صفحه 5 از 32 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 317

موضوع: ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی دانشجویان دوره دکتری

آیا محدودیت زمان برای ارائه مدارک به سفارت وجود داره برای ترم سپتامبر یا نه؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mori65 نمایش پست ها
    دوستان گرامی،چند تا سئوال،
    1.مدرک ایتالیائی و گذراندن دوره ایتالیائی برای دکتری(چه پذیرش چه ویزا)اجباری است؟
    2.پذیرش دکتری بدون بورس تقریبا" چقدر طول می کشه؟
    آیا محدودیت زمان برای ارائه مدارک به سفارت وجود داره برای ترم سپتامبر یا نه؟
    برای سوال اول نمیشه حکم کلی داد, اما از اونجایی که بیشتر دکتراها به انگلیسی ارایه میشه, پس نیازی به بلد بودن زبان ایتالیایی نیست
    دوم, تو ایتالیا هر دانشگاهی در یک بازه زمانی مشخصی برای دکترا درخواست اپلای رو باز می کنن, مثلا پلی تکنیک میلان همین چند روز پیش بسته شد, در حالی که تورین در آکوست و سپتامبر باز میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    برای سوال اول نمیشه حکم کلی داد, اما از اونجایی که بیشتر دکتراها به انگلیسی ارایه میشه, پس نیازی به بلد بودن زبان ایتالیایی نیست
    دوم, تو ایتالیا هر دانشگاهی در یک بازه زمانی مشخصی برای دکترا درخواست اپلای رو باز می کنن, مثلا پلی تکنیک میلان همین چند روز پیش بسته شد, در حالی که تورین در آکوست و سپتامبر باز میشه
    ممنون از پاسختون،
    ببخشید این که گفتین مثلا" تورین آگوست و سپتامبر باز می کنه واسه اپلای برای ژانویه 2014؟یا واسه سپتامبر 2013؟
    سئوال من اینه که الان می شه واسه سپتامبر 2013 برای دکترای زبان شناسی پذیرش گرفت از هر یک از دانشگاههای مورد تایید یا دیره؟چون محدودیت خروج دارم بخاطر سربازی،برای همین می گم همین سپتامبر
    با تشکر

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

خواهش می کنم

تورین برای دکترا فقط پذیرش برای ژانویه هر سال (ترم زمستونه) داره و ترم پاییزه کلا نداره! پس میشه ژانویه 2014
    بازم می گم هیج نظام یکپارچه ای برای زمان بندی پذیرش ها در سراسر ایتالیا وجود نداره و دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. بهترین کار اینه که به سایت دانشگاه مورد نظر برین و ببینین چه زمانی ثبت نام برای دکترا رو باز می کنه

موفق باشین

ممنون از پاسختون،
    ببخشید این که گفتین مثلا" تورین آگوست و سپتامبر باز می کنه واسه اپلای برای ژانویه 2014؟یا واسه سپتامبر 2013؟
    سئوال من اینه که الان می شه واسه سپتامبر 2013 برای دکترای زبان شناسی پذیرش گرفت از هر یک از دانشگاههای مورد تایید یا دیره؟چون محدودیت خروج دارم بخاطر سربازی،برای همین می گم همین سپتامبر
    با تشکر

Junior Member

سلام. سفارت به من گفته رزرو بليط رو براي مدارك ويزا ارائه بدم(براي ويزاي فرصت مطالعاتي).آيا مدت رزرو مهمه؟ مثلا رزرو يك هفته كافيه؟ از كجا بگيرم؟ حتما بعدا بايد از همون هواپيمايي بليط قطعي رو بگيرم؟...
    لطفا راهنمايي كنيد. با تشكر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_j نمایش پست ها
    سلام. سفارت به من گفته رزرو بليط رو براي مدارك ويزا ارائه بدم(براي ويزاي فرصت مطالعاتي).آيا مدت رزرو مهمه؟ مثلا رزرو يك هفته كافيه؟ از كجا بگيرم؟ حتما بعدا بايد از همون هواپيمايي بليط قطعي رو بگيرم؟...
    لطفا راهنمايي كنيد. با تشكر
    می‌تونید آنلاین رزرو بکنید. تورکیش و آلیتالیا رو می‌دونم که دارن امکان رزرو آنلاین بدون هزینه. از روز رزرو تا ده روز فرصت دارید قطعی‌ش کنید بلیط‌تون رو. در غیر‌این‌صورت ده روز بعد خودبه‌خود کنسل می‌شه رزروتون.لزومی هم نداره با همون ایرلاین بخواید سفر کنید. اون چیزی هم که سفارت می‌خواد صرفا یه چیز صوریه. این رو خودشون هم می‌دونن !

