرض پاسخ : مصالب مربوط به ویزای دانشجویان دکتری

نقل قول نوشته اصلی توسط azi19842003 نمایش پست ها
    نه نه نه .. بچه ها اشتباه راهنمایی نکنید .. درسته برای ارشد به شدت روی زبان حساس هستند ولی برای دکتری نه ... 3شنبه هفته پیش من سفارت بودم یه اقایی برای دکتری تشکیل پرونده داد نمره زبان mche داشت اونم 54 ( که سفارت برای ارشد بالای 60 میخواد) بعد از پسره پرسید دانشگاه زبان تو قبول کرده .. پسره هم گفت اره دانشگاه مشکلی نداشته با همون mche 54 براش تشکیل پرونده داد کار های ویزاشو انجام داد ... برای دکتری سخت گیری های ارشد نیست .. ولی برای ارشد واقعا براشون مهمه که حداقل زبان رو داشته باشی

زبان mche مورد تایید سفارت هست و نمره بالای 60 میخوان .. من خودم نمره این ازمون رو تحویل سفارت دادم
    سلام
    من در دانشگاه فررا در مقطع دکتر پذیرش بدون فاند گرفتم. ولی نمره تافلم 70 شده.دانشگاه نیازی به نمره زبان نداشت و در مصاحبه با اسکایپ زبانم را قبول کردند. من نمره GRE هم دارم.
    حالا خیلی نگرانم، چون در این مدت امکان امتحان مجدد ندارم. شما اطمینان دارید که واسه دکترا نمره زبان الزامی نیست؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

دوستان عزیز. من اینترشیپ در ایتالیا در یک سازمان وابسته به سازمان ملل دارم و می خوام تابستون برم. اما نمی دونم چه نوع ویزایی باید درخواست بدم. نامه نهایی دعوت به کارم هنوز بهم نمی دن چون باید سه ماه قبل از شروع به کار اقدام کنم که میشه اوایل مارس. اما از طرفی به جهت احتمال تغییر قیمت دلار برای بلیط هواپیما می خوام بلیطم رو جلوتر بخرم. می خواستم بدونم کسی می دونه برای چه ویزایی باید اقدام کنم؟ اگر برم سفارت بهم کمک می کنن با توجه به اینکه الان فقط یک ایمیل تاییدیه از اونها دارم؟ خیلی ممنون از کمکتون.

Junior Member

دوستانی که این مراحل را طی کردند خواهش می کنم راهنمایی کنند.
    واسه دکترا نمره زبان الزامی هست یا نیست؟
    در چند جا گفته شده هست و در بعضی جاها گفته شده واسه دکترا الزامی نیست و برای فوق لیسانس اجباری هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط homa64 نمایش پست ها
    من سوال کردم سفارت گفت که کسایی که بورس دارن هیچ مدرکی دال بر پشتوانه مالی نمی خواد پس این 4000 یورو که می گید واسه چیه؟ این 4000 یورو رو باید ببریم سفارت نشونشون بدیم یعنی؟
    سلام
    دوستان اگر کسی اطلاع دقیق داره لطفا کمک کنه. من هم الان بهم اعلام کردند پذیرش و بورس دارم ولی این 4000 یورو کار رو سخت می کنه، چون با وضعیت الان ارز پول زیادیه.
    ممنون از همگی
    فانی ام
    لحظاتم فانی ست
    جز آن دمی که با او می گذرد...

Member
    رشته و دانشگاه
    university of rome

نقل قول نوشته اصلی توسط fight4bluesky نمایش پست ها
    سلام
    دوستان اگر کسی اطلاع دقیق داره لطفا کمک کنه. من هم الان بهم اعلام کردند پذیرش و بورس دارم ولی این 4000 یورو کار رو سخت می کنه، چون با وضعیت الان ارز پول زیادیه.
    ممنون از همگی
    من نمیدونم شما که بورس دارید مدارک مالی لازم دارید یا نه !!! .. ولی یادمه واسه پشتوانه مالی یکی اون 40 میلیون بود که باید شما پرینت بگیری و نشان بدی ( البته باید این پول تو حساب کسی باشه که تعهد داده هزینه های شما رو پرداخت کنه .... و یکی دیگه هم اون 4000 یورو .. یادمه یکی بورس داشت ازش یکی شو خواستن که نشون سفارت بده ...
    در مورد اون 4000 تا شما نگران نباش .. لازم نیست بخری .. میتونی از یکی قرض بگیری ببری سفارت نشون بدی بعد پس بدی بهش (ازت نمیگیرن بزارن تو مدارک فقط کپی شو نگاه مدارن تو مدارکت).. واسه ما که فقط کپی اون 4000 تا را می خواستند تازه اصلش هم نگاه نکردند .. من خودوم رفتم صرافی یه کپی از 4000 یورو گرفتم تحویل سفارت دادم کپی ها رو .. اصلش هم ازم نخواستند ... حالا اگه دیدی به شما گفتن اصلش کو .. بگو ترسیدم با خودم این پول حمل کنم از شهرستان میام هفته دیگه اصل پول هم میارم ... از یکی هفته دیگه اصل پول قرض بگیری کپی شو تحویل بده اصل شو نشون بده بعد هم به صاحبش بر گردون ... من که کارم با کپی حل شد

