صفحه 4 از 32 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

ممنون شادی! جان
    توضیحاتون کامل بود فقط یه چیز! مگه وزارت علوم (دفتر امور دانشجویان داخل) شهرک غرب نیست؟!
    بعد به نظرتون چقدر طول میکشه که دانشنامه ها رو صادر کنن؟ من باید تا قبل 10 دسامبر مدارک رو واسه ثبت نام بدم به دفتر ادمیشن (البته یه جایی گفتن که میتونم فکس هم کنم!) نمیدونم میتونم قبل اون تاریخ مدارک و ریزنمرات رو + ترجمه های ایتالیاییشون رو آماده کنم یا نه! راستش یه خورده استرس دارم :|

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Rahim_20 نمایش پست ها
    ممنون شادی! جان
    توضیحاتون کامل بود فقط یه چیز! مگه وزارت علوم (دفتر امور دانشجویان داخل) شهرک غرب نیست؟!
    بعد به نظرتون چقدر طول میکشه که دانشنامه ها رو صادر کنن؟ من باید تا قبل 10 دسامبر مدارک رو واسه ثبت نام بدم به دفتر ادمیشن (البته یه جایی گفتن که میتونم فکس هم کنم!) نمیدونم میتونم قبل اون تاریخ مدارک و ریزنمرات رو + ترجمه های ایتالیاییشون رو آماده کنم یا نه! راستش یه خورده استرس دارم :|
    قابلی نداشت ... )
    اون بخش از وزارت خونه که مربوط به این امور هستش منتقل شده به میدون فردوسی..اسم خیابونش موسوی یا فرصت سابق هستش
    درباره زمان صدور دانشنامه اصلا اطلاعی ندارم ... فکر کنم بستگی به تایمی که از فارغ التحصیلی تون میگذره و امور اداری دانشگاهتون داره
    ترجمه تقریبا پنج شش روز کاری وقت میبره
    ولی فکر کنم ریزنمرات و گواهی موقت تحصیلی رو در صورت تسویه حساب با دانشگاه نسبتا سریع بتونی بگیری
    استرس نداشته باش ... هممون توی همین شرایطیم ... یکم انرژی میبره ولی درست میشه
    موفق باشی

Junior Member

دوستان برای گرفتن وقت ویزای ایتالیا فقط سه شنبه ها میشه مراجعه کرد؟ و اینکه چه مدارکی موقع درخواست وقت لازم هست؟ متشکر

Junior Member

من مي خواستم براي phd ايتاليا اپلاي كنم. اما شنيدم به همسر دانشجوها ويزا نميدن درسته؟ اگه اينطوريه كه بايد بي خيال بشم ):

من از دانشگاه پیزا برای مقطع دکترا پذیرش با بورس گرفته ام.

در مورد مداراک ویزا سوالاتی داشتم:

1- 4000 یورو را باید نقدا با خودم به سفارت بیاورم؟ معادل ریالی آن در حساب خودم کافی نیست؟ همان بار اولی که برای درخواست ویزا می آییم باید همراه داشته باشم؟

2- من بورس کامل گرفته ام، بازم باید ضامن ( فیش حقوقی پدرم) را همرا بیاورم؟

3- من مدراک و ریز نمرات را به زبان انگلیسی دارم، آیا لازم است حتما به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraboroujeni نمایش پست ها
    من از دانشگاه پیزا برای مقطع دکترا پذیرش با بورس گرفته ام.

در مورد مداراک ویزا سوالاتی داشتم:

1- 4000 یورو را باید نقدا با خودم به سفارت بیاورم؟ معادل ریالی آن در حساب خودم کافی نیست؟ همان بار اولی که برای درخواست ویزا می آییم باید همراه داشته باشم؟

2- من بورس کامل گرفته ام، بازم باید ضامن ( فیش حقوقی پدرم) را همرا بیاورم؟

3- من مدراک و ریز نمرات را به زبان انگلیسی دارم، آیا لازم است حتما به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشند؟
    4000 یورو به همراه یک نسخه کپی روزی که مدارک ویزا رو میبرین سفارت تحویل بدین همراهتون باشه ... کپی رو نگه میدارن اصل پول رو نگاه میکنن برمیگردونن
    کلیه مدارک تحصیلی که اطتون خواستن همه ترجمه ایتالیایی ... با ترجمه انگلیسی کار نمیکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nowire نمایش پست ها
    من مي خواستم براي phd ايتاليا اپلاي كنم. اما شنيدم به همسر دانشجوها ويزا نميدن درسته؟ اگه اينطوريه كه بايد بي خيال بشم ):
    شما باید بیاین ایتالیا و از اینجا براشون اقدام کنید. اگه بورس از دانشگاه داشته باشید (حداقل 650 یورو درماه) میتونین اقدام کنین
    حدود 2 ماه طول میکشه که کارت پرمسسو خودتونو بگیرین وبعد اجاره خونه و بقیه مراحل اداری که حدود 2 ماه برا دانشجواهی دکترا طول میکشه. یعنی در کل بین 4 تا 5 ماه طول میکشه

ApplyAbroad Veteran

باعرض سلام خدمت دوستان

1) کسی اطلاع داره درحال حاضر هزینه درخواست ویزای دانشجویی برای دکتری چقدر هست؟
    2) کسی در مورد % احتمال گرنت شدن ویزای دانشجویی با بورس دانشگاه اطلاع داره (اصلا قانونی داره)؟
    3) آیا داشتن ریجکت قبلی شینگن تاثیر منفی زیادی داره؟ (2 سال قبل من برای حضور در یک کنفرانس در اسپانیا درخواست داده بودم که رد شد بدلیل عدم احراز مدارک کافی برای متقاعد کردن سفارت مبنی بر برگشت به کشورم!)

سپاس فراوان از افرادی که اطلاع دارن و جواب میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - شهید بهشتی

1- منطورت هزینه ای هستش که بابت درخواست ویزا باید به سفارت بدین ؟ هزینه نداره . برای ویزای دانشجویی رایگانه
    2- سوالتون رو درست متوجه نشدم . پذیرشتون یا همراه با بورس هستش یا بدون بورس ... که به خیلی عوامل بستگی داره . ولی داستان بورس به ویزا ارتباطی نداره
    3- راستش به شانستون بستگی داره . یکم امتیاز منفی محسوب میشه ولی اگه اون موارد رو در درخواست ویزای این سری برطرف کنین ان شالله که ایرادی نمیگیرن . واسه این موضوع با کسانی که تجربه دارن بیشتر مشورت کنین که شاید تدابیر خاصی داشته باشه واسه کم اثر کردن ریجکت قبلی

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    باعرض سلام خدمت دوستان

1) کسی اطلاع داره درحال حاضر هزینه درخواست ویزای دانشجویی برای دکتری چقدر هست؟
    2) کسی در مورد % احتمال گرنت شدن ویزای دانشجویی با بورس دانشگاه اطلاع داره (اصلا قانونی داره)؟
    3) آیا داشتن ریجکت قبلی شینگن تاثیر منفی زیادی داره؟ (2 سال قبل من برای حضور در یک کنفرانس در اسپانیا درخواست داده بودم که رد شد بدلیل عدم احراز مدارک کافی برای متقاعد کردن سفارت مبنی بر برگشت به کشورم!)

سپاس فراوان از افرادی که اطلاع دارن و جواب میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM

دوستان گرامی،چند تا سئوال،
    1.مدرک ایتالیائی و گذراندن دوره ایتالیائی برای دکتری(چه پذیرش چه ویزا)اجباری است؟
    2.پذیرش دکتری بدون بورس تقریبا" چقدر طول می کشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)