Junior Member

با سپاس دوستان
    2. اگر از یکی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش با فاند بگیریم ولی این فاند همه چیز را پوشش ندهد (full fund نباشد) آیا سفارت ممکن است به ما ویزا ندهد؟ بعضیا میگن باید نشان بدی که می تونی از عهده بقیه مخارجت بر بیای و باید یه حساب پر از پول را به آنها نشان بدی!، آیا این درسته؟ اگه درسته چقدر باید پول تو حسابت باشه(معادل چند ترم؟) کلا میشه لطف کنید بگید دقیقا باید چقدر مبلغ پول رو به آنها نشون داد تا زمان مصاحبه سفارت برای ویزا رد نشی!
    3. آیا شماره حسابی که باید نشونشون بدی باید به اسم خودت باشه؟ آیا شماره حساب یکی از بانکهای ایران رو که به اسم خودته میشه داد؟(اگه نمیشه، چطوری باید یه شماره حساب تو بانکهای خارج از کشور به اسم خودت داشته باشی؟) میشه یه مقدار در مورد ترفندهایی که دانشجویان ایرانی استفاده میکنند توضیح بدید
    4. جریان ضامن رو هم میشه یه توضیحی بدید آیا باید موقع مصاحبه سفارت، شخص ضامن رو هم با خودمون ببریم اونجا؟(من اطلاعات خوبی ندارم لطف کنید توضیح بدید)
    متشکرم

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    شما نیاز دارین به عنوان بخشی از رویهء اداری درخواست ویزا، یک حساب چهل میلیونی از یک حساب بانکی در ایران به نام خودتون و یا پدر به سفارت ارائه کنید!
    کلا موضوع خیلی ساده تر از اون چیزیه که شما اینقدر پیچیده ش کردین دوست من!
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aminfet نمایش پست ها
    با سپاس دوستان
    2. اگر از یکی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش با فاند بگیریم ولی این فاند همه چیز را پوشش ندهد (full fund نباشد) آیا سفارت ممکن است به ما ویزا ندهد؟ بعضیا میگن باید نشان بدی که می تونی از عهده بقیه مخارجت بر بیای و باید یه حساب پر از پول را به آنها نشان بدی!، آیا این درسته؟ اگه درسته چقدر باید پول تو حسابت باشه(معادل چند ترم؟) کلا میشه لطف کنید بگید دقیقا باید چقدر مبلغ پول رو به آنها نشون داد تا زمان مصاحبه سفارت برای ویزا رد نشی!
    3. آیا شماره حسابی که باید نشونشون بدی باید به اسم خودت باشه؟ آیا شماره حساب یکی از بانکهای ایران رو که به اسم خودته میشه داد؟(اگه نمیشه، چطوری باید یه شماره حساب تو بانکهای خارج از کشور به اسم خودت داشته باشی؟) میشه یه مقدار در مورد ترفندهایی که دانشجویان ایرانی استفاده میکنند توضیح بدید
    4. جریان ضامن رو هم میشه یه توضیحی بدید آیا باید موقع مصاحبه سفارت، شخص ضامن رو هم با خودمون ببریم اونجا؟(من اطلاعات خوبی ندارم لطف کنید توضیح بدید)
    متشکرم
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

Junior Member

سلام دوستان ، من میخواستم بدونم بچه هایی که از ایران مستقیم برای پزشکی اقدام میکنند و مشمول هستند چطور میتونند برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنند ، شنیدم چون رشته پزشکی برای ورود آلفا داره دانشگاه تاییدیه ثبت نام نخواهد داد و بدون این تاییدیه گرفتن معافی غیر ممکنه . ممنون میشم کسانی که تجربه دارند راهنمایی کنند.

درود

آیا وقتی برای ویزای دانشجویی اقدام می کنید سفارت پاپسورت را همراه با سایر مدارک پیش خودش نگه می داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)