ولی شماکه بورس داری بعید میدونم اون 40 تا بخوان ازت ولی اگه خواستند از یکی بگیر یه روز بریز تو حساب پدر یا مادرت یه پرینت بگیر از حسابت تو بانک بعد پول بر گردون ...
    ویرایش توسط azi19842003 : November 13th, 2012 در ساعت 04:37 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    university of rome

نقل قول نوشته اصلی توسط payam1982 نمایش پست ها
    دوستانی که این مراحل را طی کردند خواهش می کنم راهنمایی کنند.
    واسه دکترا نمره زبان الزامی هست یا نیست؟
    در چند جا گفته شده هست و در بعضی جاها گفته شده واسه دکترا الزامی نیست و برای فوق لیسانس اجباری هست؟
    برای فوق لیسانس اجباریه ولی واسه دکترا میگن اگه دانشگاه شرایط شما رو قبول کرده از نظر زبان و پذیرش داده سفارت هم راه میاد

من پارسال 2 مورد دانشچو دکترا دیدم زبان الزامی نداشت براشون .. ولی شما ها که اینقدر نگرانید یه روز برید سفارت خیابان مهیار از خانم میر مطلبی بپرسید مطمئن بشید ولی من 99 % مطمئنم که واسه دکترا الزامی نبود ( نه اینکه کلا نمره زبان نداشتنه باشند ... داشتند ولی اگه نمره زبانشون از اون حداقل هایی که سفارت تعیین کرده کمتر بود اشکالی نداشت مثلا حداقل ایلتس برای ارشد 6 هست ولی واسه دکترا دیدم 5/5 هم قبول کردند و براش تشکیل پرونده دادند چون دانشگاه مقصدشون تو ایتالیا برای دکترااین نمره قبول داشت این ها هم قبول کردند ولی واسه ارشد حتی اگه دانشگاه هم قبول کنه سفارت قبول نمیکنه)
    ویرایش توسط azi19842003 : November 13th, 2012 در ساعت 04:32 PM

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا یه کمکی کنین، گیج شدم حسابی!

من دیروز بهم یه میل زدن که یه نامه پیوستش بود! متن نامه میگه که آقای ... شما برای مقطع دکترا موفق به گرفتن بورس (نمیدونم چی چی) شده اید. شروع دوره 1 ژانویه هست و اعلام رسمی اسامی پذیرفته شدگان 3 دسامبر که بعد از این تاریخ میتونید به صورت رسمی با دفتر ادمیشن تماس بگیرید (برا تکمیل مدارک ثبت نام).
    حالا من یه خورده گیج هستم! خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:

1. من با مدارک و ریزنمرات غیر رسمی اپلای کردم (لیسانس و ارشد روزانه بودم هنوز مدارکمو آزاد نکردم_راستش پولش نبود!) حالا تو این مرحله به اصلشون نیاز دارم؟! اگه اینطور باشه باید زودتر برم آزادشون کنم تا به تاریخ 1 ژانویه برسم (چون شنیدم یه 3 هفته ای طول میکشه اینکار)

2. با این نامه ی به قول خودشون (pre-enrollment) میتونم برم سفارت واسه ویزا اقدام کنم؟

3. سفارت چه مدارکی میخواد؟ (یکی از دوستان چند مورد رو تو پست های قبلی گذاشته بودن ولی یه چیزی تحت عنوان 4000 یورو بود! من نمیدونم جریان این چیه! من بورس کامل شدم اونجا)

4. مدارک رو که از دانشگاه گرفتیم میشه همونو برد و ترجمه ایتالیایش کرد یا اینکه مثل آمریکا باید ببریشون مهر رسمی دادگستری بخورن و ...؟

5. به نظرتون از الان بلیط رزرو کنم یا نه؟

بی نهایت ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - شهید بهشتی

تبریک میگم
    حتما به اصل مدارکتون نیاز دارین .... پول دانشگاه رو که واریز کنین فکر نکنم وقت زیادی بگیره . چند روز دوندگی اداری داره
    بعد که از دانشگاه گرفتین میبرین میدون فردوسی وزارت علوم هم تایید میکنه و مهر برجسته میزنه بعد میبرین داراترجمه خودش هم ترجمه میکنه هم تاییدهای رسمی دادگستری و امورخارجه رو میگیره و تحویل شما میده که ببری سفارت
    نمیدونم سفارت از بچه هایی که بورس هم هستن میخواد که چهارهزار یورو رو ارائه کنن یا نه . در هرحال زیاد پیچیده نیست مساله اینه که شما واسه یه نصفه روز به چهارهزار یورو احتیاج دارین
    واسه اینکه دقیق بدونین چه مدارکی نیازه یه سه شنبه حدودای 10 صبح برین سفارت بگین موردتون ویزای دانشجویی پی اچ دی هستش راهتون میدن میرین قسمت تحصیلی احتمالا پیش خانوم میرمطلبی
    همونجا موردتون رو عنوان کنین و مدارک موردنیاز رو بپرسین
    موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)